Барај Барај Мапа

Како да изберете црна тапа - упатство за купување црна тапа

КласификацијаВодич за славина 1377 0

Како да изберете црна тапа - упатство за купување црна тапа

како да изберете црна славина

Црното с increasingly повеќе се пробива во бањите и кујните во сите краеви на светот и значително зголемување на потрагата по црни славини во последниве години. Црните тела можат да им дадат на бањите и кујните што им се потребни, допир на елеганција и префинетост. Во овој пост, ќе ви покажеме како да изберете соодветна црна чешма за вашата бања и кујна.

Зошто да изберете црна славина

Црна славина има многу придобивки што се надвор од вашата фантазија. Еве ги причините зошто да изберете црна славина:

Неутрален

Иако полесната палета и ентериерите од бело-бело може да се сметаат за естетски неутрални, дизајнерите веруваат дека потемните тонови во нашите кујни и бањи ги одржуваат работите неутрални, додека додаваат карактер.

Високо прилагодлив

Без разлика дали славините се споени со мермерни површини, монохроматска палета или шарена внатрешност, црната боја лесно се совпаѓа со нејзината околина. Ова ја прави многу прилагодлива боја која лесно може да одговара на секој простор.

Естетски префинета

Црното не само што може да го издржи тестот на времето, туку и малку се сомнева дека бојата изгледа добро, особено кога е во контраст со посветли нијанси. Собите исполнети со црно може да бидат тешки за окото, но црните детали прават елегантни и елегантни акценти.

Анти-отпечаток од прст

Бидејќи сите уживаме во уредни и чисти домови, знаеме како досадни знаци од отпечатоци од прсти на хромирани тела можат да добијат. Благодарение на завршницата со галванизирани отпечатоци, отпечатоците од прсти на мат црните славини остануваат невидливи уште малку - и имајте на ум дека ова важи само за славини со мат црна завршна обработка.

Анти-гребнатини и не-корозија

Иако ова можеби не важи за сите црни тела на пазарот, црните мат чешми вклучуваат прецизен нано-слој, кој помага да се заштити површината на чешмата од нечистотија и гребнатини.
Значи, без разлика дали барате да ја надградите вашата бања и кујна, или само да додадете допир на класа и софистицираност, црните славини можеби само ќе го намалат тоа - безвременски.

Како да изберете црна славина

Немате идеален начин како да изберете добра црна чешма? Еве неколку фактори што треба да ги земете предвид кога треба да купите црна славина.

Дебела обвивка

Колку е подебел облогата, толку подобро: ова ќе ја обликува отпорноста на абење на абење, хемикалии и гребнатини. Овој слој бара темелен процес од 5 чекори-од минирање песок до сушење во воздух-за да се осигура дека славината може да го издржи тестот на времето.

Безгрижна површина

По таков прецизен процес на премачкување, не мора да се грижите дека површината ќе биде случајно изгребана или кородирана од надразнувачи како сапун и детергент. Затоа, ве молиме проверете кај вашиот монтер дали прицврстувањето е обложено на правилен начин или дали на крајот е потребна континуирана грижа.

Мазен допир

Иако еластичната обвивка може да спречи предвремено абење на уредот, треба да бидете сигурни дека новиот туш и славина се чувствуваат добро кога се користат. Затоа обидете се да видите дали површината е доволно мазна и свиленкаста за секојдневна употреба.

Трајна боја

Обрнете внимание на постојаноста на бојата: Ова е индикатор за мерење на јачината на финишот на бојата. Needе треба да изберете светилки со висока издржливост на бојата, што значи дека тие можат да одолеат на избледување или работа долго време. Размислете да контактирате со производителите и да се потпрете на брендовите кои инвестираат во квалитетни производи.

Проверете го просторот за вода

Можеби ќе сакате да инсталирате повеќе црни славини и тушеви во вашиот дом за да одржите конзистентен изглед. За да избегнете разочарување, ви препорачуваме однапред да го проверите вашиот воден простор со инсталаторот за да видите дали можете да ја инсталирате истата линија на тапа во текот на целиот процес. Понекогаш, дури и едноставната посета на веб -страницата на производителот може да ги даде сите одговори.

Одржливи и здравствени опции

Иако изборот на вистинскиот бренд е од суштинско значење за да се обезбеди издржливост на вашата нова црна чешма, безконтакт може да бара дополнителен напор. Автоматската славина не само што може да го намали отпадот од вода до 50%, да го намали контактот и да го направи уредот високо хигиенски избор.

Конечни размислувања за упатство за купување црна тапа

Ако сакате да ја надградите вашата бања и кујна со мат црни славини и тушеви, не заборавајте да го пронајдете вистинскиот. По две години, нема да сакате да ги замените изгребаните и истрошени тела.

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X