kërkim Kerko Site

Pse rubineti i duhur i kuzhinës bën një ndryshim

KlasifikimBlog 4312 0

Oughshtë e vështirë të njohësh atë që të mungon derisa të kthehesh te një prej rubinetave shtesë të avancuara të kuzhinës. Ka kaq shumë lloje, nga aktivizimi me prekje te rubinetat e sensorit të lëvizjes. Ju mund të merrni një rubinet në shumë dizajne të dallueshme, dhe madje mund të merrni një spërkatës tërheqës ose tërheqës në preferencë të një spërkatësi aspektesh.

Trokitja e duhur mund ta bëjë procesin tuaj aq më pak të komplikuar dhe kohën që kaloni për kuzhinën tuaj më shumë argëtim. Nëse keni nevojë për një goditje me cilësi të lartë, gjithmonë duhet të lexoni vlerësimet më herët sesa të blini. Klientët mund të jenë edhe të këqij, edhe të mirë të hapur për përvojën e tyre me produktet.

Pavarësisht nëse po blini rubineta kuzhine prej bronzi të grira në vaj që kushtojnë rreth njëqind dollarë ose thjesht kërkoni një alternativë të përshtatshme, vlerësimet mund t'ju ndihmojnë. Kjo është mënyra më e mirë për të zbritur rubinetin e duhur për ju. Meqenëse jo absolutisht të gjithë janë profesionistë në çezmat e kuzhinës, është e dorës së parë të kapni një numër të gjërave që dëshironi të kërkoni. Lexoni më shumë informacion këtu në lidhje me këtë ose e zezë mat tërheq rubinetën e kuzhinës.

Aftësitë që dëshironi të zbuloni në rubinetin tuaj të ri të kuzhinës

 1. Ndërtim i plotë prej bronzi

Ky tipik tani nuk është problem derisa të zgjidhni një trokitje të lehtë me çmim të arsyeshëm. Shumica e rubinetave janë bërë nga bronzi për shkak të faktit se ato nuk gërryhen më si metale të ndryshme kur janë në kontakt me ujin. Kjo vazhdon rubinetin tuaj për më shumë kohë dhe ju merrni shtesë për paratë që shpenzoni. Marka si Delta, Moen, Kohler, Danze dhe shumë më tepër përdorin tunxh për çezmat e tij ose të saj.

 

 1. Teknologjia e fundit

Brezi i fundit vjen me shumicën e çezmave të jashtëzakonshme, por disa kompani kanë mbetur prapa. Ju duhet të siguroheni që të merrni epokën që funksionon mirë për ju. Nëse vendosni për një trokitje të lehtë të sensorit të lëvizjes, mund ta gjeni lehtë në kuzhinën tuaj. Sidoqoftë, meqenëse këto mund të jenë me çmim të lartë, duhet të kujtoni edhe teknologjinë e prekjes pasi është shumë e ngjashme dhe ofron ndër përfitimet e barabarta.

Një tjetër komponent që dëshironi të siguroni është teknologjia e këndshme e valvulës. Valvulat janë përbërësit që mund të jenë maksimalisht të veshur në një rubinet kuzhine, dhe disa agjenci si Delta ofrojnë teknologji që garanton që valvulat tuaja të kenë një jetëgjatësi prej mbi 5 milion aplikimesh. Shumica e rubinetave përdorin disa lloje të valvulave qeramike, dhe gjithashtu vetëm duhet të siguroheni që është projektuar për një jetë të zgjatur.

 1. Garanci dhe garanci

Përfundimi dhe rubineti duhet të mbulohen me një siguri të kufizuar gjatë gjithë jetës, në çdo rast tjetër mund të mos merrni një trokitje të mahnitshme. Faktori i mbylljes që ju nevojitet është ta zëvendësoni atë në një ose dy vjet. Rubinetat duhet të mbyllen minimumi 5 vjet, varet nga sa rregullisht i abuzoni dhe nuk duhet të keni frikë se përafërsisht ndryshoni rubinetin tuaj për shumë vite.

 

Si ta kufizoni zgjedhjen tuaj

Nëse shikoni forma të shumta të trokitjes, mund të zbuloni se çfarë ju pëlqen sinqerisht dhe çfarë jo. Ata nuk do të bëjnë të gjithë të barabartë dhe jo më të gjitha çezmat janë ndërtuar identike. Disa marka merren në konsideratë më të larta se të tjerat, dhe nëse doni më të mirën, do të jeni më mirë të jeni të gatshëm të bëni disa para për shkak të faktit se ato mund të mos jenë të lira.

Sidoqoftë, kompromisi për një rubinet me çmim të pjerrët ofron përfitime më të mëdha dhe një produkt të shkëlqyeshëm. Ju nuk duhet të shqetësoheni përafërsisht nga kjo rënie e bezdisshme pasi rubinetat e klasit të parë bëhen duke përdorur teknologji jo-pikuese. Një tjetër komponent që merrni ndërsa paguani pak më shumë për rubinetin e duhur janë aftësitë shtesë. Kjo mund të përfshijë shumë gjëra të ndryshme në varësi të rubinetit që zgjidhni.

Bëhuni pozitivë që të mos zgjidhni më së miri rubinetin më mahnitës, megjithatë edhe atë që duket i shkëlqyeshëm dhe funksionon si duhet. Meqenëse nuk mund ta provoni së pari, duhet të siguroheni se është mirë i lidhur nëse keni bërë një zgjedhje të tmerrshme. Nëse studioni disa kritika më herët, jeni më pak e mundur të bëni zgjedhjen e gabuar në rubinetin tuaj të ri të kuzhinës.

 

Previous :: Next:
Klikoni për të anulluar përgjigjen
  展开 更多
  Mirëseerdhët në faqen zyrtare të WOWOW FAUCET

  Duke u ngarkuar ...

  Zgjidhni monedhën tuaj
  USDDollarit amerikan (SHBA)
  EUR euro

  Shporte

  X

  Historia e Shfletimit

  X