Барај Барај Мапа

Допрете WOWOW четкан челичен миксер за кујна - Извлечете спреј

долари79.99
Продадено:
50
Осврти:
0

Амазон САД    Амазон CA
Повлечете ја кујната тапа: ви дозволува да контролирате вода со едната рака и да го достигне мијалникот за да заврши дополнителни кујнски задачи.
Распоредот на кујната тапа направи вашата кујна простор лесен и свеж, едноставен за сместување на повеќето мијалник.

Упатства за инсталација 2311901

Доставете до

  
  • Квантитет
    • -
    • +
  •    
назад количката

WOWOW Допрете миксер за четки за четкичка - Извлечете спреј WOWOW Допрете миксер за четки за четкичка - Извлечете спреј WOWOW Допрете миксер за четки за четкичка - Извлечете спреј

Извлечете кујнска распрскувачка славина 2311901 со Escutcheon: изборна плоча за палуба за инсталација од 1 или 3 дупки, не треба да ве загрижуваат грдите проблеми со јазот; Висина на излив: 16.1 ″, Достигнување на изливот: 7.8 ″, Должина на палубата: 9.6; Исчистената никелна површина може да издржи на дневно гребење, без корозија.
Магнетно прицврстување: славината применува силен магнет за прицврстување на кујнскиот распрскувач во позиција за да остане прицврстен и да не паѓа со текот на времето како другите кујнски славини
3 Функција Повлечете ја главата на прскање: Следење проток / спреј / аквабајд Начин на употреба, уникатна вода од вода со силна сила за брзо миење, аератор на Neoperl ABS може да се отстрани со монета што лесно може да се измие и замени.
Одличен квалитет: излив од не'рѓосувачки челик, цинк Метално тело, месинг центар Гарантирано трајност, без капе и без олово, анти-експлозивно вади црево (1.5 м), осигурување од токаи Обезбедете линии (0.5 m од секоја единствена површина од не'рѓосувачки челик)
Кујнските чешми генерално се изработени од месинг, што е најчестата чиста бакарна тапа на пазарот. Сепак, поради карактеристиките на кујната средина, чистите бакарни чешми не се нужно најдобриот избор. Сите чисти бакарни чешми се електрифицираат на најоддалечениот слој. Функција на галванизација е да се спречи корозија и 'рѓа на месингот внатре. Кујната има многу маслени гасови, а мрсните и средства за чистење на рацете при миење садови честопати ќе бараат чистење на тапа. Ако не користите правилен метод за чистење, најверојатно ќе го уништите позлата на тапа, предизвикувајќи тапа да биде кородирана и рѓосана. Ако изберете целосна бакарна кујна тапа, не заборавајте да имате одлична галванизација, инаку тапа лесно ќе предизвика 'рѓа и корозија. Распространетата тапа за бања е толку одличен производ!

спецификација

точка Тежина

5.89 фунти

Заврши

Бранеа

материјал

нерѓосувачки челик

Извор на енергија

Хидрауличен погон

Постапка за вградување

Поставено на површината

Должина на цревото

1.5 метри

Достигнување до излета

7.8 инчи

Тип на испирање

Три режими: Режим на чистење / Режим на поток / Режим на прскање

Поставување на рачката / рачката

Веритички

Рачка со материјал

Метал

Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

Се вчитува ...

Изберете ја вашата валута
долариСАД (САД) долар
евра евра

кошничката

X

Историја на прелистување

X