kërkim Kerko Site

WOWOW Miksuesi i lavamanit të kuzhinës Prekni Nxjerrni Sprej nikelin

(54 komente të konsumatorëve)
USD88.99
Shitur:
106
Shqyrtime:
54

Amazon SHBA    Amazon CA

Krijuar për ata që duan përzierjen ideale të dizajnit bashkëkohor, funksionalitetit dhe cilësisë absolute, wowow Koleksioni i rubinetit përfshin një stil modern të thjeshtë me dorezën e duhur të levës. Dizajni i hundës së harkut të rubinetit të lavamanit të kuzhinës ofron një pamje të përjetshme dhe të mrekullueshme. Shtimi i një fundi të nikelit të krehur që pasuron formën e tij të pastër, minimaliste dhe dizajnin e pastër. Një shtesë fantastike në kuzhinën tuaj të tanishme!

Udhëzimet e instalimit 2311601

Nga të aksioneve

WOWOW Miksuesi i lavamanit të kuzhinës Prekni Nxjerrni Sprej nikelin WOWOW Miksuesi i lavamanit të kuzhinës Prekni Nxjerrni Sprej nikelin WOWOW Miksuesi i lavamanit të kuzhinës Prekni Nxjerrni Sprej nikelin

Stili unik: rubineti me hundë për kuzhinë 2311601-nikel i krehur si lavaman shtesë, Fondacioni është i ngushtë në krye dhe i gjerë në Baza, ky Layout shmang humbjen kur rrotullohet, dhe gjithashtu Pika mjaft e belit e rubinetit të lavamanit të kuzhinës është shumë më e shijshme , Siguroni kuzhinën tuaj disa finesa

3 Vendosja e mënyrave: Complete / flow / spray, rrjedha me forcë të fortë mund të mbushë shpejt sythin, të lajë çdo cep të lavamanit, stilin e spërkatjes duke përdorur rrjedhje të qetë dhe të vazhdueshme për të skuqur frutat dhe perimet butësisht, dhe gjithashtu mënyra e pauzës ndalon ujin çdo kohë e dhënë për të ruajtur ujin, dobinë dhe kursimin e energjisë
Cilësia e Lartë: rubinetat e kuzhinës së nikelit kanë brinjë metalike prej dolli të prodhuar nga bronzi të shkëlqyeshëm, duke siguruar që standardi i ujit pa mineral dhe të çojë për të marrë ujë të sigurt, metali i zinkut / rubineti i kuzhinës prej çeliku inox garantojnë aftësitë e fuqishme, rezistente ndaj korrozionit dhe të qëndrueshme
Zona më e madhe e larjes: Rakordi i lavamanit të kuzhinës me 1.5 m (gjatësi të plotë) Gypi PX siguron një zonë më të madhe për larje, e përkryer për funksionimin e lavamanit të dyfishtë, kjo rubinet i lavamanit është ndihmësi shumë i mirë për të kryer funksionimin e shumëzuar!

Avantazhet e vrimës së vetme tërheqin kasetë nikelin e lëmuar

Rubineti tërheqës është i lirë dhe i qetë, dhe mund të kthehet në pozicionin e tij origjinal me saktësi dhe lehtësi, pa marrë parasysh se ku është shtrirë. Ndezja e rubinetit mund të kalojë në mes të ujit të dushit dhe mënyrës së daljes së ujit sipas dëshirës, ​​shumë e lartë. E thjeshtë për tu operuar, duke marrë parasysh çdo vend që dëshironi të skuqeni.

Specifikim

peshë

2 kg = 4.4092 lb = 70.5479 oz

Paketa Përmasat

22 x 11.1 x 3 inç

Ngjyra

Nikel i krehur

Fund

Krehur

material

Stainless çeliku

Burimi i energjisë

Me energji hidraulike

Instalimi Metoda

Montuar ne siperfaqe

Gjatësia e zorrës

Centimetra 50

Lartësia e pështymës

7.8 këmbët

Arrijnë sput

9 këmbët

Përdorim

Komercial / Banimi

 1. U *** e2020-01-28
  US

  Unë jam shumë i zgjedhur, bëj shumë kërkime dhe prirem të kërkoj marka me emra dhe asnjëherë në fund të linjës, prandaj bëra disa hulumtime mjaft të hollësishme para se të shtoja këtë emër të panjohur për mua në listën time të përzgjedhur të markave të njohura të dizajn i ngjashëm me më shumë se dyfish ose trefishi i kostos. Ky është një produkt me cilësi të fortë, dizajni me tiparin tërheqës dhe llak është i mrekullueshëm, lavamanët e mi nuk kanë qenë kurrë kaq të pastër! E vetmja gjë për të cilën nuk mund të flas është jetëgjatësia sepse ka kaluar vetëm një muaj, por si shumica e rubinetave të kuzhinës, është në përdorim të vazhdueshëm dhe nuk kam asnjë arsye të mendoj se nuk do të zgjasë njësoj si markat më të shtrenjta. Zgjedhje e shkëlqyeshme, shkoni për të, kurseni $, unë jam i lumtur t'ju rekomandoj me 5 yje.

 2. A *** r2020-02-03
  CAD

  Nuk mund të besoj se sa e rëndë dhe me cilësi të lartë është çeliku inox. Për çmimin, ju do të betoheni se diçka duhet të lëkundet, metali i lirë, ndërtimi i një cilësie të dobët ... diçka. Jo, thjesht një rubinet me cilësi të lartë që është çmendurisht i lirë. Seriozisht, nëse kjo do të ishte 100 dollarë më shumë, unë përsëri do ta blija atë dhe do të isha i kënaqur me blerjen time. Kjo është shumë e mirë për një marrëveshje për t'u arritur.

 3. J *** e2020-02-05
  US

  Kjo rubinet është një zëvendësim për një njësi doreze të vetme me emrin "markë" 15 vjeçare me kokë llak tërheqës. Kjo rubinet kishte filluar të dilte në tubat e valvulave në trupin e rubinetit dhe unë nuk doja të provoja t'i riparoja ato. Kanë harxhuar 2.5 - 3 orë duke nxjerrë korrozionin e njësisë së vjetër thread dhe fijet e zhveshura e bënë këtë pjesë të punës pothuajse të padëmshme. Kjo dhe dizenjimi i dobët mekanik i njësisë së vjetër bëri që shumë gjak, djersë dhe lot nga ana ime.

  Anasjelltas, rubineti i ri u instalua dhe u testua për rreth 35 minuta. Dy lidhje me ndërprerje për hyrjet e nxehta dhe të ftohta dhe një lidhje e madhe me ndërprerje për rubinetin që të fundoset ndërfaqja… voila, e gatshme.

  Gjithçka ishte përfshirë në paketim (me përjashtim të shiritit vulosës); pllaka eskutoni, copë litari rezervë, çelës allen dhe adaptorë 3/8 deri në 1/2 për lidhjet e nxehta / të ftohta (nëse është e nevojshme)

  Pas gjithë kësaj që u tha, rubineti i ri është shumë funksional dhe një përmirësim shumë i mirë krahasuar me atë të vjetër. Unë do ta rekomandoja shumë dhe do të shtoja se çmimi ishte rreth $ 75 - $ 100 më pak se emri i ekuivalentëve të markës. Nëse kjo zgjat për aq kohë sa ai që zëvendësoi, unë do të jem shumë i kënaqur.

 4. G *** s2020-02-08
  US

  ishte hezitues në blerjen e një marke të panjohur, por pasi lexova vlerësimet vendosa të shkoja me të. Instalimi ishte kaq i lehtë në krahasim me të tjerët. Nuk ka nevojë për stuko hidraulikësh që ishte një befasi e bukur. Presioni që jep kjo rubinet është si asgjë që kam pasur nga markat e njohura. Unë nuk mund ta rekomandoj këtë sa duhet. Ne instaluam të Dielën, pra vetëm disa ditë të vjetra (sot është e martë). Lutja e tij zgjat më shumë se 5 vitet që bëri marka ime e njohur. Kurseni paratë tuaja dhe porosisni këtë rubinet!

 5. I *** e2020-02-09
  US

  Si një banor i një apartamenti që duhej të zëvendësonte një rubinet antike të kuzhinës, ky dukej të ishte një nga ato produkte shumë të mirë për tu bërë të vërtetë. Por pas një viti e gjysmë përdorimi të fortë dhe një eksperience fantastike të shërbimit ndaj klientit, mund të them me siguri se kjo është një nga ofertat më të mira që kam gjetur ndonjëherë në WOWOW.

  Instalimi është i lehtë. Aq e lehtë sa nuk hezitova ta çinstaloj dhe ta instaloj përsëri pasi u zhvendosa në një apartament tjetër. Siç tha një nga vlerësuesit e tjerë, ju mund të dëshironi të ndërroni zorrat e nxehta dhe të ftohta në mënyrë që tërheqja e levës drejt jush të jetë e ftohtë dhe largimi të jetë i nxehtë, por kjo nuk është madje e denjë të konsiderohet një defekt.

  Më e rëndësishmja, duket dhe funksionon shumë mirë. E kuptova me këtë çmim që ndoshta do të tregonte një lloj konsumimi ose njollash shumë shpejt, por isha gabim. Mund të gabohet lehtë për një rakord të nivelit të lartë që do të shkonte për tre ose katërfish çmimin. Koka e çezmës dhe zorra janë peshuar bukur për t'u zgjatur me pak përpjekje dhe për t'u siguruar mirë kur tërhiqen, dhe kalimi për të ndërruar rrjedhat dhe butonin për të ndaluar rrjedhën janë të vendosura mirë dhe nuk dështojnë kurrë. Perfekt

 6. J *** h2020-02-09
  US

  Ky është rubinet është një vlerë e shkëlqyeshme, përshtatja dhe përfundimi janë të nivelit të lartë. Gjithashtu, rregullimi i temperaturës dhe presioni i ujit janë superiore. Instalimi ishte shumë i lehtë, i vetmi mjet që kërkohej për instalimin tim ishte një çelës për të forcuar linjat e furnizimit në ndalesat e këndit në mur nën lavaman. Sistemi i përdorur për të shtrënguar rubinetin në lavaman është shumë mirë edhe pse jashtë, vetëm një pajisje e madhe që mund ta shtrëngoni me dorë nën lavaman për të përfunduar instalimin.

  Unë preferoj këtë rubinet mbi rubinetin e ngjashëm Standard American që zëvendësoi. Ishte më e lehtë për tu instaluar, kishte rregullim dhe presion më të mirë, dhe unë preferoj pamjen e rubinetit WOWOW. Si bonus, kjo rubinet ishte 93.44 $ dhe rubineti Standard Amerikan që zëvendësoi ishte 170 $ 5 vjet më parë!

  Unë nuk mund të komentoj për jetëgjatësinë ende qartë, por ai vjen me një garanci 5 vjeçare, dhe bazuar në ndjesinë e rubinetit nuk kam dyshim se do të zgjasë të paktën kaq gjatë. Rubineti i mëparshëm zgjati pak më shumë se 5 vjet.

  Blerje e shkelqyer!

 7. L *** n2020-02-09
  US

  Ne kemi përdorur rubinetin për 6 javë tani, ajo është shumë e mirë dhe funksionale. Instalimi ishte i lehtë, më pëlqen që pozicioni i dorezës mund të personalizohet për konfigurimin tuaj. Po ashtu, pllaka për të mbuluar vrimat e tjera ishte përfshirë pa asnjë pagesë shtesë. Si rryma e ngurtë ashtu edhe llak janë të dizajnuara mirë dhe mos spërkatni ujë në të gjithë. Karakteristika tërheqëse funksionon shumë mirë; Më pëlqen kablli i peshuar në vend të një burimi për mekanizmin e kthimit. Rubineti është i lehtë për tu mbajtur i pastër, nuk tregon gjurmët e gishtave.
  Rubineti u dërgua pa dy nga rondelet që përdoren për të kyçur rubinetin në vend nën banak. Unë kontaktova WOWOW me email dhe mora një përgjigje të shpejtë se ata do të dërgonin të reja dhe ata më dhanë informacione për gjurmimin e dërgesës, e cila erdhi nga Kina. Unë e konsideroj atë si shërbim të shkëlqyeshëm dhe gjithashtu një produkt të shkëlqyeshëm.

 8. C *** n2020-02-11
  US

  Unë shqyrtova disa rubineta këtu dhe zbulova se kjo ka komente më të mira se të gjitha rubinetat e markave të emrave pa përjashtim. Ne ishim gati të shpenzonim 150 - 200 dollarë për një rubinet, por siç doli kjo dukej zgjedhja më e mirë. Ne kishim një Moen dhe na shërbeu mirë për shumë vite, por duke qenë një rubinet i stilit të vjetër, bashkëshortja ime dëshironte të azhurnohej në një stil më të ri, kështu që ne zgjodhëm këtë. Mbërriti më herët sesa pritej, ishte paketuar bukur dhe kishte pjesë shtesë.

 9. I *** t2020-02-13
  US

  Kjo rubinet është e pabesueshme. Ishte një arush i një instalimi por nuk ishte faji i këtij produkti. Shihni, ata thonë se është një punë e lehtë që çdokush mund ta bëjë, por gjithashtu nuk përmendin që profesionistët ndoshta kanë instaluar rubinetin më parë.

  U deshën 3 ditë betimi dhe grisjeje që unë të çmontoja rubinetin e vjetër dhe të isha në gjendje ta nxirrja të shkëputur dhe nga lavamani. Këshilla më e mirë që mund të them është të siguroheni që të përfshini koston e një çelësi pellgu në këtë punë. Isshtë etiketuar si diçka "e bukur për të pasur" por është një domosdoshmëri. Në rastin tim, asnjë çelës ose vegël nuk ishte aq i vogël sa të hynte në zonë dhe të ishte në gjendje të rrotullohej dhe ta bënte atë me forcë të mjaftueshme për të shkëputur rubinetin që kishte qenë ndoshta atje që kur shtëpia u ndërtua në fillim të viteve '40.

  Sidoqoftë, pasi isha në gjendje të hiqja gjërat e vjetra, instalimi ishte në thelb me vela të lëmuara. Udhëzimet dhe videot ju drejtojnë drejtpërdrejt në gjithçka dhe lemza e vetme që kisha ishte të merresha me hidraulik të vjetër ku kisha lidhje të ndryshme nga sa tregonin udhëzimet. Përfundoi të ishte mirë, por unë doja të hulumtoja dhe të sigurohesha para se të përfundoja me një det uji në dysheme.

  Rubineti i ri me të vërtetë ka ndryshuar kuzhinën time. Jo vetëm që duket shkëlqyeshëm, por një mori detajesh "të vogla" i shtohen një përmirësimi masiv për jetesën time. Së pari, unë gjithashtu bleva një bombol me vrimë nxjerrëse sapuni për të shkuar së bashku me këtë. Kështu që eliminohet nevoja për një bombol me vrimë nxjerrëse të shëmtuar që është ulur në pjesën e pasme të lavamanit. Dhe meqenëse "dorezat" janë të vendosura në pjesën e prapme të rubinetit, ajo heq të gjitha ato doreza të vogla prapa lavamanit. Tani kam dhomë bosh atje, kështu që duket shumë më e pastër dhe më pak e rrëmujshme.

  Për më tepër, meqenëse kjo rubinet është kaq e gjatë, unë lehtë mund të manovroj tiganë të mëdhenj dhe dërrasa prerëse dhe fletë biskota nën të për një pastrim të duhur. Me rubinetin tim të vjetër, ishte rregulluar rreth 6 inç lart, kjo ishte e gjitha pastrimi që ju duhej për të manovruar gjërat nën ujë që do të përfundonin duke lagur banakun, mua ose pjesën e pasme të lavamanit në mënyrë të pashmangshme.

  Përveç kësaj, meqë doreza është e lëvizshme, unë mund ta sjell ujin në sende të mëdha sesa në anën tjetër, gjë që e bën pastrimin më të lehtë. Zbuloj se mund të kaloj te gryka e llakut dhe ta sjell menjëherë në ushqim të pjekur dhe ajo del menjëherë, ku ndërsa salcat vijnë menjëherë nëse e kthej hundën në vendosjen e rrjedhës dhe e ngre lart shumë nga tenxherja.

  A mund të përmendim gjithashtu se hunda ime e mëparshme e llakut nuk kishte fare presion, kështu që ishte e pamundur të përdorej. Funksioni i spërkatjes mbi këtë më ka futur në shkëlqimin që është në gjendje të spërkasë disa ushqime të pjekura në vend se të duhet ta pastroj atë në mënyrë të përsëritur.

  It'sshtë gjithashtu shumë më e lehtë të jesh në gjendje të "godasësh" rubinetin me parakrah për të ndezur ujin kur duart janë të ndyra në vend se të duhet të ktheni një çelës, të lani duart dhe pastaj të lani çelësin. Kështu që përmirëson shumë gatimin në kuzhinën time.

  Unë kam pasur komente që duket dhe funksionon si një model super i shtrenjtë, ku e di që e bleva për një çmim të arsyeshëm. Unë e dua këtë rubinet! Produkt me 5 yje. Funksionon shkëlqyeshëm, erdhi me gjithçka që nevojitej për ta instaluar dhe ka zgjatur tani për të paktën 4 muaj dhe unë do ta azhurnoj nëse nuk e bën. E vetmja gjë që nuk vjen me të është çdo lloj kasetë për hidraulikë. shumica e tyre sugjerojnë të përdorin diçka për të siguruar lidhjet.

 10. A *** y2020-02-14
  US

  Kjo më mori vetëm rreth 10 minuta për të instaluar pasi kam hequr rubinetin tim të vjetër. Ishte shumë e lehtë për tu instaluar, dhe për sa kohë që zona ku pesha dhe zorra tërheq dorezën është e qartë, koka kthehet lehtësisht dhe fort. Një gjë që nuk më pëlqeu, të gjitha fotografitë treguan dorezën në pozicionin total vertikal. Supozova se uji i nxehtë ishte krejtësisht vertikal, dhe uji i ftohtë ishte krejtësisht horizontale. Në vend të kësaj, kur instalohet me dorezën në të djathtë, uji i ftohtë është 45 ° drejt prapavijës dhe uji i nxehtë është 45 ° drejt lavamanit ose përdoruesit. Kur merrni parasysh që mund ta rrotulloni rubinetin, në mënyrë që doreza të jetë në mes, ka kuptim që uji i ftohtë të jetë në të djathtë dhe uji i nxehtë në të majtë, dhe nëse do të instalonit dorezën në anën e majtë nuk do të kishte kuptim që doreza të kthehej 90 ° në drejtim të pasme (pasi që ndoshta as nuk do të përshtatej). Kështu që unë ndërrova linjat e ujit të nxehtë dhe të ftohtë, kështu që uji i ftohtë është 45 ° drejt lavamanit / përdoruesit.

  Pamja është e bukur, lartësia / pastrimi mbi lavaman është i madh, spërkatësi funksionon shkëlqyeshëm dhe ishte një vlerë e mirë.

 11. A *** l2020-02-15
  US

  Ajo arriti me një kuti të thjeshtë, manual të thjeshtë, por të gjitha lëndët janë të mbrojtura mirë.

  M'u deshën rreth 10 minuta për të çinstaluar atë të vjetër, për të pastruar dhe instaluar këtë makinë. Thjesht lexoni manualin pak, dhe bumm… bërë. Siç e shihni në imazhin tim, duket elegante, klasike, bukur e bukur. Madhësia pak e gjatë dhe e madhe. Nuk është aspak e vështirë të instalohet.

  Dy mjete që ju duhen: pincë dhe legen ose diçka për ta mbajtur të thatë nënshkrirjen. Po, vetëm disa peshqirë.
  Unë dua që ata siguruan pak pajisje - nëse keni nevojë për të, sepse rubineti i mëparshëm ka tub më të madh ose ndonjë gjë tjetër. Thjesht sigurohuni që të instaloni tubin e duhur. Ata kanë shënuar me ngjyra, jeshile dhe të kuqe. Edhe ti kurrë nuk e instalon këtë gjë, si unë. Thjesht përdorni zakonin tuaj se e kuqja është e nxehtë dhe jeshile është e ftohtë. Pasi të instalohet gjithçka. Mos harroni të instaloni peshën.
  Pesha është paksa e lehtë për mua. Kujdes, duhet ta instaloni peshën në anën e djathtë. Përndryshe nuk do të funksionojë. Kjo gjë, ju mund të duhet të tërheqni dhe shtyni rubinetin dhe të shihni se cila është lart e poshtë - vendosni peshën atje.

  Në përmbledhje, është rubinet i përballueshëm, cilësi e mirë, metali - jo plastikë e lirë. I qëndrueshëm pasi është instaluar. Mbërriti me shumë furnizim që mund t'ju duhen. Lehtë për tu instaluar dhe ju rekomandoj që ta blini këtë sepse vjen me 5 vjet garanci.

  Përditësuar pas disa javësh: ne me të vërtetë e duam atë. Befasi, Ju mund të rregulloni gjatësinë e tubit. Dmth nëse nuk preferoni shumë gjatë, vendoseni peshën pak më lart.

 12. B *** y2020-02-18
  US

  Duket më mirë se ajo e mëparshmja. Kjo përputhet më mirë me konfigurimin tim aktual. Shumë e lehtë për tu instaluar. Unë kam përfshirë videon për instalimin bazë. Ishte hera ime e parë që instaloja rubinetin e kuzhinës dhe falë WOWOW. Ata e bënin atë jashtëzakonisht të lehtë për fillestarët. Pesha në të vërtetë është më e mirë se ajo e mëparshmja. Shtë më e rëndë dhe shtrirja tërhiqet në të gjithë rrugën. I vjetri im nuk u tërhoq mbrapa gjatë gjithë rrugës. Rrjedha e ujit është e qetë dhe konstante. Unë nuk e di për plastike pse. Tani për tani, nuk kam ndonjë problem, por nuk mund të them se çfarë do të ndodhë në planin afatgjatë. Shpresoj se do të jetë mirë. Nëse jeni duke kërkuar për një zëvendësim, shikoni atë. Ai gjithashtu ka shumë pjesë shtesë të përfshira në rast se ju nevojiten më vonë.

 13. D *** e2020-02-21
  US

  Kjo është një rubinet cilësor. Përshtatje dhe përfundim i shkëlqyeshëm dhe ndërtim i fortë. Ju lehtë mund të paguani dyfishin e çmimit dhe përsëri kjo rubinet WOWOW do të ishte një vlerë e shkëlqyeshme. Instalimi ishte mjaft i lehtë pasi pjesët e ofruara ishin me cilësi të njëjtë të mirë. Nuk ka asgjë subpar në lidhje me këtë.

  Pragu i dritares sime të kuzhinës qëndron ulur dhe shtrihet pak mbi lavaman, gjë që e bën përshtatjen e një rubineti të bukur dhe më të madh disi të ndërlikuar. Sidoqoftë, pjesa bazë me levën përshtatet në mënyrë të përkryer nën prag. Trupi kryesor i bazës që ulet në pjesën e sipërme të pllakës së fytyrës matet përafërsisht 1.8 "dhe qafa që përshtatet brenda bazës së rubinetit është rreth 1" në diametër (matjet e mia janë afërsisht, ju lutemi referojuni dimensioneve aktuale në artikull përshkrim).

  Një konsideratë tjetër për ata prej jush që gjithashtu mund të kenë një problem të pastrimit të pragut të dritares, është se baza me levën mund të rrotullohet përpara gjatë instalimit. Pra, në vend që leva të ulet në anën e djathtë të rubinetit (e cila në rastin tim nuk do të funksiononte sepse leva nuk do të pastronte pragun e dritares, ju mund ta rrotulloni bazën 90 gradë! Ky është një avantazh BIG në modelin e rubinetit. Siç mund ta shihni në foto, niveli është i vendosur në pjesën e përparme të rubinetit, të cilin unë gjej punë në mënyrë të përsosur.

  Në përgjithësi, unë jap këtë rubinet WOWOW 5 për cilësi dhe dizajn. Unë nuk isha njohur me markën WOWOW para se të bëja këtë blerje. Tani që kam instaluar një të tillë, ndihem shumë i sigurt në rekomandimin e tij. E di që do ta blej përsëri këtë markë.

 14. E *** G2020-02-23
  US

  Jam shumë i lumtur që bleva këtë rubinet! Ishte super e thjeshtë për tu instaluar, është bërë e shëndoshë dhe ndihet e qëndrueshme.

  Unë kurrë në jetën time nuk kam instaluar një rubinet të ri kuzhine më parë dhe sinqerisht e kam vendosur për një farë kohe duke shpresuar se mund të thith dikë që ta bëj atë për mua, hahaha. Më në fund vendosa të vishja pantallonat e mia të mëdha vajze dhe ta provoja dhe djali jam i lumtur që e bëra, ishte një fllad! Marrja e rubinetit tim të vjetër që vinte me shtëpinë që bleva ishte vërtet e vështirë, ishte ndryshkur dhe thjesht një dhimbje në qafë për të punuar çelësin në një hapësirë ​​kaq të ngushtë. Zgjati një orë solide vetëm për të nxjerrë gjënë budallaqe.
  Tani instalimi i rubinetit Wowow Single Handle High Arch ishte fjalë për fjalë kaq e thjeshtë. E kisha bërë në më pak se dhjetë minuta. Udhëzimet janë deri në pikën dhe janë të lehta për tu ndjekur. Nëse e vendosni SAKTSISHT si lexojnë udhëzimet, rubinetja funksionon PA LIR.

 15. O *** a2020-02-24
  US

  Asnjëherë nuk më pëlqeu rakordi i parazgjedhur i kuzhinës që vjen në çdo shtëpi. Lowshtë i ulët, nuk ka mundësi, dhe nganjëherë mund të jetë i butë kur merreni me presionin e ujit ose temperaturën. Por ideja që duhet të ndryshoj një gjë më trembi pak pasi nuk e kam bërë kurrë. Por me një shitje të kohëve të fundit, vendosa t'i jepja asaj dhe jam i kënaqur.
  Instalimi nuk ishte aspak i vështirë. Fikni vlerat nën lavaman, merrni një çelës për të liruar bulonat dhe hiqni origjinalin dhe fiksojeni të riin siç udhëzohet. Asnjë mjet i veçantë nuk nevojitet, asnjë shirit ose ngjitës, ose ndonjë gjë shtesë.
  Unë e dua harkun e lartë të qafës në rubinet dhe lehtësinë e kthimit dhe ndezjes së ujit ose të nxehtë dhe të ftohtë me vetëm një levë përpara (e rregullova dhe e ktheva atë në pjesën e sipërme të faqes përpara në vend të anës). Dhe të jesh në gjendje të heqësh kokën nga rubineti dhe ta përdorësh atë si një zorrë të zgjatur, një ëndërr. Aty ka edhe një buton për të shkuar në dy mënyra të ndryshme, një llak më të shkurtër ose të paracaktuar, si dhe një buton të vogël për të ndaluar ujin në rast se ju nevojitet.
  Shijoni plotësisht këtë produkt dhe shumë të kënaqur me të.

 16. A *** l2020-02-25
  US

  Nuk kam kohë që përdor. Do të azhurnohet nëse është e nevojshme. Rubineti u instalua sot me një lavaman të ri kuzhine. Dashuria që ai duket dhe cilësia e përgjithshme duket të jetë e mirë. Hidrauliku im më tha se shumë prej këtyre rubinetave kineze ndajnë të njëjtat pjesë si markat e emrave dhe cilësia është po aq e mirë. Ai përmendi gjithashtu se shumica e tyre do të përfundojnë duke u zëvendësuar pas 5 vjetësh. Edhe markat e emrave. Por për çmimin duket e mrekullueshme dhe duket shumë funksionale. Unë jam i lumtur për çmimin dhe do të thoja jepja një të shkojë!

 17. O *** r2020-02-26
  US

  Biznesi im me qira ka blerë 6 prej tyre për rehabilitim në 6 njësi dhe të gjitha duken luksoze. Ato janë shumë të lehta për tu instaluar dhe kontraktorët e mi i duan që nga pamja e deri tek cilësia.
  Deri më tani vetëm 1 u prish pas 5 muajsh përdorimi nga një familje me 6 (4 fëmijë). Unë dërgova me email shërbimin e tyre të garancisë siç sigurohet nga faqja e internetit sales@wowowfaucet.com dhe ata u përgjigjën brenda 6 orësh dhe dërguan me nxitim një të ri si zëvendësues. E morra të re në 4 ditë. Epo, ky është një shërbim mahnitës ndaj klientit. Faleminderit!

 18. Z *** s2020-02-28
  US

  Nuk mund të besoj se e bëra! Unë kurrë më parë nuk kam bërë diçka të tillë. Instalimi i rubinetit !! Mendova se kjo ishte diçka që ju punësoni dikë për ta bërë! Sidoqoftë, përfaqësuesi i shërbimit ndaj klientit më tha që thjesht mund të shikoja videon dhe ta bëja vetë dhe ... çfarë dini ju? KAN W T R DREJT !! Do të thosha se e kisha më të vështirë ta nxirrja të vjetrën. Meqenëse WOWOW bëri një pikë për të thjeshtuar dhe etiketuar gjithçka. Almostshtë pothuajse një ide pa mend se çfarë shkon ku! Ata madje e bënë të lehtë shtrëngimin e faqes me një unazë të madhe. Besoj se nuk kam përdorur mjete të tjera pastaj duart e mia të zhveshura për t'i instaluar. E vetmja gjë për të cilën kisha nevojë për ndihmë ishte që dikush të mbante rubinetin drejt ndërsa shtrëngoja vidën. Sidoqoftë, mund të jeni në gjendje ta bëni vetëm me veten tuaj. Mund të zgjasë edhe pak. Por mendoj se është e menaxhueshme.

 19. E *** s2020-03-01
  US

  Në apartamentin tonë të mëparshëm, kishim instaluar rubineta Delta, kështu që u prishëm pak. Kur u zhvendosëm në shtëpinë tonë, lavamani i kuzhinës kishte një rubinet të thjeshtë të shkurtër, kështu që pas disa muajsh luftë me të, fillova të kërkoj rakord me hark të lartë. Po shikoja marka më të larta, por nuk isha i gatshëm të siguroja 200 dollarë + për një rubinet i cili ndoshta do të zëvendësohet kur të rimodelojmë. Kam hasur në rubinet wowow dhe isha i intriguar nga numri i vlerësimeve të mira. Histori e shkurtër - bleva rubinetin. Arriti në një kuti shumë të rregullt dhe profesionale me sende të prera individualisht në polisterol të zi. Instalimi i rubinetit WOWOW zgjati më pak se 10 minuta, duke përfshirë heqjen e rubinetit të vjetër. Kjo njësi duket e shkëlqyeshme, e nivelit të lartë dhe funksionon shkëlqyeshëm. Sikur për 3 javë - nuk ka ankesa. Presion i shkëlqyeshëm i ujit, çorape e shkëlqyeshme dhe e përgjegjshme ... më e rëndësishmja: PA RRJEDHJE. Kështu që unë rekomandoj shumë (shpresojmë se do t'i rezistojë kohës).

 20. J *** m2020-03-02
  US

  Ne kemi qenë në shtëpinë tonë për mbi 35 vjet, kështu që ky është të paktën grupi i katërt i rubinetave të kuzhinës që kemi zëvendësuar. Instalimi shkoi normalisht dhe më pëlqeu fakti që linjat e furnizimit ishin bashkangjitur tashmë, kështu që unë nuk duhej të përdorja linjat e mia ekzistuese të furnizimit, plus çmimi ishte shumë më i ulët se 2 rubinetat e fundit që instaluam. Ne zëvendësuam një grup të emrave të rubinetave të kuzhinës që i urrenim që nga dita e parë, sepse nuk kishte presion dhe asnjë vëllim, uji doli nga rubineti në një rrjedhë të dobët; duke pasur probleme në xhirimin e linjave të furnizimit, ekranit, shpërndarësit, valvulave dhe furnizimit, rryma e dobët u shkaktua nga rubineti dy vjeçar. Presion dhe ujë të bollshëm me rubinetin WOWOW dhe na pëlqen fakti që të gjitha funksionet kryhen nga një vend.

 21. J *** n2020-03-04
  US

  Ky rubinet është i shkëlqyeshëm për çmimin dhe është funksional i tij. Isshtë një rubinet shumë i fortë, i qëndrueshëm, funksional dhe elegant. Unë me të vërtetë doja një rubinet që ka një spërkatës dhe jam i kënaqur që ka një spërkatës të anulueshëm dhe funksionon shumë mirë. Ekziston një peshë që vjen me këtë rubinet për t'u instaluar në pjesën e poshtme, në mënyrë që spërkatësi të tërhiqet përsëri në pozicionin e tij siç duhet. Një tjetër gjë më e mirë është se nuk tregon printime të gishtërinjve, kështu që duket shumë e pastër. Relativelyshtë relativisht e lehtë për të instaluar këtë rubinet dhe madje edhe një person me aftësi të moderuar mund ta instalojë atë brenda një ore apo më shumë. Unë jam i kënaqur me blerjen time dhe patjetër rekomandoj edhe të tjerët.

 22. J *** n2020-03-05
  US

  UAU!! Produkt i pabesueshëm për paratë, e instaloi atë në 20 minuta. I pa të gjitha vlerësimet me 5 yje, por ishte ende hezitues për blerjen. Vendosa nëse nuk do të më pëlqente unë do ta ktheja përsëri. E urdhëroi atë dhe nuk mund ta besoj cilësinë. Nëse kërkoni për një rubinet të ri kuzhine por nuk kërkoni të shpenzoni 300 ose më shumë, kjo ISSHT RRETHA Q DUAN T B BENI !!!! Nuk mund të isha më i lumtur me këtë blerje! Çezmën që kam zëvendësuar, kam paguar 330.00 8 vjet më parë, kjo është çdo gjë aq e bukur sa ajo !! Ju nuk do të zhgënjeheni me këtë !!!

 23. U *** s2020-03-10
  US

  Kjo është një vlerë e mahnitshme. Kjo rubinet zëvendësoi atë që fillimisht kushtonte katër herë më shumë dhe është me cilësi shumë më të mirë. Nuk mund të filloj t'ju tregoj se sa mbresëlënëse është kjo. Bërë shumë mirë!
  Muaj më vonë; siç rezulton, unë jam inxhinier i mirë.
  Isha i shqetësuar se do të dilte në krye të bashkimit. Jo Ky produkt është i fortë

  ~ dy muaj më vonë, ky është ende një produkt shumë mbresëlënës. Unë jam një inxhinier, isha i shqetësuar për pikën kryesore për kokën. Nuk rrjedh aspak. Megjithatë, unë e rekomandoj shumë këtë njësi

 24. H *** e2020-03-12
  US

  Ka rreth një javë që kur kam instaluar këtë rubinet të kuzhinës WOWOW dhe deri më tani kam qenë mjaft i impresionuar me cilësinë. Instalimi ishte një fllad (më duheshin vetëm 15 minuta) dhe gjithçka që duhej (përveç pincave) erdhi me paketimin. Nëse do të kishte ndonjë dobësi, kuajt janë ngjitur nga fundi i rubinetit, kështu që nëse ndonjë prej tyre fillon të rrjedhë për ndonjë arsye, unë do të duhet të përfundoj duke zëvendësuar të gjithë rubinetin. Kjo tha, unë nuk shoh ndonjë rrjedhje, presioni i ujit është i madh, si dhe kontrolli i temperaturës. Deri më tani kjo është shumë më e lirë në krahasim me rubinetat më të lira që mund të gjej në dyqanet lokale të pajisjeve. Unë nuk jam një hidraulik profesionist, por për mua, ky produkt duket dhe ndjehet tamam si 200 dollarë i shtrenjtë që zëvendësoi. Nëse më jep 4-5 vjet të mira (që është ajo që më dha e fundit), mendoj se do të isha e lumtur. Vlera e mirë për paratë.

 25. S *** s2020-03-15
  CAD

  Unë instalova këtë rubinet kuzhine në rreth 30 min, shumica e saj kaloi duke u lidhur me linjat e ujit. Problemi i vetëm që kisha ishte me rubinetin tim të vjetër i cili nuk do të dilte pasi që pjesa e zezë e shtrëngimit ishte ndryshkur. Por, ky nuk ishte me të vërtetë një problem i madh për mua, i cili ishte shumë i kënaqshëm për t'u përdorur.

  Produkti erdhi në dy kuti dhe u dërgua në gjendje të përsosur. Të gjitha pjesët ishin aty dhe karta e udhëzimeve ishte shumë e qartë, megjithëse nuk e kam përdorur shumë (është gjë burrë). Rryma e ujit është shumë e bukur dhe nuk ka fare rrjedhje. Më bëri përshtypje edhe shënimi në vijën kryesore të ujit për peshën që ndihmon në tërheqjen e zgjatimit të rubinetit. Janë gjëra të vogla si kjo që shpejton instalimin dhe shmang problemet në të ardhmen. Më pëlqente shumë edhe arra plastike shtrënguese e cila përshtatet në të gjithë dorën dhe është shumë e lehtë për tu mbledhur pa u nevojitur mjete.

 26. E *** y2020-03-16

  Unë e kisha porositur këtë rubinet për të zëvendësuar një rubinet pa Peer që kisha blerë në Walmart dy vjet më parë. Rubineti Peerless ishte i tmerrshëm dhe doli pas disa muajsh dhe pasi zëvendësoi pjesët nën garanci ai ende kishte probleme. Unë instalova rubinetin e ri dhe isha shumë i lumtur me rezultatin. Kjo rubinet funksionon shumë mirë siç përshkruhet dhe duket shumë mirë se gruaja ime e do atë. Unë duhej të zëvendësoja një valvul të ri të fikjes instalimi më mori dy orë. Të punosh nën një lavaman kuzhine nuk është një punë argëtuese, jo shumë hapësirë ​​për të punuar, por është bërë dhe unë jam shumë i kënaqur me rezultatet. Unë do ta rekomandoja këtë produkt.

 27. Një *** s2020-03-19
  CAD

  Ky ishte ndoshta ndëruesi më i madh i lojërave për instalimin e lavamanit tim në këtë shtëpi që e bleva 3 vjet më parë. Rubineti i vjetër dilte dhe spërkaste ujë nga maja kur e ndezja.

  Vendosa ta marr këtë rubinet dhe jam shumë i kënaqur që e bëra. M'u deshën rreth 20 minuta për të instaluar dhe ishte shumë e thjeshtë. Përdorimi i mjeteve themelore dhe sigurimi se gjithçka ishte në rregull.

  Pesha që i shtohet zorrës është e madhe sepse zorra e llakut del dhe ju lejon të spërkatni gjithçka. Unë dua që është kaq fleksibël.

  Përfundimi është me të vërtetë i mirë, me cilësi të qëndrueshme.

  Jam shumë i lumtur që mora këtë vendim për ta ndryshuar.

 28. F *** l2020-03-25
  CAD

  Vendosa ta marr këtë rubinet që vajza ime ta ketë në apartamentin e saj (në pronën tonë) pasi rubineti i saj i vjetër ishte një model me hapësirë ​​të ulët dhe uji i nxehtë kishte ndaluar së punuari në të. Nuk doja të shpenzoja aq shumë para sa kam shpenzuar në rubinetin tim të stilit zbritës, por doja diçka që do të funksiononte mirë dhe me të cilën ajo do të ishte e lumtur. Pasi lexova vlerësimet në këtë rubinet, vendosa të shfrytëzoj një shans me të edhe pse nuk kisha dëgjuar kurrë për këtë kompani, wowow. Jam shumë i lumtur që e bëra!
  Çmimi i kësaj rubineti, siç mund ta shihni, është shumë më i mirë sesa konkurrenca e krijuar nga marka më të mëdha emrash. Rubineti ishte i thjeshtë për mua për tu instaluar, edhe pse ishte hera e parë që kisha instaluar një rubinet. (Unë zakonisht ia lë atë punë burrit tim.) Pjesa më e vështirë ishte futja e trupit tim mbipeshë nën lavaman dhe heqja e rubinetit të vjetër. wowow kishte paketim të shkëlqyeshëm të kësaj rubineti dhe gjithçka të vendosur në mënyrë që të instalohej lehtë dhe me kërkesa të kufizuara për mjetin.
  Vajza ime është shumë e entuziazmuar me rubinetin e saj të ri dhe ka komentuar disa herë se sa "argëtuese" është të lani enët tani. Rubineti funksionon mrekullisht dhe është shumë tërheqës për sytë. Çdo gjë funksionon shumë mirë, pa rrjedhje ose probleme pas instalimit. Faleminderit, uau, që e bëre këtë grua të ndihet mirë me veten e saj!

 29. S *** s2020-03-29
  US

  Ajo që më bëri përshtypje të parë ishte mënyra e paketimit të copave në kuti. Çdo pjesë ishte e mbrojtur nga shkuma e zezë plastike. Pjesa e pllakës së kuvertës (e përdorur për tre lavamanë me vrima) erdhi në kutinë e rrobave të zeza. Instalimi ishte mjaft i lehtë për burrin tim. Ai ka instaluar rubinete më parë, por pesha e zezë e përdorur për spërkatësin tërheqës ishte pak më ndryshe për të. E bëra të shikonte videot para se të fillonte t'i jepja një ide se çfarë duhej bërë. Siç tregohet në video, ai nuk e shtrëngoi shumë copë litari. Ai e ndjen se e shtrëngoi atë mjaftueshëm. Shqetësimi im është që rubineti të lëvizë pak kur preket, por asgjë për tu shqetësuar shumë. Burri im, i cili zakonisht mund të gjejë gabime në gjërat që blej, nuk ka asnjë ankesë me rubinetin. Ai fajësoi lëvizjen mbi hollësinë e lavamanit tonë prej çeliku të pandryshkshëm sesa në rubinetin dhe rregulloi problemin duke vendosur një bord të vogël nën lavaman për mbështetje të shtuar. Vështirë se lëviz tani. Unë kam përdorur spërkatës shumë pak pas instalimit dhe i dha lavamanit tim çelik inox një pastrim të mirë. Niceshtë mirë të kesh spërkatës, sepse këtë verë na u desh të heqim dorë nga spërkatësi anësor, kur kishim instaluar një sistem të ujit të pijshëm. Ju mund ta shihni atë në anën e djathtë të fotos përfundimtare. Kur u bë një zgjedhje e rubinetit të ujit të pijshëm në vrimë për të zëvendësuar spërkatësin, ose instalimin e rubinetit të ujit të pijshëm diku tjetër, unë zgjodha zëvendësimin e spërkatës. Edhe pse nuk e përdorëm shumë spërkatësin, kishte raste kur më mungonte. Rubineti i kuzhinës përputhet me rubinetin e ujit të pijshëm, dhe unë i dua të dy. Në fillim nuk mund ta merrnim butonin në kokën e spërkatësit, i cili supozohet të ndalojë llakun për të punuar, por funksionon tani. Në përgjithësi, deri më tani dua gjithçka në lidhje me rubinetin e kuzhinës WOWOW - pamja e tij, garancia pesë-vjeçare, stili i tij që përshtatet me nevojat tona, dhe mbi të gjitha çmimi.

 30. V *** t2020-03-31
  US

  Unë e dua këtë rubinet. Gjysma e çmimit të shumicës së markave me emrin që do të shihni në dyqane dhe po aq i bërë mirë. Instalimi ishte shumë i thjeshtë! Kishte vetëm 2 gjëra të vështira për këtë rubinet. Së pari ishte bindja e gruas për ta marrë atë pa e parë atë personalisht dhe së dyti ishte nxjerrja e rubinetit të vjetër. Mallkoni personin që projektoi vidat e vjetra plastike. Këshillë pro, nëse i keni ato dhe nuk mund t'i hiqni, kurseni vetes kohën dhe përpjekjen për të mos gjetur asnjë vend dhe thjesht nxirrni jashtë stërvitjen dhe stërvitjen më të madhe. Nëse po e lexon këtë, ti ishe si unë. Ju dëshironi të jeni të sigurt se po merrni një rubinet të mirë, por më besoni mua dhe të gjitha vlerësimet e tjera pozitive. Ky është një rubinet i shkëlqyeshëm dhe një marrëveshje fantastike!

 31. M *** e2020-04-05
  CAD

  Më pëlqen përfundimi megjithëse është më i lehtë nga sa parashikoja. Kam në pronësi një markë shumë të njohur që ishte e ngjashme, por e rëndë. Deri më tani, është duke punuar siç pritej. Çuditërisht, pesha për të tërhequr zorrën tërheqëse është aq e rëndë sa që në të vërtetë e tërheq përsëri pa ndihmë; dhe kjo është e mrekullueshme. Meqenëse kam dorën e djathtë, kam shkëmbyer linjat e ujit të nxehtë dhe të ftohtë në mënyrë që të tërheq dorezën përpara me ujë të ftohtë dhe të shtyhem përsëri për të nxehtë pasi uji i ftohtë do të përdoret më shpesh (një hidraulik profesionist do të thotë se ishte instaluar gabimisht, por mund të kisha ndërruar linjat e ujit para instalimit). Kam lexuar komente të klientëve të tjerë që kanë probleme, por do të pres dhe do të shoh.

  Edhe pse është projektuar për instalim të lehtë, një pengesë negative është shtrëngimi i peshës që tërhiqet. Një duhet të jetë shumë i kujdesshëm kur hapet për ta bashkuar atë në gete. Nuk është aq e lehtë për t’u hapur sa duket; kështu që nëse nuk është bërë në mënyrë korrekte dhe është dëmtuar, nuk mund të mbyllet më pa përdorur pirgun e zorrës.

 32. L *** y2020-04-08
  US

  Ky është një rubinet i shkëlqyeshëm! Përfundimi është i bukur, por më e rëndësishmja është mënyra se si funksionon në të vërtetë. Unë kam qenë duke e përdorur atë për disa muaj, dhe koka akoma klikon pa mundim përsëri në mbajtëse pasi ta tërheqësh poshtë. Këndi i rubinetit është i bukur dhe i lartë, gjë që e bën të lehtë pastrimin e tenxhereve dhe tiganëve shumë të mëdhenj. Rrjedha e ujit është gjithashtu shumë e lehtë për t'u kontrolluar, Ne e duam atë! Shumë e rekomanduar!

 33. T *** a2020-04-11
  US

  Mendimi im fillestar ishte, duket mirë në faqen e internetit, por nuk mund të jetë me cilësi të lartë. Kam gabuar, menjëherë më ka bërë përshtypje pesha dhe ndjenja. Ndërtim i fortë shumë i rëndë. Ajo madje vjen me adaptorë dhe ekran shtesë të ujit. Shumë vlerë

  Instalimi ishte një fllad. Ndiqni fotografi hap pas hapi dhe përfundoi në 15 minuta, duke përfshirë heqjen e rubinetit të vjetër. Arra e madhe për të shtrënguar njësinë në pastrues ishte e shkëlqyeshme. Ju mund të merrni një kontroll të mirë dhe të shtrëngoni me lehtësi.

  Shkalla e rrjedhjes është e shkëlqyeshme, unë e dua tiparin e spërkatjes pasi është më i ngushtë se shumica, kështu që nuk ka spërkatje shtesë. Pamja është elegante, njerëzit do të mendojnë se keni shpenzuar 100 dollarë më shumë sesa keni shpenzuar.

 34. M *** I2020-04-14
  US

  Kjo gjë është një shtesë e bukur për lavamanin tim të ri SS në dhomën time të shërbimeve. Unë bëra një inspektim para instalimit, siç kanë sugjeruar disa, dhe nuk gjeta çështje QC përpara instalimit. Unë e instalova këtë në një lavaman të ri, kështu që e bëra ndërsa lavamani ishte jashtë, gjë që jam i sigurt se ka ndihmuar. Mekanizmi i shtrëngimit funksionoi mirë, por duhet të siguroheni që mund ta arrini atë. Kjo mund të jetë më shumë çështje nëse nuk mund ta lëvizni lavamanin. Rubineti funksionon shumë mirë pas instalimit; ka një ndjesi të këndshme dhe nuk pikon aspak. Unë jam aq i kënaqur me këtë njësi sa që do të blej një tjetër për të zëvendësuar rubinetin në kuzhinë!

 35. N *** d2020-04-18
  US

  Këtë rubinet e kemi instaluar në kuzhinën tonë për rreth një javë. Pasi kam instaluar një sistem të tërë zbutës të ujit në shtëpi me rubinet uji alkalin, unë shpejt kuptova se kisha nevojë për një spërkatës, të cilin gypi alkalin ma hoqi. Ne e porositëm këtë sepse çmimi ishte shumë më i mirë se konkurrentët dhe dukej sikur do të bënte pse ne dëshironim. Nuk e prisja një rubinet kaq cilësor për çmimin që kam paguar. Kam lexuar shumë komente duke u ankuar që rubineti nuk është magnetik ose nuk klikon në vend. Correctshtë e saktë, është një sistem i peshuar që tërheq spërkatësin përsëri në vend pas përdorimit. Deri më tani e dua dhe nuk kam asnjë ankesë. Vuloset bukur kur nuk është në përdorim dhe gjithashtu duket tërheqëse në kuzhinën time. Unë patjetër do të rekomandoja për këdo që dëshiron një rubinet të bukur pa e prishur bankën për ta bërë atë.

 36. E *** y2020-04-20
  US

  Kjo rubinet është absolutisht e mrekullueshme. It'sshtë një rubinet fantastik për çmimin dhe duket po aq mirë sa rubinetat e dollarit më të lartë atje. Instalimi nuk ishte aspak i keq, por çështja ime e vetme është që nuk kam shumë hapësirë ​​nën lavamanin tim për të punuar. U desh më shumë se ajo që doja, por nëse do të kisha hapësirë ​​të përshtatshme nën lavamanin tim, kjo do të ishte një fllad !! Ashtë një rubinet shumë elegant dhe spërkatësi i integruar është i shkëlqyeshëm !! Kam vërejtur gjithashtu se presioni i ujit është shumë më i mirë se rubineti im i mëparshëm, i cili ishte një befasi e bukur. Nëse po mendoni ta blini këtë, por nuk jeni të sigurt, unë do t'ju rekomandoja të shkoni për të. Unë isha skeptik në fillim vetëm sepse ishte akoma pak më shumë se ajo që doja të paguaja, por e krahasova atë me të tjerët, dhe thjesht nuk mund të paguaja $ 100 + për modele të ngjashme nga markat e tjera. 90 $ për këtë padyshim që ia vlejti për mendimin tim. Kjo rubinet është e mrekullueshme !!

 37. C *** r2020-05-01
  CAD

  Kjo është rubineta më magjepsëse që kam blerë dhe instaluar ndonjëherë. Inxhinieria prapa procesit të instalimit është e mahnitshme. Sapo hoqa rubinetin tim të vjetër (e cila ishte e vështirë) më deshën rreth 10 minuta për të instaluar këtë rubinet të kuzhinës WOWOW. Dhe gjithashtu e mahnitshme është që ju mund të vendosni dorezën e funksionimit kudo që dëshironi, në të majtë, djathtas ose në mes çdo kohë pas instalimit. Provoni që me rubinetat e tjera. Nuk mund të isha më i kënaqur. Vlera dhe stili i shkëlqyeshëm për tu nisur.

 38. B *** r2020-05-09
  US

  Të them të drejtën - Unë kurrë nuk kam dëgjuar për wowow para se të blija këtë rubinet. E gjeta këtë artikull bazuar në vlerësimet dhe vendosa për të si një dhuratë pushimi për kuzhinën e një anëtari të familjes - e gjeta atë me vlerë prej 80 dollarësh të paguar.
  A është perfekte - Jo - a e përmirësoi menjëherë cilësinë dhe funksionalitetin mbi atë që kishin në kuzhinën e tyre - Po. A do të blija përsëri apo do të rekomandoja - Po.
  Artikulli u reklamua me një "instalim nën 30 minuta", për të cilin pajtohem se është i saktë. M'u desh më shumë kohë për të hequr rubinetin e vjetër, por të gjithë së bashku puna u bë në më pak se një orë.
  Unë kam ndonjë hezitim në lidhje me përbërësit plastikë, duke përfshirë zorrën peshojnë dhe montojnë, por të gjithë shkuan së bashku lehtë dhe punuan deri më tani.
  Duke e përdorur atë vetëm për një javë - do të vazhdoj të monitoroj për rrjedhjet e raportuara - por me një përdorim mjaft të rëndë deri më sot - asgjë nuk është vërejtur.
  Gjëja më pozitive nga kjo, ishte me çmimin relativisht të ulët dhe lehtësinë e instalimit - dhe me anëtarin e familjes sime duke ndihmuar në instalimin (ata do të zvarritnin me muaj për të blerë një rubinet të ri) - ata janë më të sigurt, se nëse diçka shkon keq - ata e kuptojnë se si shkoi kjo së bashku dhe do të dinë se çfarë të kërkojnë në të ardhmen

 39. N *** h2020-05-12
  US

  Këtë rubinet e bleva për ish-shtëpinë tonë katër vjet më parë, dhe ishte gjëja perfekte për ne. Funksionoi shkëlqyeshëm, dukej mirë dhe ishte i thjeshtë për tu instaluar. Kur u zhvendosëm këtë verë, u përpoqa ta dua rubinetin e kuzhinës në shtëpinë tonë të re, por edhe pse ishte një emër marke më i njohur, ai thjesht nuk u krahasua. Isha i kënaqur kur gjeta këtë rubinet identike ende të disponueshëm dhe e instalova sa më shpejt që të mbërrinte. Ashtë një kënaqësi për t'u përdorur, dhe unë e rekomandoj shumë atë.

 40. E *** a2020-05-13
  US

  Sapo e bleva këtë rubinet, kështu që po shqyrtoj cilësinë e produktit jashtë kutisë dhe procesin e instalimit. Kanë kaluar disa vjet që kur kam instaluar një rubinet kuzhine. Herën e fundit që instalova një, ajo kishte një jakë që vidhej në pjesën e poshtme të rubinetit me 2 vida në jakë që ju i shtrëngoni me një kaçavidë për të shtrënguar rubinetin në vend. Kjo rubinet ka një jakë dore që shtrëngon poshtë rubinetin dhe pashë se ishte edhe më e lehtë se metoda e vidave. Vendosa dollapin me fije blu me kyç për tu siguruar që nuk do të lirohej sepse e kisha. Nuk mendoj se është e nevojshme por rubineti i vjetër u zgjidh dhe kjo është arsyeja pse ajo po zëvendësohej.

  Jashtë kutisë së produktit, ai është vërtet i fortë dhe duket i ndërtuar mirë. Pas instalimit dhe testimit, u ndie vërtet mirë së bashku dhe rryma e ujit ishte e fortë. Kur është fikur është e sigurt dhe nga ajo nuk ka dalë. Gjëja tjetër që më pëlqeu ishte se lidhjet e ujit të nxehtë dhe të ftohtë nga kutia ishin aq të gjata sa të kalonin në daljet e ujit. Në të kaluarën më është dashur të ripërdor tubat për t'u lidhur me lidhje të shkurtra nën lavaman. Instalimi total zgjati rreth 30 minuta, duke mos përfshirë nxjerrjen e rubinetit të vjetër. Ka një garanci 5 vjeçare dhe për më pak se 100 dollarë nëse kjo zgjat 5 vjet dhe ka nevojë për zëvendësim, unë ndoshta do të blija një tjetër të së njëjtës markë.

 41. M *** e2020-05-15
  US

  Unë e bleva rubinetin tim një vit më parë dhe po ajo filloi të kishte një pikim të vogël nga doreza (gëzhoja) pasi isha në diell për një vit (e përdor atë në lavamanin tim të jashtëm BBQ). Unë thjesht kontaktova WOWOW dhe ata më nxituan një gëzhojë të re (u deshën vetëm 5 ditë për të ardhur nga Kina!). Jo vetëm që më dërguan një fishek, ata më dërguan një mjet për të hequr fishekun, një unazë të re mbajtëse, një vidë të vendosur Allen, një çelës Allen dhe dhe butonin e ri me ngjyrë të nxehtë / të ftohtë (e kuqe / blu) për të mbuluar vrimën ku keni hyni në vidhën Allen në dorezë. Unë jam një kontraktor i licencuar i hidraulikës, kështu që më janë dashur më pak se 5 minuta për të ndërruar fishekun. SUPER LEHTSISHT! Unë rregullisht instaloj rubineta të nivelit të lartë, disa prej të cilave kanë gjithashtu probleme. Për pikën e çmimit, kjo rubinet është e mrekullueshme. Po, unë kam një problem, por ata e ngritën dhe e rregulluan atë! Patjetër që do ta blija përsëri këtë rubinet!

 42. H *** n2020-05-26
  US

  Dorëzuar një mbrëmje. Nxori rubinetin e vjetër dhe e zëvendësoi me këtë ndërsa gruaja ime ishte duke gatuar darkë. Po është kaq e thjeshtë. Unë nuk jam hidraulik vetëm një njeri i rregullt. Tani nëse nuk jeni të dobishëm nëpër shtëpi, do t'ju duhet pak më shumë, por nëse keni një mendje themelore të përbashkët thjesht hidhuni brenda saj. Kjo gjë ishte boksuar sikur të kushtonte një milion dollarë. Përfundimi ishte i shkëlqyeshëm dhe funksionon fantastikisht. Dikush përmendi që të tyret kishin një pikim ose rrjedhje kur tubat e fabrikës janë bashkangjitur në rubinet. Unë shtrëngohem7 atëherë vetëm pak. "Mos" i shtrëngoni ata përndryshe do të keni probleme. Mund ta ktheni dorezën në çdo drejtim që dëshironi, majtas, mes ose djathtas. Ne e duan atë. Do të blija një tjetër. Pse të paguash 300.00 dollarë për këtë? Mbani të gjitha dokumentet dhe pjesët shtesë. Kam lexuar disa raporte në lidhje me sektorin e shkëlqyeshëm të shërbimit. Argëtohuni Shijoni.

 43. M *** d2020-05-30
  US

  Arsyeja e vetme që i dhashë një vlerësim me 4 yje është sepse vetëm sapo e instalova. Unë mund ta azhurnoj ose ta ul në klasifikim ndërsa e përdor. Si shumë, unë jam gjithmonë disi i dyshuar kur shoh një çmim si ky - ju merrni atë që paguani, apo jo? Më duhet të them se deri më tani jam shumë i impresionuar. Beqare e instaluan këtë shpejt. Udhëzimet janë të qarta. Unë gjithmonë përdor shirita hidraulikësh në fije. Ashtë një rubinet shumë i bukur dhe bën pikërisht atë që më duhet për të bërë dhe unë e dua atë. Dhe… ..është e re kështu që do të shohim se sa mirë performon me kalimin e kohës. Sigurohuni që të regjistroni garancinë 5 vjeçare në faqen e tyre të internetit. Ju nuk keni nevojë të blini sigurim shtesë të produktit ... si unë. Disi më humbi informacioni i garancisë kur e bleva. Zëvendësim i plotë brenda 5 viteve për produktin me defekt. Mendoj se nuk arrita ta paraqes këtë, kështu që tani do të them se jam shumë i kënaqur me blerjen time. Në raste të rralla pesha bie, por kjo mund të jetë një rregullim i lehtë me pak shirit ngjitës. Me pelqen.

 44. J *** l2020-06-02
  US

  Së pari, produkti duket si një rubinet më i shtrenjtë, jashtë kutisë. Një vlerë e jashtëzakonshme për sa i shkëlqyeshëm duket rubineti. Punon gjithashtu në mënyrë të përsosur. Gjithashtu duket e mrekullueshme me lavamanin tonë të ri inox - ato përputhen në mënyrë të përsosur. Kur kisha instaluar rubinetin dhe lavamanin hidraulik, kishim një problem të vogël. Gypi i spërkatjes që erdhi me rubinetin tonë ishte aq i gjatë sa kishte tendencë të kapej në disa pajisje të bashkangjitura në lavamanin më poshtë. Kjo ishte në mënyrë rigoroze një çështje projektimi nën lavamanin tonë dhe jo një çështje rubineti. Unë kontaktova këtë shitës dhe ata më njoftuan se do të bënin me porosi një çorape më të shkurtër për të lehtësuar problemin tonë. Ki parasysh që ky ishte një problem i shkaktuar nga hidraulika nën lavamanin tim dhe jo rezultat i një produkti të gabuar. Kjo kompani së fundmi më dërgoi zorrën me porosi që ata sugjeruan që do të ndihmonte në lehtësimin e problemit tim. Punoi në mënyrë perfekte. Kjo kompani dhe ekipi i tyre i shërbimit ndaj klientit shkuan përtej çdo ndihme që kam marrë në të kaluarën me artikujt e blerë në internet. Një britmë e veçantë për Nick dhe ekipin e tij për të shkuar përtej dhe më gjerë për të ndihmuar në çështjen tonë. Unë me siguri do të porosis nga ju kur të fillojnë rinovimet e banjës. Faleminderit për gjithçka që bëtë për këtë klient shumë të kënaqur.

 45. E *** n2020-06-11
  US

  Rubineti ishte paketuar mirë dhe u vendos në një mbështjellës shkumë për t'u mbrojtur në transport. Pjesët ishin të etiketuara në çanta të vogla me kyç. Ato gjithashtu përfshinin pjesë shtesë.
  Ishte shumë e lehtë për tu instaluar. Udhëzimet janë në anglisht me udhëzime të sakta. Na u deshën 1.5 orë për të hequr të vjetrën dhe për të instaluar të renë. Ne morëm këshillën e një recensenti që sugjeroi që të ktheheshin linjat e nxehta dhe të ftohta aq të nxehta do të ishin një shtytje prapa dhe e ftohtë një shtytje përpara. Ky konfigurim ishte më i përshtatshëm për familjen tonë. Një tjetër gjë që ndryshuam ishte shtimi i peshës së vjetër si dhe asaj të re. E reja funksionoi mirë megjithatë pesha shtesë ishte më e mirë.
  Çmimi ishte i mirë dhe nuk është në kërkim të lirë në asnjë mënyrë.
  Do ta rekomandoja dhe do ta blija përsëri.
  Kanë kaluar dy muaj që kur kemi instaluar rubinetin dhe performanca e saj është yjore.

 46. 2 *** 82020-06-18
  CAD

  Unë ndihmova një mik që të instalonte këtë rubinet në shtëpinë e tij dhe isha aq i kënaqur me rezultatin, saqë vendosa ta instaloja një në kuzhinën time në shtëpi. Prodhuesi përfshin dy adaptorë për të kthyer nga linja uji me madhësi të ndryshme. E vlerësova atë prekje të zhytur në mendime. Gjithashtu, arra e përdorur për të fiksuar rubinetin në lavaman ka një kapje 'të gjatë' 3 të gjatë të integruar, kështu që shtrëngimi përfundimtar mund të realizohet lehtësisht me dorë, pa pasur nevojë për çelësin e legenit. Pjesa e vështirë ishte nxjerrja e rubinetit OLD. Pasi të ishte bërë, instalimi i këtij ishte një fllad relativ.

 47. T ***)2020-06-21
  US

  Më pëlqen kjo rubinet kuzhine dhe po e përdor atë disa muaj tani, por, përdorimi juaj mund të ndryshojë për shkak të çdo gjëje që keni mësuar me rubinetin tuaj të fundit.

  Kam bërë disa rregullime fizike dhe mendore dhe tani kam një përvojë shumë më të mirë duke përdorur wowow. Më lejoni t'i ndaj me ju.

  1. Unë mbaja peshën më të vogël nga zorra ime e fundit dhe e ripërdora atë ... ajo që përfshihej vazhdonte të përplaset në valvulën time të ujit nën lavaman.

  2. Unë e ktheva dorezën në pjesën e përparme, nuk po ndjeja një dorezë anësore, plus në mënyrë të pashmangshme duart tuaja janë të lagura dhe që pikojnë në parvaz, ndërsa kur jeni përpara, nuk ka rrëmujë. Dhe doreza është e shkurtër, kështu që nuk ka problem të dalë ose bllokojë tenxheret.

  3. Duke folur për dorezën e shkurtër range diapazoni është "i vogël" në këtë dorezë. Kështu që mendërisht ju do të duhet të përshtatni… 1 ″ dhe jeni plotësisht të shpërthyer! Thjesht tërhiqni butësisht një 1/4 and dhe shkoni nga atje. Ashtë pak e lirë, kështu që tërheq dhe kthehet shumë lehtë ... shumë e lehtë për mua, por sapo e kapërceva atë dhe u lehtësova përsëri në manipulimin e dorezës ... butësisht, gjeta temperaturat dhe rrjedhën e duhur.

  Kjo është një pazar i shkëlqyeshëm dhe për mua, duket më mirë se rubineti im i fundit dhe sapo u përshtata me veçoritë e dorezës së valvulës, ndjej se funksionon më mirë sesa rubinti i vjetër i kuzhinës me çmim të lartë që zëvendësova.

 48. G *** y2020-06-25
  US

  Kjo duket të jetë një alternativë e bërë mirë dhe e përballueshme për modelet e tjera më të njohura. Ajo vjen me tuba fleksibël të para-lidhur, si dhe pjesë rezervë të lidhjes për të lejuar lidhje alternative nëse është e nevojshme. Unë ndoqa sugjerimin e një recensuesi të mëparshëm dhe verifikova ngushtësinë e lidhjeve të zorrës në rubinet para instalimit aktual, duke siguruar që të mos ketë rrjedhje. Instalimi i përgjithshëm ishte i shpejtë dhe i lehtë. Unë kam qenë shumë i kënaqur me performancën. Ju mund të duhet të ri-rregulloni vendndodhjen e peshës së përfshirë e cila është e bashkangjitur në zorrë nën lavaman duke ndihmuar zorrën e tërheqjes të mbetet e tërhequr, por kjo është një procedurë e thjeshtë.

 49. A *** y2020-06-29
  US

  kam instaluar rubineta të panumërta të kuzhinës në jetën time, kjo deri më tani ka qenë instalimi më i pastër, më i shpejtë dhe më i lehtë ndonjëherë. për sa kohë që ata mbajnë cilësinë e tyre aktuale, unë kurrë nuk do të kurrë me një emër tjetër markë. kjo hedh larg ndonjë prej rubinetave me çmim të ulët të shitur nga Home Depot ose Lowe's. rrjedha e ujit është e shkëlqyeshme, valvula e fikur funksionon perfekte, nuk kalon ndërrimi gama midis spërkatjes dhe rrymës është një fllad dhe tipari i pauzës është shumë i mirë. Unë vetëm do të sugjeroja që ata ta bënin arrën e sigurimit më të mprehtë. Unë gjithashtu rekomandoj shumë që ata të kenë dy kunja dhe arra plastike për të shtrënguar pllakën me 3 vrima. përndryshe dhe absolutisht produkt Superior për një çmim shumë të ulët.

 50. C *** d2020-07-09
  US

  Më pëlqente fakti që artikulli ishte saktësisht siç përshkruhet. Përveç kësaj, ajo ishte paketuar bukur në paketim të zbutur të formuar me kujdes. Udhëzimet e thjeshta u dukën menjëherë. Më në fund, instalimi ishte një fllad. Edhe si një DIY indiferent, procesi nuk mund të kishte qenë më përpara. Unë kam qenë duke shijuar produktin përfundimtar për disa ditë tani.

 51. M *** a2020-07-15
  US

  Ky është një rubinet jashtëzakonisht i mirë me një ndjesi të fortë të fortë. Kthimi i dorezës së rubinetit si dhe vetë rubinetit djathtas majtas ofron saktësisht sasinë e duhur të rezistencës, ndryshe nga disa mundësi të tjera të ndërtuara me cilësi më të ulët. Për më tepër, linjat e ujit të nxehtë dhe të ftohtë janë linja metalike të thurura dhe jo vetëm që ofrojnë qëndrueshmëri më të mirë, por gjithashtu duken mirë estetikisht. Instalimi ishte shumë i thjeshtë, fjalë për fjalë aq i thjeshtë sa ajo që tregohet në videon e produktit. Hardware përfshin një pllakë mbulese që përputhet në rast se lavamani juaj ka 3 vrima. Një 5 yje të lehtë.

 52. K *** d2020-07-19
  US

  Më pëlqen. Kam instaluar dje rubinetin tim të ri duke zëvendësuar një rubinet 7 vjeç Moen që ishte e vështirë të rrotullohej. Shikova emrat e mëdhenj dhe i gjeta duke filluar me gati dyfishin e çmimit të kësaj njësie. Instalimi ishte i lehtë. Heqja e rubinetit të vjetër ishte shumë më e vështirë sepse arra e montimit ishte shumë e vështirë për tu arritur dhe kërkonte një çelës rubineti. Njësia e re nuk e bëri dhe shkoi lehtë. Udhëzimet janë shkruar në Kinezisht / Amerikane, por ishin të kuptueshme. Duket si markat e shtrenjta duke përfunduar bukur. do ta blija këtë përsëri.

 53. D *** a2020-07-26
  US

  Unë isha pak skeptik për të porositur një rubinet nga interneti, por pasi lexova vlerësimet u ndjeva më mirë kur bleva rubinetin WOWOW. Djali jam i lumtur që kam bërë. E mora rubinetin nga wowow, e instalova shumë lehtë, më lehtë se çdo rubinet tjetër që kam instaluar. Unë kisha një çështje, linja e ujit të ftohtë ishte e shkurtër, por jo çështja e WOWOW, ishte e imja. Unë i dërgova me email dhe ata më dërguan një linjë uji më të gjatë pa pagesë dhe të shprehur. Sapo e instalova dhe është perfekte! Super lehtë! Ne e duam këtë rubinet është e ndërtuar mirë, pastrohet lehtë dhe duket bukur! Instalimi është shumë i lehtë. Tubi i spërkatjes është i butë dhe kontroll i shkëlqyeshëm. Të gjitha pluset këtu!

 54. P *** n2020-08-02
  US

  Papritur më duhej një rubinet i ri kuzhine. Duket sikur çdo gjë e bukur në Lowe's është 200 - 300 dollarë. Vetëm shikimi i tyre më dha ankth. Vendosa të shfrytëzoj një shans dhe ta porosis këtë rubinet nga WOWOW. Isha i shqetësuar se do të ishte me cilësi të lirë. Djali isha gabim! Kjo rubinet është me cilësi të shkëlqyeshme, super e lehtë për tu instaluar, e ardhur me të gjitha pjesët e kërkuara. Erdhi me linja të reja të furnizimit me ujë, nuk e prisja atë! Ajo që është edhe më e mirë është se duket më mirë se gjithçka që gjeta në Lowe, më e hijshme dhe moderne. Pasi e bleva, kuptova se vetëm budallenjtë harxhojnë qindra dollarë në rubinetat nga dyqanet e mëdha të pajisjeve.

Mirëseerdhët në faqen zyrtare të WOWOW FAUCET

Duke u ngarkuar ...

Zgjidhni monedhën tuaj
USDDollarit amerikan (SHBA)
EUR euro

Shporte

X

Historia e Shfletimit

X