Барај Барај Мапа

3 ~ ~ 8 Design Дизајн за украсување на бања, различни стилови при ваше располагање

КласификацијаБлог 3833 0

Наслови на бања Xiaoxin

Во декорацијата на бањата, најважно е како разумно да се користи ограничениот простор, бањата во дизајнот и изгледот на декорацијата треба да се обрне особено внимание, денес имам сеопфатно резиме на дизајнот на декорацијата за бања од 3 ㎡ ~ 8.

 

3 ~ 4 ㎡ бања

Како ќе го дизајнирате?

Предната висока вредност

Како да останува во тропска дождовна шума како стилски дизајн, дури и бањата има Зен. Ставете ја топла вода, посипете ливчиња од роза, нема ништо подобро во светот од опуштање во бања.

Старите работи се напуштени е скршен, но добрата употреба е некои неочекувани зачудувачки. Дрвениот мебел може да се користи за враќање на рустикалната убавина, а малиот живот може да биде поетски.

Кога најздравата зелена боја ќе се сретне со бањата, мислам дека е задоволство да останам неколку секунди подолго за да изгледам добро пред огледалото. Дизајнот на покривот во боја на дрво + погледот на прозорецот погоре е посебен и извонреден.

Постепено скршениот мозаик изгледа како сон за будење, миење на забите и миење на лицето наутро за да се повлече од сонот назад кон реалноста, се надевам дека оваа боја ќе ви овозможи да се разбудите и сè уште да ја видите убавината на сонот.

Постепено скршен мозаик изгледа како сон за будење, миење на забите и миење на лицето наутро за да се повлече од сонот назад кон реалноста, се надевам дека таквите бои ќе ви овозможат да се разбудите и сè уште да ја видите убавината на сонот .

Минималистичкиот дизајн честопати е резултат на извонредност, дизајнот и совпаѓањето на дрвените гази му даваат на целиот простор стилска естетика. И во исто време може да изолира одреден функционален простор.

Ако небото е исполнето со starsвезди надвор, чувството на слика како се капе покрај прозорецот исто така може да биде целосно романтично. Само во реалноста или додавањето завеса е подобро, приватноста е сè уште поважна од естетиката.

Култура за читање од страна на тоалетот, на крајот колку луѓе се придржуваа до неа? Всушност, времето за одење во тоалет е врв на инспирација за многу луѓе, па затоа е добро да набавите полица за книги отпорна на влага.

Ретро кадата се проценува дека е theубов на многу литературни млади, па сензационално уживање во капење, како да е за сликарството на сликарот во светот на текстурата, се проценува дека сака да спие тука.

5 ~ 6㎡Бања

Огледален ормар и основен ормар 

Големината на мебелот за бања не е голема, но вообичаено може да се користи во бањата тривијални работи како што се миење лице, чаша за четки за заби, брич, паметно се кријат зад огледалото, но исто така и други малку подолги циклуси на употреба на средства за перење и чистење, уредно собрани во сливот под малиот шкаф. Заедно со целокупниот дизајн на огледалото, тој може да се развлече во мултиплицирано чувство за простор.

 

Домашни плочки ефтини и квалитетни

Малата декорација на wallидот и подот за бања не треба да биде премногу детална, увезените високо квалитетни плочки чинат многу, а не е лесно да се произведе силен естетски ефект на мал простор, подобро е да се користат десетици долари квадратен метар домашни плочки.

 

Мала површина на поделениот тоалет 

Најчестиот тоалет на пазарот е поделен на целиот и поделен на два дела. Целокупниот тоалет затоа што резервоарот и тоалетот се обликуваат, стапката на отпад е релативно висока, цената е поскапа од стилот на сплит тоалетот, зафаќа површина поголема. Значи, на мал простор да изберете поделен тоалет и да заштедите простор и да заштедите пари. Долго, но 70 сантиметри апсолутно „тенко“ поделено тоалетно седиште за да стане идеален избор за мала бања.

 

Мијалник за отфрлање на столб 

Во малата бања обидете се да не инсталирате столб, бидејќи просторот од колоната подолу тешко може да се користи, освен ако не е завиткан во специјално прилагодено ормар за бања, двата додадени трошоци би било подобро да се купи тесна ширина на сливот на шалтерот, освен пари и потоа купете волумен на голем ормар за под-контра. Додадете неколку мали ормани или држачи за складирање на шансите и краевите, плус садови за сапуница и шипки за крпи и друг хардвер, супер пари и реновирање на бања заштеда на простор е голем успех.

 

Погледнете ја длабоката, но не широка када 

Должина на кадата под 1.5 метри, длабочината е често подлабока од општата када, околу 70 см. Оваа када е полесна за стоење од општата када и нема да влијае на удобноста при користење на кој било начин. Помалите бањи треба да изберат мала и длабока када.

 

Тоалет над кабинетот 

Над резервоарот за тоалетот е обичната декорација на бањата „вакуумска зона“, всушност, во случај да не влијае на тоалетот, можеме да го искористиме овој простор за да направиме висечки ормар, орманот може да се стави во тоалетна хартија, рачни крпи, детергент, итн.

 

Полиците за горните инсталации на сливот 

Без оглед дали е на површината на сливот или во countertop од кабинетот за бања, ставете повеќе материјали за чистење и санитарни услови ќе изгледаат преполни и лесни за допир, па може да вреди да го заковате горниот дел од сливот на theидот на ширина од 10 см полица, сè додека може да се стави под шишето за шминка, четка, чаши за миење итн. на неа. Висината на полицата за да не ја попречува употребата на славини е соодветна, материјалот може да биде избран дрво, стакло, итн.

 

7 ~ 8㎡Бања

Едноставно црно-бело ќе направи бањата да изгледа многу посветла.

Оригиналната боја на дрво е исто така многу освежувачка.

Огледалото не мора да биде квадратно, изберете тркалезно огледало е исто така многу персонализирано Ох.

Можете да изберете неколку мали карирани подни плочки, кои изгледаат одлично на подот.

Чисти бели плочки се премногу монотони, дојдете до половината по ред.

Синиот wallид, како во море, во када ќе биде посреќен да се бања.

Јас секогаш чувствувам дека бањата треба да има ваква сина боја за да изгледа добро.

Без разлика дали е тоа темно сина или светло сина, или разновидна сина колажка, ќе има чувство на море.

Овие два вида сина боја се исто така добри.

Ако сметате дека е премногу монотоно, можете да поставите wallид со фотографии во бањата, добро, но мора да бидете сигурни дека вашиот дом има просторија за туширање, во спротивно нема да биде забавно да се истури вода.

Гроздобер украси се исто така забавни.

Одделете го просторот за капење од остатокот од областа, подобро е да го исчистите.

Виси слика во бањата е исто така добар избор.

Ако сакате да направите вашиот дом да изгледа поживо, таков натпревар со плочки не е многу добар?

Конечно најде розова кутија, срцето на девојчето не пропуштајте.

Шарен колаж од плочки, со добар натпревар, апсолутно неверојатен.

Мозаик да дојде.

Исто така, многу живописно појавување на бои, црвена и зелена боја се надвор.

Во wallsидовите на бањата со некои полици, исто така е добар избор.

Vивописни бои ќе го направат целиот дом живописен.

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X