Барај Барај Мапа

Како да ги заштитите бришените никел славини од дамки

КласификацијаВодич за славина 3054 0

Како да ги заштитите бришените никел славини од дамки

како да ги исчистите четканите никелни тела за бања

Брусениот никел има мат површина, што може да и даде на вашата бања помодерен изглед. Сепак, еден од најголемите недостатоци на овие тела е тоа што тие лесно се оштетуваат, па затоа треба многу внимателно да ги чистите. Значи, како да ги исчистите четканите никелни тела и да ги заштитите од дамки? Ние го истражувавме ова прашање за вас и дадовме упатства за тоа како да се исчистат бранеа никел тела во оваа статија.

Работи што ќе ти требаат

 • Средство за чистење стакло или тврди површини
 • Залепете восок
 • 2 партали или ткаенини од дивокоза
 • Памук

Чекори за тоа како да ги исчистите четканите никел тела за бања

За да ја отстраните малата нечистотија на брусениот никел, намачкајте мека крпа со чиста вода и избришете ја површината. Ако го правите тоа секој ден, ќе ја отстрани нечистотијата пред да се акумулира на површината. Друг начин да се исчисти лесната нечистотија на брусениот никел е да се користи средство за чистење стакло. Само погрижете се средството за чистење стакло да не содржи амонијак или алкохол.

За да ги отстраните дамките од тврда вода, испрскајте мека крпа со раствор кој содржи еднакви количини вода и бел оцет. Секогаш кога чистите четкани никелни тела за бања, треба да се погрижите темелно да ја исплакнете површината. Откако ќе го исплакнете изматениот никел со чиста влажна крпа, избришете ја површината со мека сува крпа.

Поради редовното чистење и секојдневната употреба, треба да ги депилирате и вашите четкани никел тела за бања на секои неколку недели, бидејќи депилацијата ќе му го врати сјајот. Користете мека сува крпа за да нанесете слој од восочна паста, а потоа нанесете ја на површината со брусена никел со мали кружни движења. Откако ќе го нанесете восокот од паста на прицврстувачот, полирајте го никелот со мека сува крпа.

Совети и предупредување

 • Попрскајте ги тела со раствор од половина бел оцет и половина вода за да ги исчистите дамките од тврда вода. Исплакнете многу добро потоа.
 • За најдобри резултати, побарајте восок од карнауба во состојките на восокот за паста.
 • Не користете средства за чистење на стакло или тврди површини кои содржат алкохол или амонијак за чистење на брусениот никел.
Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X