Барај Барај Мапа

WOWOW Највисоко рангирани високи лакови чешми со никел кујнски чешми со распрскувач од нерѓосувачки челик SUS 304

долари55.99
Продадено:
69
Осврти:
41

Амазон САД  Амазон CA Амазон МХ

Оваа кујна кран со распрскувач за влечење е изработена од фино леење бакар и миење на олово. SUS304 е еколошки и здрав, а нашето здравје зависи од нашиот старател. Може да се прилагоди со топла и ладна ротација, лесен за замена, лесен за инсталирање, класичен и елегантен и е погоден за разни украси за бања и кујна

Доставете до

  
  • Квантитет
    • -
    • +
  •    
назад количката

WOWOW Нај отценети Повлечете ги кујнските чешми единечна дупка

Повлечете ги славините за кујнски мијалник 2310301

Избор на тапа за мијалник во кујната, една од најважните карактеристики е вашето здравје и заштита на животната средина. Тапаци за мијалник во кујната кои не се изработени од цврсти и квалитетни материјали, може да влијаат на вашето здравје заради токсичните остатоци што се мешаат со водата за пиење. Таблетите спуштени надолу во кујнскиот мијалник на WOWOW се изработени од четкан никел и материјали со висок квалитет. Во комбинација со компонентите од не'рѓосувачки челик, овие чешми за мијалник од кујната ви нудат најдобра вредност за парите во однос на квалитетот, издржливоста и отпорноста. Висококвалитетниот вентил на керамички диск од овие чешми со мијалник во кујната може да трае најмалку 500,000 циклуси на вода целосно без капе. Ова го надминува секој индустриски стандард. Пред сè, спуштете ги кујнските чешми на WOWOW заштедете вода заради нејзината иновативна глава за прскање. Дефинитивно ќе го забележите ова на сметката за вода!
Покрај здравјето, функционалностите на овие славини во кујнскиот мијалник се разновидни. Мултифункционалниот печатар може да се користи во два режима: тврд проток кога на пример пополнувате тава со вода и тврд спреј за чистење садови на пример. Кујна со единечна рачка го олеснува прилагодувањето на количината и температурата на водата. Од друга страна, вртливата за вртење може да сврти 360 степени за максимална удобност. И за крај, но не и најмалку важно, чешмата со едно растојание од мијалник има црево за влечење од 1.5 m за да ви обезбеди поголема површина за миење од 80 см. Ова е особено корисно кога имате двојно мијалник во кујната, но исто така и со еден мијалник за кујни, овие фаќалишта на кујнски мијалник од WOWOW можат да бидат пригодни. Ниту едно место во или околу вашиот мијалник на кујната не може да се постигне со овие спуштени чешми за миење на кујната на WOWOW.

Стилски таблети за миење со мијалник во кујната

Покрај здравјето и функционално, секако, сакате и стилски таблети за миење со мијалник од кујната. Фактурата за мијалник во кујната треба да формира интегрирано единство со целиот дизајн на вашата кујна. Некои луѓе го потценуваат влијанието на чешмите во кујната. Кога некој ќе влезе во кујна, вниманието му се привлекува автоматски на чешмите во кујната. Иако кујнските чешми се многу мали, тие имаат големо влијание врз вкупниот декор на вашата кујна. Следствено, од најголема важност е мудро да ја изберете вашата кујна тапа, бидејќи може да и ’даде на вашата кујна голема надградба. Овие четки од четкички за мијалник со никел за влечење никел од WOWOW ќе ви дадат ваков воздигнување без сомнение.
Спуштете ги чешмите со кујнски мијалник нудат голема предност во однос на другите типови чешми за мијалник во кујната. Поради привлечното црево за вода, можете лесно да ја продолжите тапа за кујнски мијалник. Со оваа едноставна карактеристика, можете да достигнете речиси на кое било место во или во близина на вашиот кујнски мијалник. А сепак, цревото е суптилно интегрирано во тапата за мијалник во вашата кујна, така што нема да забележите црева за вода кога не го користите вашиот славина за кујнски мијалник. Единствениот услов е да имате висококвалитетен механизам за повлекување. Би било потполно незадоволен да мора да ги спуштате чешмите од кујнскиот мијалник од кои цревото за вода не се повлекува како што треба. Мора да работи 100% непречено за да ви понуди максимална удобност.

Надградете ја вашата кујна со овие таблети за влечење во кујнскиот мијалник

Славините за кујнски мијалник на WOWOW ви го олеснуваат животот. Класичниот дизајн на гравитационата топка на овие славини на кујнскиот мијалник го прави целосно мазен извлекувањето и повлекувањето на цревото за вода. Гравитационото топче автоматски го повлекува распрскувачот, така што нема да морате да се трудите воопшто кога ќе завршите со испирање на кујнскиот мијалник. Затоа, славините за мијалник на кујната на WOWOW ќе бидат целосна надградба за вашата кујна, во однос на обете стил и функционалност. Како што споменавме, славините за мијалник во кујната на WOWOW нудат 2 функции на вода: поток и прскање. Овие две функции ви овозможуваат лесно и ергономски да преминувате од прскање во проток или обратно. Можете да го направите ова со едноставно движење на прстите, без претходно да ја запрете водата. Копчето работи непречено и нуди максимална удобност.

Разумни цени спуштете чешми за мијалник во кујната

Квалитетот доаѓа по цена, но не и на WOWOW. WOWOW постигна да ви обезбеди квалитетни чешми за мијалник во кујната кои сè уште се достапни. Поради својата ефикасна набавка на материјали и високо-автоматизиран процес на производство и тестирање, WOWOW е во можност да ви понуди да ги спуштите чешмите за мијалник во кујната што можат да се натпреваруваат со сите чешми за мијалник на кујната А-марка, а сепак со само мал дел од тие цени. Затоа, ние сме уверени да кажеме дека нема да пронајдете никакви чешми за пропаѓање на кујнскиот мијалник по подобри цени од WOWOW. Како резултат на тоа, WOWOW ви нуди најдобар процент на цена, што ќе го најдете на пазарот.
WOWOW не нуди 90-дневна гаранција за враќање на парите на чешмите со кујнски мијалник. Кога мислите дека нашите чешми за мијалник во кујната не се она што го очекувавте, ние ќе ве вратиме без никакви проблеми и поставени прашања. Толку едноставно. Ние се залагаме за нашите производи и убедени сме дека нудиме врвна таблета за миење на кујнски мијалник. Затоа знаеме дека нема да бидете разочарани и ќе бидете позитивно изненадени од вашата нова тапа за кујнски мијалник. Имаме многу клиенти кои се враќаат од целиот свет и сигурни сме дека ќе нè одберете и следниот пат.

Загарантирана е едноставна инсталација

Таблетите спуштени надолу во кујната на WOWOW се лесни за инсталирање заради неговиот лесен интерфејс. Оваа тапа можете да ја инсталирате само на еден чекор. Затоа, можете сами да ги инсталирате чешмите со микробранова кутија. Не мора да ангажирате скап професионалец за да заштедите многу пари овде, исто така. Кујната мијалник на кујната WOWOW доаѓа со плоча за палуба, гравитација, топка, топла и ладна вода црева и комплет додатоци за монтирање. Овој комплетен комплет гарантира ефикасна и брза инсталација. Лесно како тоа!

Предностите на славините во кујнскиот мијалник накусо:

● Дава фау-фактор на секоја кујна

● Елегантно измиен никел

● Висококвалитетно црево за вода

● Удобна лост со една рака

● Две функции на вода

Изработени од високо квалитетни материјали од месинг

● Лесен за чистење и лесен за одржување

● 5-годишна гаранција

 

спецификација

Тежина 4.97 кг
SKU

2310301

точка Тежина

5.1 фунти

Димензии на производот

X x 21.46 11.22 2.56 инчи

големина

15 инчи

стил

Современа

Постапка за вградување

1 или 3 монтирање на палубата за дупки

Должина на продолжување

31.5 инчи

Должина на цревото

59 инчи

Висина на плукање

7 инчи

Достигнување до излета

9 инчи

Тип на испирање

Двоен режим: Режим на прскање / Режим на проток

Поставување на рачката / рачката

Лево / десно / центар

Рачка со материјал

Нерѓосувачки челик

Профил на приклучок

Монтажа на палуба со една дупка

Стил на прекинувач

Вклучете го прекинувачот

Посебни карактеристики

Контрола на температурата на водата

користење

Кујна / затворен / комерцијален / ресторан / дом / 1or2 мијалници

Вклучени компоненти

Славина за кујнски мијалник; 50 см црева за топла и ладна вода; Повлечете распрскувач надолу; Палуба плоча; Додатоци за монтирање

Боја

Брусен никел

Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

Се вчитува ...

Изберете ја вашата валута
долариСАД (САД) долар
евра евра

кошничката

X

Историја на прелистување

X