kërkim Kerko Site

Renovimi i Pasqyrave të Banjës, 99% e njerëzve do ta anashkalojnë këtë detaj

KlasifikimBlog 2039 0

Shkolla e Biznesit të Banjës

Përveç tualetit, legenit, dushit dhe dollapit të banjës, banjoja gjithashtu ka nevojë për shumë pajisje të tjera, të tilla si rafte, mbajtëse peshqirësh dhe pasqyra banjoje.

Banjo është e dyta vetëm pas dhomës së ndenjes dhe dhomës së gjumit, ku ne vizitojmë më shpesh çdo ditë, në banjë, roli i pasqyrës së banjës nuk mund të nënvlerësohet. Një pasqyrë e pastër dhe e ndritshme mund të sjellë një humor të mirë kur jeni duke u veshur. Ndërsa standardi i jetesës përmirësohet, pasqyra nuk përdoret vetëm për larje dhe krehje.

Lartësia e Pasqyrës së Banjës

Lartësia e pasqyrës është gjëja e parë që marrim parasysh gjatë instalimit, sepse ndryshe nga pasqyrat e tjera të brendshme, ne zakonisht zgjedhim të shikojmë pasqyrën në këmbë në banjë. Lartësia e pasqyrës duhet të rregullohet në përputhje me lartësinë e anëtarëve të familjes, lartësia e pasqyrës duhet të mbahet në rreth 1 metër 3 metra nga dyshemeja. Zakonisht preferojmë të mbajmë qendrën e pasqyrës 160-165 cm mbi dysheme.

Për shkak të madhësisë së ndryshme të pasqyrës, ekzistojnë zakonisht pesë mënyra për të rregulluar pasqyrën: fiksimi i vidave, fiksimi i thonjve, rregullimi i lidhjes, rregullimi i presionit dhe rregullimi i mbështetjes së lidhjes. Secila metodë ka karakteristikat dhe zbatimin e vet.

Jo vetëm që duhet të rregullojmë lartësinë kur instalojmë një pasqyrë banje, por gjithashtu duhet të kemi kujdes për sa vijon.

Pasqyra e banjës duhet të instalohet larg dushit ose vaskës për të dhënë hapësirë ​​të bollshme për aktivitetet e larjes.

Meqenëse larja gjeneron ajër të nxehtë, ne mund të konsiderojmë blerjen e pasqyrave anti-mjegull.

Për konsideratat e privatësisë dhe feng shui, pasqyra duhet të shikojë murin sa më shumë që të jetë e mundur dhe të shmangë shikimin e derës ose dritares.

Kur zgjedhim ndriçimin për hapësirën e banjës, ne mund të konsiderojmë përdorimin e dritave të ulura ose dritave të murit. Ne nuk rekomandojmë instalimin e spoteve në banjë, megjithëse qendër të vëmendjes janë të bukur, por efekti i hidroizolimit në përgjithësi është i dobët, zakonisht nuk do të vonojë shumë përpara dështimit.

Pasqyra e banjës nuk është e lehtë të instalohet në dritare në pozicionin e derës, për të shmangur reflektimin në pasqyrë kur shihni disa gjëra të këqija, duke shkaktuar panik, panik, veçanërisht gjatë natës.

Shumë pronarë të rinovimeve qëllimisht do të zvogëlojnë hapësirën e banjës në procesin e rinovimit, për të zmadhuar dhomën e gjumit ose dhomën e ndenjes, dhe pastaj përmes reflektimit të pasqyrës për të krijuar një iluzion të hapësirës, ​​përmes iluzionit vizual për të rritur hapësirën e banjës. Nëse ju ndodh të mendoni në të njëjtën mënyrë, atëherë është thelbësore që të përpiqeni të zgjidhni ngjyra më të lehta për banjën tuaj, ngjyrat e lehta mund ta bëjnë banjën tuaj të duket më e madhe, ndërsa ngjyrat e errëta mund të japin një ndjenjë shtypjeje, dhe pasqyrimi i pasqyrës mund të jetë edhe më shtypëse, kështu që për një banjo të pajiset me një pasqyrë, është më mirë të zgjidhni ngjyra më të lehta për banjën!

Banjo është e pajisur me pasqyra, dhe drita në banjo është e zbehtë, pavarësisht nga paraqitja e ngjyrave të banjës, do të jetë e zbehtë, atëherë reflektimi i banjës përmes pasqyrës, padyshim që banjo është më e zbehtë dhe e ngushtë shtypëse. Nëse banjo është e errët, ku ka një reflektim, pasqyra padyshim që do të ketë një dritë të fortë, atëherë kontrasti midis dritës dhe errësirës së banjos, shihni dritën e pasqyrës së banjës do të jetë e lehtë për t'i bërë njerëzit të ndihen të paqëndrueshëm. Nëse dritat janë të ndezura, banjo është akoma shumë e errët dhe cilësia e përdorimit të pasqyrës është shumë e zvogëluar. Pra, nuk rekomandohet që të hartoni një banjë të zbehtë, disa njerëz mendojnë se errësira është më e humorit, në fakt, në çështjen e feng shui dhe pasqyrave nuk është e përshtatshme.

Previous :: Next:
Klikoni për të anulluar përgjigjen
  展开 更多
  Mirëseerdhët në faqen zyrtare të WOWOW FAUCET

  Duke u ngarkuar ...

  Zgjidhni monedhën tuaj
  USDDollarit amerikan (SHBA)
  EUR euro

  Shporte

  X

  Historia e Shfletimit

  X