Барај Барај Мапа

330㎡ Едноставна вила, елегантна бела боја - уметност на тивок простор | Ванг Вупинг

КласификацијаВодич за славина 3528 0

Внатрешен дизајн Алијанса

 

Мирна уметност

Тишината е еден вид конотација, еден вид рамнодушно ослободување на собирање хризантема. Тишината е еден вид моќ, инфективна моќ скриена длабоко во срцето.

Големата површина на бело во просторот е елегантна и висока класа, комбинирана со текстурата на материјалот, претставувајќи го модерниот тивок уметнички простор во целост.

 

01

Собата за седење

Дневната соба користи бели линии и завршувања на дрво за да создаде елегантна и пријатна атмосфера од висока класа. Дизајнот користи француско апстрактно размислување за да создаде стилски, софистициран и богато слоен ентериер преку совршена комбинација на класично и модерно.

Темно портокаловата боја на столовите за одмор го расцветува модерното чувство за просторот. Светло сивиот тепих и каскадната тркалезна масичка за кафе го прават просторот да изгледа богато и слоевито.

Просторот со високи тавани доаѓа со чувство на волумен што гледа нагоре и претставува слободна состојба на умот. Софата е изработена од извонредна бела кожа и украсена со бледо зелени перници за да создаде рафиниран темперамент.

Целиот простор манифестира елегантен темперамент, а мирниот и низок клуч италијански мебел носи богато чувство на искуство. Техниката на оставање голема површина бела, со бледо сината боја носи модерна свежина. Судирот на различни материјали е промена на структурата на вената.

 

02

Ресторанот

Трпезаријата е сала со висок таван со чувство на светлина и чувство на безвременост и удобност.

Деталите за опремата овозможуваат независен и слободен животен контекст на уметнички начин, со поетско расположение, изразувајќи чувство на враќање кон спокојството среде просперитет. Ова е презентација на животната состојба и темпераментот на сопственикот.

 

03

Чајџилница

Современиот мебел е едноставен и стилски. Просторна природна чиста бела текстура, низ ритамската уметност за збогатување на нивото на просторот, внесена со поетски хранливи материи, дозволено слободно да расте.

Чајната соба има елегантна убавина на расположение. Изразувањето на материјалите и создавањето на атмосферата сето тоа ја дава убавината на тишината и ваби-сабито во просторот.

 

04

Спалната соба

Чистата бела боја создава тивка и елегантна атмосфера, во која уметноста го изразува начинот на едноставност. Современите линии го оцртуваат уметничкото расположение, а додавањето на портокалови елементи во просторот додава топлина и удобност на просторот.

Линеарните елементи и геометриските блокови на просторот се надредени и комбинирани едни со други. Лесните екрани внесуваат светлина во просторијата, создавајќи релаксирачка и пријатна атмосфера. Додатоците се поставени насекаде, покажувајќи лежерен и слободен став.

Главната спална соба е тивка и уредена, со светлина и сенки кои формираат нејасна врска меѓу себе, а минималистичкиот мебел и ламби создаваат тивко и мирно визуелно чувство. Независната троседот и масичката на крајот од креветот подобруваат уште едно чувство за одмор во дневната соба.

Редоследот на просторот продолжува со елегантен и опуштен став кон животот. Преклопувањето и повторувањето на светлината и сенката, стапките на времето, ја раскажуваат убавата приказна за уметноста што продира во животот.

Plan План за првиот кат

Plan план за втор кат

Plan план за третиот кат

Plan План за среден кат

 

Име на проектот: Нанинг Ронге Парк Лејн, комерцијална вила, модел на куќа

Сопственик: недвижен имот Ронге

Адреса на проектот: Гуангкси Нанинг

Проектна површина: 330 квадратни метри

Дизајн на тврд мебел: Канцеларија за архитектура и ентериер во Јужна Шенжен Таихе

Дизајн на меко опремување: Канцеларија за архитектура и ентериер за јужна Шенжен Таихе

Дизајн тим: Ванг Вупинг, ouоу Хонгмин, ouоу ongонгпинг, haао Ксиаофанг, Сон Хонгсиу

Вселенска фотографија: Обликувајте простор

 

Директор за дизајн

Ванг Вупинг

Тој е добро познат дизајнер на ентериер во Кина, виш архитект за внатрешни работи и директор на Здружението на дизајнери на ентериер во Шенжен (SZAID). Тој се занимава со дизајн на ентериер веќе 16 години. Тој е основач и директор за дизајн на канцеларијата за архитектонски ентериер во Шенжен Тајхе Јужна.

 

За Taihe Southern Design

Со искуството на меѓународна визија, Архитектонскиот дизајн на ентериер Шенжен Таихе Нанфанг е посветен на создавање врвни домашни клубови, продажни канцелариски модели на куќа, вила замок, деловен деловен простор и друг бутик за внатрешен дизајн Ние инсистираме на оригинален дизајн и постигнавме извонредни резултати и едногласни пофалби во индустријата и надвор од неа.

За толку многу години, компанијата се залага за иновации во дизајнот е движечка сила да се поттикне компанијата напред, високо-квалитетен дизајн и ефикасна услуга во индустријата имаат освоено многу добра репутација, но исто така и во индустријата има освоено голем број на награди за дизајн на дома и во странство.

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X