Барај Барај Мапа

Осврти за кран Делта: Водич за купување 2021 година, за крански кран Делта

КласификацијаВодич за славина 6829 0

Кога прв поглед ќе го погледнете вашиот дом, ќе видите целосен стил и концепт. Без разлика дали имате за цел модерен, рустикален, традиционален или современ изглед, вашиот дом ви дава одредена атмосфера кога одите низ вратата.

Кога ќе погледнете подетално, сепак, сите детали се комбинираат за да го оживеат вашиот стил. Вашите славини се меѓу оние критични детали во вашата кујна, како и во бањата.

Додека пребарувате совршени славини, квалитетот е клучно внимание затоа што никој не сака да ги заменува нивните славини на секои неколку години. Еден лидер стои над останатите кога станува збор за квалитетот: Делта тапа.

Предности од купување на кран Делта

Делта тапа е секогаш во првите редови на иновациите во славините. Тие развија технологии како Touch2О, сензор за допир што ја вклучува и исклучува славината. Тие се исто така генијалци кои стојат зад MagnaTite Docking, кој користи магнети за прицврстување на главата на славината кога не користите продолжено црево.

Покрај нивните уникатни карактеристики, Делта тапа интегрира висококвалитетна конструкција и ограничена доживотна гаранција за сите нивни производи. Можете да бидете сигурни дека добивате одличен производ и ако се појави редок дефект, Делта ве покрива.

Со обемниот каталог на производи на Делта тапа, како знаете кои од нив најдобро се вклопуваат во вашиот дом? Ајде да се нурнеме во нашите најдобри избори за производи Delta Faucet за вашата кујна и бања.

Врвни славини од кујната Делта

Вашата кујна е повеќе од место да соберете вечера. Тоа е простор за собирање во вашиот дом, и за многу семејства, тоа е извор на топлина и радост. Вистинската славина на кујната ќе го комплетира посакуваниот изглед додека ја олеснувате работата за готвење и чистење.

За да го пронајдете тој совршен за вашата кујна, проверете ги овие Осврти на тапа Делта за нашите омилени славини од кујната Делта во 2021 година.

1. Ес повлече кујна славина

 

Размислете за купување на Амазон

На вистинската тапа за кујна им требаат сите карактеристики што ги сакате без да ви го дува буџетот. За нејзината рамнотежа помеѓу вредноста и практичните карактеристики, Essa повлече кујна славина 9113-AR-DST го зазема првото место на нашата листа на кујнски славини.

карактеристики:

 • Комерцијален дијамантски вентил
 • Приклучување на MagnaTite за влечно црево
 • Четири опции за финиш
 • Функции за прскање и проток
 • Вклучени се и интегрираните линии за снабдување InnoFlex PEX

Кујнската славина Delta Essa Pull Down има едноставен дизајн со едноставни карактеристики, но тоа е класика што добро се вклопува во секоја кујна. Минималистичката славина има обична, мека кривина со единствена рачка за работа, додека цревото за повлекување ви ја дава потребната флексибилност.

Еден од омилените меѓу сопствениците на домови се дупките за прскање Touch-Clean. Нема повеќе да користите четки за заби или чепкалки за да се обидете да ги исчистите дупките во тапа, особено ако водата остава минерални наслаги.

2. Тапа за повлекување Леланд

Размислете за купување на Амазон

 Што ако ви се допаѓаат функциите на славината Еса, но сакате славината да биде повеќе стилска, традиционална одлика? На Леун повлечете ја славината 9178-AR-DST е совршен избор.

карактеристики:

 • ShieldSpray. Технологија
 • Традиционална естетика
 • Комерцијален дијамантски вентил
 • Приклучување на MagnaTite за влечно црево
 • Четири опции за финиш
 • Спреј, поток и функции на ShieldSpray
 • Вклучени се и интегрираните линии за снабдување InnoFlex PEX

Leland ги нуди истите карактеристики како Essa, но со додавање на технологијата ShieldSpray. Оваа иновативна креација Делта ви дава моќен тек додека го минимизирате прскањето. Замислете да миете садови без да морате да го исчистите и прскањето после тоа.

Додека стандардниот Леланд ги има сите овие врвни карактеристики, вие исто така имате опција за славина на Леланд со други напредни опции. Пробајте го моделот со Touch2O контроли на допир или инвестирајте во најнапредниот модел со VoiceIQ, овозможувајќи ви да ја контролирате славината со помош на вашите гласовни асистенти како Алекса или Google.

3. Тринична славина со една рачка

Размислете за купување на Амазон

За оние кои претпочитаат посовремен изглед од својата славина,Тринсичка славина со една рачка 9159-AR-D е одличен избор. Ги има сите карактеристики и сигурност на секоја Делта тапа со елегантен стил.

карактеристики:

 • Комерцијален дијамантски вентил
 • Приклучување на MagnaTite за влечно црево
 • Пет опции за финиш
 • Функции за прскање и проток
 • Вклучени се и интегрираните линии за снабдување InnoFlex PEX

Карактеристиките и стилот се слични помеѓу Тринсиќ и Еса. Сепак, Trinsic има повисока цена. Некои завршувања се поскапи од другите, иако вистинскиот избор може да ве подготви со децении.

Како и со другите модели на оваа листа, Trinsic ја користи напредната технологија на Делта, Innoflex PEX, за да го намали ризикот од истекување во вашата славина. Во комбинација со вентилот Diamond Seal на Делта, тој прави долготраен кран кој ја штити вашата кујна од протекување и оштетување на водата.

4. Славина од една рачка на Лента

Размислете за купување на Амазон

Додека купувате славини, стилот ќе биде првото нешто што ќе привлече внимание. На Тапа со единечна рачка Лента 19802Z-CZ-DST сигурно ќе го привлече вашето внимание со својата единствена квадратна основа, но не штеди на квалитетот во процесот.

карактеристики:

 • ShieldSpray. Технологија
 • Модерен стил
 • Комерцијален дијамантски вентил
 • Приклучување на MagnaTite за влечно црево
 • Четири опции за финиш
 • Спреј, поток и функции на ShieldSpray
 • Вклучени се и интегрираните линии за снабдување InnoFlex PEX

Lenta ги има сите класични карактеристики што ги очекувате во Делта тапа: комерцијален висококвалитетен вентил, линии за напојување InnoFlex PEX и прицврстување на MagnaTite. Популарната технологија ShieldSpray and и флексибилното црево го прават доволно разноврсен за да се справи со секоја работа.

Една разлика што треба да се разгледа е дека за разлика од многу други славини на оваа листа, Lenta не нуди опција за вклучување VoiceIQ.

5. Славина за мијалник во кујна на Кејт

Размислете за купување на Амазон

Ако сакате славина со минималистички дизајн, сепак пропорционална со вашата поголема кујна, најдовте совршено вклопување со Тапа за мијалник во кујна со единствена рачка. Тоа е иновативен и уникатен дизајн што ќе ја направи вашата кујна искра.

карактеристики:

 • Диспензерот за појавување сапун
 • Распрскувач за влечење надолу со прицврстување на MagnaTite
 • Допрете Чисти дупки за прскање
 • Комерцијална технологија за запечатување на Делта
 • Доживотна ограничена гаранција
 • Достапно во хромирани или нерѓосувачки завршни работи

Најкарактеристичната карактеристика на Кејт е неговиот уникатен дизајн. Се вклопува во инсталација со три дупки, но не со славина и две рачки. Се одликува со славина во центарот со единствена рачка од рачката десно за контрола на температурата и протокот на вода, заедно со диспензерот за сапун одлево.

Самата славина има елегантен, минималистички, модерен изглед, додека рачката и диспензерот за сапун додаваат доза на традиционален стил. Ова го прави доволно разноврсен за секој дом.

6. Славина за подготвувачи со една рачка на Еса

Размислете за купување на Амазон

Еса: славината Делта толку убава што ја направија двапати. Ова Еп единица за управување со рачка со самостојна рачка 9913-AR-DST е сличен на моделот Essa што го ставивме на првото место на нашата листа, но со малку пониска цена.

карактеристики:

 • Комерцијален дијамантски вентил
 • Приклучување на MagnaTite за влечно црево
 • Четири опции за финиш
 • Функции за прскање и проток
 • Вклучени се и интегрираните линии за снабдување InnoFlex PEX

Двата модели на Еса се слични, но со клучна разлика: овој е помал. Изливот на Essa Pull-Down славината достигнува над девет инчи од основата, додека достигнувањето на овој модел е помалку од седум инчи. Овој помал модел е висок и 14.5 инчи во споредба со славината Essa Pull-Down од 15.75 инчи.

Двете големини имаат свои добрите и лошите страни. Поголема славина ќе ви овозможи повеќе простор за мијалник за чистење на големи предмети. Во исто време, не сите кујни имаат простор за поголема славина, затоа што има над лавабото инсталирани ормани, полици или други предмети. Сè е во мерење на вашиот простор и знаење што можете да примите.

7. Славина од две рачки на Виндемере

Размислете за купување на Амазон

Ако имате прекрасна и луксузна традиционална кујна, само треба да одговара на вашата славина. Големата елеганција на Тапа со две рачки на Виндемере е идеално одговара.

карактеристики:

 • Страничен распрскувач
 • Длабок лак со движење на вртење од 360 степени
 • Традиционална естетика
 • Достапно во хром, маслена бронза и нерѓосувачки завршетоци

Славината Виндмере има навистина прекрасен изглед. Со својот висок лак, конфигурацијата од четири дупки и значителната основа, тој има совршени пропорции за голема, луксузна кујна. Сепак, целата таа елеганција има изненадувачки прифатлива цена.

Големината на Windemere не само што го прави пропорционално, туку го олеснува и чистењето. Со лачен излив кој има импресивно длабок дострел, тој е совршен за чистење големи, тешки садови.

8. Крајна кран за крак

Размислете за купување на Амазон

Една од обележјата на модерниот дизајн на ентериерот е чиста, остри линии. Јасно е дека ова беше основа за Разводна кујна, една од најуникатните и зачудувачки славини на кујната во Делта.

карактеристики:

 • Елегантен модерен дизајн
 • Функционалност со една рачка
 • Инсталација со една дупка
 • Магнетски распрскувач за повлекување
 • Висок лак

За сопствениците на куќи кои сакаат рационализиран, елегантен дизајн што го прави нивниот кран да изгледа како дисплеј од Guggenheim, моделот Junction е совршен избор. Се разбира, ултрамодерниот изглед не е единственото богатство на оваа славина. Неговата функционалност е импресивно разноврсна, исто така.

Оваа славина достигнува висина поголема од 15 инчи, што ја прави идеална за големи саксии и садови. Пресекот е корисен и за конфигурации со една и за три дупки, бидејќи на самиот кран има потреба само од една дупка, но тој нуди изборна плоча на палубата за да покрие дополнителни дупки доколку е потребно.

9. Чешма со единечна рачка на Шармин

Размислете за купување на Амазон

на Чешма со една рачка на Шармин е една од најновите славини на Делта, и тоа работи во полза на потрошувачот. Покрај својот прекрасен изглед, оваа славина е опремена со модерни и удобни карактеристики.

карактеристики:

 • Диспензерот за појавување сапун
 • Екстра-висок излив
 • Мерач на видлива температура
 • Распрскувач за повлекување
 • Активирање на допир
 • Моќ на батеријата
 • Работа со една рачка

Шарминот е хај-тек начин да ја направите вашата кујна поудобна. Активирањето на допир ви овозможува да избегнете неуредност или остаток исполнет со бактерии на славината. Во меѓувреме, видливиот мерач на температурата ви ја покажува температурата на славината за да не се изгорите на топла вода.

Со својот особено голем излив, Шармејн е совршен и за кујни кои имаат големи саксии, тави за печење и чинии за чистење. Распрскувачот за повлекување додава на мешавината како удобен и моќен начин да се расипат тешките нереди.

10. Тапа за кујна со единствена рачка Матео

Размислете за купување на Амазон

на Кујна тапа со единечна рачка Матео е славина полн со одлики што има едно средство по друго. Помеѓу високо-технолошките погодности и елегантниот, модерен дизајн, оваа славина е совршена за секоја современа или модерна кујна.

карактеристики:

 • ShieldSpray. Технологија
 • TouchClean прскалки за прскање
 • Магнетски распрскувач за повлекување
 • Висок лак
 • Достапно во арктички нерѓосувачки, црни нерѓосувачки, хромирани и венецијански бронзени завршетоци

Тапа од Матео го отелотворува секој аспект на модерната славина. За еден, дизајнот е поедноставен и јасен, а сепак елегантен и во него има инсталација со една рачка. Згора на тоа, славината е полна со напредни одлики за да ја направи попрактична и пофункционална.

Технологијата ShieldSpray најмногу се истакнува меѓу овие карактеристики. Оваа иновативна креација Делта произведува моќен проток на вода со низок прскање или без прскање, овозможувајќи ви да се ослободите од тешките неред без да впивате себе си или вашата кујна.

11. Акуша за мијалник во кујна со единечна рачка Адисон

Размислете за купување на Амазон

Ако сакате уникатен и заоблен изглед на славината во вашата кујна, ќе го обожавате дизајнот на Кујна мијалник со единечна рачка Адисон 9192-AR-DST. Се разбира, има многу функции за работа што треба да ги сакате исто така.

карактеристики:

 • ShieldSpray. Технологија
 • Комерцијален дијамантски вентил
 • Приклучување на MagnaTite за влечно црево
 • Пет опции за финиш
 • Спреј, поток и функции на ShieldSpray
 • Вклучени се и интегрираните линии за снабдување InnoFlex PEX

Никој не може да го обвини Адисон дека е суптилен. Помислете на оваа славина како парче со акцент на домот, што исто така нуди одлични одлики на славината. Адисон не само што има стилски дизајн, туку е и особено висока славина.

Покрај квалитетот на доверливата славина на Делта, Адисон вклучува технологија ShieldSpray to за да ви даде силна моќ на прскање со помалку прскање. Познатото достигнување на изливот од 10.34 инчи и неговата висока висина ви даваат можност за навигација во големи саксии и други незгодни предмети во мијалникот.

Избор на кран за мијалник Делта 

Сите кујнски славини погоре имаат свои добрите и лошите страни. Кога станува збор за тоа, сепак, кој било од нив би направил одлични додатоци во вашата кујна и во стилот и во функцијата.

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X