Барај Барај Мапа

Добрите и лошите страни на мат црните тела - дали вредат

КласификацијаВодич за славина 2920 0

Добрите и лошите страни на мат црните тела - дали вредат

мат црни тела за бања добрите и лошите страни

При изборот на нова славина за вашиот дом, изборот од разновидните достапни завршетоци може да биде огромно. Од нерѓосувачки челик до бронза со мелена масло, секогаш постои завршница што може да го задоволи вашиот дом стил. Меѓу нив, мат-црната завршница станува сè попопуларна во денешно време поради широкиот опсег на приспособливост. Во овој пост, ќе разговараме за добрите и лошите страни на мат црните тела како прибор за да може да одлучите да изберете мат црни тела или не.

Што е мат црно

мат црна завршница

Мат црна завршница е темен или сатенски црн пигмент кој се користи на површини од месинг, челик или железо. Црните мат облоги обично се постигнуваат со премачкување во прав. Мат е некаде помеѓу рамно и сјајно. Рамната површина нема сјај, а мат може да се подели на рамна/сјајна. Црниот мат финиш го омекнува вообичаено грубиот изглед на црно и внесува уникатно чувство во бањата и кујната.

Предности на мат црни теламат црн прибор

Широк и совршен натпревар

Некои типови славини можат совршено да се усогласат само со специфични дизајни. Како и да е, мат црн прибор е едноставен стил кој може да се совпадне со речиси секој дизајн. Без разлика на тоа што бањите и кујните се дизајнирани од неутрална или винтиџ палета, црната мат славина сепак може да биде дел од дизајнот. Стилскиот изглед на црната мат славина значи дека дури и ако редизајнирате други компоненти во кујната или бањата.

Лесно за чистење и одржување

Друга предност на мат црната славина е тоа што е лесна за одржување. Во споредба со хромирани или други метални завршетоци, црната славина е отпорна на отпечатоци од прсти, а водата нема да ги остави тие страшни водени дамки! Ова се припишува на галванизираната површина на мат црната славина. Покриената површина исто така дава издржливост и добра отпорност на гребнатини и гребнатини. Покрај тоа, иако тие имаат тенденција полесно да прикажуваат прашина и остатоци од традиционалните уреди, тие исто така лесно се чистат. Понекогаш само избришете го со крпа од микрофибер за повторно да заблескате. Повеќе детали за чистење мат црни тела може да се упатат на овој пост: Како да исчистите мат црна бања или тела.

Разумна цена

Една од главните придобивки од популарноста на црните славини е тоа што може да се купи на многу начини и лесно се купува, а цената е многу разумна! Во споредба со бронза со бронза со хром или масло, можете да купите црна чешма за мешалка по конкурентна цена. Во случај на ист квалитет, мат црните славини често се поевтини. И цената на мат црните прибор за чешма се движи од многу пристапни цени до врвни и луксузни цени за да се задоволат сечиј буџет.

Недостатоци на мат црни тела

тапа црна мат

Лесно покажува нечистотија и нечистотија

Ова е еден од недостатоците на мат црните тела. Иако црната славина е отпорна на отпечатоци од прсти и напрегање вода, штом има прашина на неа, изгледа многу нагло и валкано. Ако вашата бања или кујна често се правливи, не се препорачува да изберете мат црни тела.

Лесно се бледнее

Без оглед на финишот на вашата славина, финишот ќе избледи со текот на времето. Ефектот на црната славина е најочигледен, бидејќи штом финишот ќе се олупи или избледи, ќе се открие сребрениот нерѓосувачки челик внатре, што изгледа толку грдо.

Крајна линија - Дали мат црните славини се надвор од мода

Црните мат тела некогаш беа многу популарни, но сега, во повеќето кругови за внатрешна декорација, тоа се смета за избор на дизајн. Без оглед на тоа дали мат црната боја е застарена или во стил, некои размислувања што треба да ги имате на ум се дали црната инсталација одговара на вашата моментална дизајнерска естетика, не само во вашата бања, туку и во вашиот дом.

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X