Барај Барај Мапа

WOWOW Gooseneck кујна тапа со извлекување распрскувач

долари75.99
Продадено:
85
Осврти:
41

Амазон САД Амазон CA Амазон МХ Упатство за инсталација PDF

 • Патент за дизајн на завршна обработка на Chrome: славина за кујнски мијалник што се спушта во сјајна хромирана завршница со извонредна изработка; Кран со врат од гуска со елегантен висок лак, модерна и убава, ќе додаде класична и луксузна внатрешна декорација на вашата куќа
 • Мути-функционална глава за распрскувач: Лесно се претвора од режим на поток во режим на прскање, славината за мијалник со ABS аератор за брзо полнење на садот, е погодна за завршување на тешко чистење со стабилен проток, а исто така може да заштеди повеќе од 50% вода, преку техниката на филтрирање за да се обезбеди стандард на вода
 • Технологија на распрскувач со извлекување: црево отпорно на експлозија од 1.7 m со гравитациско топче за непречено и лесно повлекување на главата за прскање. Со вртлив адаптер кој овозможува свиткување, свртување и допирање до секое тешко достапно место
 • Плоча за мијалник со 1 или 3 дупки: кујнските славини со една рачка доаѓаат со 2 црево за довод на вода (топло и ладно), плоча на палуба за инсталирање со 1 или 3 дупки и се вклопуваат во различни типови мијалник, нема потреба да се грижите за проблемот со грдите дупки за 3 дупки. Ние исто така ви нудиме комплетен сет на хардвер за инсталација
 • Материјали: легура на цинк и тело од месинг, керамички кертриџ од 35 мм, секој агол и споеви се цврсто запечатени, обезбедувајќи без капе, без олово и некорозија; Се нуди 5-ГОДИНА ГАРАНЦИЈА и ПОДДРШКА НА КЛИЕНТИТЕ. Тоа е покриено со ограничено враќање од 90 дена.

Упатства за инсталација 2311701

Доставете до

 
 • Квантитет
  • -
  • +
 •  
назад количката

WOWOW Gooseneck кујна тапа со извлекување распрскувачWOWOW Gooseneck кујна тапа со извлекување распрскувач WOWOW Gooseneck кујна тапа со извлекување распрскувач WOWOW Gooseneck кујна тапа со извлекување распрскувач

Кујнска славина од гуска со распрскувач

Вашата кујна е ваша гордост и сакате оптимална комбинација на дизајн и функционалност. Денес можете да изберете од бројни дизајни за стил на вашата кујна за соништа. Може дури и да биде предизвик да направите избор од сите опции што ви се достапни. Не само што целата кујна опрема доаѓа во сите видови на облици и големини, туку исто така не треба да го потценувате влијанието на различните опции на кујнски чешми. Кујнските чешми се природен фокусен момент во која било кујна. Покрај тоа, кујнските чешми се едни од најкористените уреди во вашата кујна. Додека ја користите кујната тапа за да ја подготвите вашата храна, да ги измиете садовите и да ги исплакнете рацете, оваа кујна ја користите повеќе пати на ден. Затоа подобро да потрошите дополнително време за да ја изберете оптималната кујна тапа за вас.

Кујнските славини доаѓаат во различни стилови и функционалности за да понудат широк спектар за да одговараат на сите видови побарувања. Покрај тоа, кујнските славини доаѓаат во разни бои, големини и видови. Главните типови на кујнски славини се кујнски славини, кујнски славини и кујнски славини со висок лак. Овие кујнски славини со висок лак се именувани и кујнски славини од гуска. Главната предност на славините од кујната од гусин е тоа што тие обезбедуваат поголем работен простор во која било кујна. Повисоки славини од кујната од гуска ви нудат оптимален пристап до вашиот кујнски мијалник. На овој начин, нема да имате проблеми да ставате големи предмети, како огромно тенџере или тава, во кујнскиот мијалник и под вашата кујна од чешма со висок лак.

Елегантно дизајнирана тапа за кујнски чизми

Дизајнерите на WOWOW ги посветија сите свои напори да ви понудат елегантно дизајнирана кујна од пазун, што нуди оптимална функционалност исто така. Поради својот елегантен дизајн, славината од кујната на WOWOW ви помага да ја завршите елегантно вашата кујна. Оваа кујна со висок лак, дефинитивно ќе му даде воздигнување на секој кујнски дизајн. Пред сè, тој исто така се одликува со одлична функционалност со својот интегриран распрскувач за повлекување.
Оваа чешлана чешма за четкички со никел, нишана како кујнска тапа на лебедово, нуди индустриски изглед со современи и безвремени елементи. Кујната тапа на WOWOW на кујната не е на место во кое било списание за дизајнери со ексклузивни кујни за дизајн. Не за ништо, оваа гускачка кујна чешма е една од врвните кујнски чешми на WOWOW и гордоста на овој глобален снабдувач на таблети за кујни.

Мултифункционална гума за кујнски чешми

Освен дизајнот, оваа гумарница за кујна на WOWOW е мултифункционална тапа која нуди две опции за прскање. Оваа кујна со голема лак не само што нуди редовен тек со цел да се пополни садови и тави на пример. Покрај тоа, тој има удобен режим на прскање за лесно да ги исплакнете садовите и кујнскиот мијалник за да понудите супериорен режим на чистење. Можете лесно да се префрлате помеѓу двете опции со копчето на млазницата на тапа. Ова овозможува да се префрлат опциите со една рака додека се измивате. Функциите за вклучување нема да предизвикаат прскање и леснотијата како можете да го вклучите копчето ќе ве изненади!
Оваа гума од кујнски лажица доаѓа со 60-инчно црево за влечење, кое нуди лесно вадење, заради млазницата на силиконски гел на тапа. Со ова црево, можете лесно да ги достигнете сите тешки места околу мијалникот на вашата кујна. И пред сè, флексибилниот адаптер за вртење ви овозможува да се насочите лесно за да понудите максимална удобност. Режимот што лесно се повлекува од оваа чешмичка кујна со четкичка секогаш ќе ја доведе млазницата на чешмата назад во првобитната состојба откако ќе завршите со чистење. Без проблем!

Кујна чешла тапа со одличен квалитет

Кујнската славина од гуска ви нуди квалитет и го забележувате тоа од секој аспект на оваа иновативна славина на кујна со висок лак. Оваа кујна од чешма за чешма тежи над 70 мл, така што веднаш ќе забележите дека имате при рака цврст метален производ. Славината од гусена врата во месинг WOWOW има одлична завршница со никел, а сите споеви се запечатени цврсто со високо квалитетни материјали. Ова ви нуди загарантирано искуство со славина без капе и без истекување. Покрај квалитетот, оваа славина од кујна од гуска од WOWOW е лесна за инсталирање. Потребна е кујна од висок лак на WOWOW, потребна е само кујна за поставување 1, 2 или 3 дупки и цевки за ладна и топла вода. Вклучениот метален прибор за поставување кујна со 1, 2 или 3 дупки, ја прави оваа славина од кујна од гуска врата компатибилна со секаков вид поставување кујна. Се совпаѓа со разни видови мијалници и не мора да се борите со компензирање на грдите празнини или дупки. WOWOW ви овозможува комплетен сет на компоненти за инсталирање.

Разумна цена гумичка за кујнски чешми

Бидејќи квалитетот на славината за кујна на WOWOW е неприкосновен, односот цена-квалитет на оваа славина за кујна со висок лак е најдобриот што ќе го најдете на пазарот. Бидејќи WOWOW користи само иновативни техники за производство со високо автоматизирани процеси, ние можеме да ја понудиме оваа славина за кујна по многу прифатлива цена. Чешмата за кујна често е последната ставка што е купена за ново дизајнирана кујна. Затоа, чешмите за кујната честопати се завршниот влез на целокупниот кујнски буџет, каде што честопати веќе се пристапуваат или достигнуваат границите на овој буџет. Затоа, добро е да знаете дека сеуште можете да добиете кујна со врвен квалитет со ограничен буџет.

Нашата чешмичка кујна за четки е испратена до вас бесплатно, така што нема да се соочите со дополнителни трошоци. Она што го гледате е она што го добивате, а тоа важи и за нашата цена. На WOWOW се грижиме за нашите клиенти и сакаме да ви понудиме можност да имате врвен дизајн на кујна по најниска можна цена.

Кујнска славина во кујната во која веруваме!

WOWOW верува во своите производи и затоа не се плашиме да ви понудиме 5-годишен гарантен рок. Покрај тоа ние ви нудиме највисоко ниво на услуга за клиенти. Ние сме секогаш достапни да ве поддржуваме, дури и при инсталирање на кујна од тапак. Не за ништо, ве уверува и нашата 90-дневна бесплатна политика за враќање. Доколку не ви се допаѓа производот од која било причина, ние ќе ви вратиме без никакви прашања. Како што можете да видите, на WOWOW им веруваме на нашите производи!

Предностите на гумарчето за кујната гума накусо:

 • Дава ву-фактор во секоја кујна
 • Уникатен стилски дизајн
 • Интегрирана млазница за извлекување
 • Две функции за прскање
 • Комбинира стил со високи перформанси
 • Изработени од висококвалитетни материјали од месинг
 • Лесно за чистење и лесен за одржување
 • 5-годишна гаранција

 

спецификација

Тежина3 кг
димензии× × 60 30 8 см
големина

14.8 инчи

стил

Современа

Заврши

Chrome

материјал

Не'рѓосувачки челик / легура на цинк / месинг

моделот

Врат на лебед

Постапка за вградување

Монтажа на палуба со една дупка

Должина на продолжување

31.5 инчи

Должина на цревото

59 инчи

Висина на плукање

10 инчи

Достигнување до излета

8.7 инчи

Тип на испирање

Двоен режим: Режим на прскање / Режим на проток

Поставување на рачката / рачката

Лево / десно / центар

Профил на приклучок

Монтажа на палуба со една дупка

користење

Кујна / затворен / комерцијален / ресторан

Вклучени компоненти

Славина за кујнски мијалник; 50 см црева за топла и ладна вода; Повлечете распрскувач надолу; Палуба плоча; Додатоци за монтирање

Посебни карактеристики

Контрола на температурата на водата

Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

Се вчитува ...

Изберете ја вашата валута
долариСАД (САД) долар
евра евра

кошничката

X

Историја на прелистување

X