Барај Барај Мапа

WOWOW Бронзена Центарсет мост Кујна чешма 4 дупка со страничен распрскувач

долари169.99
Продадено:
0
Осврти:
0

Упатство за инсталација PDF

 • Кујна славина од две рачки】 Тапа за кујна со мост има дизајн со 2 рачки и доаѓа со црева за напојување (ладно и топло), што може да помогне прецизно да се контролира волуменот и температурата на водата Ротирачка славина од 360 ° со висок лак е исто така совршена за двоен мијалник.
 • Цврста конструкција од месинг】 Чешмата за тешки мостови е изработена од врвен цврст месинг и тежи 7.76 Ibs. Месинг чешма за мијалник во кујната со кафеава бронзена завршница е 'рѓа, корозија, отпорна на протекување и обезбедува сигурност на вода и долг животен век.
 • Страничен распрскувач од месинг со црево за извлекување】 Со едно притискање на копче, страничниот распрскувач од висок притисок може да попрска силен прилив на вода за да ги исчисти садовите и нечистотијата на аголот. Вклученото црево може да се извлече до 59 инчи, што е лесно да се исчисти секоја позиција околу мијалникот.
 • лесна инсталација】 Антички месинг кујнски кран е прекрасен додаток во вашата кујна. Гроздобер кујнски славина доаѓа со целиот потребен хардвер и упатства за корисникот, што ја олеснува инсталацијата со 30 минус.
 • Услуги на клиентитеKitchen 8 инчна мост кујна ужива 90-дневно ограничено враќање и 5-годишна гаранција. Ако имате какви било прашања во врска со славината за мост од месинг, слободно контактирајте не, со задоволство ќе понудиме решение

Доставете до

 
 • Квантитет
  • -
  • +
 •  
назад количката

Опис на производот

Без разлика дали сакате кујна инспирирана од Викторија или живописен простор со тематика од 1950-тите, дизајнот на ретро мостот е многу посакувана опција за градење кујна или бања во гроздобер стил.

стил: Стил А-со страничен распрскувач

Боја: Браун Бронза

Висина на плукање: 6.3 инч

Достигнување до излета: 7 инч

Режими: Тек

функција: 2 рачки, 8-инчна тапа

Потребни дупки: 2

Страничен распрскувач од месинг со црево за извлекување

Со притискање на копче, страничниот распрскувач од месинг под висок притисок може да испрска силен проток на вода за да ги исчисти садовите и нечистотијата во аголот. Вклученото црево за извлекување е до 59 инчи, лесно се чисти во која било положба околу мијалникот.

Висок лак излив со ABS аератор

Аераторот со високи перформанси обезбедува непречен проток и заштедува 50% вода.

Без тврда вода и вага.

Аераторот се одвојува, што лесно се чисти или заменува.

Нежниот допир со прсти за да се отстранат скалите и калциумот.

Ротирачка славина од 360 ° со 2 рачки

2 рачки на рачката за прецизно контролирање на температурата и волуменот на водата.

Дизајн на вртење High Arc 360 °, совршен за двојни мијалници и лавабос.

8-инчен гроздобер кујнски кран Centerset Bridge се вклопува за 2 дупки.

Цврста славина од месинг

Цврст материјал од месинг, леснотија на одржување, висока стабилност, долг животен век.

Обезбедете здравје и безбедност на секоја капка вода

Нема потреба да се грижите за 'рѓа, проблеми со корозија.

Браун бронзена тапа

Исклучителна кафеава бронзена завршница на површината, гроздобер изглед со низок клуч, но прекрасен сјај.

Уникатен заоблен дизајн, висок викторијански излив, и стилски и практичен.

Апликација: кујнски мијалник / кујнски слив / бања / хотел

спецификации

Шифра: 23115A1A категории: ,

спецификација

Производител

Леле

Боја

Браун Бронза

Заврши

Бронза

материјал

месинг

Постапка за вградување

Планина за палуба

Број на дупки

4

Висина на плукање

6.3 инчи

Достигнување до излета

7 инчи

Поставување на рачката / рачката

Лево/Десно

Број на рачки

2

Рачка со материјал

Месинг

Опис на гаранцијата

5-годишна гаранција

Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

Се вчитува ...

Изберете ја вашата валута
долариСАД (САД) долар
евра евра

кошничката

X

Историја на прелистување

X