Барај Барај Мапа

WOWOW Едно-рачка Влечена кутија за прскање со распрскувач

долари59.99
Продадено:
41
Осврти:
3

Амазон САД Амазон МХ

За погодност, кујната тапа треба да биде избрана повисока, а излезот за вода треба да биде долг. Најдобро е да се протега над мозоци, и не смее да прска вода. Ако во кујната има цевки со топла вода, овој вид тапа треба да биде и двојна. Со цел да се задоволат различните потреби за употреба, повлечете ја кујната тапа во црна боја, општо, да се ротира 360 °.

Доставете до

  
  • Квантитет
    • -
    • +
  •    
назад количката

WOWOW Едно-рачка Влечена кутија за прскање со распрскувач

WOWOW Едно-рачка Влечена кутија за прскање со распрскувач WOWOW Едно-рачка Влечена кутија за прскање со распрскувач

Извлечете ја кујната тапа 
Изненадете ги чешмите од кујната изненадувачки се ретки. Ваквите кујнски чешми се веројатно најмалите кујнски чешми што може да ги добиете на пазарот. А сепак тие ви нудат огромен спектар на функционалности. Главната одлика на кујната тапа на WOWOW е долгото црево за вода со кое можете да стигнете до секој агол од мијалникот за кујната и наоколу. Особено кога имате двојно мијалник за кујна, ова вади кујнски тапа на WOWOW ви го нуди сето она што ви треба. Влечената кујнска тапа од друга страна има пократок излив. Главата спреј како и да е куќички во плунката, но тешко дека ќе го забележите ова. Само ќе имате корист од поголемо црево за вода.

Друга голема придобивка од кујната тапа за влечење е уникатниот дизајн со 3 дела кој е најтрајниот. Лесно е да се сврти тапа на кујната 360 степени. Влечената кујнска тапа е веќе доста минималистичка со цел да ви понуди голем пристап до вас мијалник за кујната. Оваа релативно мала варијанта од кујната нема да претставува никаква бариера. Но, како што можете да ја претворите и кујната тапа од 360 степени, ќе имате целосен пристап до вашиот мијалник за кујна во секое време, без никакви пречки. Овој механизам е изработен од трајни материјали, така што ќе биде и вечен.

Нафта нанесена од бронза ја вади кујната тапа 

Црната завршница на оваа кутија за вадење кујна е доста посебна, и нема да наидете на ваков вид финиш многу во кој било кујнски декор. Можете да го направите вашиот кујнски дизајн прилично уникатен со оваа боја на кујната тапа. Кујната тапа на WOWOW е завршена со бронза нанесена од нафта. На овој начин многу личи на ретро телефон. Тоа му дава на вашата кујна стил дефинитивно посебен допир. Заедно со црниот кварц финиш, му дава многу елеганција и на вашата кујна. И, се разбира дека е издржлив, па оттука и вашата кујнска тапа е заштитена долг период.

Пред да одлучите за вашата кујна тапа, дефинитивно треба да размислите длабоко пред да донесете одлука. Истражувањата покажаа дека кујната тапа е една од главните фокусни точки во која било кујна. Оттука, вниманието на луѓето автоматски се привлекува кон тапа од вашата кујна. Тоа ви кажува мудро да ја изберете чешмата за кујната. Се чини дека може да направите големо влијание со вашата кујна тапа. Како резултат на тоа, тоа значи на добар начин, но и на лош начин. Дефинитивно може да и дадете на вашата кујна огромен воздигнување со вашата кујна тапа. Од друга страна, кога донесувате погрешна одлука, би можеле да го намалите и декор на вашата кујна. На WOWOW сакаме да ви ги обезбедиме најдобрите кујнски чешми за украсување на вашата кујна.

Доволно цени повлечете кујна тапа 

Бидејќи трошите многу пари на дизајнот на вашата кујна, сакате сè да биде совршено. Би сакале да ја конструирате вашата кујна за соништа, кујната за која отсекогаш сте сонувале. За да ја направите вашата кујна од соништата, важно е да ги вклучите вашите кујнски чешми во почетниот дизајн на кујната. Како што споменавме, кујната тапа е составен дел од дизајнот на вашата кујна, и затоа секогаш треба да се вклучува од самиот почеток. Сепак, многу дизајнери на кујната не ги вклучуваат, и оставете ја оваа ставка да ве купат одделно. Како и да е, важно е добро да ја изберете кујната тапа за да формирате составен дел со вашиот кујнски декор.

Од друга страна, фактот дека кујнската тапа не е вклучена во дизајнот на вашата кујна ви носи предност: можете да ја одберете најдобрата вредност за парите што можете да ги добиете на пазарот. Вие не сте зависни од вашиот препродавач на кујна, кој исто така со задоволство би ја удвоил или зголемил цената на цената на кујната. Кога сами ја изберете кујната тапа, точно можете да ја изберете кујната тапа што ја сакате. На WOWOW плаќате фер цена за ваша кујна, и затоа е најдобрата опција за вас и вашиот паричник.

Протокот на вода ја вади кујната тапа 
Оваа варијанта од кујната на WOWOW има значителен проток на вода во кој има два режима на вода: проток и спреј. Со овие режими на проток на вода можете да ги измиете, пополните или исплакнете предметите во мијалникот на вашата кујна. Бидејќи чешмата за влечење од кујната е опремена со иновативен ABS аератор, гарантира непречен и стабилен проток на вода. Покрај тоа, оваа специфична карактеристика исто така ви заштедува голема потрошувачка на вода. Овој аератор ви заштедува 50% од употребата на вода што дефинитивно ќе забележите на сметката за вода. Аераторот едноставно може да се отстрани, или да се исчисти или замени.

Покрај тоа, оваа висококвалитетна кујна чешма за извлекување е изработена од цврсти месинг конектори со не'рѓосувачки челик слој и црево за вода од не'рѓосувачки челик. Поради овие висококвалитетни материјали, чешмата за влечење во кујната може да одолее на 'рѓа и корозија. Керамичкиот кертриџ е без капка по капка да ви понуди крајна удобност користејќи ја оваа кујна тапа. Бидејќи цревото за вода е исто така изработено од не'рѓосувачки челик, тој нуди распоред на анти-експлозија и нема да носи и солзи. Ова црево за вода секогаш лесно ќе се повлече во првобитната положба. Може да издржи голем притисок на водата без проблем.

Гаранцијата извлечете ја кујната тапа 

Овој одличен чешми за кујна важи и за комерцијална употреба. Поради исклучителниот црн кварц финиш, лесно може да издржи 'рѓа и гребење. Затоа нуди долг траен квалитет. Како резултат на тоа, WOWOW исто така може да ви понуди 5-годишен гарантен рок. Бидејќи повеќето добавувачи на кујнски чешми само нудат 1-годишен гарантен рок, WOWOW дефинитивно прави разлика тука. WOWOW ги надминува сите индустриски стандарди и дека забележувате во секој аспект на оваа кујна тапа. Вашата чешма од кујната е обезбедена, како и со 90-дневна гаранција за враќање на парите. На овој начин не ризикувате со оваа голема кујна тапа. Предностите на чешмата за влечење од кујната накратко: • Дава wow-фактор на секоја кујна
• Импресивно ретро црно масло нанесуваат бронзена завршница
• Минималистички дизајн
• Прагматично црево за вода
• Изработени од високо квалитетни материјали од месинг и нерѓосувачки челик
• Лесен за чистење и лесен за одржување
• 5-годишна гаранција

 

спецификација

Тежина

4.84 фунти

пакет Димензии

X x 16.8 11.4 3.5 инчи

стил

Извлечете ја кујната тапа

материјал

нерѓосувачки челик

Должина на продолжување

20 инчи

Висина на плукање

4.5 инчи

Достигнување до излета

20 инчи

Главен стил

Извлечете распрскувач

Рачка со материјал

нерѓосувачки челик

Посебни карактеристики

Функција на пареа и спреј

Вклучени компоненти

Една стандардна плоча на палубата

Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

Се вчитува ...

Изберете ја вашата валута
долариСАД (САД) долар
евра евра

кошничката

X

Историја на прелистување

X