Барај Барај Мапа

Топ 15 брендови на славини за бањи и кујна во 2021 година

КласификацијаВодич за славина 4366 0

Топ 15 брендови на славини за бањи и кујна во 2021 година

најдобрите брендови за славини

Брендот е еден од факторите што треба да се земат предвид при изборот на славини и има безброј брендови за славини ширум светот. Со цел да се Со цел сите да знаат повеќе за брендовите на славини, спроведовме значајно истражување за брендовите на славини. Во овој пост, ние сумиравме и набројавме Топ 15 марки на славини за кујна и бања во 2021 година врз основа на различни барања, буџети и естетски избори.

Еве список на топ 15 брендови на славини без посебен редослед.

Моен

моен славина

Моен има добиено највисока едногласна оцена во речиси сите нејзини модели и серии на славини. Тој е еден од најголемите и највлијателните брендови за славини. Moen е популарен избор за многу сопственици на куќи кои сакаат квалитет, но не сакаат да трошат премногу пари. Нивната производна линија се движи од врвни славини со дизајнерски додатоци до достапни опции за секоја кујна.

Moen славините се направени од најквалитетни материјали. Тие се достапни во различни бои, форми и дизајни за да одговараат на вашите преференции. Moen, исто така, обезбедува доживотна гаранција за да се осигура дека вашиот производ нема да капе, протекува или дефекти на површината додека го поседувате производот!

Делта

чешма за делта

Друга голема риба во индустријата за славини е Делта Кран. Ќе се изненадите кога ќе ги видите нивните неверојатни дизајни. Покрај тоа, тие развија и некои кул технологии како што се Touch2O®, MagnaTite® Docking и H2Okinetic®. Делта е еден од најстарите модерни производители на славини. Дури и по речиси 70 години производство, тие сè уште имаат многу сродни производи. Основан во раните 1950-ти, основачот Алекс Моногијан повторно ја замислил славината за еднократна употреба со една рачка и го издигнал новиот дизајн на првите редови на пазарот.

Во деловната област, Delta Faucet сè уште е една од најдобрите компании. Големи се шансите дека или сте користеле некој од нивните производи дома, или сте користеле мијалник, када или туш со некој од нивните импресивни апарати. Како еден од најдобрите брендови за славини за бањи, нивните производи се наоѓаат во домовите и деловните објекти низ целиот свет.

Kohler

коллер-славина

на Kohler брендот е основан во 1873 година од Џон Мајкл Колер. Како Delta, овој бренд е исто така добро име меѓу брендовите за славини. Постои скоро 150 години и тие го имаат еден од најдобрите избори на кујнски славини по различни цени, а се високо препорачани брендови за кујнски славини ширум светот. Што се однесува до бесконтактните кујнски славини, Kohler е далеку пред многу конкуренти. Ви обезбедува славина со издржлива завршница, а магнетниот систем за приклучување обезбедува стабилна работа.

Kohler е познат по своите различни водоводни производи, а исто така произведува генератори, мотори, кабинети, плочки и мебел. Нивниот опсег на цени е повеќе фокусиран на високиот крај на буџетската скала. Сепак, високите цени се придружени со висок квалитет. На купувачите особено им се допаѓа ограничената доживотна гаранција за сите модели на славини Kohler. Тие обезбедуваат и висококвалитетна услуга за клиентите, а нивните славини се лесно достапни на пазарот.

Краус

краус славина

Краус е уште една компанија која е многу фокусирана на функционалноста, но стилот нема да им недостасува. Тие обезбедуваат комерцијални кујнски славини кои се сè уште стилски и модерни. Нивната серија на славини за бањи покажува многу разновидност, со повеќе традиционални славини за слив и многу други стилови на модерни славини за водопади. Што е најважно, цената на славините Kraus е многу прифатлива во споредба со многу други брендови на славини.

Овој бренд е уникатен бидејќи нуди различни дизајни на кујнски славини. Главно обезбедува нетрадиционални славини, кои не се вообичаени кај другите брендови. Што се однесува до кујнската славина Краус, првата и најважна точка е дека можете да потрошите помалку пари за да купите квалитетни производи. Монтажата е уште една предност што ја очекувате од секоја кујнска славина. Kraus гарантира едноставен процес на инсталација, така што нема потреба да трошите премногу за инсталација. Со разумен буџет, дизајн и доверливост, ова е навистина добар избор.

Пфистер

славина pfister

Пфистер е основана во Лос Анџелес во 1910 година од Емил Прајс и Вилијам Пфистер. Pfister има стотици различни видови кујнски славини за избор. Што е најважно, ќе добиете промени во конфигурацијата за инсталација. Се движи од 1 до 4 конфигурации за монтирање дупки. Од производниот процес до завршната обработка, треба да се следат стандарди за квалитет за да ви се обезбедат сигурни кујнски славини. Многу кујнски славини на Pfister ја прифаќаат популарната високо-закривена форма, која обезбедува доволно простор за ракување со големи тенџериња и садови.

Дополнително, стилскиот, модерен дизајн и индустрискиот стил ги надополнуваат актуелните трендови во декорацијата на кујната. Разновидноста на достапните завршетоци придонесува за многубројните избори на кујнски славини Pfister. Купувачите со буџет и оние кои сакаат луксуз може да го најдат вистинскиот избор на кујнски славини во линијата производи на Pfister

Грох

grohe славини

Грох е основана во Германија во 1911 година и беше преименувана во Grohe откако беше купена од Фридрих Грое во 1936 година. Производите на Grohe обезбедуваат серија кујнски славини, од достапни модели до високотехнолошки и скапи опции, кои претставуваат различни алтернативи за кујнски славини. Интелигентните контролни функции вклучуваат копчиња за функции на прекинувачот и користење без раце. Дополнително, ротациониот вентил може да го прилагоди протокот на вода од режимот EcoJoy за заштеда на вода до целосниот проток. Внатрешниот керамички вентил обезбедува функција без капки.

Грохе славините се достапни во различни стилови, дизајнирани да ги задоволат индивидуалните потреби. Тоа значи дека при изработката на славината се користат само најдобрите материјали. Модерниот и елегантен дизајн на Grohe надополнува многу кујнски украси. Достапни се во осум мат или сјајни облоги, вклучувајќи бронза полиран со масло, хромирана ѕвезда, полиран никел и друго.

Глечер Беј

славина за залив на глечер

на Глечер Беј брендот за славини е произведен од Home Depot, преку нивните партнерства со различни меѓународни компании. Ако барате бренд со вредност што сепак ви овозможува да постигнете надградена естетика на мијалникот во вашата кујна или бања, Glacier Bay е одличен избор. Тие нудат лесно враќање, голема достапност и пристапни цени. Многу од славините на Glacier Bay се базираат на застарени дизајни од компанијата за славини Delta. Кога истече рокот на некои делта патенти, Glacier Bay го искористи тоа и произведе свои поевтини верзии. Ако ви се допаѓа изгледот на Delta, но со пониска цена, ова може да биде бренд за вас.

Hansgrohe

кран за Хансгрое

Hansgrohe е основана од Hansgrohe во Германија во 1901 година и е еден од водечките светски производители на санитарни делови. Hansgrohe е посветена на прилагодување на дизајнот на бањата со модерни славини кои се фокусираат на ергономската удобност и луксузната убавина. Чешмите за кујнски миксер Hansgrohe се направени од висококвалитетни материјали, како што се цврст месинг и нерѓосувачки челик. Исто така, користи напредна технологија за да ја подобри удобноста на корисниците. Нивната технолошка серија EcoSmart се издвојува од конкуренцијата и помага во голема мера да се намали трошењето на вода за домаќинството и потрошувачката на енергија во кујната.

Hansgrohe славините се многу модерни по стил и функција. Во однос на дизајнот, славините Hansgrohe отелотворуваат минималистички линии и облини во сјаен полиран хром. Во однос на функционалноста, славините Hansgrohe се ергономски и ефикасни славини. Некои од нивните славини и туш глави дури може да се контролираат со притискање на копче, што ги прави достапни за клиентите со посебни потреби и/или пречки во движењето.

Бризо

бризо славина

Многу луѓе не размислуваат Бризо е еден од водечките брендови кои добиваат удел на пазарот. Всушност, Brizo ужива висок квалитет меѓу своите конкуренти и ги нуди најнапредните дизајни на кујнски славини. Некои од неговите популарни иновации за славини ќе бидат технологијата на електронски вентили, паметниот допир и гласовниот IQ. Покрај кујнската славина што се извлекува со една рачка, секоја серија и дизајн прифаќа варијанта на славина со висок закривен грло.

Квалитетот на кујнските славини Бризо е несомнено. Ова е бренд кој ги комбинира традиционалните карактеристики и модерен изглед, создавајќи уникатно искуство откако ќе се инсталира. Ако на вашите потенцијални клиенти им се допаѓа изгледот и удобноста на модерните дизајни со гуска грла, тогаш Brizo мора да биде најдобриот избор за бренд што може да го понудите.

Данзе

танзе славина

Данзе е основана во Вудриџ, Илиноис во 2000 година и моментално е подружница на индустриската корпорација Globe Union. Тие се еден од ретките брендови на пазарот кои се обидуваат да создадат уникатен изглед со модерен стил додека ги задоволуваат буџетските прашања на обичните клиенти. Во изминатите 20 години, Danze е еден од лидерите во иновациите во бањата и кујната.

Danze обезбедува совршена рамнотежа на стилот и функцијата, а компанијата ги дизајнира своите славини според строги стандарди.
Danze користи висококвалитетни материјали во своите кујнски славини, вклучително и целосно месингана конструкција и вентили од керамички дискови отпорни на капка. Прскалките со спуштање и извлекување, како и работењето со една рака, обезбедуваат леснотија на користење и ги олеснуваат кујнските задолженија. Обезбедени се и славини со странични спрејови. Купувачите можат да избираат од различни бои, вклучувајќи хром, не'рѓосувачки челик, сатенска црна и бронза што се тркала.

Американски стандард

американска стандардна славина

Американски стандард е основана во 1875 година, се спои со Standard Sanitary Ware Manufacturing Company (SSMC) и стана најголемиот производител на санитарна опрема во 1929 година. Подоцна се спои со Американската компанија за радијатори, наречена „Американски стандард“. Повеќе од 150 години, American Standard произведува висококвалитетна опрема за кујна и бања. American Standard ја става одржливоста како свој врвен приоритет и е посветен на иновациите, хигиената и здравјето. American Standard е идеален избор за оние кои сакаат да ја комбинираат економијата со модата.

American Standard навистина размислува за начинот на кој луѓето користат славини. Нивните кујнски славини имаат голем број посебни карактеристики, вклучувајќи вградена филтрација на вода и функции без раце. Дури е можно да се програмира славина за автоматско полнење на тенџерето со одредена количина вода. Нивните славини за бањи се исто така внимателни, со завршна обработка против 'рѓа и карактеристики за заштеда на вода. Американските стандардни славини можеби се скапи, но квалитетот ги прави вредни за инвестирање.

Виго

виго славина

Основана во 2009 година од Лени Валдберг, Виго е компанија со седиште во Њујорк, специјализирана за разновидна опрема за кујна и бања. Иако брендот можеби не е препознаен од повеќето луѓе, Vigo се смета за еден од најдобрите комерцијални производители на славини во индустријата. Кујнските славини произведени од Виго се произведени според строги стандарди, поради што на клиентите им се допаѓа нивната издржливост и поголема ефикасност.

Ако барате уникатен стил со повеќе опции, Vigo може да биде вашиот најдобар избор. Иако не се особено познат бренд, тие растат. Тие исто така обезбедуваат широк спектар на производи за бања за да ви дадат совршен изглед низ вашиот дом. Виго не само што произведува целосно функционални и модерни славини, туку и гарантира дека неговите производи се со одличен квалитет.

Кингстон Месинг

месинг славина од Кингстон

на Кингстон Месинг Компанијата е основана во 1998 година и е посветена на обезбедување иновации, функционалност, естетика и стил за модерни кујнски славини. Овој бренд е познат по својот спој на стил и функција. Лесно е да се задржи чекорот во водоводната индустрија и има добар пазарен удел во санитарните производи. Кога станува збор за кујнски славини, Kingston Brass нуди многу видови, стилови и завршетоци.

Нивниот дизајн ги комбинира природните елементи и модерната естетика. Квалитетот на нивните производи е генерално многу пофален, а славините што тие ги оценија најмногу се оние што содржат традиционални елементи и дополнителни функции. Покрај тоа, ќе најдете неколку прекрасни дизајни на овој бренд, бидејќи се движи од ретро до гурмански и така натаму. Во однос на квалитетот на неговите делови, никој не може да го победи Kingston Brass.

Безжичен

славина без разлика

Безжичен Faucet е партнер на годината на WaterSense за 2013 година. Нивниот дизајн на славината за бања ги комбинира карактеристиките за заштеда на вода со стилскиот дизајн и стил. Тие се толку привлечни бидејќи се многу достапни. Можете да ги направите во не'рѓосувачки челик, хром, брусен никел, бронза полиран со масло или венецијанска бронза за да одговараат на декорот на вашата бања.

Peerless произведува славини со пристапни цени во различни стилови и дизајни. Овие славини ги немаат иновативните карактеристики на врвните брендови, но обезбедуваат уникатен изглед по прифатлива цена. Ако ви треба прифатлива опција, размислете за користење на водоводната опрема и опремата за бања на компанијата, кои се издржливи и целосно функционални. Но, овој бренд на славини има мал недостаток, а тоа е неговата севкупна издржливост и проблеми со минималниот проток на вода.

Леле

леле тапа

Во споредба со горенаведените брендови на славини, Wowow се чини дека е непознат, но Wowow е еден од брендовите за славини што дефинитивно заслужува внимание и пофалба. Wowow е основан помалку од 10 години, но е растечки, сигурен и иновативен производител на санитарна опрема. Крановите на Wowow имаат иновативни карактеристики и неверојатен дизајн и завршна обработка. Сите нивни славини се направени од врвни суровини и украсени со елегантно модерно чувство. Покрај тоа, Wowow тргнува по патот на мали профити, но брз промет, па цените на нивните славини се генерално пониски. Споредете ги со други производители. Ако барате исплатлива славина, Wowow славината е вистинскиот начин!

Крајна линија

Горенаведеното е топ 15 брендови на славини за бања и кујна во 2021 година. Горенаведените прегледи се засноваат на голем број истражувања и истражувања, кои се објективни и вистинити. Ако имате различни идеи и мислења, слободно контактирајте со нас и запишете го вашето мислење за најдобрите брендови на славини.

 

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X