kërkim Kerko Site

Banjo në Shtëpi, Zgjidhni Në Tualetin e Murit? Apo tualeti i kullimit të dyshemesë?

KlasifikimBlog 1398 0

Titujt e Banjës Xiaoxin

Rinovimi ka shumë për të menduar, të marrë banjën, ka dy mundësi në tualetin e murit dhe tualetin e kullimit të dyshemesë, kështu që si duhet t'i zgjedhim këto dy? Sot do të analizojmë ndryshimet dhe avantazhet dhe disavantazhet e dy llojeve të tualeteve, për ta kuptuar shpejt atë.

 

Çfarë është tualeti në mur?

Tualeti në mur quhet edhe tualet i varur. Ai përbëhet nga një rezervuar uji brenda murit dhe një gropë ulur jashtë. Kjo kursen hapësirë ​​dhe i jep një sens stilit tualetit, duke shtuar një ajër të bollshëm në banjën tonë.

 

Çfarë është tualeti i kullimit të dyshemesë?

Tualeti i kullimit të dyshemesë është lloji më i zakonshëm i tualetit që kemi, ku tualeti kullon poshtë. Kullimi i dyshemesë është shpesh i tillë që tualeti i katit të sipërm dhe tubat e kullimit të dyshemesë kalojnë nëpër dysheme, bëjnë një kthesë në çatinë e katit të poshtëm dhe më pas futen në tubin e kullimit, e cila është ajo që ne shpesh përdorim tani.

 

Përfitimet e tualeteve në mur

1 value Vlera e lartë

Tualeti në mur mund të ekspozohet në pjesën e jashtme të tubit të shëmtuar të kanalizimit për t'u fshehur, nuk sheh më një larmi tubash, përmirëson disponimin e njerëzve, por gjithashtu lejon që hapësira në çast të bëhet e madhe dhe e gjerë.

2 、 Pastrohet lehtë

Për disa njerëz që kanë një fetish pastërtie, tualeti në mur është shumë i përshtatshëm. Nuk ka ndonjë vështirësi për të pastruar këndin e vdekur, kështu që tualeti pastrohet shumë lehtë.

3 、 I përshtatshëm për të lëvizur

Nëse tualeti në mur duhet të ndryshojë pozicionin e tij, është gjithashtu shumë e përshtatshme për të lëvizur, pa asnjë kufizim.

4 noise Zhurmë e ulët

Në përgjithësi, rezervuari i ujit i tualeteve të zakonshëm është i lidhur drejtpërdrejt me gropën, kështu që kur nxirrni tualet, zhurma e rrjedhës së ujit është shumë e lartë dhe kjo zhurmë mund të ndikojë tek njerëzit e tjerë. Tualeti në mur është i fshehur në mur sepse rezervuari i ujit është i fshehur në mur, kështu që tingulli i ujit të ndezur është shumë i vogël.

 

Disavantazhet e tualeteve në mur

1 、 Thyhet lehtë

Pjesët e brendshme të tualetit në mur dëmtohen shpejt.

2 、 kapaciteti mbajtës i ngarkesës

Për sa i përket aftësisë mbajtëse të tualetit, aftësia mbajtëse e tualetit me rresht muri është më e ulët se ajo e tualetit me radhë.

3, Riparimi i papërshtatshëm

Repairshtë shumë e papërshtatshme për të riparuar, pasi tualeti ka një problem, është shumë e mundimshme për tu riparuar dhe muri duhet të pritet i hapur.

 

Përfitimet e tualetit nën kullim

1, zhurma e skuqjes është relativisht e vogël, pothuajse mund të quhet e heshtur.

2, forca e skuqjes është më e fortë, më e lehtë për të hequr jashtëqitjen që ngjitet në sipërfaqen e tualetit, skuqet shumë e pastër, në mënyrë që tualeti të duket aq i pastër sa i ri.

3, efekti i anti-erë në krahasim me tualetet e tjera është më i mirë, të heqin qafe erën e banjës.

 

Disavantazhet e tualetit të kullimit më të ulët

1 、 Kur skuqet, ju duhet ta vendosni ujin në një sipërfaqe shumë të lartë uji para se të pastroni jashtëqitjen pastër dhe zakonisht përdorni 8L deri 9L ujë për të arritur qëllimin e shpëlarjes, që është humbje e ujit në krahasim me llojet e tjera të tualeteve.

2 、 Diametri i tubit të kullimit është rreth 56 cm, nëse hidhni letrën e tualetit në tualet, skuqja do të bllokohet.

Pavarësisht nëse është një tualet në mur apo një tualet për kullimin e dyshemesë, ka përparësi dhe disavantazhe, si të zgjidhni zgjedhjen specifike ose sipas zakoneve personale për të zgjedhur, në fakt, varet nga faktorët që vlerësoni më shumë.

Previous :: Next:
Klikoni për të anulluar përgjigjen
  展开 更多
  Mirëseerdhët në faqen zyrtare të WOWOW FAUCET

  Duke u ngarkuar ...

  Zgjidhni monedhën tuaj
  USDDollarit amerikan (SHBA)
  EUR euro

  Shporte

  X

  Historia e Shfletimit

  X