kërkim Kerko Site

Vlerësimet e Rakordit të Kuzhinës Delta: Udhëzues Blerjeje 2021 për Rakordet e Kuzhinës Delta

KlasifikimBlog Udhëzues për rubinetin 5046 0

Kuzhina juaj është më shumë se një vend për të mbledhur së bashku një darkë. Shtë një hapësirë ​​grumbullimi në shtëpinë tuaj, dhe për shumë familje, është një burim ngrohtësie dhe gëzimi. Rubineti i duhur i kuzhinës do të plotësojë pamjen që dëshironi ndërsa bëni më të lehtë punën tuaj të gatimit dhe pastrimit.

 

Për ta gjetur atë të përsosur për kuzhinën tuaj, shikoni këto rishikime Delta Faucet për rubinetat e preferuara të kuzhinës Delta.

 

1. Rubinet Kuzhine Essa Pull Down

Rakord Kuzhine Delta Faucet Essa Pull Down me Spërkatës Pull Down Amazon SHBA

 

Rubineti i duhur i kuzhinës ka nevojë për të gjitha tiparet që dëshironi pa i fryrë buxhetin tuaj. Për ekuilibrin e saj midis vlerës dhe veçorive të dobishme, Essa Pull Down Rakord Kuzhine 9113-AR-DST shënon vendin e parë në listën tonë të rubinetave të kuzhinës.

 

Karakteristika:

 • Valvul diamanti të pronarit
 • Lidhja MagnaTite për zorrën tërheqëse
 • Katër opsione përfundimi
 • Funksionet e spërkatjes dhe transmetimit
 • Përfshihen linjat e integruara të furnizimit InnoFlex PEX

 

Rubineti i Kuzhinës Delta Essa Pull Down ka një dizajn të thjeshtë me tipare të drejtpërdrejta, por është një klasik që përshtatet mirë në çdo kuzhinë. Rubineti minimalist ka një kurbë të thjeshtë dhe të butë me një dorezë të vetme për funksionim, ndërsa zorra tërheqëse ju jep të gjithë fleksibilitetin që ju nevojitet.

 

Një e preferuar midis pronarëve të shtëpive është vrimat e llakut Touch-Clean. Jo më shumë duke përdorur furça dhëmbësh ose krunde dhëmbësh për t'u përpjekur të pastroni vrimat në rubinetin tuaj, veçanërisht nëse uji juaj lë depozita mineralesh.

 

2. Rubineti Leland Pull Down

Amazon SHBA

 

Po sikur të ju pëlqejnë funksionet e rubinetit Essa por dëshironi që rubinti juaj të jetë një tipar më elegant, tradicional? Rubineta Leland Pull Down 9178-AR-DST është zgjedhja perfekte.

 

Karakteristika:

 • Teknologjia ShieldSpray
 • Estetikë tradicionale
 • Valvul diamanti të pronarit
 • Lidhja MagnaTite për zorrën tërheqëse
 • Katër opsione përfundimi
 • Funksionet e spërkatjes, transmetimit dhe ShieldSpray
 • Përfshihen linjat e integruara të furnizimit InnoFlex PEX

 

Leland ofron të njëjtat karakteristika si Essa por me shtimin e Teknologjisë ShieldSpray. Ky krijim inovativ Delta ju jep një rrjedhë të fuqishme ndërsa minimizoni spërkatjen. Imagjinoni të lani enët pa qenë e nevojshme të pastroni edhe spërkatjen e tepërt më pas.

 

Ndërsa Leland standard vjen me të gjitha këto tipare kryesore, ju gjithashtu keni mundësinë e një rubineti Leland me opsione të tjera të përparuara. Provoni modelin me Touch2O prekni kontrollet ose investoni në modelin më të përparuar me VoiceIQ, duke ju lejuar të kontrolloni rubinetin me ndihmësit tuaj të zërit si Alexa ose Google.

 

3. Rakord trinsik me një dorezë

Amazon SHBA

 

 

 

Për ata që preferojnë një pamje më bashkëkohore nga rubineti i tyre,  Rubinet Trinsic Single-Handle 9159-AR-DST  është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ka të gjitha tiparet dhe besueshmërinë e çdo Rakord Delta me një stil të hijshëm.

 

Karakteristika:

 • Valvul diamanti të pronarit
 • Lidhja MagnaTite për zorrën tërheqëse
 • Pesë opsione përfundimi
 • Funksionet e spërkatjes dhe transmetimit
 • Përfshihen linjat e integruara të furnizimit InnoFlex PEX

 

Karakteristikat dhe stili janë të ngjashme midis Trinsic dhe Essa. Sidoqoftë, Trinsic ka një çmim më të lartë. Disa përfundime janë më të kushtueshme se të tjerat, megjithëse zgjedhja e duhur mund t'ju vendosë për dekada.

 

Ashtu si me modelet e tjera në këtë listë, Trinsic përdor teknologjinë e përparuar të Delta-s Innoflex PEX për të zvogëluar rrezikun e rrjedhjeve në rubinetin tuaj. Çiftëzohet me valvulën Diamond Seal të Delta, ajo krijon një rubinet me jetëgjatësi që mbron kuzhinën tuaj nga rrjedhjet dhe dëmtimet e ujit.

 

4. Rakord me një dorezë Lenta

Rakordi i lavamanit të kuzhinës Delta Faucet Lenta me dorezë të vetme me spërkatës tërheqës dhe kokë spërkatëse magnetike, bronz shampanjë 19802Z-CZ-DST Amazon SHBA

 

Ndërsa blini rubineta, stili do të jetë gjëja e parë që do të tërheqë vëmendjen. Rakord me dorezë të vetme Lenta 19802Z-CZ-DST është i sigurt për të tërhequr vëmendjen tuaj me bazën e saj unike katrore, por kjo nuk kursen për cilësinë në proces.

 

Karakteristika:

 • Teknologjia ShieldSpray
 • Stili modern
 • Valvul diamanti të pronarit
 • Lidhja MagnaTite për zorrën tërheqëse
 • Katër opsione përfundimi
 • Funksionet e spërkatjes, transmetimit dhe ShieldSpray
 • Përfshihen linjat e integruara të furnizimit InnoFlex PEX

 

Lenta ka të gjitha tiparet klasike që prisni në një Rakord Delta: një valvul me cilësi të lartë të pronarit, linjat e furnizimit InnoFlex PEX dhe MagnaTite Docking. Teknologjia e njohur ShieldSpray dhe zorra fleksibël e bëjnë atë mjaft të gjithanshëm për të trajtuar pothuajse çdo punë.

 

Një ndryshim për t'u marrë parasysh është se ndryshe nga shumë prej rubinetave të tjera në këtë listë, Lenta nuk ofron një mundësi për të përfshirë VoiceIQ.

 

5. Rakord për shiritin e parapërgatitur të Essa

Amazon SHBA

 

Essa: rubineti Delta aq bukur sa e bënë dy herë. Kjo Maskë bar-përgatitëse e vetme Essat 9913-AR-DST   është i ngjashëm me modelin Essa që vendosëm në numrin një në listën tonë, por me një çmim pak më të ulët.

 

Karakteristika:

 • Valvul diamanti të pronarit
 • Lidhja MagnaTite për zorrën tërheqëse
 • Katër opsione përfundimi
 • Funksionet e spërkatjes dhe transmetimit
 • Përfshihen linjat e integruara të furnizimit InnoFlex PEX

 

Të dy modelet Essa janë të ngjashme, por me një ndryshim kryesor: ky është më i vogël. Dalja e rubinetit Essa Pull-Down arrin mbi nëntë inç nga baza, ndërsa arritja e këtij modeli është më pak se shtatë inç. Ky model më i vogël është gjithashtu 14.5 inç i gjatë krahasuar me rubinetin Essa Pull-Down 15.75 inç.

 

Të dy madhësitë kanë pro dhe kundër. Një rubinet më i madh do t'ju japë më shumë hapësirë ​​në lavaman për pastrimin e sendeve të mëdha. Në të njëjtën kohë, jo të gjitha kuzhinat kanë hapësirë ​​për një rubinet më të madh sepse ka kabinete, rafte ose sende të tjera të instaluara mbi lavaman. Gjithçka ka të bëjë me matjen e hapësirës tuaj dhe të dini se çfarë mund të akomodoni.

 

6. Rakord i lavamanit të kuzhinës Addison me një dorezë

Amazon SHBA

 

Nëse doni një vështrim unik dhe të lakuar në rubinetin tuaj të kuzhinës, do t'ju pëlqejë modeli i Rubineti i lavamanit të kuzhinës Addison me një dorezë të vetme 9192-AR-DST. Sigurisht, ka shumë karakteristika operative për të dashur gjithashtu.

 

Karakteristika:

 • Teknologjia ShieldSpray
 • Valvul diamanti të pronarit
 • Lidhja MagnaTite për zorrën tërheqëse
 • Pesë opsione përfundimi
 • Funksionet e spërkatjes, transmetimit dhe ShieldSpray
 • Përfshihen linjat e integruara të furnizimit InnoFlex PEX

 

Askush nuk mund ta akuzojë Addison si delikate. Mendoni për këtë rubinet si një pjesë të theksuar të dekorit në shtëpi që gjithashtu ndodh të ofrojë tipare të shkëlqyera të rubinetit. Jo vetëm që Addison ka një dizajn elegant, por është një rubinet veçanërisht i gjatë.

 

Në krye të cilësisë së besueshme të Rakordit Delta, Addison përfshin ShieldSpray Technology për t'ju dhënë fuqi të fortë spërkatjeje me më pak spërkatje. Arritja e dukshme e hundës prej 10.34 inç dhe lartësia e saj e gjatë ju japin mundësinë për të lundruar në vazo të mëdha dhe sende të tjera të vështira në lavaman.

 

Zgjedhja e rubinetit tuaj të lavamanit Delta Kitchen

 

Të gjitha rubinetat e kuzhinës më sipër kanë të mirat dhe të metat e tyre. Kur bëhet fjalë për të, sidoqoftë, secili prej tyre do të bënte shtesa të shkëlqyera në kuzhinën tuaj si në stil ashtu edhe në funksion.

EtiketëRubinete kuzhine Previous :: Next:
Klikoni për të anulluar përgjigjen
  Mirëseerdhët në faqen zyrtare të WOWOW FAUCET

  Duke u ngarkuar ...

  Zgjidhni monedhën tuaj
  USDDollarit amerikan (SHBA)
  EUR euro

  Shporte

  X

  Historia e Shfletimit

  X