Барај Барај Мапа

Moen Edwyn 87028SRS Кујна славина: Прегледи и водич за купување

КласификацијаВодич за славина 3949 0

Moen Edwyn 87028SRS Кујна славина: Прегледи и водич за купување

moen edwyn 87807srs преглед

Како еден од водечките брендови на славини на пазарот, Моен секогаш обезбедува голем избор на славини за кујна и бања. Меѓу нив, Кујна чешма Moen Edwyn 87028SRS е добро продавана славина со добра репутација низ целиот свет. Значи, зошто е толку популарна и дали е добар избор за вашата кујна? Прочитајте го овој напис и разгледајте го овој производ.

Спецификации на чешма за кујна Moen Edwyn 87028SRS

спецификации на moen edwyn 87807srs

Главни карактеристики на Moen Edwyn 87028SRS

Вратен систем

Кујнската чешма Moen Edwyn 87028SRS е чешма надолу, па затоа може да се грижите дека тврдоглавите жици ќе ви го попречат патот кога перете или полните садови. Меѓутоа, со иновацијата на Моен, тие додадоа систем за рефлексија за да ја направат операцијата помазна и полесна за движење. Може да се гарантира дека откако ќе ја повлечете млазницата, млазницата нема да биде премногу неуредна.

Режим на прскање

За традиционалните славини, можете да користите само еден вид спреј, и можеби ќе сакате да знаете колку видови спреј се добри за вас. Колку е погодно да се префрлате помеѓу спреј и вода кога работите секојдневно во кујната. Водниот млаз ќе ги наполни вашите садови и тави побрзо; џет машината за перење може да ги задоволи сите ваши потреби за перење. Има поголема површина за покривање и помек проток на вода, така што нема потреба да ја оштетувате храната за време на чистењето. Покрај тоа, можете да ја користите рачката за прилагодување на температурата и притисокот на водата.

Моќен флеш

Во прилог на повеќе типови на прскање, чешмата за кујна Moen Edwyn 87028SRS користи и технологија за чистење MoensPower, која е дизајнирана да обезбеди 50% повеќе моќност на прскање отколку другите модели со повлекување. Сега можете побрзо да ги отстраните дамките или да ги наполните садовите и тавите. Ова е ефикасен начин да останете ефикасни во кујната.

Отпорни на точки

Важен дел е да ја одржувате чешмата во кујната светла и чиста. Клучот за одржување на сјајна славина е да избегнете невидливи отпечатоци од прсти и дамки од вода. Моен го опремува со завршница од нерѓосувачки челик против дамки, што го прави природно отпорен на отпечатоци од прсти и дамки од вода.

Најчесто поставувани прашања за чешма за кујна Moen Edwyn 87028SRS

Дали вклучува плоча за покривање на неискористените дупки во мијалникот?

Доаѓа со палуба. Сепак, нема гаранција дека може да ги покрие сите неискористени дупки, бидејќи варира во зависност од растојанието и положбата

Спреј релативно мек или премногу висок притисок?

Максималната стапка на проток на Moen 87028SRS Edwyn е на 1.5 GPM. Плус, вклучува моќност за чистење што обезбедува 50 проценти повеќе моќност на прскање кога е потребно

Дали диспензерот за сапун може да се инсталира од двете страни на славината?

Диспензерот за сапун за славината Moen Edwyn може да се стави на двете страни на уредот. Кога рачно ја отворате рачката, таа се мери околу 4-1/2 ″ инчи од центарот на славината. Осигурајте се дека имате доволно растојание од рачката ако сепак одлучите да ја поставите на десната страна.

Конечни размислувања за чешмата за кујна Moen Edwyn 87028SRS

Ако имате доволно простор, Моенс Едвин е добар избор за нова чешма. Со сите негови карактеристики, дефинитивно ќе бидете полесни и побрзи во кујната. Ако сакате да ја знаете нејзината инсталација, оваа чешма е една од најлесните чешми за инсталирање. Може да се инсталира во конфигурации од 1 до 4 дупки. Не треба да се грижите дека не одговара на вашата претходна славина.

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X