Барај Барај Мапа

Осврти за кран за бања Делта: Водач за купување 2021 година за славини за бања Делта

КласификацијаВодич за славина 9182 0

Вашата бања е оаза каде можете да се опуштите во самотија. Тоа е бегство што ви го подобрува секојдневниот живот, па дури може да ја зголеми и вредноста на препродажбата на вашиот дом. Секој предмет во собата ќе влијае на чувството и стилот што ги создавате. Затоа, кога се важни квалитетот и естетиката, славините за бања Делта испорачуваат.

Изборот на кран за бања ја надминува можноста за вклучување на водата. Станува збор за додавање на функција и стил во една од најважните простории на куќата.

Користете го овој водич за преглед на славината за бања Делта за да истражите некои од најдобрите опции во славините за бања.

Врвни славини за бања Делта: Наши избори за 2021 година

Вистинската славина ви дава совршен изглед притоа правејќи го искуството што е можно мазно и полесно. Ако сте во потрага по таа идеална славина, проверете ги нашите врвни избор за најдобрите славини за бања Делта.

1. Модерна славина за бања со една дупка

 

Размислете за купување на Амазон

Модерен изглед е за чисти, елегантни линии, и каква е подобрата атмосфера во вашата бања од чистотата? Haveе ви биде тешко да пронајдете многу славини со помодерен изглед од модерната славина за бања со единечни дупки 567LF-PP.

Карактеристики

 • Квалификација на WaterSense
 • Вклучено е склоп за одвод на поп-ап
 • Работа со една рачка

Најзначајната карактеристика на оваа славина може да биде неговата работа со една рачка. Лесно е да се добие совршената температура на водата што ви е потребна, а тоа е важно при особено миење на лицето. Единствената рачка исто така е полесна за управување доколку вашите раце се валкани или се обидувате да им помогнете на вашите мали деца да ги мијат рацете.

Оваа славина исто така се квалификува за етикетата WaterSense на Делта заради зачувување на водата. Чешмите WaterSense користат околу 20% помалку вода од стандардните славини.

2. Лахара широко распространета славина за бања со 3 дупки

Размислете за купување на Амазон

Лахара е меѓу најпопуларните славини за бањи во Делта, и има различни конфигурации. Во зависност од стилот што го сакате и конфигурацијата на вашиот countertop или суета, Лахара Широко распространета славина за бања со 3 дупки 3538-CZMPU-DST може да биде совршено прилагодена.

карактеристики:

 • Дијамантска фока технологија
 • Линии за снабдување InnoFlex PEX
 • Четири опции за финиш
 • Наменет за широко распространета инсталација со три дупки
 • Работа со две рачки

Класичниот дизајн на Лахара е суптилен во секоја бања, одговара на скоро секој стил на декор. Квалитетот е секогаш најголем приоритет на Делта тапа, а Лахара не разочарува.

Оваа славина има уникатен Дијамантски заптивка на Делта и нивните линии за снабдување InnoFlex PEX, сите дизајнирани да спречуваат протекување и да помогнат вашата славина да трае подолго. Иако овој модел е скоро врзан за најскапата славина на оваа листа, тоа е инвестиција што може да очекувате да трае многу години.

3. Тапа за бања во Центарот Лахара

Размислете за купување на Амазон

Се за loveубивте во стилот на Лахара, но веќе сте го инсталирале вашиот countertop за бања и има кондензирана конфигурација од три дупки, а не раширена. Немате среќа, затоа што Делта има и славина за бања во центарот на Лахара 2538-CZMPU-DST.

карактеристики:

 • Квалификација на WaterSense
 • Вклучено е склоп за одвод на поп-ап
 • Дијамантска фока технологија
 • Линии за снабдување InnoFlex PEX
 • Четири опции за финиш
 • Работа со две рачки

Овој модел на центарт ги има сите стилови на Лахара и ги познавате и сакате, но со конфигурација што одговара на инсталација од четири инчи. Делта ја прави инсталацијата што е можно понепречена со вклучување на pop-up склопот за одвод, како и интегрираните линии за напојување со славината.

Додека технологијата за заптивки на Делта не е единствена само во оваа славина, таа е карактеристика за која вреди да се зборува. Прецизниот вентил трае околу двапати подолго од стандардните вентили во другите славини, може да очекувате да трае вашето купување.

4. Тринична чешма за бања со една дупка

Размислете за купување на Амазон

Тринсичката единствена дупка е совршен пример за современ дизајн. Со својата мешавина на модерни и традиционални елементи за дизајн, а да не ја спомнувам едноставната, но сепак квалитетна конструкција, оваа славина е оптимален избор за секоја бања.

карактеристики:

 • Инсталација со една дупка
 • Контроли на керамички дискови вградени во дијамант
 • Монтажа отпорна на корозија
 • Достапно во пет завршни работи

Добро е познато дека славините на Делта се изградени за да траат, но Trinsic комбинира неколку нивни најнапредни, квалитетни иновации во едно парче. Линиите за снабдување Innoflex PEX имаат сила и флексибилност за да избегнат пукнатини и корозија, додека уникатните керамички дискови траат околу двапати подолго од просекот во индустријата.

Секако, Trinsic не недостасува ниту во естетскиот оддел. Елегантниот дизајн доаѓа во бронза од шампањ, црна мат, хромирана, нерѓосувачка и венецијанска бронза за да одговара на изгледот на која било бања.

5. Триничка широко распространета славина за бања

Размислете за купување на Амазон

Тапацитет Тринсик е една од класиците на Делта, па затоа не е изненадувачки што да им дадете опција на што повеќе сопственици на куќи, тие имаат инсталација и со една дупка и со три дупки. Тринашката широко распространета славина за бања живее во согласност со наследството на своето име.

карактеристики:

 • Распространета инсталација
 • Линии за снабдување со Innoflex PEX
 • Квалификација на WaterSense
 • Достапно во хром, венецијанска бронза, шампањска бронза, црна мат и нерѓосувачка завршница

Додека верзијата со еден отвор на дизајнот Trinsic е корисна за мали компактни суети, може да изгледа непропорционално на поголемите суети и плочите на бањата. Во тие случаи, широко распространетиот дизајн совршено одговара.

Оваа славина ги има сите висококвалитетни карактеристики што ги очекувате со славина од Trinsic, како керамички диск вграден во дијамант и издржливи линии за снабдување со Innoflex PEX. Единствената разлика е во нејзината широко распространета конфигурација за позабележителен додаток на изгледот на вашата бања.

6. славина за широко распространета бања

Размислете за купување на Амазон

Широко распространетиот дизајн на славината нуди посебна елеганција и истакнување во изгледот на вашата бања, што ја прави естетиката на таа славина уште поважна. Ако се стремите кон современа или модерна бања, славината за широко распространета бања „Николи“ е совршено прилагодена.

карактеристики:

 • Висок излив
 • Распространета инсталација со три дупки
 • Вклучено е склопување на мозоци
 • Современ дизајн
 • Квалификуван од WaterSense
 • Три опции за финиш

Распространетиот дизајн на оваа славина е лесен за прилагодување како ваш. Всушност, одговара на секоја инсталација со три дупки од шест до шеснаесет инчи. Тапа, исто така, работи со какви било стандардни линии за напојување, но имајте на ум дека линиите за снабдување не се вклучени, па не заборавајте да ги купите вашите одделно.

7. Славина за бања со еден отвор Хејвуд

 

Размислете за купување на Амазон

Традиционалната славина за бања со славина и две рачки не е чаша за секого. Ако сакате покомпактна славина, славината за бања со еден отвор Хејвуд може да биде вашиот апарат за соништа.

карактеристики:

 • Традиционален дизајн
 • Работа со една рачка
 • Дијамантска фока технологија
 • Квалификуван од WaterSense
 • Три опции за финиш

Хејвудот е изграден да трае. Нејзината Делта-специфична технологија Diamond Seal ве одржува без протекување во наредните години. Тој е дизајниран за инсталација со една дупка, иако славината доаѓа со изборна плоча за палуба, исто така, за да се сместат конфигурации со три дупки.

Прекрасниот традиционален дизајн на Хејвуд е совршен за пријатна, привлечна суета за бања. Достапно е во хромирани, нерѓосувачки или венецијански бронзени облоги. Сепак, имајте на ум дека ќе ви треба повеќе вертикално растојание за оваа славина во споредба со повеќето поради оперативната лост одозгора.

8. Тапа за бања Хејвуд Центрсет

Размислете за купување на Амазон

Повеќето славини на нашата листа досега беа некаде во современиот или модерниот опсег. Ако претпочитате потрадиционален изглед, славината за бања Haywood Centerset Chrome 25999LF ќе биде веднаш до вашата уличка.

Карактеристики

 • Квалификација на WaterSense
 • Вклучено е склоп за одвод на поп-ап
 • Дијамантска фока технологија
 • Линии за снабдување InnoFlex PEX
 • Три опции за финиш
 • Работа со две рачки

Хејвуд е уникатен по многу нешта во споредба со другите славини за бања Делта на нашата листа. За почетниците, тоа е најекономична опција со околу 25% од цената на повисоките модели на Лахара.

Во прилог на атрактивната цена, Haywood е најкраткиот од сите славини на нашата листа. Неговиот излив се надминува на 4.68 инчи, додека некои други модели се високи скоро седум инчи.

Стилот е главна причина што многу сопственици на куќи се одлучуваат за Хејвуд. Има традиционален изглед кој вклучува светилки и течни облини, што го прави идеален за бања со топол семеен изглед или стар холивудски изглед.

9. Славина за бања со единствена дупка Лахара

Размислете за купување на Амазон

За бањи на мали простории или за простории во прав, вообичаена е инсталација со една дупка. Ако мислевте дека ја зеде предвид популарната Лахара за вашата бања, размислете уште еднаш и погледнете ја славината за бања со единечни дупки во Лахара 538-CZMPU-DST

карактеристики:

 • Квалификација на WaterSense
 • Вклучено е склоп за одвод на поп-ап
 • Дијамантска фока технологија
 • Линии за снабдување InnoFlex PEX
 • Четири опции за финиш
 • Работа со една рачка
 • Одговара на инсталација со една дупка или со три дупки

Како што може да очекувате, овој модел е верзија со една дупка на другите модели на Лахара. За разноврсност, сепак, таа вклучува и изборна плоча за палуба за да можете да ја користите ако имате инсталација од четири инчи со три дупки.

Постојат неколку уникатни фактори што треба да се земат предвид и со оваа славина. Прво, тој е повисок од другите модели на Лахара, висок скоро седум инчи. Обавезно измерете го вашиот простор и проверете дали ќе се смести славината.

Овој модел на Лахара има опција за додавање на Touch2О технологија: Иновацијата на Делта што ви овозможува да ја вклучите и исклучите славината со допир на раката или лактот. Совршено е за миење на неуредни раце без да се шири тоа во самата славина.

10. Клучна единица со еден отвор

Размислете за купување на Амазон

Ако барате врвна модерна славина, стожерот со единечна рачка е совршен избор за вашата бања. Овој аголен дизајн има уникатен изглед што навистина ќе ја издвои вашата бања од останатите.

карактеристики:

 • Компактна висина
 • Работа со една рачка
 • Инсталација со една дупка
 • Квалификуван од WaterSense
 • Пет опции за финиш

Pivotal можеби е меѓу поскапите модели на нашата листа, но за многу сопственици на куќи кои сега имаат бањи од кои не можат да го тргнат погледот, вреди секој денар. Оваа модерна славина привлекува многу убавина во неговата погодно компактна големина. За прилагодлив изглед, исто така е достапен во пет популарни завршувања.

Секако, квалитетот е клучен дел и во „Пивотлот“. Користејќи ја доверливата технологија на Делта, Diamond Seal, оваа славина е изградена да трае.

11. Фондации славина со една рачка

Размислете за купување на Амазон

Не секој сака славината да биде клучен дел од изгледот на нивната бања. Ако едноставно сакате основна, функционална, квалитетна славина, вие сте совршен кандидат за славина со една рачка на фондациите.

карактеристики:

 • Достапна цена
 • Квалификуван од WaterSense
 • Дизајн на Центарсет
 • Две опции за финиш

Чешмата Фондации можеби нема никакви важничене, но не им требаат. Едноставниот стил и компактен дизајн на оваа славина го прават совршен за секоја бања, а исто така придобивка е и неговата прифатлива цена.

За ваша погодност, славината Фондации е вклучена со скокачки мозоци. Тој е дизајниран да одговара на инсталации со три дупки, четири инчи и е достапен и во хром и во нерѓосувачки за да го надополни изгледот на вашата бања.

Избор на кран за бања Делта

Не можете да погрешите со кран за бања Делта. Без разлика дали вашиот countertop има една дупка, кондензирана три дупка или раширена конфигурација со три дупки, постојат опции што одговараат на вашите потреби и на вашиот стил.

За повеќе стилови и совети за купување, проверете ги другите наши водичи за купување Делта тапа 2021!

 

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X