kërkim Kerko Site

4.95m2 Stili Skandinav, Banjo e këtij Çifti të Ri është edhe më Mahnitëse Se Salloni!

KlasifikimShkrime 1027 0

Shkolla e Biznesit në Banjë Ou Xiaowei

 

Shtëpia është vendi ku ne duam të përkasim, me të dashurin më të afërt, prindërit më të dashur dhe fëmijët më të bukur. Shtëpia, jo vetëm vlera e modës, por edhe ngrohtësia dhe temperatura.

Rasti i sotëm me porosi ka të bëjë me pronarët e shtëpive që jetojnë në Quanzhou, të cilët kanë shije unike në modë, si dizajni i personalizuar dhe kanë kërkesa të larta për ruajtjen e banjës.

Sipas situatës aktuale dhe nevojave të pronarëve, dizenjatori Peng Huiyan nga Quanzhou zgjodhi posaçërisht serinë Santa Monica të përshtatshme për dizajnimin e familjeve të reja dhe në modë.

Rrethi. Villa Kelleixiang

Sipërfaqja: rreth 4.95m2

Paraqitja: Paraqitja në formë U

Zonat funksionale: Zona e larjes, zona e larjes, zona e komoditetit

 

(Paraqitje)

Projektuesi, Peng, i dizenjuar me temën e freskisë skandinave që është e njohur tani. Skema në modë e ngjyrave Morandi, ngopje e ulët e kaltër oqean, gri e plazhit, e qetë dhe e butë. Linjat e thjeshta të paneleve të derës i japin hapësirës më shumë një personalitet të ashpër.

(Foto Aktuale)

Zgjedhja e murit është një pllakë e vogël katrore e bardhë, me pllaka të tonit të verdhë të ngrohtë më të ngrohtë, dhe pastaj 10 vjet nuk vjetrohen lehtësisht.

Zona e larjes duke përdorur dollap pasqyre + dollap i varur në dysheme + kombinim i lartë i varur i kabinetit, zonë e përshtatshme për të ndërtuar anën e kabinetit të lartë kabinet + kombinim të lartë të varur kabinetit, i gjithë kombinimi i pranimit të banjës për të rritur më shumë se 50%, në mënyrë që e gjithë familja të ketë një vend për të vendosur furnizimet e banjës.

 

1, Zona e Larjes

(Foto Aktuale)

Për një zonjë të sofistikuar, si mund të ishte ajo pa një larmi produktesh për kujdesin e lëkurës dhe bukurinë. Projektuesi Peng zgjeroi kapacitetin e pasqyrës dhe krijoi një kabinet të pasqyrës së dyerve të palosshme që kursen hapësirë për të ruajtur produktet e kujdesit dhe përbërjes së lëkurës. Magjia e bukurisë së perëndeshës fillon me tualetin e përditshëm dhe kujdesin për lëkurën.


(Koleksioni Santa Monica PLWY19064)

(Foto Aktuale)

Dizajn ultra i hollë i pellgut të countertopit me rubinet të zi, skema e ngjyrave bardh e zi është më klasikja, asnjëherë jashtë mode. Vlera e lartë ngjyra e pellgut fazë, le të gjithë countertop formë aromë më artistike, sens të lartë të plotë. Pellgu i countertop është i lehtë për t'u instaluar, dhe është gjithashtu shumë i përshtatshëm për të zëvendësuar stilin më vonë.

(Seria Santa Monica PLWY19064)

Hekuri i zi është një rrjetë e nxehtë në vitet e fundit, dhe një shtëpi me stil sigurisht nuk mund të mbetet pa zbukurimet e saj. Vendosur nën kabinetin e pasqyrave të nivelit të ruajtjes së hekurit të zi, duke e bërë më të spikatur sensin e modës të stilit skandinav.

Kutia e varur e përputhshme është e lëvizshme dhe mund të rregullohet në përputhje me zakonet e zakonshme të përdorimit të pronarit, dhe mund të vendoset majtas ose djathtas.

(Seria Santa Monica PLWY19064)

Pasqyra është e mbështetur nga një kabinet i varur me lartësi mesatare me dy dyer, i cili mund të mbajë një numër objektesh dhe ndahet brenda nga një petëzuar qelqi, duke e bërë atë të rregullt dhe të rregullt dhe të përshtatshëm për organizimin e përditshëm.

(Seria Santa Monica PLWY19064)

Designer Peng zgjodhi këtë set të dizajnit të kabinetit të banjës, jo vetëm në vlerën e fytyrës më shumë për oreksin e familjes së re të modës, në disa nga detajet e funksionit është gjithashtu shumë "i kujdesshëm".

Nën pellgun është një sirtar magazinimi gjysmë të fshehur, zakonisht duket të jetë thjesht një kabinet i zakonshëm i hapur, për sa kohë që sirtari tërhiqet në fund, ju do të gjeni një botë të madhe pas zhurmës, kjo hapësirë ​​është më e përshtatshme për të vendosur disa sende të privatësisë.

 

2, Çmimi i Zonës së Përshtatshme

(Paraqitje)

Hapësira tradicionale e banjës, përveç lehtësisë së pothuajse asnjë konfigurimi tjetër të kutive të indeve, shumë e thjeshtë dhe e papërpunuar. Designer Peng ndërtuar këtë grup të kabinetit të magazinimit rreth tualet, kapacitet të madh, kuptim të plotë të projektimit, jo vetëm që mund të bëjë ruajtjen, por edhe të luajë një rol dekorativ, vrasin dy zogj me një gur.

(Foto Reale)

Në pjesën e poshtme të dollapit është një raft i hapur me lartësi rreth 300 mm, gjë që e bën të lehtë arritjen pa pasur nevojë të ngrihesh dhe të përkulesh. Përveç peshqirëve prej letre, ky vend mund të mbajë shumë sende të tilla si telefonat celularë, çelësat, aromaterapia etj.

Gjysma e sipërme e kabinetit të hapur është thjesht një i preferuar i grumbulluesve për ruajtjen e sendeve rezervë të tilla si dezinfektues, peshqirë letre, dhe më shumë.

(Foto Aktuale)

Ashtu si shumica e familjeve të reja, pronarët përqendrohen në cilësinë e jetës, kështu që ata zgjedhin një tualet të zgjuar. Krahasuar me tualetin tradicional, tualet inteligjent ka një vend për ngrohje, lani pas tualetit dhe funksione të tjera, në mënyrë që procesi i tualetit të dyfishojë komoditetin.

 

3, Çmimi i Zonës së Banjës

Për të dush, ata zgjodhën një metal të zi më elegant dhe më të qëndrueshëm. Metali i zi mat me pllaka të vogla të bardha, mund të jetë më i kombinuari.

(OP-F9085-A)

Kokat e zeza të dusheve janë më të pëlqyera nga familjet e reja dhe ngjyra e zezë ka një ndjesi premium, është bujare dhe e qëndrueshme dhe nuk do të duket e vjetër për vite me rradhë.

///////////

Ne duhet të merremi me banjën çdo ditë, hapësira e rehatshme dhe e ngrohtë, e modës dhe e hollë e bukur, mund të na bëjë të motivuar çdo ditë. A jeni prekur nga ky model i shtëpisë së pronarit në Kailai Xiang Villa, Quanzhou?

Previous :: Next:
Klikoni për të anulluar përgjigjen
  展开 更多
  Mirëseerdhët në faqen zyrtare të WOWOW FAUCET

  Duke u ngarkuar ...

  Zgjidhni monedhën tuaj
  USDDollarit amerikan (SHBA)

  Shporte

  X

  Historia e Shfletimit

  X