Барај Барај Мапа

WOWOW Најдобро оценети славини за кујнски славини Единечна дупка со распрскувач

(41 customer reviews)
долари59.99
Продадено:
69
Осврти:
41

Амазон САД  Амазон CA Амазон МХ

 • Повлечете ја кујната тапа: изработен од врвен SUS 304 нерѓосувачки челик, WOWOW кујнска славина со дофат од 30 инчи, црево за извлекување од 1.5 m PX; Вртливи изливници со висок лак за 360°; кујнската славина со распрскувач надолу е совршена и за единечни и за двојни кујнски мијалници.
 • Режим на поток: извлечете ја кујнската славина со газирана струја без прскање е погодно за полнење на чиниите, тавите и тенџерињата. Модерна кујнска славина обложена со никел, едноставна и стилска, совршено одговара на вашиот кујнски стил.
 • Моќен режим на прскање: извлечете го спрејот кој енергично ги мие садовите и мијалниците. Кујнската славина со една рачка е поудобна и поедноставна за контрола на температурата на водата и опсегот на проток на вода.
 • Лесно да се инсталира: Претходно инсталираното црево за вода и дизајнот за брзо поврзување, ви помага да го инсталирате сами за 25 минути без водоводџија. 3/8“(9/16”) американски стандарден конектор за црево, доаѓа со адаптери G1/2, погоден за аголни вентили G1/2 или 3/8.
 • Кујна од не'рѓосувачки челик: WOWOW комерцијалните кујнски славини се покриени со 5-годишна ограничена гаранција и 90-дневно ограничено враќање. Инсталација со 1 или 3 дупки од 10 инчи, опционална ПАЛУБЕНА ПЛОЧА и ОГРАНИЧЕН МОДЕЛ (Стапката на проток е 1.8 GPM по употреба) вклучени во пакетот.

забелешка: Производите со електрични приклучоци се дизајнирани за употреба во САД. Приклучоците и напонот се разликуваат меѓународно и овој производ може да бара адаптер или конвертор за употреба во вашата дестинација. Ве молиме проверете ја компатибилноста пред да купите.

Доставете до

 
 • Квантитет
  • -
  • +
 •  
назад количката

WOWOW Најдобро оценети чешми за кујна со единечна дупка со распрскувач Опис

wowow највисоко рангирани влечни кујнски славини со една дупка wowow највисоко рангирани влечни кујнски славини со една дупка

wowow највисоко рангирани влечни кујнски славини со една дупка

wowow највисоко рангирани влечни кујнски славини со една дупка wowow највисоко рангирани влечни кујнски славини со една дупка

wowow највисоко рангирани влечни кујнски славини со една дупка

Повлечете ги славините за кујнски мијалник 2310301

Избор на тапа за мијалник во кујната, една од најважните карактеристики е вашето здравје и заштита на животната средина. Тапаци за мијалник во кујната кои не се изработени од цврсти и квалитетни материјали, може да влијаат на вашето здравје заради токсичните остатоци што се мешаат со водата за пиење. Таблетите спуштени надолу во кујнскиот мијалник на WOWOW се изработени од четкан никел и материјали со висок квалитет. Во комбинација со компонентите од не'рѓосувачки челик, овие чешми за мијалник од кујната ви нудат најдобра вредност за парите во однос на квалитетот, издржливоста и отпорноста. Висококвалитетниот вентил на керамички диск од овие чешми со мијалник во кујната може да трае најмалку 500,000 циклуси на вода целосно без капе. Ова го надминува секој индустриски стандард. Пред сè, спуштете ги кујнските чешми на WOWOW заштедете вода заради нејзината иновативна глава за прскање. Дефинитивно ќе го забележите ова на сметката за вода!
Покрај здравјето, функционалностите на овие славини во кујнскиот мијалник се разновидни. Мултифункционалниот печатар може да се користи во два режима: тврд проток кога на пример пополнувате тава со вода и тврд спреј за чистење садови на пример. Кујна со единечна рачка го олеснува прилагодувањето на количината и температурата на водата. Од друга страна, вртливата за вртење може да сврти 360 степени за максимална удобност. И за крај, но не и најмалку важно, чешмата со едно растојание од мијалник има црево за влечење од 1.5 m за да ви обезбеди поголема површина за миење од 80 см. Ова е особено корисно кога имате двојно мијалник во кујната, но исто така и со еден мијалник за кујни, овие фаќалишта на кујнски мијалник од WOWOW можат да бидат пригодни. Ниту едно место во или околу вашиот мијалник на кујната не може да се постигне со овие спуштени чешми за миење на кујната на WOWOW.

Стилски таблети за миење со мијалник во кујната

Покрај здравјето и функционално, секако, сакате и стилски таблети за миење со мијалник од кујната. Фактурата за мијалник во кујната треба да формира интегрирано единство со целиот дизајн на вашата кујна. Некои луѓе го потценуваат влијанието на чешмите во кујната. Кога некој ќе влезе во кујна, вниманието му се привлекува автоматски на чешмите во кујната. Иако кујнските чешми се многу мали, тие имаат големо влијание врз вкупниот декор на вашата кујна. Следствено, од најголема важност е мудро да ја изберете вашата кујна тапа, бидејќи може да и ’даде на вашата кујна голема надградба. Овие четки од четкички за мијалник со никел за влечење никел од WOWOW ќе ви дадат ваков воздигнување без сомнение.
Спуштете ги чешмите со кујнски мијалник нудат голема предност во однос на другите типови чешми за мијалник во кујната. Поради привлечното црево за вода, можете лесно да ја продолжите тапа за кујнски мијалник. Со оваа едноставна карактеристика, можете да достигнете речиси на кое било место во или во близина на вашиот кујнски мијалник. А сепак, цревото е суптилно интегрирано во тапата за мијалник во вашата кујна, така што нема да забележите црева за вода кога не го користите вашиот славина за кујнски мијалник. Единствениот услов е да имате висококвалитетен механизам за повлекување. Би било потполно незадоволен да мора да ги спуштате чешмите од кујнскиот мијалник од кои цревото за вода не се повлекува како што треба. Мора да работи 100% непречено за да ви понуди максимална удобност.

Надградете ја вашата кујна со овие таблети за влечење во кујнскиот мијалник

Славините за кујнски мијалник на WOWOW ви го олеснуваат животот. Класичниот дизајн на гравитационата топка на овие славини на кујнскиот мијалник го прави целосно мазен извлекувањето и повлекувањето на цревото за вода. Гравитационото топче автоматски го повлекува распрскувачот, така што нема да морате да се трудите воопшто кога ќе завршите со испирање на кујнскиот мијалник. Затоа, славините за мијалник на кујната на WOWOW ќе бидат целосна надградба за вашата кујна, во однос на обете стил и функционалност. Како што споменавме, славините за мијалник во кујната на WOWOW нудат 2 функции на вода: поток и прскање. Овие две функции ви овозможуваат лесно и ергономски да преминувате од прскање во проток или обратно. Можете да го направите ова со едноставно движење на прстите, без претходно да ја запрете водата. Копчето работи непречено и нуди максимална удобност.

Разумни цени спуштете чешми за мијалник во кујната

Квалитетот доаѓа по цена, но не и на WOWOW. WOWOW постигна да ви обезбеди квалитетни чешми за мијалник во кујната кои сè уште се достапни. Поради својата ефикасна набавка на материјали и високо-автоматизиран процес на производство и тестирање, WOWOW е во можност да ви понуди да ги спуштите чешмите за мијалник во кујната што можат да се натпреваруваат со сите чешми за мијалник на кујната А-марка, а сепак со само мал дел од тие цени. Затоа, ние сме уверени да кажеме дека нема да пронајдете никакви чешми за пропаѓање на кујнскиот мијалник по подобри цени од WOWOW. Како резултат на тоа, WOWOW ви нуди најдобар процент на цена, што ќе го најдете на пазарот.
WOWOW не нуди 90-дневна гаранција за враќање на парите на чешмите со кујнски мијалник. Кога мислите дека нашите чешми за мијалник во кујната не се она што го очекувавте, ние ќе ве вратиме без никакви проблеми и поставени прашања. Толку едноставно. Ние се залагаме за нашите производи и убедени сме дека нудиме врвна таблета за миење на кујнски мијалник. Затоа знаеме дека нема да бидете разочарани и ќе бидете позитивно изненадени од вашата нова тапа за кујнски мијалник. Имаме многу клиенти кои се враќаат од целиот свет и сигурни сме дека ќе нè одберете и следниот пат.

Загарантирана е едноставна инсталација

Таблетите спуштени надолу во кујната на WOWOW се лесни за инсталирање заради неговиот лесен интерфејс. Оваа тапа можете да ја инсталирате само на еден чекор. Затоа, можете сами да ги инсталирате чешмите со микробранова кутија. Не мора да ангажирате скап професионалец за да заштедите многу пари овде, исто така. Кујната мијалник на кујната WOWOW доаѓа со плоча за палуба, гравитација, топка, топла и ладна вода црева и комплет додатоци за монтирање. Овој комплетен комплет гарантира ефикасна и брза инсталација. Лесно како тоа!

Предностите на славините во кујнскиот мијалник накусо:

● Дава фау-фактор на секоја кујна

● Елегантно измиен никел

● Висококвалитетно црево за вода

● Удобна лост со една рака

● Две функции на вода

Изработени од високо квалитетни материјали од месинг

● Лесен за чистење и лесен за одржување

● 5-годишна гаранција

 

спецификација

Тежина4.97 кг
SKU

2310301

точка Тежина

5.1 фунти

Димензии на производот

X x 21.46 11.22 2.56 инчи

големина

15 инчи

стил

Современа

Постапка за вградување

1 или 3 монтирање на палубата за дупки

Должина на продолжување

31.5 инчи

Должина на цревото

59 инчи

Висина на плукање

7 инчи

Достигнување до излета

9 инчи

Тип на испирање

Двоен режим: Режим на прскање / Режим на проток

Поставување на рачката / рачката

Лево / десно / центар

Рачка со материјал

Нерѓосувачки челик

Профил на приклучок

Монтажа на палуба со една дупка

Стил на прекинувач

Вклучете го прекинувачот

Посебни карактеристики

Контрола на температурата на водата

користење

Кујна / затворен / комерцијален / ресторан / дом / 1or2 мијалници

Вклучени компоненти

Славина за кујнски мијалник; 50 см црева за топла и ладна вода; Повлечете распрскувач надолу; Палуба плоча; Додатоци за монтирање

Боја

Брусен никел

 1. B *** e-2020 05 01-
  US

  Заменивме стара славина од кујна од моен со оваа и не можев да бидам посреќен! Мојот сопруг беше толку импресиониран кога ја отвори кутијата. Ја пронајде славината спакувана во пена и не вознемирена за време на испораката. Следното нешто од што беше импресиониран беше инструкциите за инсталирање кои беа јасни и концизни. Секој потенцијален проблем беше адресиран со производителот на овој производ. Од правецот надесно надолу кон адаптерите и подлошките што беа вклучени. Инсталирањето беше лесно и славината отиде за прв пат.
  Постои водечка шега меѓу нас дека секој проект што ќе го преземеме, а кој треба да трае еден час или два; ќе ни трае 2 дена. Не овој, имавме повеќе проблеми со отстранување на старата славина во споредба со помалку од 1/2 час да се стави во оваа!

 2. H *** n-2020 05 06-
  US

  Многу добра славина, особено кога на многумина им се допаѓа за многу повеќе пари. Бевме заглавени со хибридна тапа од пластика / алуминиум кога се вселивме во нашиот нов дом. Протече од чешмата и трошевме вода. Ова беше огромна надградба на песна. Исто така, го заменивме хардверот на вентилот, бидејќи тој протекуваше и се вклучуваше. Ако го одложувате овој проект, би рекол најпрво да го добиете ова и да се натерате да го завршите. Вие нема да бидете разочарани.

 3. C *** r-2020 05 11-
  US

  Не сакам проекти за водовод. За жал, морав да инсталирам повеќе славини (Моен, Делта, Пфистер) отколку што се грижам да запомнам. Овој WOWOW е далеку најлесниот што некогаш сум го направил. Наместо да го прицврстите на мијалникот преку длабок приклучок за грло што го даваат другите брендови, ова користи сет завртка што е многу полесно кога се ставате во кабинет за суета со ограничено светло и простор. Топлите и студените линии за снабдување беа јасно обележани со кодирање во боја, како и со зборовите топло и ладно. Како дополнителен бонус, тој дојде со адаптер од 3/8 ″ до 1/2 which што ми требаше за да се поврзам со вентилот за исклучување. Ова ми заштеди патување до продавницата за градежни работи. Тоа е најдобрата славина за инсталирање досега.

 4. F *** k-2020 05 16-
  US

  Чешмата купував некое време и помислив дека ќе пробам бидејќи беше многу поекономична од другите што ги видов. Секако, бев малку нервозен затоа што тоа не беше големо име и ние сме малку програмирани да одиме со големите имиња. Работи многу добро, па дури и јас можев да го инсталирам и тоа кажува многу (сериозно!). Инструкциите не ми беа супер јасни, но ова беше мојот прв обид за вакво нешто (фала богу за google и youtube)! Морав да купам приклучоци за продолжување на водоснабдувањето за да стигнам до водоснабдувањето, бидејќи мојата стара славина имаше тврди бакарни линии што се спуштаа од неа и ова веќе ги поврзува линиите за напојување. Надградбите беа помалку од 10 долари во голема продавница за градежни работи. Ми се допадна овој затоа што исто така се вклопува подобро со мојот стандарден кујнски мијалник бидејќи не е супер сјаен, но сепак изгледа нов и чист. Тоа е убава мешавина од надградба без да биде премногу фенси. Јас сум во можност полесно да стигнам до големите саксии, а сепак, славината не е толку огромна што изгледа како да не е во место во мојата помала кујна. Вртливо добро / непречено, одличен спреј / поток, лесно се менува помеѓу. Одлична, голема вредност. Силно препорачувам. (Не ми беше вратен на кој било начин за овој преглед и немам никаква поврзаност со компанијата. Јас сум секогаш малку сомнителен за платените прегледи.)

 5. M *** l-2020 05 18-
  US

  За парите не можете да ја победите оваа славина! Има карактеристики што ги имаат поскапите славини. Целиот процес е лесен за инсталирање. Ми се допаѓа додатокот за прстен и завртка за да ја закачам славината на палубата за мијалник. Цревата се обележани и изгледаат тешки. Откако ќе ја закачите тежината, спрејот се извлекува многу лесно и се повлекува како што требаше. Единствениот функционален недостаток што го гледам е копчето за прскање. Има копче за тип на вклучено копче што ќе се префрла помеѓу редовно струење, прскање и комбинација на спреј и поток. Овој прекинувач е некаков флопи и скоро ќе се префрли на режим на половина прскање и поток само со допирање на распрскувачот. Времето ќе покаже како се држи ова копче. Јас би ја препорачал оваа славина!

 6. C *** n-2020 05 23-
  US

  Ја купив оваа славина за мојот син и снаа за подарок за домаќинство. Имаа стара славина од хром без распрскувач (а немаат ниту машина за миење садови). Првично го нарачав бронзениот модел b / c, мислев дека ќе одговара на она што веќе го имаа. Тие одлучија дека навистина ја сакаат црната боја, па затоа ја вратив бронзата во локалната продавница на Кол (толку лесно!) И ја нарачав црната. Дозволете ми да ви кажам - оваа славина е бомбата! Притисокот на водата е прекрасен и распрскувачот работи подобро од кој било друг што некогаш сум го користел, па дури и не споменувам колку убаво изгледа. Бев малку загрижен да нарачам име на бренд за кое никогаш не сум чул, но би го препорачал овој бренд на секој што бара солидна, но ефтина славина. Одлична работа WOWOW !!!

 7. Б *** а-2020 05 26-
  US

  Имаме дом од Парк модел во одморалиште во Флорида со мал двоен мијалник. Ниската славина што ја имавме секогаш претставуваше проблем ако сакаме да измиеме нешто големо. Оваа славина работи совршено.
  Јас тројца starвездав во инсталацијата, бидејќи основата на славината беше малку поголема од дупката во нашиот нерѓосувачки мијалник. Морав да го пријавам за да ја зголемам дупката. Не сум сигурен дали дупката во нашиот мијалник беше помала од нормалната или дали основата на славината беше невообичаено голема со дијаметар. Откако го инсталирав, сопругата го сака. Тоа е важно !!! Нели ??

 8. Е *** y-2020 06 01-
  CAD

  Ја сакам мојата нова славина! Дебатирав дали да се купи еден за двојна цена од моето локално домашно депо ќе биде „побезбеден“ начин, но го имам ова веќе околу еден месец и го сакам. Тоа е со добар квалитет и изгледа исто како и мојата претходна славина (поскапа, марка).

 9. J *** e-2020 06 04-
  US

  Купив нов дом пред една година и градителот инсталираше славини со славина. Пресреќен сум со начинот на кој изгледа и изведува оваа славина. Јас би рекол дека мојата единствена мала поплака е дека водата излегува прилично силно, но јас се навикнувам да имам полесен допир кога ја вклучувам. Лесно е да се префрлиш од поток во спреј, не сум го користел копчето за пауза многу иако работи. Го инсталирав мајстор и тој немаше проблем да го инсталира. Тоа е голема вредност во споредба со Home Depot или Lowe's, бидејќи нема ништо во овој опсег на цени.

 10. D *** t-2020 06 09-
  US

  Давам 5 starsвезди досега. Имавме само околу една недела или така и го сакаме досега. Беше многу лесно да се инсталира, а мат-црната завршница оди толку добро со нашите плочи од гранит. За кратко време што го имавме, тој веќе ја изведе нашата последна славина што ја купивме пред помалку од 1 година. Продавачот не би направил добар за нивниот производ. Барав некое време и овој ми се чинеше најдобар за цената и се чини дека има неколку добри искрени критики. Како што реков, тоа траеше само неколку недели, но ќе се ажурира подоцна и се надевам дека е добар извештај!

 11. H *** n-2020 06 12-
  US

  Оваа славина треба да биде најголемата тајна на светот. Добро се монтира, изгледа добро, работи добро и има добра цена. Го заменивме пластичното ѓубре во нашиот РВ и сопругата го сака. Ова ќе работи одлично и во куќа.

 12. F *** s-2020 06 13-
  US

  Оваа славина е одлична !! Јас сум 22-годишна жена која мораше да ја смени славината во мојот стан затоа што ми се скрши претходната. Немам искуство во промена на славини или каков било вид на водовод, но ова беше мошне лесно да се инсталира. Го гледав 1-минутното видео на Youtube за тоа како да ја инсталирам оваа славина и го завршив за помалку од 20 минути. Доаѓа со упатства, но сфатив дека видеото е полесно за разбирање и следење. Сега кога е инсталиран, тој е многу здрав и нема протекување и притисокот на водата е префектен. Силно препорачајте ја оваа славина!

 13. V *** l-2020 06 17-
  US

  Навистина сум задоволен од оваа славина. Беше толку добра цена што морав да ја испробам. Распрскувачот за вода добро се повлекува, само треба да го кликнете на своето место. Но, сакам што можете да го промените од полн спреј во спреј за туширање и кога ќе го монтирате имате можност да бидете сигурни дека рачката има дозвола да не го погодува прагот на прозорецот или задниот дел. Бевме во можност да ја свртиме основата, така што кога ја користам рачката, таа никогаш нема да ми го погоди прагот на прозорецот. Флексибилно и лесно!

 14. C *** y-2020 06 19-
  US

  Леле! Ова беше подобро / полесно да се инсталира отколку што мислев. Работи прекрасно, процесот на инсталација беше околу 1/2 час. Ако не се плашите да се навлажнете евентуално валкани под мијалникот, дами можете да го сторите тоа. Заштедете ги вашите пари од плаќање на професионалец. Спуштете неколку стари ќебиња и одвојте време со упатствата што можеби ви требаат масло за прскање за да олабавите малку затегнат стисок. Сепак, квалитетот на оваа славина вреди за вашето време и пари. Јас сум среќен со мојот избор.

 15. T *** a-2020 06 19-
  US

  Најтешкиот дел од целиот процес беше да се отстрани старата славина од кујната. Имаше многу мал орев што беше соголен. Морав да користам клуч со слив за да го отстранам. Верувам кој некогаш ја инсталирал славината користел погрешна алатка за затегнување на тој болт. Со оваа славина едноставно зезнав голема мијалник како орев рачно што е можно поцврсто, а потоа го завршив со навртување на три завртки со возач на завртки. Постојат упатства за подобро да се илустрира како да се направи тоа.

 16. B *** e-2020 06 21-
  US

  Затоа, како трговец, јас бев навистина скептичен кога сопругата ја одбра оваа славина за да ја инсталираме во нашата кујна, бидејќи една никогаш не сум чула за брендот, а две беа помалку од 75 долари, што нормално значи дека го заменувате за две недели. Но, ова беше различно, оваа славина е сериозно издржлива и е искрено подобра од која било славина што ја имав или инсталирав во петнаесет години кога бев во трговија со водовод, повторно ќе ја купам оваа марка за да ги испробам своите други славини

 17. Е *** y-2020 06 25-
  US

  Ја сакам оваа славина. Убава е и многу функционална. Прекрасно е да се прават јадења и да се готви, но исто така и за да им се даде на моите растенија нежна бања и наводнување. Јас сум многу задоволен од оваа славина. Продавачот беше одличен и предметот пристигна навремено и во одлична состојба. Дефинитивно повторно би купил од овој продавач.

 18. V *** s-2020 06 29-
  CAD

  Досега е направено токму она што очекував да го стори факусиран. Без протекување и никаква штета откако го расипав со саксии случајно, но го имав само неколку месеци, така што ова во никој случај не е исцрпен тест за тортура.

  Инсталирањето беше прилично тривијално, славините секогаш се нервираат за инсталирање бидејќи пристапот беше ограничен, но во споредба со постарите дизајни со нездрава опрема за кои е потребен голем клуч на мал простор, ова беше за еден тон полесно. Бев во можност да го инсталирам ова без втор пар раце.

 19. G *** s-2020 07 01-
  US

  Ја имав инсталирано оваа славина од раководител, така што не можам да коментирам за леснотијата на инсталирање, но можам да кажам дека е убава и работи добро. Лесно е да се префрлате помеѓу прскање и поток. Копчето за пауза работи добро, како и одликата за повлекување. Претходно имав ниска, права славина и ова е остварување на сонот. Друга работа што ја сакам е дека можете лесно да ги пополните високите контејнери. Изгледа елегантно и модерно и има убава завршница. Силно би ја препорачал оваа славина.

 20. 2 *** 5-2020 07 11-
  US

  Само што завршив со инсталирање на ова и тоа е прекрасно. Ова е првпат да ја заменам славината самостојно и ми требаше подолго време да ја извадам старата, а потоа да ја инсталирам новата. Откако го извадив стариот, ми требаа помалку од 8 минути да ја инсталирам оваа нова и да ми помине вода низ неа. Има одлична функција за застанување на главата, така што не мора да посегнувате за да ја исклучите водата ако треба да ја повлечете главата преку шалтерот или нешто слично.

 21. C *** n-2020 07 15-
  US

  Единицата е она што го барам за да ја заменам старата славина на кујната. Тоа е производ со голема вредност во споредба со другите брендови, а камоли со именуваните брендови. Убав изглед, добро изградена и инсталацијата е многу лесна. Посакувам да ја имаат опцијата без допир на главата за прскање. Купив еден за замена на распрскувачот и го сакав. Супер погодно. Претпоставувам дека овој вид на дизајн е многу зрел и дури и ако не е бренд за име, тој треба да работи добро. Јас го препорачувам.

 22. H *** n-2020 07 18-
  US

  Го сакам тоа! Се чини суштинско и добро изработено. Тоа е голема надградба од она што го имав претходно. Навистина ми се допаѓа колку лесно се врти напред и назад и како распрскувачот се враќа на своето место скоро автоматски. Одлично купување кога ќе се спореди со продавниците за боксови кои ги продаваат овие за сто долари или повеќе. Бидејќи беше толку ниска цена, можев да си дозволам мајстор да го инсталира. Инаку ќе бев под мијалникот со часови! Смеење на глас.

 23. C *** r-2020 07 20-
  US

  Домашната славина на мама започна да истекува и не сакаше да се занимава со менување на машината за миење и сето тоа. Ја добив оваа и ја заменивте за околу 30 минути. Одвои 20 минути да се извади стариот, некако. Досега, поминаа три месеци и сè уште работи одлично. Инсталирав без плочата на една дупка и изгледа одлично IMO. Единственото нешто е што има понов 3/8 line водопроводен приклучок и повеќето од постарите вентили се 1/2 ″ затоа внимавајте на тоа. Инаку, одлична цена и одличен производ.

 24. A *** y-2020 07 22-
  US

  Оваа славина е одлична. Го купивме за мијалник во собата за перење, за да ја замениме славината што чинеше 3 пати повеќе, но траеше само неколку години. Беше многу лесен за инсталирање и е толку добар изглед и функционален, сопругата предложи да го ставиме во главниот кујнски мијалник. Кога ќе се истроши релативно новата славина на мијалник во кујната, ќе се замениме со едно од нив, а не со 490 долари. една (друга марка) што е моментално таму. Ние го сакаме, славината WOWOW.

 25. G *** l-2020 07 24-
  US

  Купете ја оваа славина како замена за спукана рачка со која се занимававме. Овој е прекрасен! Изгледа исто како оние највисоките што можете да ги купите во продавницата за градежни работи, но со мал дел од цената. Мојот сопруг го инсталираше. Имавме мало прашање при инсталирање, но мислам дека тоа беше проблем со личен мијалник што лесно се поправи кога сопругот избричи дрво што беше на патот и ја чуваше славината целосно да се затегне. Сосема задоволен од купувањето.

 26. M *** a-2020 07 25-
  US

  Оваа славина беше ветер за инсталирање. Работи одлично, и ми се допаѓа стилот. Црниот слој е елегантен и се спротивставува на отпечатоците - што го ценам бидејќи се грижев дека ќе ја покаже секоја ситница. Единствено што посакувам да има оваа славина е магнет или нешто слично што ќе ви помогне да ја повлечете славината на своето место откако ќе завршите откако сте го користеле цревото на распрскувачот. Се вклопува во ред, добро, но мора некако да го изманипулирате рачно. Дополнително, славината се прилагодуваше напред и назад од потокот во спреј за нас. Немаше проблеми со протекување, како што коментираат некои во прегледите (инсталирани пред 1 месец). Имаме многу подобар притисок преку оваа славина од нашиот последен, исто така. Не сме ја користеле одликата „пауза“ - се чини бесмислено кога едноставно можете едноставно да ја исклучите водата, но можеби на други ова им е корисно. Сè на сè, одлична набавка.

 27. E *** s-2020 07 29-
  CAD

  Производот пристигна брзо. Го инсталирав од Рото-Рутер затоа што мојата куќа е стара 23 години и сакав какви било проблеми со водоводот да бидат третирани од професионалци. Излегува дека водоводџијата ја има истата славина. Ми кажуваше колку е задоволен од тоа. За неколку дена го користиме, целосно се согласувам со него. И ние сме многу задоволни. Јас ја препорачувам оваа ставка ако барате одлична надградба со одлични карактеристики.

 28. L *** l-2020 08 02-
  CAD

  Го сакам! Старата славина што траеше OMG години, конечно пропадна! Го погледнав овој стил и знаев дека го сакам.
  Јас го одбрав овој и јас сум 100% задоволен. Работи лесно, функцијата за прскање е моќна и нормалната функција е совршена. Најлошото од сето тоа беше стареењето, големите слаби ореви ужасно 'рѓосаа и се наоѓаат на невозможна локација!
  Среќен кампер!

 29. S *** h-2020 08 09-
  US

  Навистина убава славина. Добар квалитет. Јас би очекувал да платам многу повеќе во една од големите продавници за подобрување на домот. Јас сум многу среќен со оваа набавка. Единствената критика што ја имам е дека мора рачно да се осигурате дека главата е поставена точно откако ќе ја повлечете надолу. Не влегува автоматски на своето вистинско место без мало прилагодување. Тоа е навистина мала загриженост.
  Притисокот на водата е добар. Има убава опција за прскање и опција за пауза.

 30. Е *** е-2020 08 11-
  US

  Направен е здрав. Навистина лесен за инсталирање. Имавме неколку други кои не беа инсталирани или отстранувани многу лесно и каде што треба да се работи со голема болка. Ова беше најлесно. Воодушевен од тоа колку е убав и здрав. Копчето за префрлување помеѓу различните функции на вода е малку лабаво. Би сакал малку поцврсто за да не се лизне толку лесно помеѓу 2-те функции на вода. Но, генерално, тоа е одлично.

 31. М *** ж-2020 08 21-
  US

  Имав очајна потреба од нова славина бидејќи мојата кујна стара 12 години одлучи дека е време да капе, но уште полошо, капеше и под мијалникот. Повикав практичен човек и неговото следно отворено назначување беше за 4 дена. Јас не сум експерт за славини, затоа отидов на WOWOW и ја нарачав оваа славина затоа што имаше одлични критики и изненадувачки не беше скапа. WOWOW забележа дека ќе пристигне во мојот дом за два дена и тоа се случи. Јас сум многу среќен со оваа набавка.

 32. C *** n-2020 08 28-
  US

  Оваа славина ја замени старата славина за прскање со единечна рачка. Врзав замена на пластичен распрскувач и црева кога тие ќе започнат да протекуваат. Ова ново исчистено никелско влечење изгледа модерно и убаво на нашиот кујнски мијалник од не'рѓосувачки челик! Бев подготвен за инсталирање. Всушност, со мое водство, моите 2, 15 годишни деца сами ја заменија славината. Не можам да ползам под смрдеа како порано да можев да LOL Најтешко беше да ја извадам старата славина…

  Досега, многу среќен со оваа набавка и дефинитивно би препорачал!

 33. V *** d-2020 09 06-
  US

  Ја инсталирав оваа славина во мојата кујна! Myена ми го виде тоа и го сакаше. Одиме за изгледот на фармата и ова беше токму она што сакавме лесна инсталација, дури не ви требаат упатства. Јас не сум практичен човек, но сфатив !!! Ми одзеде 30 минути да го извадам стариот и да го инсталирам новиот !!! Би купил друг ако ми требаше !!! Брза испорака исто така

 34. Б *** n-2020 09 06-
  US

  Морав да ја заменам славината на кујната Моен. Никогаш порано не купил славина и се изненадил од цената! Ја најдов WOWOW и цената беше добра, па му дадов удар. Изгледа неверојатно, работи совршено и дури мислам дека мојот притисок на вода е подобар. Пријателот што го инсталирав немаше никакви проблеми.

 35. J *** a-2020 09 16-
  US

  Импресивен стил на славина и исклучително лесен за инсталирање, направете го тоа сами. Морав да ја исечам старата славина на комбинација со ротирачка алатка бидејќи врските беа кородирани. Новото собрание се одвиваше многу лесно бидејќи обезбедените врски беа добро дизајнирани и осмислени. Силно ја препорачувам оваа ставка на секој што е заинтересиран да ја замени кујната славина.

 36. A *** d-2020 09 11-
  US

  Ова е прекрасна славина која совршено се вклопува во мојата кујна. Го купив како замена за чешма Моен стара 13 години. Инсталирањето изгледаше лесно, но морав да застанам мој водоводџија за да го инсталирам поради непристапноста и тешкотијата да се отстрани старата славина. Тој рече дека е импресиониран и има инсталирано и други од оваа марка. Не можам да зборувам за издржливост, бидејќи само што ја инсталирав, но тоа е дефинитивно подобрување.

 37. Госпоѓица-2020 09 23-
  CAD

  Висок квалитет, сите делови се внимателно обележани за врски и лесно склопување. Дополнителниот голем болт - нанесен под мијалникот (за прицврстување на славината на мијалникот) е многу подобрен во однос на постарите стандардни завртки - лесен за инсталирање со рака и возач на завртка. Ова е првата кујна славина што ја инсталирав; така, ако можам лесно да го инсталирам ова, секој може ;-)

 38. F *** s-2020 09 26-
  US

  Оваа славина ја инсталиравме веќе неколку недели и досега функционираше совршено. немавме никакво протекување или лош вкус или валкање како некои од слабите критики. Мојот сопруг го инсталираше за околу 30 минути. Изгледа и се чувствува високо квалитетно и беше одлична цена во споредба со другите. Јас сум многу среќен што го купив ова! Би препорачал!

 39. H *** l-2020 10 01-
  US

  Тоа е одлична славина за цената. Јас користев други многу поскапи славини во минатото, но оваа работи подеднакво добро !. Сосема ги задоволува моите потреби. Притисокот на водата во мојата кујна е многу подобар бидејќи ја заменивме старата славина. Силно го препорачувам овој рентабилен, освен ако не барате луксузен модел кој ќе биде 3 или 4 пати поголем од цената.

 40. J *** d-2020 10 06-
  US

  Имав проблеми со инсталирањето, но тоа е затоа што мијалникот е погрешен. Откако го решив проблемот, беше едноставно! Мојата нова славина е убава и елегантна! Пресреќна сум што имам висока славина и повеќе не треба да користам чаши за да ги наполнам моите високи тави со вода. Функцијата за повлекување е исто така одлична!

  Оваа точна славина беше над 200 УСД дома депо и менарди! Ви благодарам што заштедивте многу пари !!

 41. J *** l-2020 10 10-
  US

  Ова беше купено како надградба за мојата реновирање во кујната, што замени славина од 20 +. како висината за да можете да наполните голем сад и да го исчистите. да се има поток и функција на прскање сè во едно со само едно притискање на копче е одлична карактеристика, четка од не'рѓосувачки челик е убав и чист изглед. Одлична вредност за цената.

Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

Се вчитува ...

Изберете ја вашата валута
долариСАД (САД) долар
евра евра

кошничката

X

Историја на прелистување

X