kërkim Kerko Site

E para në botë! Një vaskë e sigurt dhe e dobishme ulur, kështu që ju mund të "laheni" me ritmin tuaj

KlasifikimBlog 1927 0

Titulli origjinal i banjës në rrjetin e ri të banjove

"Duke larë dhe djegur temjan, duke luajtur piano dhe duke shijuar krizantemën", njerëzit gradualisht evoluan duke u larë në një ritual të rëndësishëm, duke nënkuptuar dashurinë dhe dashurinë tonë për jetën. Larja, si kënaqësia më e qetë dhe e rehatshme e ditës sonë, jo vetëm që mund të zbehë lodhjen e ditës, por gjithashtu mund të sjellë një përvojë tjetër të larjes së humorit, ku do të hapet një ditë e re, por edhe këtu për t'i dhënë lamtumirën ditë

 

Projektuar me kujdes, kujdes për ju dhe mua, vetëm për t'ju dhënë kënaqësinë më të mirë në banjë

Sipas raporteve, më shumë se 20,000 vdekje për shkak të aksidenteve në familje ndodhin çdo vit në Francë, ndër të cilat, shumë vdekje shkaktohen nga rënia në vaskën e banjës, duke u djegur nga uji i nxehtë ose mbytja. Rreth 4,000 njerëz vdesin çdo vit për shkak të rënies në vaskë, që është më shumë se numri i njerëzve që vdesin në Francë nga aksidentet e trafikut gjatë gjithë vitit (3,259 në 2018).

Këto aksidente, po bëjnë që ne t'i kushtojmë vëmendje të madhe gjetjes së një vaske të përshtatshme si të moshuarit, të paaftët, të sëmurët, gratë shtatzëna, të miturit, njerëzit me këmbë të dobëta dhe njerëz të tjerë, veçanërisht përdoruesit e karrocave të dizajnuara posaçërisht për ta a e dini a ka ndonje? Më lejoni t'ju prezantoj një dhuratë të ngrohtë dhe të rehatshme për larjen e tyre - "vaskë për t'u ulur".

Vaskë e ulur

Kjo vaskë është e para në botë "Vaskë ulëse" projektuar nga Z. Li Wei, një ekspert i lartë kërkimor dhe dizajner në industrinë sanitare, e cila është më e kujdesshme për përvojën e vaskës së përdoruesit. Kjo vaskë ndenjëse është krijuar posaçërisht për të moshuarit, personat me aftësi të kufizuara, të sëmura, gratë shtatzëna, të miturit, njerëzit me këmbë të dobëta, veçanërisht përdoruesit e karrocave.

 

Dizajn i humanizuar, ndjehuni rehat dhe hapësirë ​​të rehatshme për larjen

Të gjithë e dimë që banjo është e lagur për një kohë të gjatë dhe toka është e rrëshqitshme, veçanërisht kur futemi dhe dalim nga vaska e lëmuar dhe e rrëshqitshme, është shumë e lehtë të rrëshqasësh dhe të bjerë. Njerëzit e shëndetshëm duhet të jenë të kujdesshëm brenda dhe jashtë vaskës, por gjithashtu në mënyrë të pashmangshme shpesh bien në gjendje të paqëndrueshme.

Pikat kryesore të kësaj vaske janë 2 pika: së pari, dizajni i thjeshtë i kësaj vaske të ulur lejon që dizenjimi të burojë nga thjeshtësia. E thjeshtë është e njëjtë si e përshtatshme, ju mund të përputheni lirisht me çdo hapësirë, kështu që mund të "laheni" me ritmin tuaj.

Së dyti, funksionimi i vaskës është i thjeshtë, i sigurt dhe i shpejtë. Kur perdorni, një fund i shufrës së ngritjes së vaskës lidhet me sediljen e instalimit dhe varet në rezervuar. Kur vendi ynë është ngritur, pllaka e sediljes dhe buza e vaskës në të njëjtën lartësi, ne lehtë mund të rrëshqasim në karrige dhe t'i heqim këmbët në rezervuar. Kur ulim sediljen në pjesën e poshtme të rezervuarit, ne mund të lahemi, të bëjmë surf dhe të masazhojmë normalisht.

Kur të mbarojmë larjen, mund ta ngremë vendin në buzë të vaskës me pllakën e sediljes, mund të kthehemi dhe të heqim këmbët për të lëvizur nga rezervuari, larja ka mbaruar.

Kur sipërfaqja e sediljes ngritëse është në të njëjtën lartësi me buzën e vaskës, është e përshtatshme për ne që të ulemi brenda dhe jashtë vaskës, ne ulemi në ndenjësen pasi ulësja ulet në rezervuar. Dush, integrim për larjen, për të përmbushur nevojat tuaja të ndryshme. Operacioni i ngritjes kontrollohet nga butonat e panelit të kontrollit përgjatë rezervuarit, të thjeshtë dhe të përshtatshëm, por gjithashtu ka një dizajn anti-rrëshqitës kundër rënies. Të kujdesesh për çdo banjë është zgjedhja e parë e vaskës tonë.

Ana e vaskës në mur, ju mund të shtoni një ekran dushi xhami, ju mund të shndërroheni në një dhomë dush për të moshuarit ose me aftësi të kufizuara. Me funksionin e rrëshqitjes dhe rënies, është më e sigurt dhe më e përshtatshme për ne të ulemi brenda dhe jashtë dushit. Në të njëjtën kohë, mund të përdoret gjithashtu si një banjë këmbësh, ulur brenda dhe jashtë, duke vendosur ujë për të masazhuar këmbët dhe këmbët.

Ngritja dhe rënia e sediljes së ngritjes kontrollohet nga paneli i kontrollit të ngulitur në skajin e sipërm të rezervuarit, i cili mund të jetë i njëjtë me panelet e tjerë të funksionimit të kontrollit të vaskës. Për më tepër, vaska për ngritje mund të ketë pozicion të majtë dhe të djathtë, në përputhje me orientimin e banjës.

Previous :: Next:
Klikoni për të anulluar përgjigjen
  展开 更多
  Mirëseerdhët në faqen zyrtare të WOWOW FAUCET

  Duke u ngarkuar ...

  Zgjidhni monedhën tuaj
  USDDollarit amerikan (SHBA)
  EUR euro

  Shporte

  X

  Historia e Shfletimit

  X