kërkim Kerko Site

Rakord i rrjedhur? I ndryshkur? A bëhet që uji të ngadalësohet? Duart se si ta rregullojmë atë

KlasifikimBlog 2208 0

Titulli i banjës Xiaoxin

Po në lidhje me rubinetat e bllokuara?

 / Çezmat e shkëputjes /

Një rubinet që operon 365 ditë në vit, veçanërisht ai që përdor ujë të nxehtë rregullisht, do të bllokohet në mënyrë të pashmangshme me shkallën e gëlqeres. Me kalimin e kohës, uji që del nga rubineti bëhet gjithnjë e më i vogël, gjë që ndikon shumë në përvojën e përdorimit të rubinetit.

Thjesht përdorni një top pambuku të skremuar, zhyteni në një sasi të vogël uthull të bardhë dhe rregulloni atë në rubinet për rreth 5 minuta.

Pas 5 minutash, hapni përsëri rubinetin dhe shihni, rrjedha e ujit u bë menjëherë më e madhe.

 

 / Shkëputja e kokës së dushit /

Shumë miq të shtëpive të shtëpisë nuk prodhojnë ujë pa probleme pasi i kanë përdorur për një kohë. Ata nuk mund të shijojnë as komoditetin e një dushi të mirë.

Ejani provoni pak uthull të bardhë në një qese plastike dhe mbështillni kokën e dushit për rreth 30 minuta. Koka e dushit do të jetë aq e mirë sa e re ~!

 

 / Zhbllokimi i lavamanëve /

Lavaman bllokuar aksidentalisht? Mos u shqetësoni, derdhni uthull të bardhë dhe sodë buke në lavaman në një raport prej rreth 1: 1, nga ana tjetër.

Në më pak se një minutë, lavamani mund të zhbllokohet menjëherë, çelësi nuk janë duart e ndyra oh.

 

 Transformimi i rubinetit Shikoni Mbi

 / Lehtësoni hyrjen në ujë /

Lavaman është shumë i vogël dhe është vërtet e papërshtatshme për të përdorur një kovë të madhe për të kapur ujin.

Thjesht shtoni një lopatë të vogël ose një shishe të madhe plastike para rubinetit, ju lehtë mund të kapni ujin ... nuk do të rrjedhë oh.

 

 / Lehtë për të larë duart /

Nëse rubineti është shumë larg në shtëpi, nuk është e përshtatshme të lani duart. Ju mund ta zgjidhni me lehtësi këtë problem duke transformuar pak shishet plastike të përdorura.

Lani shishen e vjetër plastike dhe prerë pjesën e poshtme.

Pastaj bashkojeni atë direkt në rubinet, në mënyrë që të mos duhet të përkuleni kur lani duart! Parandalon gjithashtu spërkatjen e ujit.

 

 / Splash-Proof /

Disa nga miqtë tanë përdorin rubineta të modës së vjetër në banjat e tyre në shtëpi, të cilat janë instaluar lart dhe spërkaten në të gjithë trupat e tyre nëse nuk janë të kujdesshëm. Ju mësojmë një hile, një shishe plastike mund të zgjidhë telashet.

Së pari, shënoni gjysmën e sipërme të shishes plastike dhe pastaj prerë atë të hapur me një mjet.

Transkriptimet: Së pari do të shënojmë shishen plastike. Pastaj prerë atë me një mjet.

Transkriptimet: Shënim: pozicioni i unazës së gojës mund të pritet ose jo, në varësi të madhësisë së rubinetit. Pas prerjes, ne përdorim gërshërë për të ndërtuar skajet e përafërt (për të parandaluar prerjen e duarve).

Tjetra, bashkoni kapakun e përfunduar të shishes plastike në rubinet.

Transkriptimet: Vendosim shishen plastike të prerë mbi rubinet.

Një mburojë e thjeshtë e rubinetit do ta bëjë këtë, në mënyrë që rrjedha e ujit të ketë një hark të caktuar, kur larja e gjërave nuk do të spërkatet, por edhe për të kontrolluar drejtimin e rrjedhës së ujit ... ajo.

Transkriptimet: Kjo është gjithçka. Siç mund ta shihni, rrjedha e ujit është e lakuar dhe është më e lehtë për të larë gjërat.

 

 Si e rregulloni një rubinet me rrjedhje?

   Rubinetat që janë në gjendje të keqe dhe shpesh kanë probleme të tjera përveç bllokimit janë rrjedhje. Si të rregulloni vetë një rubinet të rrjedhur?

Së pari, hapni pllakën e mbulesës plastike në pjesën e sipërme të rubinetit, pastaj përdorni mjetin për të hequr vidat poshtë.

Transkriptimet: Kur e hapni, shihni vidën. Ne e heqim kapakun. Prisni pllakën e mbulesës plastike në majë të dorezës së rubinetit.

Pasi të keni hequr vidhat, hiqni dorezën e rubinetit.

Transkriptimet: Sapo të hiqet, ne do të heqim dorezën e rubinetit.

Në fund, përdorni mjetin për të shtrënguar vidat. Zakonisht rubinetat rrjedhin sepse vidat janë të lira, kështu që thjesht shtrëngoni vidat për të parandaluar rrjedhjet.

Transkriptimet: Për sa kohë që e shtrëngojmë me një çelës, jemi mirë të shkojmë.

 

 Si ta pastroni rubinetin me zgjuarsi?

 / Shkallëzimi /

Mos u ngutni për të derdhur ketchup-in e mbetur, zhytni sasinë e duhur të njomës së ketchup-it në pjesët e ndryshkura të rubinetit, qëndroni për rreth 5 minuta dhe më pas fshijeni me një leckë të lagur, ndryshku menjëherë shkon pa gjurmë .

 

 / Hiqni njollat ​​e ujit /

Pritini limonin në gjysmë dhe përdorni atë për të fshirë rubinetin. Në më pak se 2 minuta, rubineti është menjëherë i pastër dhe me shkëlqim!

Previous :: Next:
Klikoni për të anulluar përgjigjen
  展开 更多
  Mirëseerdhët në faqen zyrtare të WOWOW FAUCET

  Duke u ngarkuar ...

  Zgjidhni monedhën tuaj
  USDDollarit amerikan (SHBA)
  EUR euro

  Shporte

  X

  Historia e Shfletimit

  X