Барај Барај Мапа

Осврти за тапа за Делта: Водач за купување 2021 година за славини за туш кабини

КласификацијаВодич за славина 10754 0

Без оглед колку е бурен, стресен или неуреден денот, секогаш можете да сметате на одличен туш за освежување и релаксација. Се разбира, вашиот систем за славина за туширање игра улога во тоа колку е освежувачки вашиот туш. Затоа многумина избираат системи за славини за туширање Делта.

Делта го носи најдоброто од формата и функцијата во нивниот дизајн. Како лидер во технологијата за туширање, тие исто така се пионери во одржливоста да создадат заштеда на вода без жртви. Една од нивните најкреативни технологии е H2Okinetic технологија, иновација на главата на главата што заштедува вода додека прави да се чувствува како да уживате во туш со голем волумен.

Која е вистинската славина за туширање Делта за вашиот дом? Еве еден пост за Прегледи за фаши за Делта и водич за купување за 2021 година.

Врвни системи за тапа за Делта за 2021 година

Висококвалитетните производи на Делта се протегаат надвор од славините на мијалникот и влегуваат во целосни системи за туширање, кои се движат од избор според буџетот до вистински луксуз. Проверете ги нашите најдобри избори за системите за славини за туширање на Делта.

1. Туш со четири подесувања In2ition, два во едно

Размислете за купување на Амазон

За одличен туш, понекогаш треба да излезете подалеку од основната глава на еден агол под притисок и да посегнете по разноврсност. Тоа е името на играта со In2ition Four-Setting Two-in-One туш Chrome 75486C.

карактеристики:

 • Рачен додаток за спреј за масажа
 • Четири режими на прскање
 • Исчистете ги дупките за прскање на допир
 • SpotShield технологија
 • Квалификација на WaterSense

Системот за туширање In2ition го освои првото место на нашата листа затоа што иако е полн со карактеристики, тој е исто така најефтиниот систем за туширање на нашата листа. Тоа е оптимална вредност во секоја бања.

Овој систем за туширање има единствена форма. Има рачно стапче за масажа со вода што може да се оддели, но стапчето истовремено седи во центарот на спреј за целото тело и спреј за масажа.

2. Комплет за еднократна употреба за туширање Windemere

Размислете за купување на Амазон

Вашиот систем за туширање е тој што го прави вашиот туш удобен и освежителен. Зошто и таа да не е декор? Тоа е процес на размислување зад Windemere комплет за еднократна употреба за туширање Chrome BT14296 и неговиот зачудувачки изглед.

карактеристики:

 • Универзален вентил со повеќе избор
 • Квалификација на WaterSense
 • H2Окинетичка технологија
 • Избалансиран вентил за притисок на мониторот
 • Исчистете ги дупките за прскање на допир
 • Повеќе опции за комплет

Стилот на комплет за туширање Windemere е само една од многуте привлечни карактеристики што овој систем може да ги понуди. За да се обезбеди доверлив квалитет на Делта, овој систем за туширање вклучува неколку технологии на сопственост како што е универзалниот вентил MultiChoice и покриеноста на балансиран вентил на притисок на мониторот.

Клучна карактеристика на овој комплет е Н.2Окинетичка технологија. Ова е уште една од иновациите на Делта, дизајнирана да направи да се чувствува како вашиот туш да доставува повеќе вода додека системот всушност заштедува вода.

Ниту Windemere не разочарува кога станува збор за прилагодливоста. Можете да купите комплети за туш заедно или за комбинирање со туш и када. Исто така, доаѓа во три опции за финиш и можете да го купите со или без груб.

3. Комплет за туширање и када со една рачка од Лахара во серија 14

Размислете за купување на Амазон

Ако сте меѓу безброј сопственици на куќи кои имаат славини Лахара на мијалникот во бањата, кој подобар начин да ги надополните овие славини отколку со соодветниот систем за туширање? Делта ја знае радоста на добро координираната бања и тоа го олеснуваат со Бронза T14-CZ туш со единечна рачка Лахара и комплет за када

карактеристики:

 • Конфигурирано за комбиња во када и туш
 • Исчистете ги дупките за прскање на допир
 • Избалансиран вентил за притисок на мониторот
 • Пет поставки за прскање
 • Квалификација на WaterSense

Овој систем за туширање не ги разочара fansубителите на другите производи на Delha, Лахара. Покрај класичниот изглед, овој систем има особено разновиден сет на опции за прскање. Тие вклучуваат ваш стандарден спреј за цело тело, спреј за масажа, спреј за масажа со спреј за целото тело, мек спреј за измачување и функција за пауза.

Мекиот спреј за лепење е особено ретка карактеристика. Тоа е нежен спреј како магла, идеален кога сакате само лесно, освежувачко плакнење.

4. Лак за туширање со една рачка од Лахара во серија 14

Размислете за купување на Амазон

Дали сакате изгледот на Лахара и прекрасните одлики, но немате када под тушот? Имате среќа со Лаура за туширање со една рачка од Ларара, бронза T14-CZ

карактеристики:

 • Конфигурирано за комбиња во када и туш
 • Исчистете ги дупките за прскање на допир
 • Избалансиран вентил за притисок на мониторот
 • Пет поставки за прскање
 • Квалификација на WaterSense

Овој систем за туширање Лахара ги има сите исти карактеристики и предности како комплет за туширање и када, вклучително и релаксирачки режим на мек фрлање. Клучната разлика е во тоа што овој систем не вклучува славина на када. Како резултат, исто така е малку поекономично.

И со двата системи за туширање Лахара од 14 серии, важно е да се напомене дека комплетите не вклучуваат вентил, затоа не заборавајте да го купите потребниот вентил пред да започнете со инсталацијата.

5. Комплет за туширање со двојна функција Тринсик во серија 17

Размислете за купување на Амазон

Помислете на Trinsic како на дизајнот на Делта, направен специјално за сопствениците на куќи со модерен одблесок. Како славината за бања Тринсиќ, Trinsic комплет за туширање со двојна функција, серија 17, шампањско бронза T17259-CZ ги има сите врвни стилови што ги сакате.

карактеристики:

 • Квалификација на WaterSense
 • Избалансиран вентил за притисок на мониторот
 • H2Окинетичка технологија
 • Пет опции за финиш

Trinsic е еден од повисоките модели на Делта, а нивниот комплет за туширање не е исклучок. Тоа е најскапиот модел на нашата листа, но со добра причина.

Системот за туширање Trinsic го користи напредниот H на Делта2Окинетичка технологија, која користи уникатни аранжмани на бранови и големини на капки за да се чувствува како да добивате повеќе вода отколку што сте реално.

Друга карактеристика за лесна употреба е вентилот за притисок во рамнотежа на мониторот: уште една од иновациите на Делта. Вентилот одржува постојан притисок во контролата на температурата за да не го добиете непријатното будење од ненадејната промена на температурата.

6. Комплет за украсување на туш кабини со серија 17 Лахара

Размислете за купување на Амазон

на Комплет за дотерување серии Lahara 17 е класика меѓу класиците. Има прекрасен гроздобер изглед, но сепак сите современи карактеристики што би можеле да ги посакате, заедно со доволно опции за да ја изберете потребната идеална конфигурација.

карактеристики:

 • Опции за прилагодување
 • Пет режими на прскање
 • Касета со вентил балансиран на притисок
 • Исчистете ги дупките за прскање на допир
 • Четири опции за финиш

Комплетот за туширање од серијата 17 Лахара е навистина преполн со одлики за да го претворите вашиот туш во практично, но луксузно искуство. Главата на шоуто нуди пет режими на прскање: спреј за цело тело, спреј за брзо масирање, полн прскање со масажа и мек спреј за точење, како и режим на пауза.

Исто така имате опција да го прилагодите вашиот комплет за да добиете совршено прилагодување за вашата бања. Изберете го комплетот со груба или без груба и изберете славина за туширање или славина за када и туш.

7. Славина за туширање со една рачка од серијата 14

Размислете за купување на Амазон

Ако сакате модерна и рационална славина за туширање, Славина за туширање со една рачка од серијата Nicoli 14 е дизајниран со вас во умот. Минималистички е, сепак не штеди на основните карактеристики.

карактеристики:

 • H2OKinetic спреј за туширање
 • Пет режими на прскање
 • Вклучен груб вентил
 • Исчистете ги дупките за прскање на допир
 • Избалансиран вентил на притисок
 • Квалификуван од WaterSense

Nicoli може да изгледа недескриптен, но е полн со напредни одлики за да го подобрите вашиот туш. Оваа шема нуди пет режими на прскање, вклучувајќи го и уникатниот H на Делта2Окинетички спреј. Уникатната конфигурација на вода ви дава поголема покриеност, поголем интензитет и поголема топлина од вашиот туш, без додавање на употребата на вода.

8. Комплет за дотерување туш Лахара од 17 серии без вентил

Размислете за купување на Амазон

Ако го обожававте дизајнот и одликите на комплетот Ламара, но не ви е потребен дополнителен вентил или барате опција со пониска цена, не барајте повеќе од Комплет за туширање без вентили од серија 17 Лахара.

карактеристики:

 • Опции за прилагодување
 • Пет режими на прскање
 • Контроли со двојна функција
 • Исчистете ги дупките за прскање на допир
 • Четири опции за финиш

Лахара е една од најпопуларните и најразновидни комплети на славини во Делта, и тоа со добра причина. Во овој посебен комплет, ги добивате сите возбудливи одлики како опциите за прскање со пет режими и контролата со двојна функција за да ви овозможат да ја изберете температурата на водата и волуменот на водата одделно. Единствениот дел што недостасува е вентил балансиран на притисок кој ги минимизира ненадејните температурни промени.

9. Комплет за еднократна употреба за туширање Windemere

Размислете за купување на Амазон

Не секој сака комплексна славина за туширање што го прави секој туш прилагодено искуство. Понекогаш, сè што сакате е едноставна и едноставна славина за туширање со голем притисок на вода. Тоа е она што ќе го добиете со Комплет за еднократна употреба за туширање на Виндермер.

карактеристики:

 • Традиционален стил
 • Квалификуван од WaterSense
 • Исчистете ги дупките за прскање на допир
 • Висок притисок на вода

Виндермер има прекрасен, традиционален, но сепак денешен стил кој совршено одговара на скоро секој туш. Додека можете да го нарачате комплетот со или без грубо, овој кран нуди вентил балансиран на притисок за да избегнете ненадејни рафали на топло и ладно, како и едноставно задоволство од моќен и ефективен притисок на водата.

10. Сет Ара 14 единечна функција во када и комплет за дотерување туш

Размислете за купување на Амазон

на Сет за кади и туш кабини од серија Ара 14 е врвниот во модерниот дизајн на славина за туширање. Со својата квадратна конструкција и чисти линии, овој комплет за облоги е идеален додаток на секоја модерна бања.

карактеристики:

 • Функција со една рачка
 • Модерен дизајн
 • Три опции за финиш
 • H2Спреј за OKinetic PowerDrench
 • Касета со вентил балансиран на притисок

Додека ултрамодерниот изглед на комплет украси за Ара е првиот привлечник за внимание, оваа славина крие неколку прекрасни тајни. Најзначајно, тој го нуди напредниот H2Спреј OKinetic PowerDrench за да можете да се чувствувате како да се туширате во најлуксузниот хотел во удобноста на вашиот дом.

11. Комплет за опременост на туш кабини со серија 17 со Ешлин

Размислете за купување на Амазон

Рачни распрскувачи се популарни додатоци за модерни тушеви, но што ако не сакате цело дополнително парче под тушот? Во тој случај, Комплет за облоги за туширање од серија Ашлин е совршен избор.

карактеристики:

 • Контроли со двојна функција
 • Туш кабина два во едно
 • H2Спреј за OKinetic PowerDrench
 • Касета со вентил балансиран на притисок
 • Четири опции за финиш

Комплетот за облоги за туширање Ashlyn има уникатен изглед кој комбинира современи и гроздобер елементи за разноврсен дизајн. Иако е полна со луксузни одлики, поставката In2ition е онаа што стои над останатите, овозможувајќи ви лесно да скокате помеѓу традиционалниот спреј за туширање и дополнителниот рачен распрскувач.

12. HydroRain H2Окинетички шоу-глава

Размислете за купување на Амазон

Кој вели дека треба да изберете еден начин за туширање секој ден? Ако сакате навистина прилагодено искуство со туширање секој пат, Туш за туширање HydroRain H2OKinetic е дизајниран за вас.

карактеристики:

 • H2Спреј за OKinetic PowerDrench
 • Интегриран рачен распрскувач со складирање MagnaTite
 • Ротирачка глава на дожд од дожд
 • Седум комбинации на прскање
 • Исчистете ги дупките за прскање на допир

Постојат многу карактеристики што го прават моделот HydroRain уникатен, но онаа што најмногу се истакнува е неговата уникатна комбинација на туш за дожд со рачен туш. Главата од дожд се врти до 40 степени за да ви даде совршен агол секој пат. Во меѓувреме, рачниот туш ви дава попрецизна контрола. Користете ги двете шешири заедно или користете ги одделно со кој било од нивните бројни режими на прскање за да одговараат на вашето расположение.

13. Пет-спреј H2OKinetic In2ition туш -глава

Размислете за купување на Амазон

Туш со традиционален стил може да има стариот свет, но тоа не значи дека не може да има модерни карактеристики. Тоа е крајната филозофија зад Пет-спреј H2OKinetic In2ition туш -глава.

карактеристики:

 • In2ition туш два во едно
 • Докинг за рака за туширање MagnaTite
 • Квалификуван од WaterSense
 • H2Спреј за OKinetic PowerDrench
 • Шест опции за финиш

Оваа уникатна глава за туширање нуди вистинска многубројна опција за прилагодување на вашиот туш. In2ition технологијата интегрира рачен туш со традиционален надземен туш. Ако сакате туш што навистина ве загрева од глава до пети, користете го H2Спреј за OKinetic PowerDrench. Како и да сакате да се истуширате, големи се шансите дека оваа глава може да го оствари.

Избор на вашиот систем за туширање Делта

Секој има свои идеи за тоа што прави одличен туш, а Делта го препознава ова. Затоа тие имаат толку многу опции за поставки за прскање и конфигурации на системот за туширање за да можете да изберете оној што одговара најдобро на вашите потреби. Сите опции на оваа листа се достојни добитници.

За повеќе опции и совети за стил, проверете ги нашите други водичи за купување Делта тапа 2021!

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X