Барај Барај Мапа

Кој ги прави славините од месинг Кингстон - Дали Кингстон Брас е добар бренд

КласификацијаВодич за славина 3985 0

Кој ги прави славините од месинг Кингстон - Дали Кингстон Брас е добар бренд

кој прави месинг славини од Кингстон

Како еден од најпознатите производители на водоводни тела, Kingston Brass е специјализиран за правење славини инспирирани од гроздобер со модерен дизајн. Сепак, Kingston Brass можеби не им е толку познат на повеќето луѓе. Во оваа статија ќе го запознаеме Kingston Brass во различни аспекти како на пр кој прави славини од Kingston Brass, дали славините Kingston Brass се квалитетни, каде се прават славините од kingston месинг итн.

За Кингстон Брас

месинг логото на Кингстон

Кингстон месинг славини и тела претставуваат висококвалитетна и прифатлива опција која ги задоволува сите ваши барања за водовод. Кингстон Брас е формиран во 1998 година во Калифорнија и е популарен од самиот почеток. Тие произведоа различни стилови на тешки месингани славини кои се издржливи. Со врвни дизајни и издржливи завршетоци, не е ни чудо што клиентите се толку задоволни од нивните производи.

Kingston Brass ви ги обезбедува сите квалитети што ви се потребни по цена што можете да си ја дозволите. Големите брендови во нафтоводот очигледно можат да произведат одлични производи, но понекогаш нивните цени се многу високи. Кингстон Брас тргна да го промени овој тренд. Тие сакаат да направат производ кој може да се натпреварува со големите брендови во сите аспекти, освен за една значајна разлика - цена! Kingston Brass го најде совршениот баланс помеѓу квалитетот и цената.

Каде се прават славините Kingston Brass

каде се прават месинг славини од Кингстон

Седиштето на Кингстон Брас се наоѓа во Калифорнија. Освен тоа, има канцеларии за набавки во Шангај, Кина и Тајпеј, Тајван. Повеќето месинг славини на Кингстон се дизајнирани и произведени во фабриките во Калифорнија. Покрај тоа, мал дел се произведува во Тајван, Кина, но главно додатоците на славината, а потоа се транспортираат во фабриката во Калифорнија на монтажа и обработка. Канцеларијата за купување лоцирана во Кина главно купува производи произведени во Кина, како што се додатоци за кујна и бања.

Дали славините Kingston Brass се со добар квалитет

се добри Кингстон месинг чешми

Тие навистина се фокусираат на правење винтиџ славини со модерен дизајн. Важна причина за нивната популарност е нивната цена и квалитет. Пониската цена и подобриот квалитет се главните причини зошто се толку популарни ширум светот. Тешко дека можете да најдете подобри понуди за славини од други луѓе. Кингстон, исто така, нуди широк спектар на завршетоци и стилови, со повеќе од 60 серии и 20 различни завршетоци за избор. На нивната веб-локација можете да најдете сè, од славини што се спуштаат до полнила за садови од никел, бронза и месинг.

Иако многу од моделите на Кингстон имаат традиционален изглед, тие се опремени со сите карактеристики на модерна славина, како што се работа без раце и совршен инженерски дизајн. Нивните најпопуларни серии ги вклучуваат сериите Kaiser, Heritage и Continental.

Крајна линија

Доколку имате идеја да ја надградите кујнската славина, ви се допаѓа и идејата да заштедите пари за реновирање. Месинг славини и тела од Kingston претставуваат висококвалитетна и прифатлива опција која може да ги задоволи сите ваши барања. Како целина, Kingston Brass е секогаш еден од брендовите на славини што вреди да се размислува кога сакате да купите славина за вашата бања или кујна.

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X