Барај Барај Мапа

Кој ги прави славините на Грое - Дали Грое вреди за парите

КласификацијаВодич за славина 3118 0

Кој ги прави славините на Грое - Дали Грое вреди за парите

кој прави грохе славини

Grohe е водечки светски бренд за комплетни решенија за бањи и опрема за кујна. Како меѓународен бренд, GROHE ги следи вредностите на брендот на технологијата, квалитетот, дизајнот и одржливоста. Во оваа статија, ќе ви ги претставиме славините Grohe од различни аспекти, вклучително и кој прави славини на Грохе, каде се произведуваат Grohe, вреди ли славината Grohe за парите.

За Грохе

логото на грохе

GROHE Group е водечки светски снабдувач на санитарни делови. На странските пазари е составен од GROHE AG, Haimer, Hamburg и други подружници. Со својот глобален бренд GROHE, Групацијата GROHE се потпира на квалитетот на вредноста на брендот, технологијата, дизајнот и одговорноста да го испорача „Чистата радост на водата“ (Pure Freude an Wasser). Во 2014 година, GROHE стана дел од LIXIL Group, компанија котирана на берзата во Токио. LIXIL е лидер на глобален пазар во индустријата за санитарна опрема, управувајќи со широко портфолио на познати брендови за мебел како што се GROHE, American Standard и INAX. Таа е исто така водечки снабдувач во Јапонија на станбени и градежни материјали, производи и услуги.
Крановите и производите за туширање GROHE се дистрибуираат во повеќе од 180 земји, што претставува речиси 80 години совршеност во европскиот дизајн, иновациите, инженерството и квалитетот. Седиштето на GROHE America се наоѓа во срцето на областа Flatiron, со интерактивен изложбен салон создаден за инспирација и соработка.

Каде се произведуваат славините Grohe

Не така одамна, Грохе беше германска компанија која продаваше добро дизајнирани и висококвалитетни славини, кои главно беа произведени во Германија Lahr-Black Forest, а компонентите главно се купуваат во ЕУ. Денес, таа е подружница на голема јапонска групација за градежни производи која произведува славини Grohe за северноамериканските пазари во Мексико, Кина, Португалија и Тајланд.

Дали Грое и Хансгрое се иста компанија

Ние веруваме дека многу клиенти имаат одредено прашање дека Хансгрохе и Грохе се иста компанија бидејќи Грохе е во двете имиња. Одговорот е Не. Hansgrohe беше првобитната компанија основана во Германија од Ханс Грое во 1901 година. Сега е во мнозинска сопственост на групацијата MASCO која поседува други брендови како што се Delta Faucet и Brizo Faucets. Значи, тие воопшто не се иста компанија.

Дали Грое вреди за парите

Постојат многу стилови на славини Grohe. Тие обезбедуваат една од најдобрите опции во индустријата. Целта на дизајнот на секоја славина е да ги задоволи индивидуалните потреби, што значи дека во производниот процес се користат само најдобрите материјали.

Придружувајќи се на најновата технологија во индустријата, многу сопственици на куќи откриваат дека славините Grohe одлично ги задоволуваат потребите на модерните кујни, а сепак обезбедуваат прекрасен изглед што секој го сака.

Овој бренд може да претставува многу серии. Од серијата премиум начин на живот со модерен дизајн и подобрен пристап до мијалникот до серијата Performance која нуди традиционални функции и стилови, Grohe навистина има нешто што им се допаѓа на сите. Како резултат на тоа, славините Grohe вредат за парите и го заслужуваат вашето внимание.

Крајна линија

Генерално, GROHE е одлична компанија со високи стандарди. Имаат разновидни чешми, кои сигурно ќе одговараат на повеќето кујни и бањи. Ако барате славини со висок квалитет и високо ниво, славините GROHE се дефинитивно еден од изборите што не треба да ги пропуштите. Голем број глобални корисници е доволен за да се илустрира неговата извонредност.

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X