Барај Барај Мапа

WOWOW Пополнувач на Potидови за полнење во брусен никел

долари95.99
Продадено:
40
Осврти:
0

Амазон САД Амазон МХ Упатство за инсталација PDF

 • Модерен дизајн: славина за полнење на тенџере за монтирање на ѕид со една дупка, дизајн со двоен спој со рачката за нишање и 2 рачки, лесна за употреба и ефикасно готвење. Заштедува простор и ја одржува кујната почиста и хигиена. Модерниот дизајн може лесно да одговара на декорацијата
 • Висок квалитет на материјал: Полнила за садови со цврста месинг конструкција, спречуваат 'рѓа и ерозија. Опремениот месинг кертриџ без капе е поиздржлив, обезбедува непречено дејство на вртење и спречува капе
 • Полнила за тенџериња без олово: Квалитетот на водата е загарантиран со единствена техника за спречување на олово и лупење, квалитетната славина е придобивка за здравиот начин на живот
 • Американски стандарден конектор: Месинг конектор (1/2" NPS до 1/2" NPT) може да ви служи долго време, не е лесно да се скрши. ЗАБЕЛЕШКА: славината за полнење на тенџерето е само за ладна вода
 • Гаранција, услуги на клиенти: Се нуди 5-годишна гаранција и навремена поддршка на корисниците. Тоа е покриено со ограничено враќање од 90 дена. Ве молиме контактирајте со нас преку вашата нарачка
 
 • Квантитет
  • -
  • +
 •  
назад количката

WOWOW Пополнувач на Potидови за полнење во брусен никел

Тапа за полнење со четки за никел 2311300

Барате некои посебни карактеристики во новиот дизајн на кујната за да ја направите вашата кујна истовремено функционална и удобна? Тогаш, оваа чешла за полнење на никел за тенџере може да биде нешто за вас. Дали понекогаш се мачите да носите големи садови вода од мијалникот од кујната до вашиот шпорет? Оваа непријатност му припаѓа на минатото со оваа четка за полнење на никел тенџере на WOWOW. Обично се инсталираат чешми за полнење на тенџерето зад шпоретот на кујната за да имате водена врска во близина на вашата област за готвење. Ова е особено корисно кога треба да наполните големи садови со вода да зоврие. Не мора повеќе да префрлувате садови што лесно можат да тежат десетици унци. Особено кога не сакате да ги затегнете рацете или зглобовите, ова може да биде многу корисно решение за удобноста на вашата кујна.

24 Полнач за тенџере со единечна лост, монтиран на ѕид, брусен никел

Друг пријатен несакан ефект на чешлената тапа на никел за тенџере на WOWOW е фактот дека можете полесно да ја исчистите шпоретот од кујната, бидејќи во близина имате водена врска. Чистењето е многу полесно со тапа за полнење на тенџере. Вкусната ташна за полнење никел од WOWOW е опремена со двојни керамички вентили со цел да се гарантира искуство без истекување. Ако една од вентилите остане отворена, тоа нема да предизвика протекување на истото. Затоа секогаш е препорачливо да ги исклучувате двата вентили за да бидете сигурни дека шпоретот на вашата кујна останува сув во секое време. Подобро да бидете безбедни од жал!

24 1Полнач за тенџере со единечна лост, монтиран на ѕид, брусен никел

Модерна тапа за полнење со бранеа од никел 

Оваа специфична чешма за полнење никел од тенџере на WOWOW има модерен изглед. Тоа дефинитивно дава посебен, иновативен допир на вашата кујна покрај неговата функционална додадена вредност. Бидејќи чешмите за полнење со тенџере не се познати, повеќето луѓе би ве прашале за ова кога ќе ја видат вашата кујна. Најмалите фокусни точки во кујните се чешмите. Ова значи дека вниманието на луѓето е природно привлечено кон чешмите во кујната кога ќе ја разгледаат вашата кујна. Оваа чешла за полнење со брисел никел се вклопува точно во секој модерен кујнски декор, и дефинитивно би привлече посебно внимание.

Вашата чешма за полнење никел тенџере од WOWOW лесно може да се комбинира со другите модерни кујнски чешми за да се формира едно хармонично единство во декор на вашата кујна. Квадратните линии во комбинација со кружните форми формираат разигран спектакл. Дизајнерите на WOWOW се меѓународно признати дека прават најхрабри елегантни дизајни што лесно може да се објават во кое било врвно списание за луксузни кујнски дизајни.

Достигнете ја чешмата за полнење со бруснат никел 

Удобноста на тапа за полнење со тенџере е дека можете да ја монтирате на theидот во близина на шпоретот. Лесно може да се чува на идот поради спојниците со двојна замав. На овој начин не ви пречи вашиот простор за готвење бидејќи ја чисти областа за готвење. Но, ќе имате импресивно достигнување од скоро 24 инчи со цел да може да се пополни секој сад на која било јама на шпоретот. Тапа за полнење на тенџере лесно може да се продолжи кога навистина ќе ви треба, и го повлекувате веднаш кога ќе завршите. Кога сте ја инсталирале чешмата за полнење со брисел никел, ќе жалам што порано не сте ја инсталирале оваа парче опрема.
24 3Полнач за тенџере со единечна лост, монтиран на ѕид, брусен никел

Водата, исто така, оди многу непречено со висококвалитетниот неопелер ABS аератор. Ви овозможува анти-сплетер и искуство во вода без истекување. Пополнувањето на садовите во шпоретот за готвење со целосна вода нема да предизвика прскање. Прскањето вода може да предизвика опасни ситуации, особено кога готвите на останатите оган од вашиот шпорет на кујната. Вашиот шпорет за готвење останува заштеден во секое време и можете дури и да го користите кога огнот на огнот, без да предизвика опасност во вашата кујна.

Квалитетна тапа за полнење никел од тенџере од никел 

Двете вентили на оваа чешма за полнење со четки за никел се изработени од керамички материјал и гарантираат непречено вртење. Забележувате дека вентилите не предизвикуваат реакција воопшто и нема триење. Како резултат на тоа, ви се обезбедува непречена работа. Дури и кога имате кревки зглобови, оваа чешма за полнење со четки за никел може лесно да се ракува. Благодарение на неговиот ергономски дизајн, полначот за stидови од не'рѓосувачки тенџере е мошне удобен за употреба. Двете краци на вртење со 360 степени се рамни и за ракување.

Неговиот високо квалитетен материјал од не'рѓосувачки челик ја прави оваа издржлива тапа за полнење на никел за тенџере со никел. Бранестата површина на никел од тапа за полнење на тенџере е и против гребење и без корозија. Конекторите се изработени од цврст месинг, кој гарантира здрав проток на вода без никаков метален остаток во него. Најдоброто решение затоа за здравјето на вас и вашето семејство. Поради квалитетот, оваа чешма за полнење никел од тенџере често се користи и во комерцијални места, како и во ресторани.

Гаранција тапа за полнење со четки за никел 

Тапа за полнење со четка за никел од никел доаѓа со комплет за инсталација. Со овој комплет за инсталирање можете лесно да ја инсталирате тапа за полнење со четки за никел, без никакви проблеми. Ова ќе ви заштеди скапи трошоци за водоводџија. Комплет за инсталација доаѓа со сите материјали што ви се потребни за да ја прикачите тапа за полнење на тенџере за potидови. Вклучувајќи клуч Ален, тефлон лента и ракавици за инсталација за да не ги оштетите рацете и да ги одржувате чисти при процесот на инсталација. Затоа гарантираме дека можете сами да ја инсталирате тапа за полнење со четки за никел, во рок од половина час. Се разбира само под услов да имате водна точка на вистинското место.

Како што WOWOW е убеден во квалитетот на чешмата за полнење со четка со никел, ви обезбедува комплетен гарантен рок од 5 години. Бидејќи WOWOW ја нуди најдобрата вредност за парите што можете да ја најдете, исто така ви дава 90-дневна гаранција за враќање на парите. Затоа, воопшто не ризикувате. Ако не би биле убедени со оваа чешма за полнење тенџере со никел, едноставно добивате целосен надомест. WOWOW се залага за својот производ и што можете веднаш да го забележите.

Предностите на чешмата за полнење со четка со никел со тенки накратко:

 • Дава ву-фактор во секоја кујна
 • Полнење за тенџере со модерен дизајн
 • Квалитетни споеви и вентили
 • Високо безбеден за употреба
 • Четка никел финиш
 • Лесно за чистење и лесен за одржување
 • Лесно е да се инсталира за 30 минути
 • 5-годишна гаранција

 

 

спецификација

точка Тежина

3.84 фунти

пакет Димензии

X x 13.56 7.24 1.42 инчи

големина

Медиум

Боја

Chrome

Заврши

Chrome

материјал

Бакар

Облик

прав

Извор на енергија

Хидрауличен погон

Посебни карактеристики

Ротација на 360 степени, двоен спој, преклопување

Број на дупки

1

Број на рачки

2

Профил на приклучок

Ѕид планината

Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

Се вчитува ...

Изберете ја вашата валута
долариСАД (САД) долар
евра евра

кошничката

X

Историја на прелистување

X