Барај Барај Мапа

WOWOW Кујнски чешми Единствена рачка со повлечен распрскувач

долари86.99
Продадено:
57
Осврти:
0

Амазон САД

Со отстранлива глава за туширање, кујната со миксер за вода е лесна за контрола. Благодарение на својата керамичка кертриџ, овој производ обезбедува долготрајна употреба без капе вода и истекување и точно ја контролира температурата на водата.

Упатства за инсталација 2311601C

Доставете до

Надвор од акциите

WOWOW Кујнски чешми Единствена рачка со повлечен распрскувач

 •  
 • WOWOW Кујнски чешми Единствена рачка со повлечен распрскувач WOWOW Кујнски чешми Единствена рачка со повлечен распрскувачСпуштете ја славината за мијалник на кујната Хром 2311601C
  Дали барате славина од хром, кујна за мијалник, што ќе се прикаже оптимално и во домовите и во баровите и во кујнските ресторани? Не барај повеќе! WOWOW успеа да измисли хром хранлива кран мијалник што нуди врвни перформанси во лигата, дури и за време на тешки и тешки услови. Како што можете да сликате, на комерцијални страници како ресторани и барови, секој вработен работи со најголема брзина. Тоа не мора да значи дека опремата на кујната или барот се третира со деликатес од страна на членовите на персоналот. Затоа, комерцијалните славини за мијалник во кујната треба да бидат 100% отпорни за да нудат 100% перформанси во секое време, дури и повеќе во најстресните моменти.
  Сопствениците на барови и ресторани честопати избираат чешми за влечење во мијалник, бидејќи тие се практични и функционални. Тие можат да стигнат до кое било место во или во близина на мијалникот на кујната. Дури и во рестораните со огромни мијалници во кујната, тапа од кујнски мијалник може да достигне до кое било место или место што треба да се исчисти. А карактеристика што е многу барана за особено комерцијални чешми за мијалник во кујната е дека главата за прскање се повлекува во првобитната позиција. И по можност автоматски од магнетна станица за да не изгуби драгоцено време. За ништо, славината за мијалник на кујната WOWOW на WOWOW се шири широко користена во рестораните и домашните кујни низ целиот свет.
  Стандардите за квалитет на тапаните за кујнски мијалник се спуштаат
  Спуштената тапа на хромиран мијалник за кујна на WOWOW е сертифицирана под BSCI, CE, UPC и ISO 9001. Ова докажува дека WOWOW сериозно го сфаќа квалитетот и прави сé за да се постигне, па дури и да ги надмине стандардите во индустријата. Надминување на очекувањата е целта. WOWOW користи само материјали од висок степен како месинг со висока густина и не'рѓосувачки челик. Оттука, е обезбедена издржливост и отпорност. Телото на чешмата за мијалник на кујната е изработено од легура на цинк, јадрото од тапа е изработено од масивен месинг, а решетката е изработена од не'рѓосувачки челик. Овие материјали гарантираат чешма за мијалник на кујната со висока трансформација која е издржлива, без капе, без олово и анти-експлозија.
  Спуштената тапа на кујнски мијалник на WOWOW се одликува со магнетска станица за докинг кој секогаш ќе ги исполнува и надминува вашите очекувања. Главата за прскање секогаш ќе биде во правилна позиција, дури и по подолг период. Оваа магнетска докинг станица е тестирана над 10,000 пати. Се чинеше дека по сите овие тестови, вградениот магнет сè уште може да ја позиционира главата на прскањето точно откако ќе ја извлече.
  Економична тапа за мијалник од микробранова кујна се спушти надолу
  Не само што чешмата од микробранова кујна WOWOW е спуштена многу достапна за купување, туку е и економична во однос на нејзината употреба на вода. Поради својата иновативна Neoperl Aerator, употребата на вода е намалена на 50% од нејзината оригинална употреба. Овој Neoperl Aerator е сертифициран исто така и ќе служи за својата цел подолг временски период. Го намалува протокот на вода на паметен начин, така што нема ни да забележите дека се користи помалку вода. Водата едноставно се служи со поголем притисок со цел да се исчисти уште подобро, отколку без иновативниот уред за намалување на водата Neoperl Aerator. И, патем, резултираше со намалена сметка за вода за 50%! Ова докажува дека WOWOW сериозно ги сфаќа иновациите и потрошувачката на вода. Ако е подобро, аераторот Neoperl ABS едноставно може да се отстрани со паричка. Или заменете го и исчистете го или искористете го целосниот притисок на водата од таблетата мијалник за микробранова кујна WOWOW.
 • Како и да е, цената за купување на тапачката за мијалник од хром хром се спушти е прифатлива. WOWOW ви нуди најдобра вредност за парите кога ќе го погледнете квалитетот што компанијата го нуди. Неговиот процес на производство е многу автоматизиран и прецизен. На овој начин WOWOW заштедува многу трошоци, а сепак нуди квалитетни производи кои можат да се натпреваруваат со, па дури и да ги надминат чешмите со мијалник за кујната А-марка. Спуштете ја славината за мијалник на кујната WOWOW на WOWOW, дури и се достапни за буџетски кујни. Со својот економичен квалитет и модерен изглед, WOWOW дефинитивно докажува дека е најдобриот избор на пазарот.
  Дизајнирајте ја славината со мијалник за кујнски мијалник
  Додека тапата за мијалник на кујната WOWOW се чини дека одговара и на буџетски кујни, тоа не значи дека WOWOW го има компромитирано стилот, дизајнот и функционалноста. Напротив! Оваа славина од мијалник за кујнски крем, спуштена е дизајнирана со внимание и додава гламурозен изглед на вашата кујна. Дизајнот со висок лак изгледа како елегантен лебед и рачката беше смело дизајнирана со мазни криви. Главата спреј придонесува и за неговиот современ дизајн.
  Што се однесува до функционалностите, чешмата за мијалник од микробранова кујна нуди 3 режими на вода: мета, проток и спреј. Со уникатниот режим на чистење, водата е силно присилена како аква-сечилото да исплакнете валкани садови и мијалникот на кујната брзо и силно. Моќниот режим на проток е посоодветен за низок притисок на вода, на пример кога миете зеленчук и не сакате да ги оштетите. Конечно, со режимот на прскање можете да наполните тенџере со вода за кратко време.
  Оперативна извонредност на славината за мијалник на кујната со хром се спушти надолу
  Усвојувајќи едно ракување и влечете спреј, тапата за мијалник од микробранова кујна WOWOW се повлече дефинитивно е лесна за ракување. Освен тоа, главата за спреј за вртење од 360 степени ви помага и полесно да ја работите својата работа, заштедувајќи и време и напор. Цревото за влечење нуди непречен процес на повлекување. Оваа тапа на чевли за мијалник со кујна со една дупка, се повлекува, се истакнува заради неговата практична работа.
  На крајот на краиштата, славината за мијалник на кујната за хром е спуштена лесно да се инсталира. Оваа таблета за мијалник со кујна со еден рачен лак е дизајнирана да собере или 1 или 3 дупки од кујната. Вие не треба да се грижите за естетски проблеми заради испарчените дупки, бидејќи WOWOW ви обезбедува метална плоча за палуби за да покриете некоја дупка. WOWOW, исто така, ги нуди сите материјали за инсталирање што ви се потребни за да ја инсталирате тапацитата за мијалник од кујнски мијалник, спуштена, вклучително и нараквици, тефлон лента и алати. Инсталирањето на оваа ташна WOWOW кујнски мијалник затоа оди како ветре!
  Предностите на чешмата за мијалник од хромирана кујна се спуштаат накратко:
  Ives Дава фактор на вув во секоја кујна
   Задебелен стилски дизајн
   Магнетна глава за прскање со прскање
   Три функции на прскање
   Изработени од високо квалитетни материјали
   Лесен за чистење и лесен за одржување
   5-годишна гаранција 

спецификација

точка Тежина

6.98 фунти

пакет Димензии

X x 22 11.1 3 инчи

Боја

Брусен никел

Заврши

Бранеа

материјал

нерѓосувачки челик

Извор на енергија

Хидрауличен погон

Постапка за вградување

Поставено на површината

Должина на цревото

50 центиметри

Висина на плукање

7.8 нозе

Достигнување до излета

9 нозе

Вклучени компоненти

Плоча за палуба

Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

Се вчитува ...

Изберете ја вашата валута
долариСАД (САД) долар
евра евра

кошничката

X

Историја на прелистување

X