kërkim Kerko Site

Në banjën japoneze, dollapi i peshqirëve është i hollë deri në 10 centimetra, ruhet rregullisht

KlasifikimBlog 6572 0

Shkolla e Biznesit të Banjës 2020-11-15

Zona e banjës nuk është e madhe, si ta bëni magazinimin është më e arsyeshme kur zbukuroni? Dëshironi të instaloni një kabinet dhe të shqetësoheni për pushtimin e një zone. Por, për ato shishe dhe kavanoza dhe peshqirë, ku t’i vendosni?

E mira është që unë kam një mik që ka studiuar në Japoni dy vjet më parë, ajo më tha se kjo pikë mund t'i referohet plotësisht modelit japonez të banjës familjare. Instaloni një dollap peshqiri ultra të hollë 10 cm, shtresat e sipërme dhe të poshtme të magazinimit multi-funksional, praktika është shumë e fortë!

Pse banjot japoneze e pëlqejnë këtë dizajn?

Mos zini një zonë të përshtatshme për banjo të vogla

Një kabinet peshqir i tillë, thellësia e përgjithshme është vetëm 10 centimetra të hollë. Nëse kjo është e ngulitur në mur, apo mur i hapur, nuk do të ndikojë në aktivitetet normale të hapësirës së banjës!

Ruajtje e fortë shumëfunksionale

Ky është një kabinet kaq i hollë, ruajtja e dhjetëra peshqirëve nuk është problem! Shtresat e sipërme, të mesme dhe të poshtme të magazinimit. Mesi i derës së kabinetit përdoret për të bërë ruajtje të mbyllur, pjesa e sipërme përdoret për të bërë ndarje. Më poshtë mund të paloset direkt si një derë dollapi, e përdorur për të vendosur një ndërrim rrobash. Dhe pjesa e poshtme është një shirit peshqiri rrotullues, pa ballkon. Peshqirët e lagur mund të thahen direkt në këtë dollap peshqish, sa të zgjuar!

Mund të ruhet, mund të vendoset, mund të thahet, kush nuk e do një kabinet kaq praktik?

Ndarja e thatë dhe e lagur

Kjo është për shkak të tiparit të tij të ruajtjes me shtresa, kabineti nuk është montuar drejtpërdrejt në tokë. Pozicioni i peshqirit të tharjes së poshtme është drejtpërdrejt i varur, kështu që nuk ka absolutisht asnjë hapësirë ​​të ngordhur në banjë. Për kabinetin e ndarjes së lagësht dhe të thatë, gjithashtu nuk duhet të shqetësoheni për lagështirën dhe mykun, jetë më të gjatë shërbimi.

Gjithashtu vendndodhja e dollapit të peshqirëve mund të rregullohet rastësisht: vendoset në anën e lavamanit. Kur lani, është e përshtatshme për ju të merrni dhe të vendosni peshqirë. Mund të vendoset edhe në murin anësor në dush, për ndërrim të rrobave, mos u shqetësoni nëse jeni të lagur!

Sapo dëgjova atë që miku im tha, mezi prisja të kërkoja masterin të shkonte në shtëpi dhe ta instaloja përsëri. Kurseni hapësirë, depo e fortë. Kjo është plotësisht e përshtatshme për banjën time të vogël prej 3 metrash katrorë, nuk është çudi që të gjithë vlerësuan magazinimin japonez të dekorimit. Por ka shumë vende për të mësuar, dhe së fundmi miku im gjithashtu ndau 2 dizajne japoneze të detajeve të banjës, unë gjithashtu vendosa të rindërtoj shtëpinë time në përputhje me rrethanat ...

Detaji i parë: Instaloni një shirit kapës në anën e tualetit

Kështu që kur të ngriheni ulur në tualet për një kohë të gjatë, mund të keni një vend për t'ju ndihmuar. Sidomos për të moshuarit që kanë vështirësi të lëvizin. Kur faqja anësore e tualetit ka parmak, shumë e sigurt dhe humane!

Detaji i dytë: Zgjateni lavamanin në anën e tualetit

Rritni sipërfaqen e raftit dhe shtrini hapësirën për të rritur ndjesinë e përgjithshme të dhomës, e përdorur për të vendosur peshqirë letre, telefona celularë. Kjo nuk mund të jetë më e përshtatshme.

Detaje 3: Instaloni një traversë me grepa në anën e lavamanit

Pasta e dhëmbëve dhe produktet e tjera të pastrimit do të varen veçmas. Ndarja e lagur dhe e thatë, zvogëlon shumimin e baktereve, por edhe për të liruar hapësirën e lavamanit!

Previous :: Next:
Klikoni për të anulluar përgjigjen
  Mirëseerdhët në faqen zyrtare të WOWOW FAUCET

  Duke u ngarkuar ...

  Zgjidhni monedhën tuaj
  USDDollarit amerikan (SHBA)
  EUR euro

  Shporte

  X

  Historia e Shfletimit

  X