kërkim Kerko Site

Edhe nëse Banjo është më pak se 5 metra katrorë, ndarja e lagur dhe e thatë nuk është e vështirë të më mposhtni!

KlasifikimBlog 11772 0

Shkolla e Biznesit të Banjës 2020-11-17

Edhe nëse banjo është më pak se 5 metra katrorë, ndarja e lagësht dhe e thatë nuk është e vështirë të më mposhtësh!

Sot ju jap një inspirim të dekorimit, duke përfunduar rastin e dekorimit të banjës!

 

Pjesa.1 Xham i zi alumini

Shikoni së pari këtë përdorim të dyfishtë të lavamanit, por edhe me dy pasqyra, mund të takoni dy persona në të njëjtën kohë. Ndarje e lagur dhe e thatë duke përdorur një ndarje xhami prej alumini të zi, e gjithanshme dhe me stil.

Linjat janë të thjeshta dhe të lëmuara, dhe nuk ka kuptim të zgjerimit në banjën e zonës së vogël.

Para instalimit të ndarjes, mbani në mend se instalimi i dyshemesë është gjithashtu shumë i rëndësishëm për të parandaluar rrjedhjen e ujit.

Bërë në një stil të dhomës prej xhami, shumë të gjerë, kuptim tre-dimensional, për të arritur një efekt të mirë të lagësht dhe të thatë.

Ndarje e zgjuar.

 

Pjesa.2 Qelqi qelqi

Kjo banjo është në mënyrë të parregullt katërkëndëshe. Dush dhe banjë të kombinuara në një, për të parandaluar spërkatjen e ujit, përdorën ndarjen e qelqit.

Përdoret e njëjta metodë e ndarjes.

Pasqyra e shkëlqyeshme është pika kryesore e banjës, duke e bërë këtë zonë më pak monotone.

Pasqyra pa kornizë dhe xhami pa kornizë shkojnë mirë së bashku.

Banjo me ngjyra të ngurta është elegant.

Ndjeni bukurinë e dizajnit.

 

Pjesa.3 Ndarja e murit

Ndarja e murit midis zonës së dushit dhe zonës së lavanderisë është e fortë dhe e bukur.

Ndarja e murit i bën dy zona të së njëjtës hapësirë ​​më të pavarur dhe të gjerë.

Previous :: Next:
Klikoni për të anulluar përgjigjen
  展开 更多
  Mirëseerdhët në faqen zyrtare të WOWOW FAUCET

  Duke u ngarkuar ...

  Zgjidhni monedhën tuaj
  USDDollarit amerikan (SHBA)
  EUR euro

  Shporte

  X

  Historia e Shfletimit

  X