Барај Барај Мапа

330㎡ Едноставна вила, елегантна бела боја - уметност на тивок простор | Ванг Вупинг

КласификацијаВодич за славина 4343 0

Внатрешен дизајн Алијанса

640 29

 

Мирна уметност

Тишината е еден вид конотација, еден вид рамнодушно ослободување на собирање хризантема. Тишината е еден вид моќ, инфективна моќ скриена длабоко во срцето.

Големата површина на бело во просторот е елегантна и висока класа, комбинирана со текстурата на материјалот, претставувајќи го модерниот тивок уметнички простор во целост.

 

01

Собата за седење

640 1 6

640 2 3

Дневната соба користи бели линии и завршувања на дрво за да создаде елегантна и пријатна атмосфера од висока класа. Дизајнот користи француско апстрактно размислување за да создаде стилски, софистициран и богато слоен ентериер преку совршена комбинација на класично и модерно.

640 3 3

Темно портокаловата боја на столовите за одмор го расцветува модерното чувство за просторот. Светло сивиот тепих и каскадната тркалезна масичка за кафе го прават просторот да изгледа богато и слоевито.

640 4 3

Просторот со високи тавани доаѓа со чувство на волумен што гледа нагоре и претставува слободна состојба на умот. Софата е изработена од извонредна бела кожа и украсена со бледо зелени перници за да создаде рафиниран темперамент.

640 6 3

Целиот простор манифестира елегантен темперамент, а мирниот и низок клуч италијански мебел носи богато чувство на искуство. Техниката на оставање голема површина бела, со бледо сината боја носи модерна свежина. Судирот на различни материјали е промена на структурата на вената.

 

02

Ресторанот

640 9 1

Трпезаријата е сала со висок таван со чувство на светлина и чувство на безвременост и удобност.

640 7 2

640 8 2

640 5 3

Деталите за опремата овозможуваат независен и слободен животен контекст на уметнички начин, со поетско расположение, изразувајќи чувство на враќање кон спокојството среде просперитет. Ова е презентација на животната состојба и темпераментот на сопственикот.

 

03

Чајџилница

640 10 1

640 11 1

Современиот мебел е едноставен и стилски. Просторна природна чиста бела текстура, низ ритамската уметност за збогатување на нивото на просторот, внесена со поетски хранливи материи, дозволено слободно да расте.

640 12 1

Чајната соба има елегантна убавина на расположение. Изразувањето на материјалите и создавањето на атмосферата сето тоа ја дава убавината на тишината и ваби-сабито во просторот.

 

04

Спалната соба

640 13 1

640 14 1

Чистата бела боја создава тивка и елегантна атмосфера, во која уметноста го изразува начинот на едноставност. Современите линии го оцртуваат уметничкото расположение, а додавањето на портокалови елементи во просторот додава топлина и удобност на просторот.

640 15 1

640 16 1

640 17 1

Линеарните елементи и геометриските блокови на просторот се надредени и комбинирани едни со други. Лесните екрани внесуваат светлина во просторијата, создавајќи релаксирачка и пријатна атмосфера. Додатоците се поставени насекаде, покажувајќи лежерен и слободен став.

640 18

640 19

Главната спална соба е тивка и уредена, со светлина и сенки кои формираат нејасна врска меѓу себе, а минималистичкиот мебел и ламби создаваат тивко и мирно визуелно чувство. Независната троседот и масичката на крајот од креветот подобруваат уште едно чувство за одмор во дневната соба.

640 20

640 21

640 22

Редоследот на просторот продолжува со елегантен и опуштен став кон животот. Преклопувањето и повторувањето на светлината и сенката, стапките на времето, ја раскажуваат убавата приказна за уметноста што продира во животот.

640 23

640 24

640 25

Plan План за првиот кат

640 26 1

Plan план за втор кат

640 28 1

Plan план за третиот кат

640 27

Plan План за среден кат

 

Име на проектот: Нанинг Ронге Парк Лејн, комерцијална вила, модел на куќа

Сопственик: недвижен имот Ронге

Адреса на проектот: Гуангкси Нанинг

Проектна површина: 330 квадратни метри

Дизајн на тврд мебел: Канцеларија за архитектура и ентериер во Јужна Шенжен Таихе

Дизајн на меко опремување: Канцеларија за архитектура и ентериер за јужна Шенжен Таихе

Дизајн тим: Ванг Вупинг, ouоу Хонгмин, ouоу ongонгпинг, haао Ксиаофанг, Сон Хонгсиу

Вселенска фотографија: Обликувајте простор

 

Директор за дизајн

640 69

Ванг Вупинг

Тој е добро познат дизајнер на ентериер во Кина, виш архитект за внатрешни работи и директор на Здружението на дизајнери на ентериер во Шенжен (SZAID). Тој се занимава со дизајн на ентериер веќе 16 години. Тој е основач и директор за дизајн на канцеларијата за архитектонски ентериер во Шенжен Тајхе Јужна.

 

За Taihe Southern Design

Со искуството на меѓународна визија, Архитектонскиот дизајн на ентериер Шенжен Таихе Нанфанг е посветен на создавање врвни домашни клубови, продажни канцелариски модели на куќа, вила замок, деловен деловен простор и друг бутик за внатрешен дизајн Ние инсистираме на оригинален дизајн и постигнавме извонредни резултати и едногласни пофалби во индустријата и надвор од неа.

За толку многу години, компанијата се залага за иновации во дизајнот е движечка сила да се поттикне компанијата напред, високо-квалитетен дизајн и ефикасна услуга во индустријата имаат освоено многу добра репутација, но исто така и во индустријата има освоено голем број на награди за дизајн на дома и во странство.

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X