Барај Барај Мапа

Водич за тапа - Најдобри славини за кујна 2020 | Најдобри славини за кујна | Кујна чешма - страница 33

 • Како да се исчисти тапа за бања

  5803

  Кога ќе ја ставите славината, по некое време, ќе забележите дека лесно може да се појават дамки од вода на површината на тапа. Кога водата дамки се исушат, тие формираат многу грозни места. Ако не & # ...

  ПРЕГЛЕД
 • Како да изберете тапа според бањата

  4503

  Обичните површини на тапа се позлатени со титаниум, хромирани, лакирани и порцелан. Меѓу нив, најзастапениот не'рѓосувачки челик, обложен со хром. Обоените чешми ги обожаваат и луѓето. Колкот ...

  ПРЕГЛЕД
 • Како да ја инсталирате тапа на mountидот во кујната

  3976

  Прво, чекори за инсталација Пред инсталацијата, вклучете го водоснабдувањето за да отстраните какви било нечистотии, решетки или друга нечистотија што може да биде внатре во цевките, а потоа исклучете го снабдувањето со вода. Ова е мај ...

  ПРЕГЛЕД
 • Како да се реши стареењето на тапа

  4227

    Чести проблеми на тапа и методи на одржување 1. Вилушкава славина или намален волумен на вода, нема меурчиња. Можна причина: Филтерот за меурчиња е валкан со прашина или остатоци. Решение: Отстрани ...

  ПРЕГЛЕД
 • Како да изберете тапа

  5030

    Кога купувате тапа, прво треба да размислите за квалитетот, а потоа и за стилот. Постојат многу стилови на чешми, кои треба да бидат квалитетни прво и стил втор. Рачката на контролната тапа има грев ...

  ПРЕГЛЕД
 • Како да изберете трајна тапа за вашиот дом

  4317

  Со развојот на времето и напредокот на науката, ние сме изложени на сè повеќе нови работи, но кога нашиот стандард на живеење се подобрува, треба да подобриме некои од потребите на животот, такво ...

  ПРЕГЛЕД
 • Како да изберете тапа на када

  4959

    I. Структурата е поделена на: 1. Тип на единечна рачка. Овој комунален модел има предности на флексибилен прекинувач, долг работен век и брзо и удобно прилагодување на температурата. 2. На ...

  ПРЕГЛЕД
 • Како да се отстрани тапа топла и ладна вода

  5522

    Како да ги отстранам чешмите топла и ладна вода? Исклучете го господарскиот прекинувач на топла и ладна тапа, пронајдете ги црвените и сините точки под рачката и купете ги со раката за да откриете см ...

  ПРЕГЛЕД
 • Како лесно да ја исчистите тапата

  4378

  Како ја чистите славината кога сте домар? Нечистотијата на површината на славината обично вклучува: прашина, маснотии, 'рѓа, скала и други загадувачи. Чешмата треба да се чува сјајна и чиста ...

  ПРЕГЛЕД
 • Како да се исчисти тапа

  4934

  Како ја чистите славината кога сте домар? Нечистотијата на површината на славината обично вклучува: прашина, маснотии, 'рѓа, скала и други загадувачи. Чешмата треба да се чува сјајна и чиста ...

  ПРЕГЛЕД
 • Што да правам кога открив дека водата во тапа е многу мала

  4562

  Прво утврдете дали водата е мала на локалниот излез или на целата куќа. Низок одлив на вода за целата куќа. Прво утврдете дали главниот вентил за вода во домот не е целосно отворен. Погледнете дали y ...

  ПРЕГЛЕД
Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

Се вчитува ...

Изберете ја вашата валута
долариСАД (САД) долар
евра евра

кошничката

X

Историја на прелистување

X