Барај Барај Мапа

WOWOW славина од црна бања со посебна рачка за извлекување на рачката

(23 customer reviews)
долари69.99
производи:
48
Осврти:
23

Амазон САД    Амазон CA

Цврст месинг материјал подобро во споредба со другите металик
Нема потреба да се грижите за проблемите со 'рѓа, корозија.
Материјал со висок квалитет, леснотија на одржување, поголема стабилност, долг живот.

Упатства за инсталација 2320300B

Доставете до

 
 • Квантитет
  • -
  • +
 •  
назад количката

WOWOW славина од црна бања со посебна рачка за извлекување на рачката

WOWOW славина од црна бања со посебна рачка за извлекување на рачката

WOWOW славина од црна бања со посебна рачка за извлекување на рачката

WOWOW славина од црна бања со посебна рачка за извлекување на рачката

 

 

Избор на чешми за бања 2320300B    
Кога ја дизајнирате или редизајнирате вашата бања, не можете да го потцените влијанието на чешмите за бања. Овие веројатно се најмалите предмети во вашата бања, но сепак тие се природни точки на фокусирање во вашата бања. Секој што ќе влезе во вашата бања, прво автоматски ги гледа чешмите за бања. Затоа е од најголема важност да ги одберете чешмите за вашата бања добро. Тапаните за бања доаѓаат во многу стилови, форми и дизајни. Како резултат на тоа, изборот на вистинската тапа за бања може да биде предизвик за некои. Правото тапа на бања може да му даде на вашата бања личен допир што всушност беше потребен. Може да направи целосна разлика во изгледот на вашата бања. Но, најмногу од сè, славините за бања треба да одговараат на целокупниот стил на вашата бања. Оттука можеби ќе сакате да ги земете предвид сите аспекти на тапа за бања за кои размислувате да изберете. Сепак, да не заборавиме дека дизајнирањето или редизајнирањето на вашата бања е најмногу од сè возбудливо случување. Вие сте во можност да ја дизајнирате вашата нова бања целосно по ваш сопствен вкус. Дозволете ни да ви помогнеме со нашата стилска црна широко распространета тапа.
Стилски распространета тапа за бања
Главната разлика помеѓу широко распространетата тапа за бања и другите тела, е позицијата на рачките, топла и ладна. На широко распространетата тапа за бања, рачките се поставуваат на секоја страна на самата тапа. На пример, поставете чешми, користете единствена дупка дупчат во мијалникот. Од друга страна, со тапа со една дупка, на пример, можете да ја контролирате топлата и ладна вода со само една рачка. Спротивно на тоа, со широко распространета тапа за бања треба да дупчете три дупки во мијалникот за бања и ја контролирате водата со две посебни рачки и за топла и за ладна вода. Ова го олеснува прецизно контролирањето на температурата на водата. Избор на широко распространета тапа за бања, ви се нудат различни опции и завршувања. Со црната боја можете да направите драстично влијание во вашиот декор. Ова дефинитивно ќе ја направи вашата широко распространета тапа за бања како примамлива точка во вашата бања. Покрај вашата ќе мора да изберете функционалност. Што сакате да направите вашата црна широко распространета тапа за бања? Кога ќе направите избор, само одберете ја црната широко распространета тапа како нова фокусна точка на вашиот нов дизајн на бања.
Црна широко распространета тапа
Црното може да биде драматична опција во декор на вашата бања. Особено кога има други црни елементи во вашата бања. Црната широко распространета тапа ќе се спои непречено со остатокот од вашата бања. Очигледно можете да направите разлика со црна широко распространета тапа во бањата. Како прво, затоа што црните распространети чешми за бања се посебни. Бидејќи многу луѓе не се осмелуваат да го користат овој смел дизајн во својата бања, можете уникатно да ја дизајнирате вашата бања со оваа црна широко распространета тапа на WOWOW. Не на последно место затоа што му дава на оваа природна точка на фокусирање во вашата бања цел нагорен правец да не го потценуваме. Вашата бања дефинитивно ќе биде далеку од стандардната со црната широко распространета тапа на бања на WOWOW. Без сомнение, секој што ќе го види своето уникатно суштество во бања, ќе биде зачуден од тоа. И не на последно место, бидејќи на студените црни распространети чешми за бања што ги избравте.
Пред стилот, треба да земете предвид функционална примена. Која е целта на убаво дизајнираната бања што не ви одговара на вашите потреби? Јасно е дека одлучите како сакате вашата опрема за бања да им служи на вашите лични желби. Слично на дизајнерскиот дел, чешмите за бања се мали со огромно влијание. Тоа очигледно се однесува и на функционалноста.
Добро комбинирање на широко распространета тапа за бања
Црната широко распространета тапа на WOWOW е погодна за повеќето бањи. Но, секако тоа треба да биде еден кохерентен дел со остатокот од вашата бања. WOWOW затоа има славини со црна бања, како на пример чешми со црн туш, славини со црна када и славини од црна бања. На овој начин можете да ја дизајнирате вашата бања хармонично со другите чешми за црна бања. Makeе оставите голем впечаток со тоа! И покрај тоа, црната широко распространета тапа на WOWOW ќе ви ја обезбеди функционалноста што ја посакувате. Оваа црна широко распространета тела за бања беше дизајнирана да направи модерна, минималистичка и сепак современа линија на производи на тела за бања. Како и да е, оваа црна широко распространета тапа на WOWOW е и сјајна и софистицирана. Интегрираната поп-ап-стоп е интегрално дизајнирана, а сепак ви нуди мазна контрола. Секој што ја гледа оваа црна широко распространета тапа ќе биде импресиониран од неговиот дизајн и функционалност. Дефинитивно беше дизајниран со јасен и уникатен вид. Висококвалитетна распространета тапа за бања за вашиот мијалник, како и со сите свои производи, WOWOW користи најдобри квалитетни материјали за оваа распространета тапа на бања. Ова го забележувате на пример кога користите рачки на оваа широко распространета тапа за бања. Квалитетот гарантира подобра стабилност и долг живот. Специјалниот распон за високи плоштади беше дизајниран на начин како што капките не се распрснуваат заради неговата должина. Површината на оваа широко распространета тапа за бања е црна, но конекторите се направени од месинг. Цврстите месинг материјали се дефинитивно подобар избор во споредба со другите метални материјали. Вие не треба да бидете загрижени за, на пример, корозија. Издржливоста на оваа црна широко распространета тапа за бања затоа е загарантирана. Покрај тоа, површината е исто така против нула, така што ќе ви биде загарантиран за нов изглед долг период. Оваа висококвалитетна чешма за широко распространета бања за вашиот мијалник ќе биде совршен допир на дизајнот на вашата бања.
Лесна за инсталирање на црна распространета тапа на бања
Црната широко распространета тапа на WOWOW е лесна за инсталирање со својот брзо упатство за инсталирање. Студената и топла вода лесно може да се комбинираат со конекторот за брзо инсталирање. За тапа и рачки на бањата, ќе ви требаат три дупки од 1 “-1.5”, а палубата за мијалник може да биде дебела 0.2 ”-1.2”. WOWOW црната широко распространета тапа може да се постави 4 до 16 инчи едни од други, баш според вашиот сопствен стил. Бидејќи црната широко распространета тапа е лесна за одржување, WOWOW не се плаши да понуди 5-годишна гаранција за својот производ. Предметот е опфатен и со 90-дневната политика за слободно враќање. WOWOW верува во својата црна распространета тапа на бања и може да биде задоволен само со 100% задоволство на клиентите! Предностите на WOWOW Црната широко распространета тапа во бања накратко:
 Дава фактор на вуј во секоја бања
Единствена комбинација на класичен и модерен дизајн
 Лесно се комбинира со други чешми за бања
Нуди најдобра функционалност што одговара на вашите потреби
 Комбинира естетика со високи перформанси
 Изработени од високо квалитетни месинг материјали
 Лесен за чистење и лесен за одржување
 5-годишна гаранција

Мро:

кујна кран со распрскувач

Глави за прскање на славина од кујна

кујна кран се повлече надолу

спецификација

заврши

Мат црно

 1. Е *** ж-2020 06 20-
  US

  Производот зборува сам за себе. Инсталирањето беше малку потешко од вообичаеното поради стариот мозоци. Требаше многу време да се извади, но после тоа сè се одвиваше како што беше планирано. Проверете ги сликите, како што реков, овој производ зборува сам за себе

 2. S *** V-2020 06 24-
  CAD

  Не можете да погрешите со овој сет! Тие се екстремно добро изработени и тешки, што за цената не ги очекував. Најпрво ги погледнавме Home Depot и Lowes за славините за мијалник во црна боја. Ниту еден не беше приближно толку убав и сите беа барем двојно или тројно поскапи. Ние сме ИСНОВНО задоволни од овој сет!

 3. J *** e-2020 06 25-
  US

  Одличен производ за вредноста, никогаш не би знаеле дека ова е под 100 долари. Изгледа убаво и елегантно и го сакам мат финишот. Совршено се вклопува во мојата бања и работи многу добро.

 4. D *** d-2020 06 27-
  US

  Апсолутно ја сакате оваа славина! Убаво и тешко по разумна цена! Инсталиран пред 4 месеци и нема проблеми. Убавата мат црна боја совршено одговара на нашите други додатоци за бања.

 5. О *** л-2020 06 28-
  US

  Навистина ми се допаѓа изгледот и славината и копчињата, но горниот затка на одводот продолжува да ја менува бојата. Го вратив првиот комплет што го купив затоа што стана бело-стара боја, откако го користевме за прв пат. Ја примивме замената и тоа го стори и вториот. Јас сум толку срамнет. Го обожавам изгледот на телата во нашата нова бања, но не можам да сфатам што се случува со затка. Пробавме различни пасти за заби и сапуни за да видиме дали направи разлика и не. Пробавме различни решенија за чистење и, исто така, магичен бришач да се обидеме да ги исчистиме, но ништо не помага при промена на бојата. Јас апсолутно би ги дал овие 5 starsвездички ако ова не се случеше со капаците на капакот за одвод!

 6. N *** m-2020 06 29-
  US

  Квалитетот на оваа славина за бања е прекрасен. Веќе можев да кажам дека тоа беше дефинитивно добро изработено и тешка. Барав насекаде за овој тип славина за бања, но никој од нив не ми се допаѓа вистинскиот што би се вклопил во мијалникот во мојата бања. Цените на другите продавници се многу поскапи од оваа. Процесот на инсталација беше прилично јасен и сè оди како што се претпоставува. Процесот е исто така многу успешен и лесен. Затка за одвод беше исто така убава работа да се вклучи во сетот. Бојата е токму бојата што ја барав. Чешмата за бања се издвојува многу во бањата. Јас го препорачувам овој производ на никого и дефинитивно ќе почувствувате дека вреди за секој цент за кој сте го купиле.

 7. L *** e-2020 07 02-
  US

  Досега, толку одлично! На мојот сопруг му беа потребни неколку часа да инсталира две од овие, но само затоа што постојните тела беа многу тешко да се отстранат. Го сакам одводот за притискање ... многу полесно да го користат децата. Телевите се рамно црни како што е опишано и каква вредност за тоа што добивате. Ако нешто се промени, сигурно ќе го ажурирам овој преглед.

 8. E *** k-2020 09 28-

  Јас сум толку задоволен од изгледот, изработката и квалитетот на овој комплет за славини. Завршувањето е прекрасно. Сè за овој комплет, вклучително и за пакување, е многу поубаво од квалитетот на „градителите“ со иста цена што се продава во Лоу и Хом Депо.

 9. G *** y-2020 07 28-
  US

  Цица навистина одлично со нашата суета што ја купивме, а на мермерниот плоча беа исечени три дупки. Мојот сопруг беше скокотлив до смрт за тоа колку е лесен за инсталирање, многу полесен од повеќето. Толку лесно што ме замоли да купам втора за нашата друга бања што сега правиме. Така и направив! Навистина е убаво и има одредена тежина, воопшто не е хинто.

 10. M *** y-2020 07 29-
  US

  Ажурирана бања и во тој процес сфативме дека нашата стара славина е 'рѓосана. Ја инсталиравме оваа нова црна славина и е неверојатно! Изгледа ДОБРО, лесно беше да се инсталира, и јас го сакам дренажата за push / pop-up!

 11. B *** r-2020 08 01-
  CAD

  Оваа славина е прекрасна. Стои висок, но не премногу висок. Тоа е цврсто направено. Воопшто не се чувствуваше ефтино. Ова е одлична вредност и квалитетен производ.

 12. R *** e-2020 08 01-
  US

  Го инсталирав ова во бањата на ќерка ми и работеше убаво. Лесно е да се инсталира, изгледа и работи одлично. Веќе планирате да купите повеќе и да ги замените другите славини за бањи со истата.

 13. F *** r-2020 08 02-
  CAD

  Го купив ова за реновирање на бања. Исклучително добра славина и цената е совршена. Не е fanубител на скокачки прозорци, но вреди за квалитетот по оваа цена.

 14. D *** n-2020 08 04-
  US

  По шопингот во малопродажните објекти за подобрување на домот, мојот сопруг ги најде овие тела на WOWOW и тие беа околу половина од цената на оние во продавниците. Бидејќи сум ефтина земја, јас бев воодушевен што заштедив пари, особено кога прегледите беа толку добри. Овие тела се пример за тоа што добивате повеќе отколку што сте платиле. Дизајнот е убав, а пакувањето беше многу убаво - беше исто толку заштитно за површините колку што е родител за тинејџер. Единствената негатива е што една од завршките на рачката имаше многу слаби гребнатини на површината. Со оглед на целото пакување, беше изненадувачки да се видат овие, но можеби QC дремеше на тој рок. За среќа, несовршеностите се на задната страна, така што никој никогаш нема да ги види, освен можеби ако го свиткам вратот до неприроден агол. Немавме време да го вратиме сетот. Тапа е доста висока во споредба со повеќето славини за бања, што е убаво за полнење високи шишиња. Дефинитивно би им го препорачале овој производ на пријателите.

 15. P *** y-2020 08 06-
  CAD

  Го купив ова за бања што ќе го реновираме во иднина, па затоа не сакав да потрошам многу пари за тоа, па наместо да купам славина од Моен или Делта, со врвен квалитет како што имам во моите други бањи, го купив ова еден Не знаев дека ќе добијам поквалитетен кран за половина цена! Сите приклучоци (освен приклучоците за брзо поврзување) се метални. Не е пластика од леано леано или хромирана боја - тоа е метална славина со метални додатоци и приклучоци. Ова не е случај со тапа од премиум бренд по двојно поголема цена. Квалитетот е одличен, дизајнот е одличен и лесен за инсталирање, а финишот е издржлив и отпорен на дамки. Стана нашата омилена славина за бања во домот. Беше спакуван и заштитен правилно и во беспрекорна состојба кога пристигна. Единствената негативна работа што можам да кажам е дека упатствата за инсталација можеа да бидат појасни и немаа никакво објаснување. Настрана тоа, ова е навистина одлично купување - кога ќе дојде време да ги заменам моите други славини, ќе ги барам овие наместо да плаќам за името на големиот бренд. Силно се препорачува.

 16. A *** a-2020 08 06-
  US

  Совршено! Никогаш порано не сум инсталирал вакво нешто и сигурен сум дека ми требаше малку подолго бидејќи тоа беше прв пат да го направам - но навистина не беше премногу тешко да се направи сам! Најтешко беше да се тргне старата славина. Во навистина среќен со оваа распространета славина.

 17. J *** s-2020 08 08-
  US

  Совршено! Никогаш порано не сум инсталирал вакво нешто и сигурен сум дека ми требаше малку подолго бидејќи тоа беше прв пат да го направам - но навистина не беше премногу тешко да се направи сам! Најтешко беше да се тргне старата славина. Во навистина среќна, заменив 3 славини за бања со овие. Супер лесна инсталација ако дупката ви е со соодветна големина, мојата не беше. Само претпоставив дека сите се приближно исти. Откако ги дупнав дупките поголеми, немав проблеми. Тие седат над мијалникот повисоко што дава изглед на поголем мијалник. Тие не излегуваат подалеку од оние што ги имав.

 18. О *** ж-2020 08 09-
  US

  Купивме нова суета што доаѓаше со „бесплатна“ славина, беше ефтино, па затоа решивме да купиме нешто. Отидовме во продавниците за подобрување на домот во големи кутии и сè беше премногу модерно барајќи го мојот вкус и околу 150 долари. Решивме да провериме преку Интернет и го пронајдовме овој за лесно половина од она што би го платиле. Изгледа толку убаво со нашиот countertop од цинк и се чувствува многу цврсто.

 19. V *** e-2020 08 11-
  US

  Да не го дискриминирам мојот пол, воопшто, но јас сум жена која сакаше да ги замени мојата мијалник и славина од самата бања. Ја купив оваа славина, ја отворив и во рок од 45 минути, таа беше инсталирана на мојот нов мијалник. ЛЕСНО ИНСТАЛИРАЈТЕ !!

 20. U *** k-2020 08 12-
  US

  Овие се убедливо најубавите славини што ги донесов. Само што се реновиравме и купив други кои беа „имиња на марки“, но посакувам да ги имав сите овие. Мислеа на сè! Производот е квалитетен. Купете ги овие и нема да зажалите.

 21. N *** a-2020 08 13-
  US

  Купив две од овие за нашата главна бања рено. Имав мало прашање со еден од комплетите, но компанијата се погрижи да се врати без проблем. Јас сум многу импресиониран од квалитетот и слабиот гроздобер изглед на комплетите што одлично одговараат на нашиот декор.

 22. C *** d-2020 08 15-
  US

  Оваа славина има многу убав изглед на финишот. Свитката на славината седи високо, така што има многу простор за миење на рацете. Вклученото парче мозоци е исто така одлично.

 23. E *** s-2020 08 16-
  US

  Навистина прекрасен комплет славина. Одлично изгледаат на мојата нова суета. Недостигаше еден од исфрлачките канали, а услугата за клиенти веднаш одговори дека испраќаат.

Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

Се вчитува ...

Изберете ја вашата валута
долариСАД (САД) долар
евра евра

кошничката

X

Историја на прелистување

X