Барај Барај Мапа

Осврти за кран за бања Делта: Водач за купување 2021 година за славини за бања Делта

КласификацијаВодич за славина 8505 0

Секој детал може да игра витална улога во украсувањето на вашата соба, оживувајќи го вашиот стил. За вашата бања, славината е ударна линија. Значи, за вас е значајно да изберете соодветна славина за вашата бања. Еден водач стои над останатите кога станува збор за славината: Делта тапа. Во овој пост, ќе ве прошетаме низ највисоко рангирани Осврти за кран за бања Делта во 2021 година за упатување.

Предности од купување на кран Делта

Делта тапа е секогаш во првите редови на иновациите во славините. Тие развија технологии како Touch2О, сензор за допир што ја вклучува и исклучува славината. Тие се исто така генијалци кои стојат зад MagnaTite Docking, кој користи магнети за прицврстување на главата на славината кога не користите продолжено црево. Една од нивните најкреативни технологии е Х.2Okinetic Technology, иновација во шоу-глава што заштедува вода додека прави да се чувствувате како да уживате во туш со голем волумен.

Покрај нивните уникатни карактеристики, Делта тапа интегрира висококвалитетна конструкција и ограничена доживотна гаранција за сите нивни производи. Можете да бидете сигурни дека добивате одличен производ и ако се појави редок дефект, Делта ве покрива.

Со обемниот каталог на производи на Делта тапа, како знаете кои од нив најдобро се вклопуваат во вашиот дом? Ајде да се нурнеме во нашите најдобри избори за производи Delta Faucet за вашата кујна и бања.

Врвни славини за бања Делта

Вашата бања е оаза каде што можете да се опуштите во осаменост, но секој предмет во собата ќе влијае на чувството и стилот што ги создавате. Изборот на вистинската славина ви дава совршен изглед притоа правејќи го искуството што е можно мазно и полесно. Ако сте во потрага по таа идеална славина, проверете ги нашите врвни избор за најдобрите кран за бања Делта.

1. Делта модерна славина за бања со една дупка

Делта тапа Современа тапа за бања со единечна дупка, тапа за купатила со единечна рачка, Хром, тапа за мијалник за бања, дренажа на склопување, Chrome 567LF-PPАмазон САД

Модерен изглед е за чисти, елегантни линии, и каква е подобрата атмосфера во вашата бања од чистотата? Е ви биде тешко да пронајдете многу славини со помодерен изглед од Модерна славина за бања со една дупка 567LF-PP.

Карактеристики

 • Квалификација на WaterSense
 • Вклучено е склоп за одвод на поп-ап
 • Работа со една рачка

Најзначајната карактеристика на оваа славина може да биде неговата работа со една рачка. Лесно е да се добие совршената температура на водата што ви е потребна, а тоа е важно при особено миење на лицето. Единствената рачка исто така е полесна за управување доколку вашите раце се валкани или се обидувате да им помогнете на вашите мали деца да ги мијат рацете.

Оваа славина исто така се квалификува за етикетата WaterSense на Делта заради зачувување на водата. Чешмите WaterSense користат околу 20% помалку вода од стандардните славини.

2. Распространета славина за бања со 3 дупки во Делта Лахара

Делта тапа Лахара Широко распространета славина за бања 3 дупки, златна славина за бања, технологија за запечатување на дијаманти, склоп на метално исцедување, бронза од шампањ 3538-CZMPU-DST  Амазон САД

Лахара е меѓу најпопуларните славини за бањи во Делта, и има различни конфигурации. Во зависност од стилот што го сакате и конфигурацијата на вашиот countertop или суета, Лахара широко распространета славина за бања со 3 дупки 3538-CZMPU-DST може да биде совршено одговара.

карактеристики:

 • Дијамантска фока технологија
 • Линии за снабдување InnoFlex PEX
 • Четири опции за финиш
 • Наменет за широко распространета инсталација со три дупки
 • Работа со две рачки

Класичниот дизајн на Лахара е суптилен во секоја бања, одговара на скоро секој стил на декор. Квалитетот е секогаш најголем приоритет на Делта тапа, а Лахара не разочарува.

Оваа славина има уникатен Дијамантски заптивка на Делта и нивните линии за снабдување InnoFlex PEX, сите дизајнирани да спречуваат протекување и да помогнат вашата славина да трае подолго. Иако овој модел е скоро врзан за најскапата славина на оваа листа, тоа е инвестиција што може да очекувате да трае многу години.

3. Славина за бања во Центарсет Делта Лахара

Делта тапа Лахара златна бања за бања, Сумпа за бања со центрилет, технологија за заптивање на дијаманти, собрание на дренажни метали, бронза од шампањ 2538-CZMPU-DST  Амазон САД

 

Се за loveубивте во стилот на Лахара, но веќе го инсталиравте вашиот countertop за бања и има кондензирана конфигурација од три дупки, а не раширена. Немате среќа, затоа што Делта има Тапа за бања во Центарот Лахара 2538-CZMPU-DST премногу.

карактеристики:

 • Квалификација на WaterSense
 • Вклучено е склоп за одвод на поп-ап
 • Дијамантска фока технологија
 • Линии за снабдување InnoFlex PEX
 • Четири опции за финиш
 • Работа со две рачки

Овој модел на центарт ги има сите стилови на Лахара и ги познавате и сакате, но со конфигурација што одговара на инсталација од четири инчи. Делта ја прави инсталацијата што е можно понепречена со вклучување на pop-up склопот за одвод, како и интегрираните линии за напојување со славината.

Додека технологијата за заптивки на Делта не е единствена само во оваа славина, таа е карактеристика за која вреди да се зборува. Прецизниот вентил трае околу двапати подолго од стандардните вентили во другите славини, може да очекувате да трае вашето купување.

4. Тапа за бања Делта Хејвуд Центрсет

Делта тапа Хејвуд Центарсет Тапа за бања Хром, славина за мијалник за бања, монтажа на мозоци, хром 25999LF Амазон САД

Сите славини на нашата листа досега беа некаде во современиот или модерниот опсег. Ако преферираш потрадиционален изглед, тогаш Тапа за бања Хејвуд Центрсет Хром 25999LF  ќе биде веднаш до вашата уличка.

Карактеристики

 • Квалификација на WaterSense
 • Вклучено е склоп за одвод на поп-ап
 • Дијамантска фока технологија
 • Линии за снабдување InnoFlex PEX
 • Три опции за финиш
 • Работа со две рачки

Хејвуд е уникатен по многу нешта во споредба со другите славини за бања Делта на нашата листа. За почетниците, тоа е најекономична опција со околу 25% од цената на повисоките модели на Лахара.

Во прилог на атрактивната цена, Haywood е најкраткиот од сите славини на нашата листа. Неговиот излив се надминува на 4.68 инчи, додека некои други модели се високи скоро седум инчи.

Стилот е главна причина што многу сопственици на куќи се одлучуваат за Хејвуд. Има традиционален изглед кој вклучува светилки и течни облини, што го прави идеален за бања со топол семеен изглед или стар холивудски изглед.

5. Славина за бања со единечни дупки Делта Лахара

 

Делта-славина-Лахара-единечна дупка-бања-тапа-злато-бања-славина-единечна рачка-дијамант-заптивка-технологија-метал-одвод-склоп-шампањ-бронза-538-CZMPU-DST  Амазон САД

За бањи на мали простории или за простории во прав, вообичаена е инсталација со една дупка. Ако мислевте дека ја зеде предвид популарната Лахара за вашата бања, размислете уште еднаш и погледнете во Тапа за бања со единствена дупка Лахара  538-CZMPU-DST.

карактеристики:

 • Квалификација на WaterSense
 • Вклучено е склоп за одвод на поп-ап
 • Дијамантска фока технологија
 • Линии за снабдување InnoFlex PEX
 • Четири опции за финиш
 • Работа со една рачка
 • Одговара на инсталација со една дупка или со три дупки

Како што може да очекувате, овој модел е верзија со една дупка на другите модели на Лахара. За разноврсност, сепак, таа вклучува и изборна плоча за палуба за да можете да ја користите ако имате инсталација од четири инчи со три дупки.

Постојат неколку уникатни фактори што треба да се земат предвид и со оваа славина. Прво, тој е повисок од другите модели на Лахара, висок скоро седум инчи. Обавезно измерете го вашиот простор и проверете дали ќе се смести славината.

Овој модел на Лахара има опција за додавање на Touch2О технологија: Иновацијата на Делта што ви овозможува да ја вклучите и исклучите славината со допир на раката или лактот. Совршено е за миење на неуредни раце без да се шири тоа во самата славина.

6. Кран со единечна рачка на Делта Фондации

41planNKzvwL. AC

 Амазон САД

Не секој сака славината да биде клучен дел од изгледот на нивната бања. Ако едноставно сакате основна, функционална, квалитетна славина, вие сте совршен кандидат за Фондации славина со една рачка.

карактеристики:

 • Достапна цена
 • Квалификуван од WaterSense
 • Дизајн на Центарсет
 • Две опции за финиш

Чешмата Фондации можеби нема никакви важничене, но не им требаат. Едноставниот стил и компактен дизајн на оваа славина го прават совршен за секоја бања, а исто така придобивка е и неговата прифатлива цена.

За ваша погодност, славината Фондации е вклучена со скокачки мозоци. Тој е дизајниран да одговара на инсталации со три дупки, четири инчи и е достапен и во хром и во нерѓосувачки за да го надополни изгледот на вашата бања.

Избор на кран за бања Делта

Не можете да погрешите со кран за бања Делта. Без разлика дали вашиот countertop има една дупка, кондензирана три дупка или раширена конфигурација со три дупки, постојат опции што одговараат на вашите потреби и на вашиот стил.

 

тагреагира тапа за бања делта Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X