kërkim Kerko Site

Banjo përdor qelq për të ndarë lagur nga e thata, e cila është e ndritshme dhe e gjerë

KlasifikimBlog 7419 0

Shkolla e Biznesit të Banjës

Banjo mund të ndahet në një zonë dushi, një tualet dhe një zonë pastrimi sipas funksioneve të tyre. Vetëm zona e dushit është më e lagështa, prandaj është e nevojshme të ndahet lagështia nga e thata. Kjo do të sigurojë që tualeti dhe vendet e freskimit të jenë të thata dhe më pak të ngjarë të rrëshqasin. Rekomandohet që të përdorni një ndarje qelqi për të ndarë lagështin nga e thata në banjë, dhe banjo do të duket më e ajrosur dhe e ndritshme!

Ndarja prej xhami mund të ndajë zonën e dushit nga pjesa tjetër e dhomës, në mënyrë që pjesët e lagura dhe të thata të ndahen, por është gjithashtu e ndritshme dhe transparente, në mënyrë që drita të kalojë përmes dhe banjo të mos duket aq e vogël.

Ndarja e qelqit mund të veprojë gjithashtu si një pasqyrë e pjesshme, duke e bërë banjën të duket më e gjerë. Kjo është veçanërisht e vërtetë për banjat që janë të ndara majtas dhe djathtas.

Nëse banjo është më e gjërë, mund të instaloni edhe më shumë vaska në dush. Ndarja prej xhami ndan vaskën, tualetin dhe lavamanin, por gjithsesi duket sikur janë në të njëjtën hapësirë.

Nëse mendoni se ndarja e xhamit nuk siguron mjaft privatësi, mund të konsideroni gjithashtu përdorimin e një ndarje qelqi me një ndarje gjysmë muri për të siguruar një privatësi.

Si kjo, dushi ndodhet në qoshe. Nëse nuk përdorni një ndarje qelqi, atëherë asnjë dritë nuk do të mund të futet. Një hapësirë ​​kaq e vogël dushi do të ishte veçanërisht dëshpëruese.

Gjithashtu, ndarjet prej xhami mund të jenë një stil i gjithanshëm. Ndarjet e qelqit mund të përdoren në çdo stil të banjës. Muchshtë shumë më mirë se ndarjet e tjera të komplikuara prej mermeri ose druri.

A keni një të preferuar midis këtyre banjove atmosferike dhe me stil? Për sa kohë që përdoret një ndarje qelqi, banjo mund të zgjerohet vizualisht nga disa pika. Pavarësisht se jeni një klasik mesdhetar, minimalist ose luksoz, mund të shtoni një ndarje qelqi në mes për të ndarë lagështin dhe të thatën pa ndikuar në sensin e përgjithshëm të banjës!

Previous :: Next:
Klikoni për të anulluar përgjigjen
  展开 更多
  Mirëseerdhët në faqen zyrtare të WOWOW FAUCET

  Duke u ngarkuar ...

  Zgjidhni monedhën tuaj
  USDDollarit amerikan (SHBA)
  EUR euro

  Shporte

  X

  Historia e Shfletimit

  X