Барај Барај Мапа

Осврти за тапа за Делта: Водач за купување 2021 година за славини за туш кабини

КласификацијаБлог Водич за славина 11594 0

Без оглед колку е бурен, стресен или неуреден денот, секогаш можете да сметате на одличен туш за освежување и релаксација. Се разбира, вашиот систем за славина за туширање игра улога во тоа колку е освежувачки вашиот туш. Висококвалитетните производи на Делта се протегаат надвор од славините на мијалникот и во целосни системи за туширање, кои се движат од избор според буџетот до вистински луксуз. Во овој пост, ќе ви претставиме неколку популарни Делта славини за туширање кои освоија одлични критики и можете да ја набавите соодветната за себе.

 1. Делта туш со четири поставувања Две во едно
 2. Делта Виндемере комплет за еднократна употреба за туширање
 3. Делта Лахара комплет за туширање и када со една рачка од 14 серии
 4. Тапа за туш со една рачка Делта Лахара
 5. Делта Тринсиќ комплет за туширање со две функции во серија 17
 6. Изберете го вашиот Делта систем за туширање

1. Делта In2ition туш со четири поставки два во еден

За одличен туш, понекогаш треба да излезете подалеку од основната глава на еден агол под притисок и да посегнете по разноврсност. Тоа е името на играта со Туш со четири поставувања In2ition, два во едно Хром 75486C

Delta Faucet 4-Spray Touch Clean In2ition 2-in-1 двојна рака држена глава за туширање со црево, Chrome 75486C  Амазон САД

карактеристики:

 • Рачен додаток за спреј за масажа
 • Четири режими на прскање
 • Исчистете ги дупките за прскање на допир
 • SpotShield технологија
 • Квалификација на WaterSense

Системот за туширање In2ition го освои првото место на нашата листа затоа што иако е полн со карактеристики, тој е исто така најефтиниот систем за туширање на нашата листа. Тоа е оптимална вредност во секоја бања.

Овој систем за туширање има единствена форма. Има рачно стапче за масажа со вода што се одвојува, но стапчето седи во центарот на главата на целото тело. Ова ви дава четири режими на прскање за избор: спреј за цело тело, спреј за масажа, пауза и спреј за цело тело и спреј за масажа истовремено.

2. Делта Виндмере комплет за еднократна употреба за туширање

3.2 Делта славина Windemere Еднофункционален комплет за обложување туш со единечна спрејска глава за туширање Chrome BT14296 Вклучен вентил 1

 Амазон САД

Вашиот систем за туширање е тој што го прави вашиот туш удобен и освежителен. Зошто и таа да не е декор? Тоа е процес на размислување зад Кит за еднократна употреба за туширање Windemere Хром BT14296 и неговиот зачудувачки изглед.

карактеристики:

 • Универзален вентил со повеќе избор
 • Квалификација на WaterSense
 • H2Окинетичка технологија
 • Избалансиран вентил за притисок на мониторот
 • Исчистете ги дупките за прскање на допир
 • Повеќе опции за комплет

Стилот на комплет за туширање Windemere е само една од многуте привлечни карактеристики што овој систем може да ги понуди. За да се обезбеди доверлив квалитет на Делта, овој систем за туширање вклучува неколку технологии на сопственост како што е универзалниот вентил MultiChoice и покриеноста на балансиран вентил на притисок на мониторот.

Клучна карактеристика на овој комплет е Н.2Окинетичка технологија. Ова е уште една од иновациите на Делта, дизајнирана да направи да се чувствува како вашиот туш да доставува повеќе вода додека системот всушност заштедува вода.

Ниту Windemere не разочарува кога станува збор за прилагодливоста. Можете да купите комплети за туш заедно или за комбинирање со туш и када. Исто така, доаѓа во три опции за финиш и можете да го купите со или без груб.

3. Делта Лахара комплет за туширање и када со една рачка од 14 серии

3.3-Делта славина Лахара Серија 14 Единствена рачка во када и комплет за дотерување туш, славина за туширање со глава за туширање со 5 спреј за чистење на допир, бронза од шампањ T14438-CZ (вентилот не е вклучен)

Амазон САД

Ако сте меѓу безброј сопственици на куќи кои имаат славини Лахара на мијалникот во бањата, кој подобар начин да ги надополните овие славини отколку со соодветниот систем за туширање? Делта ја знае радоста на добро координираната бања и тоа го олеснуваат со Комплет за туширање и када со една рачка од Лахара во серија 14 Бронза T14438-CZ  .

Карактеристики

 • Конфигурирано за комбиња во када и туш
 • Исчистете ги дупките за прскање на допир
 • Избалансиран вентил за притисок на мониторот
 • Пет поставки за прскање
 • Квалификација на WaterSense

Овој систем за туширање не ги разочара fansубителите на другите производи на „Делта“ од Лахара. Покрај класичниот изглед, овој систем има особено разновиден сет на опции за прскање. Тие вклучуваат ваш стандарден спреј за цело тело, спреј за масажа, спреј за масажа со спреј за цело тело, мек спреј за измачување и функција за пауза.

Мекиот спреј за лепење е особено ретка карактеристика. Тоа е нежен спреј како магла, идеален кога сакате само лесно, освежувачко плакнење.

4. Славина за туширање со една рачка Делта Лахара од 14 серии

3.4-Делта славина Лахара 14 Една рачка славина за туширање, комплет за дотерување туш со глава за туширање со 5 спреј, чиста на допир, бронза од шампањ T14238-CZ (вентилот не е вклучен)

Амазон САД

Дали сакате изгледот на Лахара и прекрасните одлики, но немате када под тушот? Имате среќа со Тапа за туш со една рачка Лахара од 14 серии Бронза T14238-CZ .

карактеристики:

 • Конфигурирано за комбиња во када и туш
 • Исчистете ги дупките за прскање на допир
 • Избалансиран вентил за притисок на мониторот
 • Пет поставки за прскање
 • Квалификација на WaterSense

Овој систем за туширање Лахара ги има сите исти карактеристики и предности како комплет за туширање и када, вклучително и релаксирачки режим на мек фрлање. Клучната разлика е во тоа што овој систем не вклучува славина на када. Како резултат, исто така е малку поекономично.

И со двата системи за туширање Лахара од 14 серии, важно е да се напомене дека комплетите не вклучуваат вентил, затоа не заборавајте да го купите потребниот вентил пред да започнете со инсталацијата.

5. Делта Тринсиќ комплет за туширање со две функции во серија 17

Делта тапа Тринсик серија 17 Двојно-функционален комплет за туширање со единечно прскање H2Okinetic глава за туширање, бронза од шампањ T17259-CZ (вклучен вентил)

Амазон САД

Помислете на Trinsic како на дизајнот на Делта, направен специјално за сопствениците на куќи со модерен одблесок. Како славината за бања Тринсиќ, Комплет за туширање со двојна функција Trinsic во серија 17 Шампањ бронза T17259-CZ  ги има сите врвни стилови што ги сакате.

Карактеристики

 • Квалификација на WaterSense
 • Избалансиран вентил за притисок на мониторот
 • H2Окинетичка технологија
 • Пет опции за финиш

Trinsic е еден од повисоките модели на Делта, а нивниот комплет за туширање не е исклучок. Тоа е најскапиот модел на нашата листа, но со добра причина.

Системот за туширање Trinsic го користи напредниот H на Делта2Окинетичка технологија, која користи уникатни аранжмани на бранови и големини на капки за да се чувствува како да добивате повеќе вода отколку што сте реално.

Друга карактеристика за лесна употреба е вентилот за притисок во рамнотежа на мониторот: уште една од иновациите на Делта. Вентилот одржува постојан притисок во контролата на температурата за да не го добиете непријатното будење од ненадејната промена на температурата.

Изберете го вашиот Делта систем за туширање

Секој има свои идеи за тоа што прави одличен туш, а Делта го препознава ова. Затоа тие имаат толку многу опции за поставки за прскање и конфигурации на системот за туширање за да можете да изберете оној што одговара најдобро на вашите потреби. Сите опции на оваа листа се достојни добитници.

тагПрегледи на славина за туш Делтатапа за туширање Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X