Барај Барај Мапа

Кој прави американски стандардни славини - дали се со добар квалитет

КласификацијаВодич за славина 4270 0

Кој прави американски стандардни славини - дали се со добар квалитет

кој прави американски стандардни славини

Како водечки Север Американски производител на водоводни и градежни производи, American Standard опслужува широк спектар на станбени и комерцијални клиенти, ефикасно испорачувајќи производи за заштеда на вода кои се користат за нови градежни и проекти за замена/ремоделирање. За да дознаете повеќе за American Standard, овој пост ќе ви го претстави брендот American Standard во различни аспекти како на пр кој прави славини American Standard, каде се прават славини American Standard итн.

За американскиот стандард

логото на американскиот стандард

American Standard е меѓународен бренд за славини за кујна и бањи, кој се фокусира на обезбедување производи со висок квалитет и разумни цени. Основана е во 1875 година, а потоа се спои со неколку мали водоводни компании во 1899 година за да се создаде Стандардна санитарна компанија за производство (SSMC).

SSMC стана најголемиот светски производител на санитарна опрема во 1929 година. Истата година, компанијата се спои со Американската компанија за радијатори. Ова формираше нова компанија наречена American Radiator and Standard Sanitation Corporation. Во 1967 година, името беше скратено на американскиот стандард.

Од славина до туш до тоалет, тела во кујната или бањата изгледаат неверојатно, обезбедувајќи приспособен изглед без потреба од приспособена цена.

Кој прави славини American Standard

Кој прави славини American Standard и каде се произведуваат? Всушност, American Standard Brands е северноамерикански производител на водоводни тела со седиште во Piscataway, Њу Џерси, САД. American Standard има канцеларии низ Северна Америка, кои работат под деловната единица LIXIL Water Technology, која го купи брендот во 2013 година. Стана дел од деловната единица во 2015 година. Вкупно, повеќе од 50 земји, 50 производствени капацитети и две истражувања а развојните центри помагаат да се поддржи овој бренд. Тие се славини со американски дизајн, но тие се направени првенствено во Мексико од делови и компоненти од азиско производство.

Дали славините од американски стандард се со добар квалитет

се американски стандардни чешми со добар квалитет

Американска компанија, што се однесува до иновациите, American Standard има многу пердуви во капачето. За почеток, тој е единствено одговорен за создавање комбинирана славина која истовремено меша топла и ладна вода. Посветеноста на Американ Стандард за разновидност, уникатност и квалитет се рефлектира во неговата постава.

Крановите се достапни во повеќе облоги од никел, бронза, црна, хром и челик и 21 различен стил. Повеќето од славините што ги произведува American Standard се славини од типот централен и моноблок, но тие прават славини за садови, ѕидни и широко распространети, како и славини со една и двојна рачка.

Конечни размислувања за славините American Standard

Доколку барате професионално инсталирана кујнска славина со издржливост и вредност, тогаш American Standard навистина произведува висококвалитетни производи по поволна цена. Има многу серии за избор, па можете да изберете славина по мерка за вашата кујна.

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X