Барај Барај Мапа

WOWOW ФАУЦЕТ | Како да ја инсталирате тапа за кујна

КласификацијаWOWOWFaucet Видео 4682 0

ТОМ:

честитки

ние ќе инсталираме сосема нова WOWOW тапа

во нашиот нов мијалник за кујни

и навистина ни се допаѓа изгледот на тоа

толку типично за WOWOW

тој е спакуван со сет бели нараквици

десно на врвот

токму тука е известување кое ви кажува да ги исплакнете линиите

тапа има навистина добра гаранција за тоа

но ако не бидете сигурни дека тие линии се испуштија

тогаш гаранцијата е празнина

[звук на вода]

Го имам стариот кујнски мијалник за демонстративни цели

ова ќе биде најчестата инсталација

имаш два чинии и три дупки

така што треба да ги покриете тие три дупки

тие ви ја испратија оваа брашна плоча за никел

кога сме подготвени да

всушност направете инсталација на тапа

ќе ставиме силикон

на дното на оваа ескушеонска плоча овде

така што останува во место и не се мавта наоколу

и не треба да се грижите за вода

оди од палубата надолу во кабинетот подолу

видете каде е о-прстенот

и малиот прстенест жлеб на дното на тапа

ние сакаме тоа да се надополни на дното

или највисоко помилување

на оваа табличка за дискусија

Iе го ставам ова низ палубата

а тоа е за тоа како ќе изгледа

така што се прави пријатна тесна инсталација

вашите опции се прилично добро отворени во овој момент

можете да го ставите овој вентил овде на десната страна

ако сте со десна рака

можете да го ставите на средина

така што работи на овој начин

ако сте двосмислени

ако си лев

можете да го поставите на оваа страна од мијалникот

океј, ние сме подготвени да го ставиме

мора да си замислите наопаку овде

или тоа осигурете се дека мијалникот е надвор од кабинетот

ние ќе го ставиме во овој прицврстувач

што ја придвижува силата наоколу

следното нешто на врвот на сијалицата

е гумена мијалник што делува како амортизер

тоа долу

следната е мијалник од не'рѓосувачки челик

што ја зема силата на орев од џем

оди така

и последно, но не и најмалку важно

е орев од џем

така оди преку цевките

над цевките за снабдување надолу

и потоа се навојува на навојната цевка

и тоа треба да се одвива токму така

добро, работиме на убава цврста површина

сега нема да се замеша премногу

Успеав да ја добијам оваа орев од џем

долу на цевката со навој колку што е можно

и ние само ќе ги донесеме овие

малку од едната страна

малку од другата страна

малку од другата страна

уште една од оваа страна

и ние го израснуваме така што тој доаѓа на плоштад

ставајќи ја силата рамномерно напред и назад

начин да се провери за да бидете сигурни дека тапа е точна

вентилот е точно вистинската позиција

Јас го истакнав тоа

и ние сакаме да бидеме сигурни

обајцата се обединети со плочата на ескутхон

ќе има малку силикон

тоа ќе се исцеди тука

ние ќе ја ставиме цевката за снабдување

па ова е оној што всушност оди до млазницата

и ние ќе го храниме овде

па затоа ќе го сториме тоа главно со прст

има гумен мијалник

долу во тоа фитинг

а потоа и со прилагодливиот клуч

поставено на вистинското фитинг

тука се две станови на страната на ова спојување

затоа само го носиме ова

и проверете дали продолжува таму убаво и лесно

и ние само ќе му дадеме четврт ред

Слушнав како пискав

Ова е цевката за снабдување што оди до млазницата

па ќе завршиш на тоа да ставаш тежина

па ова се распаѓа

уште еднаш

со шрафцигер со филипс

одвојте го ова

тука има две одделни завртки од не'рѓосувачки челик

една

земи го другиот

ова ќе продолжи кон цевката за снабдување

и повторно ќе го заостриме

ова се линиите за снабдување што ќе одат на библиотеките

каде што водата ти излегува од системот

така имаме црвено знаме

на линијата за топла вода

и едноставно го заштрафете

и треба да го започнете

добро

и тоа е навистина доби убав о-прстен на него

па уште еднаш

вие навистина не ги погодувате работите супер тешко

вие само вршите малку притисок на таа линија

штом ќе го инсталираме

таму е сината

ова е за студот

вода сè е обележано

така што нема мешавина

и тоа е сè што е во него

сега сме подготвени да го ставиме овој мијалник во кабинетот

Willе ставам четвртина да се свртам

земи пар земи пар клешти

и само дај ова четвртина од пресврт

и тоа е сè што ќе треба да го задржите водоотпорно

четвртина пак тука

и вие сте подготвени да одите

[Музика]

ДЕВОЈЧЕ:

сега можете да излезете

ТОМ:

ох, јас сум многу среќен за тоа

Многу ми е драго што сум надвор одоздола таму

во ред

доволно добро

посебна карактеристика на оваа тапа е ова ново сечило

кој треба да биде дизајниран за чистење на плочи

и такви работи надвор во машината за миење садови

можете да ја контролирате количината на волумен

што минува низ сечилото

само обидувајќи се да се компресира

и можете да добиете целосна сила

можеш само малку

така функционира

тагтапа на кујнски мијалникповлечете надолуединечна рачка Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X