kërkim Kerko Site

FAZA E WOWOW | Si të instaloni rubinetën e kuzhinës

KlasifikimWowow Instalimi i rubinetës 9082 0

TOM:

përshëndetje

ne do të instalojmë një rubinet të ri WOWOW

në lavamanin tonë të ri të kuzhinës

dhe ne me të vërtetë na pëlqen pamja e saj

kaq tipike për WOWOW

ajo është e paketuar me një grup dorezash të bardha

drejtë në krye

pikërisht këtu është një njoftim që ju thotë të skuqni linjat

rubineti ka një garanci vërtet të mirë për të

por nëse nuk siguroheni që ato rreshta të jenë skuqur

atëherë garancia është boshllëqe

[tingulli që rrjedh ujë]

Unë kam marrë lavamanin e vjetër të kuzhinës për qëllime demonstrimi

ky do të ishte instalimi më i zakonshëm

ju keni dy tas dhe tre vrima

kështu që ju duhet të mbuloni ato tre vrima

ata ju kanë dërguar këtë pjatë të mbuluar me nikel të krehur

kur jemi gati për të

në të vërtetë bëni instalimin e rubinetit

ne do të vendosim silikoni

në pjesën e poshtme të kësaj pjate escutcheon këtu

në mënyrë që të mbetet në vend dhe të mos tërhiqet

dhe nuk keni pse të shqetësoheni për ujin

duke shkuar nga kuverta në kabinetin më poshtë

shiko ku është unaza o

dhe gropa e vogël unazore në fund të rubinetit

ne duam që ajo të përbëjë kundër fundit

ose falja më e lartë

të kësaj pjate diskutimi

Unë jam duke shkuar për ta vendosur këtë përmes kuvertë

dhe kjo ka të bëjë me atë që do të duket

kështu që bën një instalim të bukur të ngushtë

opsionet tuaja janë mjaft të hapura në këtë pikë

ju mund ta vendosni këtë valvul këtu në anën e duhur

nëse keni të drejtë

mund ta vendosni në mes

në mënyrë që të funksionojë në këtë mënyrë

nëse jeni i paqartë

nëse jeni të majtë

mund ta vendosni sipër në këtë anë të lavamanit

në rregull jemi gati ta vendosim

ju duhet ta imagjinoni veten përmbys këtu

ose që sigurohuni që lavamani juaj të jetë jashtë kabinetit

ne do të vendosim në këtë forcë

e cila lëviz forcën përreth

gjëja tjetër në majë të forcës

është një rondele gome e cila vepron si amortizues

që poshtë

tjetër është një rondele çeliku inox

që merr forcën e arrës së bllokimit

kalon ashtu

dhe e fundit por jo më pak e rëndësishmja

është arrë reçeli

kështu që kalon nëpër tuba

mbi tubat e furnizimit poshtë

dhe pastaj bëhet filetimi në tubin e filetuar

dhe kjo duhet të shkojë ashtu si kjo

në rregull po punojmë në një sipërfaqe të bukur të ngurtë

tani ajo nuk do të përhapet shumë

Unë kam arritur të marr këtë arrë bllokimi

poshtë mbi tubin e filetimit sa më shumë që të jetë e mundur

dhe ne thjesht do t'i sjellim këto

pak nga njëra anë

pak nga ana tjetër

pak nga ana tjetër

një tjetër mbi këtë anë

dhe ne e rritim atë në mënyrë që të dalë sheshi

duke e vendosur forcën në mënyrë të barabartë para dhe mbrapa

mënyra për të kontrolluar për t'u siguruar që rubineti është i saktë

valvula është saktësisht pozicioni i duhur

Unë kam marrë atë drejtuar drejt

dhe ne duam të sigurohemi që

këto janë të dyja pllaka e escutcheon është rreshtuar

do të ketë pak silikon

që do të shtrydh këtu

ne do të vendosim tubin e furnizimit

kështu që ky është ai që në të vërtetë shkon te hunda

dhe ne do ta ushqejmë këtu

kështu do ta bëjmë kryesisht me gisht

ka një rondele gome

poshtë në atë montim

dhe pastaj me pikëllimin e rregullueshëm

vendosur në montimin e duhur

ka dy banesa në anën e këtij bashkimi këtu

kështu që ne thjesht sjellim këtë

dhe sigurohuni që ajo vazhdon atje bukur dhe lehtë

dhe ne do të japim vetëm një çerek kthesë

E dëgjova si të zbehtë

Ky është tubi i furnizimit që shkon deri në hundë

kështu që do të përfundoni duke i dhënë asaj një peshë

kështu që kjo ndahet

edhe njehere

me një kaçavidë phillips

merre këtë veç

këtu ka dy vida të veçanta prej çeliku inox

një

merre tjetrin

kjo do të vazhdojë në tubin e furnizimit

dhe ne do ta shtrëngojmë përsëri përsëri

këto janë linjat e furnizimit që do të shkojnë në bibs

ku uji juaj del nga sistemi

pra kemi flamurin e kuq

në linjën e ujit të nxehtë

dhe thjesht e vidhos atë

dhe ju duhet ta filloni atë

Mirë

dhe është se ka një unazë vërtet të bukur në të

pra edhe një herë

ti nuk po i mundon vërtet gjërat shumë poshtë

ju thjesht po bëni pak presion në atë linjë

pasi ta instalojmë

aty është blu

kjo është për të ftohtët

çdo gjë uji është etiketuar

kështu që nuk ka përzierje

dhe kjo është gjithçka atje

tani jemi gati ta vendosim këtë lavaman në kabinet

Unë do ta vendos atë tremujor për t'u kthyer

të marrë një palë të marrë një palë pincë

dhe thjesht jepni këtë një çerek kthesë

dhe kjo është gjithçka që ju duhet për ta mbajtur atë të papërshkueshëm nga uji

një çerek kthesa këtu

dhe ju jeni gati të shkoni

[Music]

VAJZE:

mund të dilni tani

TOM:

oh zot unë jam aq i lumtur për këtë

Unë jam shumë i lumtur që jam larg nga atje poshtë

në rregull

mjaft e mire

tipari i veçantë i kësaj rubineti është kjo teh e re

i cili supozohet se është krijuar për të pastruar pllaka

dhe gjëra të tilla si në makinë larëse enësh

ju mund të kontrolloni sasinë e vëllimit

që po kalon nëpër teh

thjesht duke u përpjekur për të kompresuar

dhe ju mund të merrni forcë të plotë

thjesht mund të marrësh pakëz

kështu funksionon

Etiketërubinet i lavamanit të kuzhinëshidheni poshtëdorezë e vetme Next:
Klikoni për të anulluar përgjigjen
  展开 更多
  Mirëseerdhët në faqen zyrtare të WOWOW FAUCET

  Duke u ngarkuar ...

  Zgjidhni monedhën tuaj
  USDDollarit amerikan (SHBA)
  EUR euro

  Shporte

  X

  Historia e Shfletimit

  X