kërkim Kerko Site

Pasi pashë modelin e dyfishtë të lavamanit në shtëpinë e dikujt tjetër, isha ziliqar!

KlasifikimBlog 4101 0

Shkolla e Biznesit në Banjë Ou Xiaowei

Herët në mëngjes dhe me nxitim

Të gjitha llojet e shqetësimeve ~ ~~ kur shtrydhen për larjen dhe larjen e dhëmbëve.

A keni përjetuar ndonjëherë këtë lloj telashe?

Një legen lavamani është një artikull i domosdoshëm në banjë, dhe shumë njerëz mendojnë se u duhet vetëm një legen për banjën e tyre. Dizajni i pellgut të dyfishtë është i përshtatshëm vetëm për banjot publike në dyqanet e mëdha.

Në fakt, një legen i dyfishtë është po aq i përshtatshëm për përdorim në shtëpi.  

Dy njerëz duhet të lahen në të njëjtën kohë dhe të shtrydhen para një lavamani në të njëjtën kohë. Kjo është jo vetëm e rëndë, por edhe joefikase, dhe lavamanët e dyfishtë lehtë mund ta anashkalojnë këtë problem. Një pellg i dyfishtë jo vetëm që është më efikas, por mund të jetë edhe më elegant.

 

1

Pellgu i ndërhyrjes: nuk ka hapësirë ​​të vdekur dhe pastrohet lehtë

Opsioni i pellgut nën-counter, nën lavaman. Njollat ​​e ujit në countertop mund të futen lehtësisht në pellg, duke e bërë pastrimin më të përshtatshëm. Kabineti i varur me kapacitet të madh mbi pellgun nuk është problem për të vendosur tualetin familjar. Easyshtë e lehtë për tu pastruar me një dollap të varur me kapacitet të madh mbi pellgun.

Ashtë një ide e mirë që të keni një kabinet banjo me legen të dyfishtë. Ju mund të zgjoheni herët për t'u larë së bashku dhe të shijoni lirisht kohën romantike. Ashtë një ide e mirë për të kanë një pasqyrë për të plotësuar në mënyrë të barabartë dritën në dhomë në mënyrë që të mos shqetësoheni nëse bllokohet njëra anë e dritës.

Kombinimi i "Pellgu i dyfishtë + pasqyrë e rrumbullakët e dyfishtë" është bukuroshe dhe në modë pa humbur sensin e luksit. Dollapi i vogël i varur në mes të pasqyrës është i përsosur për ruajtjen e pastave të dhëmbëve dhe furçave të dhëmbëve. Kombinimi i “Sirtar + ndarje e hapur + bufe” përdoret nën pellgun, i cili mund të plotësojë lehtësisht nevojat e magazinimit të sendeve të mëdha dhe të vogla në banjë.

 

2

Pellgu me pllaka shkëmbi një copë: sofistikimi minimalist

S Pllaka shkëmbore është e nxehtë dhe përdorimi i pellgut të dyfishtë të pllakave shkëmbore për të krijuar stilin ekstravagant të hotelit, ndjenjën luksoze të plotë. Pllakat e shkëmbinjve nuk janë vetëm të larta në vlerë, por edhe superiore në cilësi. Me një fortësi prej 6 në shkallën e fortësisë Mohs, ai ka avantazhin e të qenit i qëndrueshëm dhe rezistent ndaj gërvishtjeve.

Shtë mënyra më e mirë për të mbajtur ndjenjën minimaliste dhe të përparuar. Ajo gjithashtu mund të plotësojë nevojat e magazinimit. Dizajni gjysmë i hapur siguron hapësirën e magazinimit për sende të vogla, dhe dizajni gjysmë i hapur plotëson nevojat e përdorimit të lartë dhe të ulët.

▲ Nëse doni më shumë hapësirë ​​për ruajtje, pse të mos hartoni një "Sirtar + bufe" kombinimi i magazinimit nën lavamanin e pllakës? Sirtari mund të ruajë sende të vogla. Sirtarët mund të përdoren për të ruajtur sende të vogla dhe dera mund të përdoret për të ruajtur sendet shtëpiake. Shtë një kombinim i mirë për të rritur shfrytëzimin e hapësirës.

 

3

Pellgu i countertopit: shumë stile dhe të lehta për t’u zëvendësuar

Bas Pellgjet e countertopit janë në dispozicion në një larmi stilesh dhe zëvendësohen lehtë. Isshtë një zgjedhje e mirë për njerëzit që duan të zgjedhin stile të ndryshme të dizajnit.

Pellg i dyfishtë me skaj të bardhë ultra të hollë me dollap të bardhë të llakuar. Kapaciteti i hapësirës së kombinuar të kabinetit të pasqyrës është i madh, lehtësoni presionin e ruajtjes së banjës. Ndarja dyshe e hapur midis legenit të dyfishtë për ruajtjen e peshqirëve, e lehtë për t’u përdorur për larje.

 

4

Pellgu i ulët dhe i lartë: lehtë për tu larë fëmijët

Moreshtë më e përshtatshme të zgjidhni një pellg të lartë ose të ulët kur keni fëmijë në shtëpi. Shtë më mirë për fëmijët që nuk janë aq të gjatë sa të përdorin një legen të ulët. Childrenshtë shumë e përshtatshme që fëmijët të lahen në mënyrë të pavarur dhe të zhvillojnë aftësinë e vetë-kujdesit.

Krijoni një ndarje të hapur nën pellgun për të vendosur pantofla, e cila është e përshtatshme për larje dhe ndryshim. Ashtë një ide e mirë që të keni një dush të mirë për të ndarë lagur dhe thatë, përndryshe është e lehtë të thithësh dhe deformosh.

Nëse dëshironi të instaloni një pellg të dyfishtë në shtëpi, duhet t'i kushtoni vëmendje këtyre.

▲ Banjat duhet të kenë kullues të dyfishtë ose të pajisen me majë.

Val Valvulat trekëndëshe në tubat e hyrjes së ujit të nxehtë dhe të ftohtë duhet të instalohen sa më shpejt të jetë e mundur dhe t'i komunikohen projektuesit paraprakisht.

▲ Sigurohuni që të keni mjaft hapësirë ​​midis dy baseneve.

▲ bestshtë më mirë të konfiguroni një llambë me dy pasqyra për të ruajtur dritën e duhur në të dy anët.

▲ easyshtë e lehtë për t'u përdorur, dhe lartësia e countertop është zakonisht rreth 600 ~ 680 mm, e cila është në përputhje me lartësinë e shumicës së njerëzve.

Previous :: Next:
Klikoni për të anulluar përgjigjen
  展开 更多
  Mirëseerdhët në faqen zyrtare të WOWOW FAUCET

  Duke u ngarkuar ...

  Zgjidhni monedhën tuaj
  USDDollarit amerikan (SHBA)
  EUR euro

  Shporte

  X

  Historia e Shfletimit

  X