kërkim Kerko Site

Kjo përzgjedhje e dollapëve të banjës, mos u pendoni kurrë për ta blerë!

KlasifikimShkrime 789 0

Shkolla e Biznesit të Banjës

Kur bëhet fjalë për dollapët e banjës, ne të gjithë jemi të njohur me të si banjo standarde, që mban përgjegjësinë e rëndë të ruajtjes së banjës. Sigurisht, në qoftë se ju zgjidhni një fjalë të mirë, vlera e banjës është gjithashtu mund të mbështetet në të për të rritur një dorë.

Kështu që zgjedhja e kabinetit të banjës nuk mund të jetë e lëngshme, para së gjithash, në kapacitet, e ndjekur nga gjithashtu përshtatet në të gjithë stilin e dekorimit të banjës, etj., Zgjidhni faktorët e referencës, është e lehtë të ngatërroni njerëzit.

 

Si të zgjidhni një dollap banjo?

1. Zgjidhni sipas erës së banjës

Kabineti i banjës është prania më tërheqëse në banjë, mund të thuhet se është një produkt i rëndësishëm në shtëpi për të treguar estetikën dhe shijen e pronarit. Pra, gjëja e parë që duhet të merret parasysh kur blini një dollap banjo është stili i dollapit të banjës, ai duhet të jetë në përputhje me stilin e dekorimit të tyre të shtëpisë.

 

Stili i ri Kinez

Stili i ri kinez nuk është një kopje e thjeshtë e stilit kinez, por një kombinim i elementeve tradicionale të nxjerra nga stili kinez dhe elementeve moderne.

Ky stil i kabinetit të banjës në përgjithësi është druri i fortë si materiali kryesor, në dizajn nuk do të përdorni model kompleks dhe të komplikuar, por për të zgjedhur një vija më të thjeshtë gjeometrike. Përdorimi i përgjithshëm i këtij stili të kabinetit të banjës do të duket mjeshtër më elegant.

 

Stili modern minimalist

Dollapët e banjove në stilin minimalist i kushtojnë më shumë vëmendje praktikës dhe estetikës. Prandaj, ky stil i dollapëve të banjës në përgjithësi do të përdorë ngjyra të lehta për pamjen e ngjyrës, ndërsa funksioni i tij i ruajtjes është shumë i fuqishëm, mund të thuhet se është zgjedhja e parë për familjet e vogla.

Ky stil i kabinetit të banjës tani është shumë i popullarizuar në mesin e të preferuarve për të rinjtë, për shkak të tij të thjeshtë dhe bujar, por nuk e humbin sensin e dizajnit, por gjithashtu përputhet me stilin e shtëpisë.

 

Stili Mesdhetar

Stili mesdhetar është padyshim më unikal nga të gjitha stilet e dekorimit. Meqenëse stili mesdhetar vjen nga bregdeti i kaltër i Spanjës dhe plazhet me rërë të bardhë, e bardha dhe bluja janë ngjyrat kryesore të saj. Dhe këto dy ngjyra mund të krijojnë një ndjenjë qetësuese, të lirë.

 

2. Zgjidhni sipas strukturës së strukturës

Dollap i varur i banjës

Dollapët e banjës me pezull janë zgjedhja e preferuar për shumicën e shtëpive. Për shkak të dizajnit të tij të mbingarkuar në pjesën e poshtme, e cila ndan kabinetin nga dyshemeja, ai shpërndan në mënyrë efektive lagështinë dhe lagështinë, duke parandaluar mundësinë e lagështisë që pushton kabinetin.

Përveç kësaj, ajo gjithashtu ka përfitimin e rritjes së sensit të hapësirës. Pra, edhe nëse është një familje e vogël, e instaluar me këtë dollap banjo me të njëjtën seri të dollapit të pasqyrave, nuk do të ndihet i mbushur me njerëz.

 

Dollapët e banjës në dysheme

Krahasuar me dollapët e varur të banjove, ky lloj dollapi banjo nuk ka asnjë kërkesë për mure kur instalohet.

Sidoqoftë, pasi që banjo është në thelb e lagur për një kohë të gjatë. Veçanërisht nëse shtëpia nuk është e izoluar e thatë dhe e lagur, dollapët e banjës nga dyshemeja në tavan shpesh do të vijnë në kontakt me ujin, duke shkaktuar kështu dëmtim të kabinetit, duke ndikuar në jetën e shërbimit.

Prandaj, kur blini dollapët e banjës në dysheme, sigurohuni që të zgjidhni një shtresë të papërshkueshme nga uji në të dy anët e kabinetit të banjës, mënyra e vetme për të siguruar që struktura e brendshme e kabinetit të banjës në dysheme nuk është deformuar, në mënyrë që të zgjasni jetën e shërbimit.

 

3. Sipas zgjedhjes së materialit të kabinetit

Dru i ngurtë

Krahasuar me materialet e tjera të kabinetit të banjës, dollapët e banjës prej druri të ngurtë janë padyshim më miqësoret me mjedisin dhe më të shëndetshmit, pasi mobiljet prej druri zakonisht bëhen direkt nga një larmi druri si lëndë e parë.

Sidoqoftë, për shkak të specifikës së ambientit të banjës, druri i gomës përdoret zakonisht për të bërë dollapët e banjës. Ky dru është i distiluar dhe i dehidratuar, si dhe disa procese të tjera të hidroizolimit për të qenë i papërshkueshëm nga uji dhe i papërshkueshëm nga lagështia.

 

Material qeramik

Dollapët e banjove të bëra nga ky material mund të krijojnë lehtësisht një hapësirë ​​banjo me një ndjesi moderne dhe pastrohen lehtë. Sidoqoftë, duhet të keni kujdes me objekte të mprehta për të shmangur dëmtimet nga goditjet gjatë përdorimit të përditshëm.

 

Material PVC

Ky material është një performancë shumë e mirë anti-shqip kundër gërvishtjeve, mund të thuhet se është mirëmbajtja më e mirë e materialit të kabinetit të banjës.

Sidoqoftë, materiali PVC gjithashtu ka një disavantazh: nëse vendosni objekte të rënda mbi të për një kohë të gjatë deformohet lehtë, kështu që madhësia e përgjithshme e këtij materiali kabineti i banjës do të jetë pak më i vogël, më i përshtatshëm për t'u përdorur nga tre familje.

 

Si të mirëmbahet dollapi i banjës?

1. Pastrimi i kabinetit të banjës

1, kabineti i banjës kundër ujit, zakonisht me një leckë pak të lagur mund të fshihet butësisht për të shmangur korrozionin e shkaktuar nga uji.

2, pastruesi më i mirë për të përdorur përdorimin neutral, të rastësishëm të pastës së dhëmbëve në banjë është gjithashtu një produkt i mirë i dekontaminimit.

3, kabineti i banjës shpesh do të vendoset në disa sapunë, pastrues dhe produkte të tjera pastruese, rrjedha e pakujdesshme e detergjentit është mirë të pastrohet menjëherë (ose në produktet e pastrimit nën shtresën e rrobave të rrobave).

 

2 Riparimi i Kabinetit të Banjës

Lëngjet e llakut, duke mos prekur bojën nën dru, janë të disponueshme me ngjyrën e kabinetit të një ngjyrës ose pigment të njëjtë, në kabinetin e njollosjes së traumës për të mbuluar ngjyrën bazë të ekspozuar, dhe pastaj manikyrin e thonjve transparent mund të jetë shtresë e hollë.

 

3 Këshilla për përdorimin e përditshëm të kabinetit të banjës

1, kabineti i banjës në trajtimin, duhet të ngrihet lehtë dhe të vihet lehtë, mos e tërheq zor; të tilla si pasqyra e kabinetit dhe kontakti me tokën, duhet të mbushen me material të butë, në mënyrë që të mos bëhen mavijosje; toka nuk është e sheshtë, duhet të jetë e fortë këmbët jastëk.

2, instalimi i ujit në tub dhe shkoni në tub uji për të lidhur dendur, dhe duhet të kontrolloni rregullisht për të shmangur rrjedhjet që ndikojnë në kabinet.

3, nuk do të përdorë objekte të mprehta të forta për të gërvishtur sipërfaqen e kabinetit, në mënyrë që të mos shkaktojë dëmtime sipërfaqësore të shkaktuara nga rrjedhja e ujit.

4, për të parandaluar dritën e drejtpërdrejtë, për të parandaluar dëmtimin e kabinetit. Mbani dhomën të ajrosur.

Stile të ndryshme, stile të ndryshme të dollapëve të banjës gjithmonë mund t'ju sjellin një përvojë të ndryshme. Sa më sipër ka të bëjë me zgjedhjen dhe mirëmbajtjen e dollapëve të banjës, shpresoj se do t'ju ndihmojë.

Previous :: Next:
Klikoni për të anulluar përgjigjen
  展开 更多
  Mirëseerdhët në faqen zyrtare të WOWOW FAUCET

  Duke u ngarkuar ...

  Zgjidhni monedhën tuaj
  USDDollarit amerikan (SHBA)

  Shporte

  X

  Historia e Shfletimit

  X