Барај Барај Мапа

5 работи што прават одлична славина на кујната

Класификацијаблог 1471 0

За огромното мнозинство, кујната не е само место за готвење. Во реалноста, ние ги користиме нашите кујни за одмотување, мешање и размислување. Тековните кујни се дополнително оркестрирани колку што треба да се земат предвид различните вежби. Тие во моментов ги обврзуваат не само работите што ги бараме за фантазирање и миење, но покрај тоа, телевизори, музички фокуси, полици, мебел за индивидуализирање и уште повеќе. Кујните се извонредни, како и работите со кои се опремени.

Во секој случај, постои една работа што ја има скоро секоја напредна кујна. Постојано е таму, тивко и скромен. Ние по правило ја потценуваме нејзината реалност. Сепак, навистина нема што друго што има огромно влијание врз општата природа на нашата кујна.

Плодна славина како на пр леле тапа прави кујната да изгледа неверојатно и да работи добро. Ние сакаме да останеме подолго во таква кујна и да се враќаме сè почесто. Или пак повторно, неочекувано, кога славината е разочарување, не можеме да ја цениме кујната толку многу.

Направив истражување преку Интернет, ги разгледав најпознатите модели, прочитав прикази на артикли и ревизии на клиенти и ги најдов седумте работи што прават извонредна славина.

 1. Вонредна тапа за кујна има марка 

Навистина, не сфаќам од која причина некој треба да смета дека не е обележана славина како избор. Дали поединците мислат дека се штедат? Како и да е, тоа не е точно. Навистина тие се расфрлаат огромно. Неозначените славини наскоро уништуваат. Тие се кршат, крцкаат, ослободуваат, ја расфрлаат водата и ги задржуваат своите сопственици зафатени и трошат засекогаш.

Не е само името за кое плаќаме. Тоа е сигурност, најсвежи достигнувања извршени, клиентска поддршка подготвена да помогне во случајот да се соочиме со проблеми, гарантира дека за повеќето славини е доживотно. Поштеди пар долари и изгуби ги сите овие. Сите подготвени?

Постои широк избор на брендови и производители кои прават одлични, умешни и сигурни славини. Едноставно изберете една, како што е наведено од вашиот вкус и потреби. Едноставно запомнете дека „Произведено во Кина“ не е име на бренд.

 1. Извонредна славина на кујна добро се оркестрира со внатрешноста на кујната 

Сите разгледувани работи, може да сфатите дека оваа перспектива треба да се спушти многу пониско во резултатот. Зарем корисноста и непоколебливиот квалитет не се многу поголеми потреби? Навистина, тие се. Како и да е, да се биде практичен и сигурен во моментов е исклучително редовно за славините од сите разгледувани брендови. Значи, конфигурацијата доби еден од најзначајните елементи за одлучување. Бидејќи сме сигурни во различни нешта, сега можеби ќе сносиме да ги гледаме славините со значително поопуштено око и да дадеме поголемо внимание на изгледот.

Формите се бесконечни. На покритичен изглед, во секој случај, може да се препознаат пет класи:

 • модерна
 • природата се придвижуваше
 • комбинација на горните два
 • ретро
 • пионер

Најсовремената механичка конструкција се состои од тешки форми во форма на кружни и шупливи или инки. Структурите мотивирани од природата ги следат растенијата и природните предмети. Многу малку славини, какво и да е, истакнуваат таков неизвалкан стил. Редовно среќаваме комбинација од тие две.

Ретро славините се упорни во мејнстримот и се користат за кујни во периодот, додека иноваторите се опремени со непредвидени мешавини на извори, замки и многу други храбри карактеристики. За нив двајцата е потребна кујна во сроден стил и се значително помалку од сеопфатна употреба од поискрените модели.

 1. Неверојатна славина на кујна е сè друго, освен тешко да се воведе и работи 

Воспоставувањето не треба да трае повеќе 10 минути за поединец со основни DIY способности, уништувајќи ја исклучена стара славина. Во суштина, тоа е извлекување на цревата низ процепот во мијалникот или полицата, грижа за славината, ставање одоздола со навртување на навртка (или навртки) и поврзување на деловите од цената со снабдувањето со топла и ладна вода . Редовно нема никаква игра со прицврстување, еластични дихтунзи и споредливи работи, бидејќи здруженијата во моментов се водоотпорни како што изгледаат.

Рачката лесно и дефинитивно ја модифицира температурата и квалитетот на струјата. Замисливо е да се координира потокот насекаде низ мијалникот, па дури и минатото.

Во славините со одделена глава на прскање, цревото се лизга надвор без напор. Не контактира со телото на славината во рамките и ефективно поминува низ ориентацијата воведена во цевката. Главата на прскање повторно се поврзува со сигурност и никогаш нема да има наклон да биде бесплатен. Некои модели на славини користат дури и солиден магнет за да ја држат главата на прскањето поставена.

Славините за повлекување вообичаено користат пролет што ги прави да се вратат назад во држачот кога ќе се извлечат. Во пристојна славина, главата за туширање генерално ќе се врати назад кон држачот без да биде координирана од човекот.

Опсегот на вртење е доволно широк за да го постави изливот во специфичната позиција за којашто треба да биде.

 1. Неверојатна славина на кујна е без ослободување за цел живот 

Бизнисот со менување на подлошки и дихтунзи има место со минатото. Вентилите напредуваа. Цврсто запалени кругови, сега и повторно зацврстени со скапоцен камен, ги отежнуваат апорвите на славините за сите намери. Тие не ослободуваат целиот свој живот, а рачката одлучно ја менува температурата и протокот.

 1. Извонредната славина на кујна има слобода што дозволува дури и најголемите саксии и контејнери да одат под неа 

Со исклучителна можност, славината да биде мала, тоа всушност не значи дека е страшна. Зависно од длабочината на мијалникот, можеби сте сè уште подготвени да ставите многу огромни саксии под него и да се измиете. Бидете какви и да е, поради ограничениот раст на славината, можеби ќе треба да го тргнете од време на време. Не е сериозна зделка, се согласувам. Било какво и да е, бидејќи во моментот сте по исклучително извонредна славина, би било корисно да ја набавите најголемата кујнска опрема што ќе се измие под оваа славина и да се измери колку треба да биде високиот свиок на славината за да ви овозможи можност на развој во секој случај, кога ги миете тие огромни работи.

Во секој случај, внимавајте да не претерувате. Како и во сите околности, рационалното е пристоен консултант дополнително овде. На голема шанса, вие, на пример, да имате една огромна решетка со големина и различните работи да бидат многу поситни, да изберете славина за големината на садот може да биде непотребен вишок.

 

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X