Барај Барај Мапа

Што е мијалник за кујна со двојна монтажа - с Everything за тоа

КласификацијаВодич за славина 1978 0

Што е мијалник за кујна со двојна монтажа - с Everything за тоа

што е мијалник со двојна монтажа

Мијалникот со двојна монтажа веројатно не е првата опција што ви падна на памет како потенцијален додаток. И покрај тоа, во некои ситуации може да биде соодветно за вашата кујна. Значи што е кујнски мијалник со двојна монтажа и како да го инсталирам? Во овој пост, ќе ве прочитаме за с everything за кујнскиот мијалник со двојна монтажа. Продолжете со читање за повеќе детали.

Дефиниција на кујнски мијалник со двојна монтажа

Што значи кујнски мијалник со двојна монтажа? Како што подразбира и името, мијалникот за кујна со двојна монтажа е еден вид монтиран кујнски мијалник со двојни опции, вклучително и мијалник за надвиснување и мијалник. Мијалникот со двојна монтажа ја должи својата разновидност на инсталација на неговиот паметно дизајниран рамен раб. Овој рамен раб може да помогне да се запечати работ на дупката за мијалник, а рамниот раб од низок профил лесно може да се избрише директно од шалтерот во мијалникот.

Мијалник за подмонтирање или мијалник за надмонтирање

поткопување-мијалник-или-надвиснување-мијалник

Преклопениот мијалник во кујната не е ограничен по големина од wallsидовите на вашиот кабинет. Ако вашата плоча е произведена со деликатен материјал, на пример, мермер, преклопениот мијалник во кујната помага во сигурноста на рабовите. Кујнски мијалник за надвиснување е поевтин и поедноставен за инсталирање од под -кујнски мијалник.

Мијалниците за подмонтирање обично се прицврстени со епоксидно лепило од два дела и се запечатени со силиконски заптивки околу периметарот. Бидете сигурни да побарате професионалец или некој што знае што прави.

Понатаму, мијалниците за испуштање, исто така наречени само-обложувачки или нагоре, с still уште се најчестиот вид кујнски мијалник. Мијалник за спуштање има видлива усна околу неговиот периметар што лежи рамно на countertop. Мијалникот за подземје навистина има раб, но бандажот не е видлив затоа што се потпира на дното на бројачот.

Како да инсталирате кујнски мијалник со двојна монтажа

Надминување на мијалник

Двојно монтиран мијалник ќе има многу рамен раб на мијалникот. Ако изберете ламинат, плочки или дрвени плочи, преинсталираниот вдлабнат стил може да биде добар избор поради рамните рабови на мијалникот. Запечатувачкиот раб е лесен за низок профил, а исто така е лесно да се избрише шалтерот директно во мијалникот, каде што може да се испрати до ѓубре за отстранување.

Изборот на највисоко поставен или приклучен мијалник ја олеснува инсталацијата, што е важен фактор ако сте сами за DIYer. Меѓутоа, ако ја изнајмите оваа задача, тогаш тоа е брза и едноставна инсталација за професионалци, па затоа е прилично евтина.

Ова е добар избор за материјали за плочи кои имаат повеќе дупки од другите материјали, како што е дрвото (на пример, блокови за колење) или 2 x 6 обоени и запечатени плочи, кои станаа некако популарни денес. Запечатувањето на овие рабови е едноставна задача и многу ефикасно.

Меѓутоа, за цврсти плочи како што се гранит, мермер и керамички плочки, прекумерно инсталирање на мијалници е исто така добар избор. Рамните рабови можат да ги заштитат рабовите на овие материјали за плочи и да спречат остатоци.

Подморни мијалник

Инсталирањето на мијалник што виси одоздола бара повеќе работа, но може да биде атрактивна презентација и добар изглед во вашата кујна. Haveе имате три методи или „изглед“ за да изберете, од кои сите се поврзани со тоа колку мијалници сакате да прикажете.

Предниот екран ќе прикаже малку од работ на мијалникот. Вашата плоча застана пред да се спушти мијалникот, така што беше откриен мал раб.

Негативите целосно ќе ги сокријат рабовите, а countertop ќе виси малку над мијалникот. Работ воопшто не е откриен.

Израмнетиот изглед го усогласува countertop со работ на мијалникот. Со други зборови, месата се протега до крајот на работ, а не на работ.

Мијалникот инсталиран на дното создава пријатна и чиста линија во кујната и обезбедува дополнителни неколку сантиметри корисен простор на работната површина. Четкањето на остатоците или сечињата во мијалникот за отстранување е исто така полесно да се користи методот на дното за инсталација.

Заклучок

За оние кои сакаат да изберат како да инсталираат мијалник, мијалник со двојна инсталација е одлична опција. Тие имаат разновидни опции и можат да се инсталираат како под-обесени или монтирани со рамна боја. Без разлика колку реновирања може да претрпи вашата кујна со текот на годините, тие имаат потенцијал за флексибилност и долговечност.

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X