Барај Барај Мапа

Осврти за кујна од Делта: Водач за купување 2021 година, за кран за кран Делта

КласификацијаБлог Водич за славина 6481 0

Вашата кујна е повеќе од место за да соберете вечера. Тоа е простор за собирање во вашиот дом, и за многу семејства, тоа е извор на топлина и радост. Вистинската славина на кујната ќе го комплетира посакуваниот изглед додека ја олеснувате работата за готвење и чистење. За да го пронајдете тој совршен за вашата кујна, проверете ги овие Прегледи на тапа за кујна за нашите омилени славини од кујната Делта.

 1. Кујна славина од Делта Еса
 2. Допрете ја славината Делта Леланд
 3. Кран со единечна рачка Делта Тринсиќ
 4. Кран со единечна рачка Делта Лента
 5. Славина за подготвувачи со единечна рачка Делта Еса
 6. Славина за мијалник во кујна Делта Адисон
 7. Избор на кран за мијалник Делта

1. Крајна славина од Делта Еса

Дуста кран Еса повлече кујна славина со распрскувач за повлекување

Амазон САД

На вистинската тапа за кујна им требаат сите карактеристики што ги сакате без да ви го дува буџетот. За нејзината рамнотежа помеѓу вредноста и практичните карактеристики, Ес повлече кујна славина 9113-АР-ДСТ го зазема првото место на нашата листа на кујнски славини.

карактеристики:

 • Комерцијален дијамантски вентил
 • Приклучување на MagnaTite за влечно црево
 • Четири опции за финиш
 • Функции за прскање и проток
 • Вклучени се и интегрираните линии за снабдување InnoFlex PEX

Кујнската славина Delta Essa Pull Down има едноставен дизајн со едноставни карактеристики, но тоа е класика што добро се вклопува во секоја кујна. Минималистичката славина има обична, мека кривина со единствена рачка за работа, додека цревото за повлекување ви ја дава потребната флексибилност.

Еден од омилените меѓу сопствениците на домови се дупките за прскање Touch-Clean. Нема повеќе да користите четки за заби или чепкалки за да се обидете да ги исчистите дупките во тапа, особено ако водата остава минерални наслаги.

2. Допрете ја славината Делта Леланд

Амазон САД

Што ако ви се допаѓаат функциите на славината Еса, но сакате славината да биде повеќе стилска, традиционална одлика? На Леунд за повлекување славина 9178-AR-DST е совршен избор.

карактеристики:

 • ShieldSpray технологија
 • Традиционална естетика
 • Комерцијален дијамантски вентил
 • Приклучување на MagnaTite за влечно црево
 • Четири опции за финиш
 • Функции за прскање, поток и ShieldSpray
 • Вклучени се и интегрираните линии за снабдување InnoFlex PEX

Leland ги нуди истите карактеристики како Essa, но со додавање на ShieldSpray Technology. Оваа иновативна креација Делта ви дава моќен тек додека го минимизирате прскањето. Замислете да миете садови без да морате да го исчистите и прскањето после тоа.

Додека стандардниот Леланд ги има сите овие врвни карактеристики, вие исто така имате опција за славина на Леланд со други напредни опции. Пробајте го моделот со Touch2O контроли на допир или инвестирајте во најнапредниот модел со VoiceIQ, овозможувајќи ви да ја контролирате славината со помош на вашите гласовни асистенти како Алекса или Google.

3. Кран со единечна рачка Делта Тринсиќ

Амазон САД

За оние кои претпочитаат посовремен изглед од својата славина,Тринсичка славина со една рачка 9159-AR-DST е одличен избор. Ги има сите карактеристики и сигурност на секоја Делта тапа со елегантен стил.

карактеристики:

 • Комерцијален дијамантски вентил
 • Приклучување на MagnaTite за влечно црево
 • Пет опции за финиш
 • Функции за прскање и проток
 • Вклучени се и интегрираните линии за снабдување InnoFlex PEX

Карактеристиките и стилот се слични помеѓу Тринсиќ и Еса. Сепак, Trinsic има повисока цена. Некои завршувања се поскапи од другите, иако вистинскиот избор може да ве подготви со децении.

Како и со другите модели на оваа листа, Trinsic ја користи напредната технологија на Делта, Innoflex PEX, за да го намали ризикот од истекување во вашата славина. Во комбинација со вентилот Diamond Seal на Делта, тој прави долготраен кран кој ја штити вашата кујна од протекување и оштетување на водата.

4. Кран со единечна рачка Делта Лента

Кран за мијалник со рачка Делта тапа Лента со распрскувач за повлекување и распрскувач со магнетно прицврстување, бронза од шампањ 19802Z-CZ-DST

Амазон САД

Додека купувате славини, стилот ќе биде првото нешто што ќе привлече внимание. На Тапа со единечна рачка Лента 19802Z-CZ-DST сигурно ќе го привлече вашето внимание со својата единствена квадратна основа, но не штеди на квалитетот во процесот.

карактеристики:

 • ShieldSpray технологија
 • Модерен стил
 • Комерцијален дијамантски вентил
 • Приклучување на MagnaTite за влечно црево
 • Четири опции за финиш
 • Функции за прскање, поток и ShieldSpray
 • Вклучени се и интегрираните линии за снабдување InnoFlex PEX

Lenta ги има сите класични карактеристики што ги очекувате во Делта тапа: комерцијален висококвалитетен вентил, линии за напојување InnoFlex PEX и прицврстување на MagnaTite. Популарната технологија ShieldSpray и флексибилното црево го прават доволно разноврсен за да се справи со секоја работа.

Една разлика што треба да се разгледа е дека за разлика од многу други славини на оваа листа, Lenta не нуди опција за вклучување VoiceIQ.

5. Славина за подготвувачи со една рачка Делта Еса

Амазон САД

Еса: славината Делта толку убава што ја направија двапати. Ова Ес-единечна рачка со фасадат 9913-АР-ДСТе сличен на моделот Essa што го ставивме на првото место на нашата листа, но со малку пониска цена.

карактеристики:

 • Комерцијален дијамантски вентил
 • Приклучување на MagnaTite за влечно црево
 • Четири опции за финиш
 • Функции за прскање и проток
 • Вклучени се и интегрираните линии за снабдување InnoFlex PEX

Двата модели на Еса се слични, но со клучна разлика: овој е помал. Изливот на Essa Pull-Down славината достигнува над девет инчи од основата, додека достигнувањето на овој модел е помалку од седум инчи. Овој помал модел е висок и 14.5 инчи во споредба со славината Essa Pull-Down од 15.75 инчи.

Двете големини имаат свои добрите и лошите страни. Поголема славина ќе ви овозможи повеќе простор за мијалник за чистење на големи предмети. Во исто време, не сите кујни имаат простор за поголема славина, затоа што има над лавабото инсталирани ормани, полици или други предмети. Сè е во мерење на вашиот простор и знаење што можете да примите.

6. Кран за мијалник со една рачка Делта Адисон

Амазон САД

Ако сакате уникатен и заоблен изглед на славината во вашата кујна, ќе го обожавате дизајнот на Кујна мијалник со единечна рачка Адисон 9192-AR-DST. Се разбира, има многу функции за работа што треба да ги сакате исто така.

карактеристики:

 • ShieldSpray технологија
 • Комерцијален дијамантски вентил
 • Приклучување на MagnaTite за влечно црево
 • Пет опции за финиш
 • Функции за прскање, поток и ShieldSpray
 • Вклучени се и интегрираните линии за снабдување InnoFlex PEX

Никој не може да го обвини Адисон дека е суптилен. Помислете на оваа славина како парче со акцент на домот, што исто така нуди одлични одлики на славината. Адисон не само што има стилски дизајн, туку е и особено висока славина.

Покрај квалитетот на доверливата славина на Делта, Адисон вклучува технологија ShieldSpray за да ви даде силна моќност на прскање со помалку прскање. Познатото достигнување на изливот од 10.34 инчи и неговата висока висина ви даваат можност да се движите низ големи саксии и други незгодни предмети во мијалникот.

Избор на кран за мијалник Делта

Сите кујнски славини погоре имаат свои добрите и лошите страни. Кога станува збор за тоа, сепак, кој било од нив би направил одлични додатоци во вашата кујна и во стилот и во функцијата.

тагпреглед на кран за делта кујна Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X