kërkim Kerko Site

Dekorimi i banjës nga 16 "Detajet e Zotit", Bëni Gjërat e Duhura, Mund T'i Bëni Tokat Të Ruajen Gjysmë

KlasifikimBlog 952 0

Titujt e Banjës Rrjeti i Ri i Banjës

Isshtë thënë se kuzhina prej ari dhe banjo argjendi. Dekorimi i shtëpisë së shumë njerëzve, rëndësia e banjës nuk është aq e lartë. Dhe në fakt, banjo është një vend që ne e përdorim më shpesh në baza ditore, dhe nuk ndjek trendin ose shpenzojmë më shumë para për të. Për banjën e këtyre 16 detajeve të vogla, duhet të dini!

 

Rakord i tërheqjes

Instalimi i banjës mund të shtrihet në rubinet, është absolutisht një ungjill i dashur për të larë flokët OCD. Zakonisht mund të përdoren disa ndërprerës për të zëvendësuar ujin që del jashtë. Isshtë i njëjti funksion me kokën e dushit në banjë. Tërhiqeni për të larë flokët, vendoseni përsëri kur nuk jeni në përdorim. Në mëngjes në nxitim për të shkuar në punë, nuk keni pse të hapni dushin për të kapur të gjithë ujin.

 

Pas mjeteve të pastrimit të magazinimit të derës

Pjesa e pasme e derës së banjës përdoret për të ruajtur mjetet pastruese, krahasuar me një kabinet të veçantë për ruajtje është shumë më e thjeshtë dhe më me kosto efektive. Kur hapni derën, kjo nuk do të ndikojë në bukurinë e derës. Mjetet e pastrimit të varura në mur gjithashtu mund të kullohen dhe thahen mirë, nuk do të prodhojnë erë. Mund të pastrohet direkt në banjë, linja të shkurtra lëvizjeje.

 

Raft tharëse flokësh

Tharëse flokësh nuk vendosen direkt në countertop, mund të ruhen përmes rafteve pa gozhdë, rekomandohet të zgjidhni me mbështjellje për të zvogëluar ujin e prekjes së spinës. Dhe më e mira është ky model universal, mund të vendosen një larmi tharëse flokësh. Kombinimi i ngjyrave nuk është vetëm vlerë e lartë, por gjithashtu mund t'i japë banjës të bëjë thekse.

 

Mbivendosja e dollapit të banjës 30 cm

Kabineti i banjës del nga lartësia 30 cm, sesa të lërë një boshllëk të vogël për të pastruar, pjesa e poshtme mund të vendosë edhe shporta magazinimi, etj., Në përgjithësi gjithashtu nuk duket i rëndë. Sigurisht, nëse e bëni këtë, kullimi i banjës është më i miri për të bërë rreshtin e murit, pjesa e poshtme nuk do të zbulojë gypin e shëmtuar.

 

Ndarja e lagësht dhe e thatë

Banjo nuk mund të bëjë ndarje katër japoneze, por gjithashtu më mirë të bëjë ndarje të lagësht dhe të thatë, në mënyrë që larja dhe tualeti të mos ndërhyjnë me njëri-tjetrin. Nëse ka shumë njerëz që jetojnë në shtëpi, është edhe më e rëndësishme ta bëni këtë.

 

WC inteligjente

Tualetet inteligjente janë të shtrenjta, por ato janë tualetet më të përparuara teknologjikisht dhe më të mirat në dispozicion.

 

niches

Niches janë mënyra më e mirë për të rritur hapësirën e magazinimit në banjë, veçanërisht për banjo ultra të vogla, me rafte që ndikojnë në dush. Po në lidhje me shtimin e dy niches kur dekoroj. Në këtë mënyrë mund të vendoset shampo, xhel dushi, larje fytyre, etj. Mesi i ngrohtë mund të jetë tulla ose dru ekologjik. Kur e rregulloni, pjerrini pak nga jashtë, në mënyrë që uji të mos grumbullohet.

 

Armë llak për tualet

Kordoni i tualetit është i dobishëm për pastrimin jo vetëm të tualetit, por edhe të mureve dhe dyshemesë së banjës. Meqenëse forca e skuqjes është e madhe, ajo mund të pastrohet në një rresht, duke i kursyer zonjës së shtëpisë gjysmën e përpjekjeve.

 

Vendosni një zonë për ruajtjen e pantoflave të dushit

Mos harroni të vendosni një hapësirë ​​për ruajtjen e pantoflave në zonën e dushit të banjës, por kurrë nuk rekomandohet të vendosni papuçe direkt në vend. Jo vetëm që është i lagësht, por gjithashtu duket i çrregullt. Zgjidhni një raft të hequr në mur si kjo për ta mbajtur çdo heqël të thatë dhe higjienik në kohë.

 

Ngjitës prej porcelani në vend të ngjitësit të qelqit

Baza e tualetit dhe boshllëku i tokës përdoren zakonisht në ngjitësin e qelqit, dhe zam qelqi do të jetë i mykur pas një periudhe kohe. Po në lidhje me përdorimin e zam porcelani, çmimi është i lirë dhe nuk do të myk. Krahasuar me ngjitësin e qelqit gjithashtu duhet të hiqni vazhdimisht mykun, por gjithashtu kurseni shumë kohë dhe me kosto efektive.

 

ngrohës

Ngrohësja e zonës së dushit është më e fuqishme se vaska dhe tifozja e shkarkimit, si funksioni i ventilimit të shkarkimit, por edhe ngrohja, dehidifikimi, ngrohja dimërore. Mund të thahen edhe rrobat, zgjedhja e parë për fëmijët në shtëpi.

 

Kosh plehrash të ngushtë

Për banjo më të ngushta, rekomandohet të mos zgjidhni kosha të hapur plehrash, të cilat do të duken shumë të mbushura me njerëz dhe gjithashtu do të kenë erë.

 

Stol i tualetit

Gjithmonë ndiheni të pakëndshëm kur përdorni tualet, mund t'ju mungojë një stol i tualetit. Jo vetëm që është e lehtë të përdoret tualeti, por gjithashtu zvogëlon kapsllëkun. Ka fëmijë në shtëpi, një stol tualeti gjithashtu mund t'i ndihmojë fëmijët të mësojnë të tualetit Oh.

 

Mbajtëse letre higjienike me dy rrotulla

Nëse keni një familje të madhe, rekomandohet të përdorni një mbajtëse letre higjienike me dy rrotulla. Ky vëllim i përdorur zakonisht, dhe një vëllim rezerve, për të shmangur sikletin e banjës papritmas nga letra.

 

Pastrues magjik për kruajtësin e ujit

Dyshemeja e banjës për të ruajtur pastër dhe rregullt afatgjatë nuk është e lehtë, dhe me pastruesin magjik të kruajtësit, të gjitha mund të bëhen shumë të lehta. Nëse është një banjë ditore ose dysheme banjo me ujë në këmbë, merrni pastruesin e pastrimit të ujit me një kruajtës. Efekti është më i mirë se një pastrues, por gjithashtu pa shenja uji.

 

Pas mjeteve të pastrimit të magazinimit të derës

Shumë shtëpi, dera e banjës ka qenë bosh, hapësira është tretur. Në fakt, mjetet e pastrimit nuk mund të ruhen kurrë.

Previous :: Next:
Klikoni për të anulluar përgjigjen
  展开 更多
  Mirëseerdhët në faqen zyrtare të WOWOW FAUCET

  Duke u ngarkuar ...

  Zgjidhni monedhën tuaj
  USDDollarit amerikan (SHBA)
  EUR euro

  Shporte

  X

  Historia e Shfletimit

  X