Барај Барај Мапа

Кој прави славини Хансгрое - Дали Хансгрое вреди за парите

КласификацијаВодич за славина 4987 0

Кој прави славини Хангсгрое - Дали Хансгрое вреди пари

кој прави ханггрое славини

Hansgrohe е еден од водечките светски производители на славини. Тие се познати по своите издржливи тела со минималистички и елегантни дизајни. Во следната статија внимателно го разгледуваме овој бренд и ви го претставуваме во различни аспекти како кој прави славини Хансгрое, каде се прават Hansgrohe славините, вреди ли Hansgrohe за парите итн.

За Handsgrohe

логото на Хансгрохе

Hansgrohe е основана во 1901 година од пионерот за мебел Грохе, од кој брендот го доби своето име. Во 1928 година, оваа компанија произведе рачни тушеви кои јавноста можеше да си ги дозволи. Тие, исто така, го претставија првиот ѕиден туш на пазарот во 1953 година. Дождниот туш во 2003 година ги промени правилата на играта.

Бидејќи Mr.Grohe е пионер во опремата за бањи, ова е главниот фокус на овој сега глобален бренд повеќе од еден век. Нивната експанзија на полето на кујнски славини ја одржува истата гаранција за квалитет што производителот отсекогаш ја имал. Hansgrohe е познат по својот иновативен и беспрекорен рачен туш. Таа е најстарата, најголемата и можеби најдобрата компанија за рачни туширање во светот. Покрај тоа, Hansgrohe, исто така, произведува одлични, висококвалитетни и стилски серии на славини.

Кој прави славини Hansgrohe

каде се славините на Хансгрохе

Кој ги произведува славините Hansgrohe и каде се произведуваат славините Hansgrohe? Hansgrohe е германска компанија за славини која припаѓа на Masco. Оваа американска компанија поседува и неколку американски брендови за славини, вклучително и Delta Faucet. Продава две серии славини: неговите луксузни брендови Axor и Hansgrohe сè уште се главно произведени во Германија, додека неговиот врвен бренд Hansgrohe сè уште се склопува во Германија, но сè повеќе многу готови славини и речиси сите компоненти на славините се испорачуваат од Hansgrohe од Кина до огранокот во Шангај.

Хансгрое поседува шест фабрики во Германија, вклучително и посебна фабрика за склопување славини во Офенбург. Исто така, произведува кади, џакузи и туш кабини во Весткнолендам, Холандија; и тушеви во Васелон, Франција. Нејзината најголема и најнова фабрика за славини, сепак, е во Шангај, каде што произведува славини првенствено за кинескиот пазар, на кој Хансгрое е главен играч во сегментот на луксузни славини. Кина е најголемиот пазар на Хансгрое по нејзиниот домашен пазар во Германија. Во моментов, повеќето од славините Hansgrohe увезени од Германија се склопуваат во Офенбург, што го надминува бројот на славини собрани во САД. Затоа, славините Hansgrohe се главно од Германија.

Дали славините Hansgrohe се добри по квалитет

се hansgrohe чешми добри

Дали славините Hansgrohe се добри по квалитет и дали Hansgrohe вреди за парите? Причината зошто славините Hansgrohe се издвојуваат меѓу многуте брендови на славини, во голема мера се должи на гарантирањето на квалитетот и добриот сооднос цена/перформанси. Hansgrohe промовира четири нивоа на квалитет за секоја славина што ја произведуваат.

Квалитет на производот. Кујнските славини за миксер Hansgrohe мора да бидат одржливи, цврсти и сигурни. Тие треба да бидат лесни за употреба, но да имаат паметни карактеристики. Инсталирањето треба да биде што е можно поедноставно. Кога потрошувачите ја користат својата нова славина за прв пат, треба да има сеопфатно чувство за вистинска вредност.

Дизајн квалитет. Иако Hansgrohe не е толку модерен како некои други производители на славини, тие сепак се стремат да произведат славини што изгледаат толку добро како денес за 10 години. Квалитетот на дизајнот треба да го надмине изгледот, вклучувајќи ги компонентите, карактеристиките и деловите на славината.

Квалитет на производство. Само најдобрите материјали се користат за производство на чешми за кујнски миксер Hansgrohe. „Најдоброто“ се дефинира како производ кој ефикасно ги користи ресурсите, ја штити животната средина и обезбедува безбедни работни услови.

Квалитет на услугата. Искуството на потрошувачите со славини нема да заврши со продажба или професионална инсталација. Ова е постојана врска која Хансгрое активно ја одржува.

Затворање размислувања за славините Hansgrohe

Hansgrohe е познат во светот по своите производи. Луѓето ги ценат своите уреди за кујна и бања бидејќи се иновативни, имаат одличен дизајн и издржливи. Ако имате намера да купите нова славина за вашата кујна или бања, славините Hansgrohe се вистинскиот начин! Ако немате идеја каде да купите славини Hansgrohe, можете да отидете Веб-страницата на Хансгрохе да ги видите сите овластени онлајн трговци на мало кои ги продаваат неговите производи. Или, можете да купите славини Hansgrohe на Amazon, Wayfair, Walmart.

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X