kërkim Kerko Site

Projektoni banjën në shtëpi që të jetë e bukur dhe të keni një humor të mirë në dush çdo ditë

KlasifikimBlog 14294 0

Shkolla e Biznesit të Banjës 2020-11-23

Banjo si një hapësirë ​​e përdorur më shpesh për përdorim të përditshëm. Në dizajn, nëse nuk bëni një kohë të mirë, disa do të ndiheni shumë pakëndshëm. Pra, si të japësh banjën që të bëhet më e bukur? Ju ndaj sot disa raste të dizajnit të banjës me vlerë të lartë, shpresoj se mund të keni edhe një humor të mirë çdo ditë në banjë.

Dizajni i tonit gri është shumë popullor në vitet e fundit. Banjo në shtëpi tani mund të shtrohet me pllaka mat me ton gri, me orendi të buta të bardha dhe të zeza dhe pajisje sanitare, duket e re dhe bujare.

Ju gjithashtu mund të shtoni dru, rozë, etj në hapësirën gri si një toner për të shmangur që sistemi i përgjithshëm gri duket shumë i zbehtë, detajet bëjnë një punë të mirë mund ta bëjnë banjën të bëhet më e bukur.

Kombinimi i dizajnit bardh e zi është shumë i përshtatshëm për stilin modern, stilin minimalist dhe pllaka gjashtëkëndore e shtrimit të tokës është të zgjerojë sensin vizual të hapësirës në banjë, në mënyrë që banjo të duket më e gjerë.

Pllakat prej mermeri janë zgjedhja e shumicës së pronarëve të shtëpive, dhe pllakat prej mermeri gjithashtu vijnë në modele dhe hije të ndryshme, të cilat mund të vendosen sipas preferencave tuaja. Elementet metalikë gjithashtu mund të shtohen për ta bërë banjën të duket më atmosferike.

Disa pllaka krijuese shtrimi i shkallëzuar mund ta bëjnë banjën të duket më interesante, por gjithashtu për të shmangur mos dukjen shumë të rrëmujshme, zgjedhja e tonit është shumë e rëndësishme.

Shtoni pllaka argëtuese me lule si thekse në një banjo të thjeshtë dhe bujare. Vendosja e zonës së dushit dhe dyshemesë me pllaka lulesh në ngjyrë blu e bën banjën të duket më letrare.

Banjo e zakonshme në shtëpi mund të zgjedhë të bëjë lavamanin jashtë derës së banjës, në mënyrë që të jetë më i përshtatshëm për përdorim të përditshëm. Dhe lavamani në mënyrë të pavarur nga banjo, por gjithashtu luan një efekt dekorativ.

Zona e banjës është e mjaftueshme, ju tani mund të tre dizajn të veçantë. Ndani tualetin, lavamanin dhe zonën e dushit dhe shtoni një ndarje të këndshme për ta bërë banjën të duket më e bukur.

Pasi të keni parë këto raste të dizajnit të banjës, a duhet të gjeni atë të preferuarin tuaj? Unë mendoj se dizajni i banjës mund të përcaktohet sipas stilit të shtëpisë, për shembull, toni gri i banjës është shumë i përshtatshëm për stilin minimalist dhe skandinav. Dizajni i trotuarit të mermerit është i përshtatshëm për stilin modern dhe evropian. Ndiqni stilin nuk do ta bëjë banjën të duket shumë e papritur.

Previous :: Next:
Klikoni për të anulluar përgjigjen
  展开 更多
  Mirëseerdhët në faqen zyrtare të WOWOW FAUCET

  Duke u ngarkuar ...

  Zgjidhni monedhën tuaj
  USDDollarit amerikan (SHBA)
  EUR euro

  Shporte

  X

  Historia e Shfletimit

  X