Барај Барај Мапа

Водич за славини - Најдобри славини за кујна 2021 година | Најдобри славини за бања | WOWOW славини - страница 34

 • Како да се избере вистинската бакарна тапа

  5444

  1. Внимавајте на површината на тапа. Квалитетните сите бакарни чешми ќе имаат извонредно занаетчиство на површината, што обично треба да биде полирано и електрифицирано, така што површината изгледа посветла ...

  ПРЕГЛЕД
 • Како да се заштити тапа

  5424

  Тапа е вентил кој го контролира протокот на вода. Обично се користи во комбинација со мијалник во кујната за да се олесни употребата на вода за домашни цели. Следното ја опишува употребата на ...

  ПРЕГЛЕД
 • Како да инсталирате мозоци

  6733

    Класификација на мијалници од мијалник 1. Одвод на цевковод Иако одводите од овен изгледаат подобро, одводите на овенот е поголема веројатноста да се прилепат на одредена нечистотија и бараат целиот одвод да биде одлепен за тор ...

  ПРЕГЛЕД
 • Како да изберете квалитетна тапа

  6260

  Калем на вентилот. Ова е срцето на славината. Во денешно време, и топла и ладна славина се изработени од керамика. Како и да е, не можете да ја видите макарата на вентилот кога ќе ја купите, па затоа пазарот е мешан со духовитост ...

  ПРЕГЛЕД
 • Како да се избере цврстата месинг тапа

  6072

  Набудувајте го занаетувањето на површината. Висококвалитетни сите бакарни чешми имаат извонредна изработка на површината, која обично е полирана и електрифицирана, така што површината изгледа повеќе светла и сјајна. Кога купувате, y ...

  ПРЕГЛЕД
 • Како да изберете топла и ладна вода тапа

  6380

  I. Карактеристики на различни материјали за славини за топла и ладна вода Бакарни чешми направени од чист месинг се релативно скапи и квалитетот е загарантиран. При купувањето, внимателно проверете го месингот за да ...

  ПРЕГЛЕД
 • Како да изберете чешми од не'рѓосувачки челик

  5638

  Потрошувачите треба да водат посебна грижа при купувањето. Купување квалитетни производи од тапа се фокусира на намалување на врнежите на тешки метали, особено материи што содржат олово. Значи, за варио ...

  ПРЕГЛЕД
 • Како да се реши тапа тапа

  5812

  Ајде да го исклучиме вентилот за вода, а потоа да ја вклучиме славината. Прво погледнете ја структурата, на дното има сина престилка. Скинете ја престилката и слезете прво, па според т ...

  ПРЕГЛЕД
 • Како да изберете безбедна тапа

  6291

  1. Тапа материјал од не'рѓосувачки челик тапа Не'рѓосувачки челик чешми се без олово, отпорни на киселина, отпорни на алкали, не-корозивни, не ослободуваат штетни материи и не ја загадуваат водата од чешма ...

  ПРЕГЛЕД
 • Како да се исчисти тапа за бања

  6737

  Кога ќе ја ставите славината, по некое време, ќе забележите дека лесно може да се појават дамки од вода на површината на тапа. Кога водата дамки се исушат, тие формираат многу грозни места. Ако не & # ...

  ПРЕГЛЕД
Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

Се вчитува ...

Изберете ја вашата валута
долариСАД (САД) долар
евра евра

кошничката

X

Историја на прелистување

X