Барај Барај Мапа

WOWOW Преглед за чешма и водич за купување 2021 година

КласификацијаВодич за славина 10006 0

WOWOW Преглед за чешма и водич за купување 2021 година

wowow славина осврти

Како една од водечките компании за иновации во индустријата за славини во Соединетите држави, WOWOW Faucet Company отсекогаш била посветена на обезбедување на потрошувачите и партнерите со брендирани славини и соодветни решенија неопходни за живот. Неговите специјализирани производи вклучуваат славини за кујни, славини за бањи, глави за туширање, системи за туширање и сродни индустрии за додатоци, кои се продаваат во многу земји или региони. Во овој пост, ние ќе ви ги претставиме најдобрите славини за бања и кујна на WOWOW за ваша референца.

WOWOW Најдобри прегледи за тапа
WOWOW Кујнски славини од нерѓосувачки челик со распрскувач
WOWOW кујнски славини со распрскувач, црн кварц со низок лак Една рачка кујна мијалници
WOWOW Кујна извлече славина Една рачка Кујна мијалник славина Хром единствена лост Нерѓосувачки челик славина
WOWOW Тенџере за полнење тапа на Wallид Монтажа од месинг славини Кујна Комерцијална славина
WOWOW Тенце за полнење тапа Мат Црна комерцијална Wallидна монтажна чешма
WOWOW 4 дупка кујна чешма со распрскувач, 8 инчи Centerset Brass Bridge кујна славина 2 рачка со страничен распрскувач
WOWOW Четкана чешма за бања со чешма Широко распространета славина за мијалник во бања
WOWOW Единствена рачка Комерцијална бања славина подмачкана со триена бронза
WOWOW Чешма за бања Хром 4 инчен бања Мијалник славина Центар
WOWOW Чешма за бања 2 Рачка 4 инчи Centerset Бања мијалник славина

WOWOW Кујнски славини од нерѓосувачки челик со распрскувач

wowow славина осврти

Поглед на Амазон

Оваа чешма е погодна за инсталација со една и три дупки. За инсталација со една дупка, можете да ја инсталирате директно, додека за три дупки, можете да користите ескута за да покриете 2 бескорисни странични дупки за да ја направите тапа убава. Покрај тоа, славината има три режими на проток на вода, вклучително и режим на пауза (режимот на пауза може да заштеди вода при работа, дизајн за заштеда на вода), режим на струја (дистрибуиран и благ проток на вода може да исплакне чисто, чисти овошје, зеленчук) и режим на прскање (концентрираниот проток има силна сила може брзо да го наполни садот). Оригиналната креативна конструкција за брзо поврзување е лесно да се инсталира сама без водоводџија. Цревата имаат специфичен третман со технологија против експлозија, не само што се лесни за инсталирање, туку и полесни за употреба без истекување. Внатрешната површина, исто така, обезбедува проток на вода без олово. Флексибилната глава за прскање надолу/ извлечете ја лесно и непречено може да го прошири просторот за перење.

WOWOW кујнски славини со распрскувач, црн кварц со низок лак Една рачка кујна мијалници

wowow славина осврти

Поглед на Амазон

Кујнската славина со една рачка усвојува уникатна завршница од црн кварц, и преку одлична изработка и издржлив квалитет, се спротивставува на секојдневните гребнатини и корозија. Поради разликите во екранот, може да има мала разлика во бојата, вистинскиот производ е црн и сив. Паѓачката цевка со топче за тежина може лесно да се повлече, дизајнирана од експлозија, може да издржи висок притисок на водата, доволно долга 1.5 метри за да обезбеди поширока работна површина во двојниот мијалник. Постојат два начина на голем проток на вода: проток на вода и режим на прскање, кои се користат за чистење, полнење и испирање. Опремен со ABS аератор за да се обезбеди непречен и стабилен проток на вода. Специјалната технологија го прави аераторот лесен за чистење.

WOWOW Кујна извлече славина Една рачка Кујна мијалник славина Хром единствена лост Нерѓосувачки челик славина

wowow славина осврти

Поглед на Амазон

Оваа чешма има широк спектар на апликации, како што се мијалници за кујна, мијалници за барови, мијалници за перење, мијалници за гаража, јавни мијалници. Оваа чешма за мијалник со распрскувач може да ви го направи животот ефикасен и санитарен. Распрскувач на 3 различни режими кои можат добро да ги задоволат вашите потреби. Режимот на проток може лесно да се префрли од спреј за проследување, максимизирајте ја функционалноста на вашата кујна. и режимот на пауза може да заштеди вода кога не се користи, економично.

WOWOW Тенџере за полнење тапа на Wallид Монтажа од месинг славини Кујна Комерцијална славина

wowow славина осврти

Поглед на Амазон

За разлика од филер за тенџериња од нерѓосувачки челик, цврстото полнење за тенџере од месинг е потрајно. Финиш на четка од никел, отпорен на отпечатоци од прсти, гребнатини и корозија, не е лесно да се оксидира. Дури и ако долго време се става во горната средина на печката со висока температура, облогата нема да се олупи поради топлина. Тапа за полнење тенџере со неоперлен аератор обезбедува стабилен притисок на водата, тивок и без прскање. Најважно е заштеда на вода !!! Опремениот елемент за филтри од месинг без капки е потрајни и непречено ротира за да спречи капење. Ротирачка славина за преклопување од 360 ° може лесно и брзо да го наполни садот за готвење без да одите од мијалникот до шпоретот. Двојните вентили обезбедуваат поголема флексибилност при употреба. Адаптерот со двојно коло овозможува пакување на конзервите лесно да се преклопи кога не се користи. Големината на навојот на пакувањето на резервоарот без олово е 1/2 ”NPT (американска стандардна големина), монтирање на wallид со една дупка, со прирабница за прицврстување за одржување на стабилноста.

WOWOW Тенце за полнење тапа Мат Црна комерцијална Wallидна монтажна чешма

wowow славина осврти

Поглед на Амазон

WOWOW славина за полнење тенџере со рака за замавнување од 360 ° и дизајн на две рачки е погодно за брзо полнење садови на вашиот шпорет без одење од мијалник до шпорет. Може да се повлече кога не се користи, заштедува простор во кујната. Изработен од цврст месинг материјал, овој филер за тенџере може да спречи корозија и отпечатоци од прсти и ја зголемува издржливоста и сигурноста на конструкцијата. Ниско ниво во чиста црна завршница се спротивставува на корозија и не е лесно да се оксидира, за создавање модерен стил на украсување кујна. Аераторот без капење обезбедува постојан притисок на водата, прскање и заштеда на вода.

WOWOW 4 дупка кујна чешма со распрскувач, 8 инчи Centerset Brass Bridge кујна славина 2 рачка со страничен распрскувач

wowow славина осврти

Поглед на Амазон

Оваа чешма за кујна со мост има дизајн со 2 рачки и доаѓа со црева за напојување (ладно и топло), што може прецизно да ја контролира волуменот и температурата на водата. Висока лачна ротирачка чешма 360 ° е исто така совршена за двоен мијалник. Тешката славина за мостови е изработена од врвен цврст месинг и тежи 7.76 Ibs. Месинг чешма за мијалник во кујна со хромирана завршница е 'рѓа, корозија, отпорна на протекување и обезбедува сигурност на вода и долг животен век. Со едно притискање на копче, страничниот распрскувач од месинг под висок притисок може да испрска силен млаз вода за да ги исчисти садовите и нечистотијата во аголот. Вклученото црево може да се извлече до 59 инчи, што е лесно да се исчисти од која било положба околу мијалникот. Оваа античка месинг кујна славина е прекрасен додаток на вашата кујна. Гроздобер кујна славина доаѓа со целиот потребен хардвер и кориснички инструкции, што ја олеснува инсталацијата со 30 минути.

WOWOW Четкана чешма за бања со чешма Широко распространета славина за мијалник во бања

wowow славина осврти

Поглед на Амазон

Оваа модерна едноставна славина за базенот е топла и луксузна, што може да создаде благородна и елегантна бања за вас. Четканата завршница може да ви помогне да одолеете на корозија и 'рѓа во секојдневниот живот. Монтажата од 3 дупки со широко распространет дизајн ви овозможува да го прилагодите растојанието за инсталација според барањата на сливот. Оригиналната креативна конструкција за брзо поврзување е лесно да ја инсталирате славината самостојно без водоводџија. Доаѓа со соодветни линии за одвод и водовод cUPC. Дизајнот на ротирање со висок излив од 6 степени е погоден за прецизно контролирање и волумен и температура на водата. Керамички кертриџи со висока заптивка, имаат перформанси без капнување. И опремен е ноеперл аератор за заштеда на вода.

WOWOW Единствена рачка Комерцијална бања славина подмачкана со триена бронза

wowow славина осврти

Поглед на Амазон

Чешмата за бања доаѓа со склоп за подигнување на лифтот, кој лесно исцедува вода со кревање прачка, за да можете да уживате во пријателско и чисто искуство за капење. Неоперл аераторот со високи перформанси обезбедува удобно перење. Нежен допир со прсти за отстранување на скалата и калциумот. Единствената рачка ви овозможува лесно да ја контролирате температурата и протокот на вода за да можете да се опуштите и да уживате во искуството во бањата. Слаба и луксузна подмачкана триена бронзена завршница, полна со минималистички чувства, класична и едноставна. Додадете облини што течат и класичен изглед во вашата бања. Премиум процес на завршна обработка, завршните облоги ќе одолеат на корозија и оцрнување при секојдневна употреба. Отпорен на корозија и издржлив, лесен за чистење и одржување. Дизајн на центри со 3 дупки и 4 инчи за лесна инсталација

WOWOW Чешма за бања Хром 4 инчен бања Мијалник славина Центар

wowow славина осврти

Поглед на Амазон

Оваа чешма за бања од 4 инчи доаѓа со дизајн на две рачки, што го олеснува прилагодувањето на водата и температурата. Суета славина во хромирана завршница слична на огледало, уникатен дизајн со висок излив за создавање никогаш застарено обликување. Не корозија, не 'рѓа, против гребнатини. Испустот со висок лак ви дава доволно растојание под изливот. Освен тоа, славината за суета доаѓа со склоп за одвод на прачка за подигнување и пар ракавици. Централен сет од 4 инчи и дизајн за монтирање со 3 дупки овозможуваат лесна инсталација. Бакарна нога која обезбедува трајност и сигурност; Направено од BASF материјал за квалитетна храна, заштитувајте го вас и здравјето на вашето семејство. Излезот на славината за суета направен од ABS аератор може да ви помогне да заштедите вода. (Овој аератор може да се симне директно со вашите раце за чистење).

WOWOW Чешма за бања 2 Рачка 4 инчи Centerset Бања мијалник славина

wowow славина осврти

Поглед на Амазон

Чешмата со две рачки има класичен ретро дизајн, без отпечатоци од прсти, одолева на корозија. Торба за суета монтирана на палуба, погодна за изнајмување куќа, нов стан, единечен стан, моторна куќа, приколка за патување и семејна употреба. Оваа чешма бања со бања од 4 инчи доаѓа со прачка за подигнување и затка. Оваа чешла со четка од никел е изработена од легура на цинк, нерѓосувачки челик и метал. Керамичката кертриџ без капки и керамичката кертриџ со голема заптивка го прават непречено да се ротира за да обезбеди долгорочна употреба без капење вода и истекување и прецизно контролирање на температурата на водата. ABS-аераторот заштедува 50% вода и анти-прскање. Керамичката кертриџ без капнување издржува. Висококвалитетна чешма со бакарна нога, надворешна обвивка од нерѓосувачки челик, издржливост.

 

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X