Барај Барај Мапа

Моен Арбор 7594ESRS Кујна славина Прегледи: Дали е достоен?

КласификацијаВодич за славина 1491 0

Моен Арбор 7594ESRS Кујна славина Прегледи: Дали е достоен?

moen arbor 7594esrs преглед

Ако сакате да создадете модерна кујна, никогаш не треба да ја игнорирате славината. Чешмата зазема важна позиција во стилот на кујната, а соодветната славина може да направи вашата кујна да блесне. Меѓу сите видови славини, мислам Моен Арбор 7594ESRS Кујна славина е еден од најдобрите модерни славини. Дизајниран е да ја направи вашата кујна поедноставна и помодерна. Прочитајте за да видите зошто треба да го инсталирате во вашата кујна.

Главни карактеристики на Moen Arbor 7594ESRS кујна славина

Режим на прскање

Сите знаеме дека е важно да избереме да ја смениме шемата за прскање. Ако сте навикнати да користите традиционални славини, вашиот единствен избор е да го прилагодите протокот на вода. Ако перете храна, режимот на проток не е вашиот најдобар избор. Со Moens Arbor, можете да се префрлите на режимот на прскање кога млазницата ќе се повлече. Не треба да го прилагодувате протокот на вода! Не мора повторно да доживувате прскање вода.

Технологија без раце

Чешмата Moen Arbor 7594ESRS е опремена со до 2 сензори, за да можете да управувате со неа без да ги ослободите рацете. Оваа функција ви нуди три опции за користење на тапа: стоење пред чешмата, мавтање со чешмата или можете да ја користите само рачката. Можете дури и да ја прилагодите температурата од таму!

Беспрекорно

Дали забележавте дека чешмата е полна со 'рѓа, отпечатоци од прсти и дамки од вода? Ова е неизбежно, да, но се однесува само на традиционалните славини. Чешмата Moen Arbor 7594ESRS има површина од нерѓосувачки челик против прскање, што значи дека не треба да ја бришете чешмата толку често колку што правите сега. Ова е начин да ја одржите кујната чиста.

Моќно чистење

Понекогаш конвенционалниот проток на вода не е доволен за отстранување на дамки и маснотии. Мон го знае ова, така што моќта на арбор што ја прават е зголемена за 50%. Не треба силно да се мачкате за да видите дека дамката не е целосно отстранета.

Флексибилни

Чешмата Моен Арбор 7594ESRS е славина за повлекување. Ова значи дека можете да ја отстраните млазницата за излез на вода и да исчистите нешто од кој било агол и правец. Ако вашиот шпорет е само една рака подалеку од славината, ќе ви биде попогодно. Замислете да го повлечете изливот за да додадете вода во шпоретот, наместо да го поместите шпоретот внатре и надвор. Тоа е погодно!

Најчесто поставувани прашања за Moen Arbor 7594ESRS кујна славина

1. Како да ја смените температурата?

Начинот на промена на температурата на водата зависи од вашата контролна кутија. Ако имате сива кутија, можете да ја користите за промена на температурата на сензорот за движење. Меѓутоа, ако имате црна кутија, треба да ја користите рачката за да ја прилагодите температурата.

2. Дали треба да учам од други кралства?

Може да стигнете до сензорот најмалку 5 секунди за да го исклучите сензорот за движење. Ова избегнува да ја отворите славината кога не сакате да ја отворите славината. Можете повторно да ја вклучите славината преку истите чекори.

3. Како да го ослободам фокусот?

Иако оваа чешма има функција отпорност на точки, сепак ќе треба да ја исчистите за да избегнете ширење на бактерии. Влажна крпа со блага течност за миење садови ќе стори. Избегнувајте средства за чистење што содржат абразиви, амонијак, белило или други сурови хемикалии што можат да го оштетат завршниот слој.

Лично мислење за Moen Arbor 7594ESRS кујна славина

Не постои подобар начин за користење на тапа од режимот за слободни раце, бидејќи постои начин лесно да ги оневозможите овие режими кога не ви се потребни, па затоа станува полесно да се искривувате на конкретната тапа за кујна. Постојат некои други славини за сензори за движење на пазарот, но ниту една не може да се спореди со производот на лидерот на брендот Моен.

Потрошувачката на енергија е стабилна, а прикачената батерија има добар животен век. Ако наидете на проблеми за време на процесот на инсталација, само треба да се јавите за да добиете поддршка за корисници. Го препорачуваме лесно, не само поради леснотијата на користење, туку и поради одличниот севкупен дизајн и финиш. Поради зголемената популарност на неговиот неспоредлив сет на карактеристики, овој модел се очекува да биде меѓу многуте од првите десет.

Резиме на Moen Arbor 7594ESRS кујна славина

Ако барате нова чешма или само сакате да ја надградите вашата кујна, ние силно ви препорачуваме да изберете високотехнолошки тип на тапа како Моен Арбор 7594ESRS Кујна славинаНа Тоа не само што го зголемува целокупниот изглед на кујната, туку исто така ве прави поефикасни и побрзи. Ако сте секогаш во кујната, можеби ќе сакате да го користите Моенс Арбор, има карактеристики што отсекогаш сте ги сакале

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X