Барај Барај Мапа

WOWOW Комерцијален распрскувач на тапацир за кујна

долари145.99
Продадено:
21
Осврти:
3

Амазон САД Амазон САД

Брусена никел спуштете ја кујната тапа, полн не'рѓосувачки челик, задебелена и експлозивна, доволно сигурен квалитет

  
  • Квантитет
    • -
    • +
  •    
назад количката

WOWOW Комерцијален распрскувач на тапацир за кујна WOWOW Комерцијален распрскувач на тапацир за кујна

Кујна пролет пролет повлечете го распрскувачот 2312000

Пролетните падови на кујнски распрскувачи првично беа направени за индустриска употреба само во ресторани. Како што можете да замислите, перформансите и издржливоста во рестораните се многу побарувачки и целата опрема за кујна, како што е пролетното спуштање на распрскувачите, кујнските чешми треба да ја искористат максимум. Вработените ги користат овие индустриски кујнски чешми бргу и без прилика никаква деликатес. Евентуалниот прекин на пролетта што се спушта во кујната тапа со распрскувач на распрскувачот е скоро катастрофална. Како резултат на тоа, индустриските кујнски чешми се направени во согласност со највисоките стандарди во индустријата, и со уште потрајни материјали. Во WOWOW, ние нормално веќе ги користиме горенаведените стандарди во индустријата, па дури и се фокусиравме уште повеќе на издржливост со оваа прекрасна индустриска кујна пролет провлечена распрскувач.
Многу луѓе ја инсталираа оваа пролетна кујна пролет собори распрскувач во нивните домови. Во зависност од дизајнот на вашата кујна, индустрискиот изглед може многу добро да работи за вашата кујна. Барем знаете дека издржливоста на оваа индустриска кујна тапа е врвна, перформансите се врвни и неговиот дизајн му дава суров, индустриски допир на вашата кујна. Бидејќи кујнските чешми вообичаено се природни фокусни точки во кујната, со оваа импресивна кутија за пролетта што ја спушта распрскувачот, дефинитивно ќе го привлечете целото внимание во вашата кујна. Поради неговиот висок, тенок и минималистички дизајн, оваа кујна тапа е особено совршена за модерни кујнски дизајни. Затоа, оваа прозорец за кујнски тапа за влечење надолу ќе биде масовна надградба за секој модерен дизајн на кујна.

Индустриска пролет повлечете ја кујната тапа на распрскувачот

Кујната е местото каде што готвите во вашата куќа. За многу готвење дел не е предизвик, но делот за чистење е. Како што сте зготвиле и јаделе, чистењето на кујната честопати не е многу благодарна работа. Дури и ако само ја чистевте кујната пред истиот ден, после секој оброк ќе мора да започнете одново и одново. Зарем не би било убаво да се забавувате со чистењето колку и со готвењето? Па, не можеме да гарантираме дека чистењето ќе биде највозбудливата работа што постои, но барем можеме да ја направиме повозбудливо со нашата кујнска тапа што пролетта го спушта распрскувачот. И пред сè, можеме да го олесниме многу полесното чистење со нашата индустриска кујна тапа.
Пролетната кутија за прочистување на кујната тапа на WOWOW има мултифункционална структура. Главата за прскање со висок притисок лесно ја отстранува целата нечистотија од садови и тави. Покрај тоа, оваа индустриска кујна тапа нуди два вида потоци. Распрскувачот надолу ви нуди спреј со висок притисок, а кујната со голема лачна кујна има редовен прилив. Со своето влечење и флексибилно црево за вода и влечечката глава за прскање, цревото може да се прошири за драстично да го проширите дофатот. И магнетната прицврстена рака цврсто ја држи главата за прскање, за да не висат наоколу.

Пролет за кујнски тапа повлечете го распрскувачот за индустриска употреба

Покрај неговите перформанси, овој распрскувач на распрскувачот на тапацирната купатила е направен за крајна издржливост. Како прво, сите материјали се без олово и отпорни на корозија. Покрај тоа, вентилот за контрола на температурата на водата е направен од масивен метал. Вие ја чувствувате разликата веднаш кога ќе се справите. Исто така, рачката за прскање е направена за комерцијална употреба. Разликата е импресивна кога ќе ја споредите со редовна тапа дома-кујна. Бидејќи на индустриските кујни чешми не им се потребни интегрално дизајнирани функции за практично да ги „кријат“ овие функции, во оваа пролетна кујна тапа се спушта распрскувач рачката е видливо присутна. Затоа, не ми беа направени никакви компромиси во однос на перформансите и трајноста на оваа рачка од кујната тапа.

Крпана чешма со никел за кујна пролет повлечете го распрскувачот

Покрај издржливоста и перформансите, стилот исто така е од најголема важност кога ќе изберете индустриска кујна тапа. Вие сакате суров дизајн, а сепак кујната тапа треба да биде стилски во исто време. Овој пролетен распрскувач на чешми со индустриска кујна ви нуди импресивна противречна комбинација на суров индустриски и елегантен, стилски дизајн. Големата спирала ви овозможува на вашата кујна тапа со импресивен индустриски изглед, а сепак кога ќе погледнете детално во оваа кујна тапа, ќе забележите префинет дизајн на основата на кујнската тапа. Оваа комбинација го прави овој стил карактеристичен и единствен. Едноставно, елегантно и импресивно во исто време.
Бранениот слој на никел од пролетта на кујната тапа, кој го спушта распрскувачот, нуди стилска завршна обработка што ви е потребна за вашата кујна. Оваа завршница веднаш дава поелегантен изглед на секоја кујна, без оглед на кој вид кујна тапа сте ја одбрале. И покрај тоа ќе имате корист од практичната предност што нема да видите валкани отпечатоци од прсти на оваа кујна тапа. Многу е лесно да се чисти за да се задржи во сосема нова состојба на сите времиња.

Инсталирање на пролетта за кујнски тапа повлечете го распрскувачот

Пролетната кутија за прочистување на кујната WOWOW на распрскувачот е лесно да се инсталира. Не ставајте на погрешен пат заради импресивната големина на оваа индустриска кујна тапа. Можете лесно да ја инсталирате оваа индустриска кујна тапа сами без помош на скап професионалец. Распрскувачот на прозорецот за кујната тапа навлегува со сé што ви треба за да ја инсталирате оваа индустриска кујна тапа, како монтажа на палубата, метални црева за вода и чист водич за рати. Дури и практични ракавици се вклучени за да ви понудат лесно и удобно искуство со рата.
Сумирајќи, овој распрскувач на распрскувач на тапацирната тапа ви нуди одлична вредност за парите, заради неговиот индустриски квалитет и сепак разумна цена. Лесно е да се инсталира, и дефинитивно ќе биде вреден додаток на вашиот модерен кујнски дизајн. Овој прозорец за кујнски тапа на прозорецот за влечење доаѓа со 5-годишна гаранција и 90-дневна гаранција за враќање на парите. Како што можете да видите, во WOWOW имаме доверба во нашата кујнска тапа за пролет, повлечете го распрскувачот и сигурни сме дека ќе бидете импресионирани од вредноста за парите што ги добивате. Дозволете ни да ве импресионираме!

Предностите на пролетта славина на кујната го повлекуваат распрскувачот во малоќе:

· Дава вук-фактор во секоја кујна

· Индустриска кујна со високи перформанси

· Широк опсег со црево за влечење на вода

· Екстремна издржливост

· Елегантни и стилски детали

· Магнетна придружна рака

· Лесен за чистење и лесен за одржување

· 5-годишна гаранција

спецификација

Тежина

9.78 фунти

пакет Димензии

X x 30.8 12.6 3 инчи

Заврши

Бранеа

материјал

месинг

Батериите се потребни?

Не

Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

Се вчитува ...

Изберете ја вашата валута
долариСАД (САД) долар
евра евра

кошничката

X

Историја на прелистување

X